Szlovénia – Ausztria 4:0 (vége) | Oroszország – Norvégia 4:0 (vége) | Svájc – Lettország 1:3 (vége)
Csehország – Szlovákia 5:3 (vége)
Oroszország
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Norvégia
kedd 18.02.2014, 13:30 • Bolshoy Ice Dome, Szocsi • XXII. téli olimpia

Egy kicsit talán félgőzzel játszva is magabiztosan nyert ma az olimpia házigazdája, Oroszország, a semmi különöset sem mutató Norvégia ellen!
    Alekszander Radulov és persze a shutoutot produkáló kapus, Szergej Bobrovszkij voltak ma az oroszok legjobbjai!
    Ezzel Norvégia befejezte szereplését az ötkarikás férfi hokitornán, míg a hazai csapat szerdán Finnország ellen lép majd jégre, délután, közép-európai idő szerint 13.30-as kezdettel!
    A reggeli negyeddöntő majd a Svédország-Szlovénia meccs lesz.
    Tartsanak velünk akkor is és persze ma este is, hiszen 18 órától nemcsak a svájci-lett és a cseh-szlovák olimpiai nyolcaddöntő meccseket, hanem az Újpest-FTC MOL liga összecsapást is közvetítjük Önöknek!
    Egyelőre a viszontlátásra! (15:52:56)

60:00

59:21
    Oroszország gólt szerzett!
    Gólszerző TYERESCSENKO. Assziszt: Tyihonov. A végére pedig nagy különbség alakult ki, az ifjú Viktor Tyihonov korongját ALEKSZEJ TYERESCSENKO értékesítette! 4-0

58:53
    Gólszerző RADULOV. Assziszt: Dacjuk. Elvesztették a korongot a norvégok, Pavel Dacjuk passzolt ALEXANDER RADULOV elé, aki az üres kapuba lőtte saját maga második és csapata harmadik gólját!3-0

58:30
    6 az 5 ellen egyelőre feláll a norvég csapat!

57:40
    Üres a norvég kapu, kockáztatnak az északiak a gólszerzés érdekében!

57:40
    Norvég időkérés.

57:31
    Lesen akadt el az orosz akció!

57:10
    Skroder fonákkal leadott lövését hárította Bobrovszkij!

56:37
    Ken Andre Olimb lövése kerülte el az orosz kaput.

56:20
    Anyiszimov lőtt nehéz szögből kapura, de Haugen védett!

55:04
    Dacjuk azért még csinált egy remek cselsorozatot, meg is próbálta kapura emelni a korongot, de Haugen védett!

55:00
    Egy kicsit már mintha mindkét csapat a végső dudaszót várná!

54:30
    Jemelin korongját fogta Haugen!

53:00
    24:18 a jelenlegi kapuralövési arány, az oroszok javára!

52:15
    Ovecskin lépett ki nagy helyzetben, akasztották a kapu elött, de nincs büntető, sőt kiállítás sem!

51:25
    Megint Bobrovszkijnak kellett védenie egyet a másik kapunál!

51:02
    Tyihonov lövését védte Haugen.

50:26
    Skroder nem tudta Bobrovszkij alatt bepasszírozni a korongot az orosz kapuba!

49:21
    Lesen akadt el egy orosz támadás.

48:54
    Kovalcsuk közeli korongját hatástalanította Haugen!

48:00
    Egyértelműen a nagyobb vereség elkerülése a norvég csapat célja!

46:30
    Próbálják most tartani, jegelni a korongot a norvégok!

45:13
    Roest lőtt kapu fölé egy norvég ellentámadás végén.

44:54
    Malkin elcsúsztatta a norvég kapu mellett a korongot, majd felszabadítottak az északiak!

43:54
    Taraszenko egyedül vihette a norvég kapura a korongot, de Haugen ismét remekelt.

43:04
    Letelt a kiállítás, Norvégia kiegészült!

42:46
    Medvegyev lövését blokkolták a norvégok!

42:09
    Markov lövése nem jött ki Haugenről!

41:49
    Megint Ovecskin lőtt kapu mellé.

41:17
    Ovecskin korongja elkerülte a norvégok kapuját!

41:04
    Matis Olimb kapott 2 percet akadályozásért, fórban az oroszok!

40:53
    Megint orosz tilos felszabadítás!

40:08
    Érdekes módon egy orosz tilossal indult a harmadik harmad!

40:01

Jönnek a csapatok a folytatásra, egyelőre kétgólos az orosz előny!
    Maradjanak velünk!

Ezt a játékrészt most már jobban megnyomta Oroszország és az első soruk hozta is a várva várt gólokat!
    Bár igazi bombaformájától még messze van a házigazda csapat, ezt a meccset a jelek szerint most már behúzza!
    Hacsak valami csoda nem történik!
    Tartsanak velünk a harmadik húsz percben is!

40:00

39:00
    Egy perc még a középső harmadból, kezd most már egyre nagyobb fölénybe kerülni a házigazda és ez immár gólokban is megmutatkozik!

37:11
    Gólszerző KOVALCSUK. Assziszt: Radulov és Dacjuk. Egy szép orosz kevergetés végén Alexander Radulov fonákja lecsorgott a kapusról és ILJA KOVALCSUK közelről bepofozta a korongot az üresen maradt kapuba! 2-0

36:51
    Buli most az orosz kapu elött, mert Bobrovszkij most nem tudta kitenni a korongot.

36:35
    Roest került a jégre egy össze csapást követően, de ezért nincs kiállítás!

35:28
    Anyiszimov most nem tudta "beverekedni" a korongot a norvég kapuba!

35:02
    Bobrovszkij védte a túloldalon Ken Andre Olimb lövését!

34:45
    Megint a "lapátos emberek" a pályán, jégkását távolítanak el!

34:25
    Beszorultak a norvégok, de Malkin ezúttal eladta a korongot.

33:08
    19:10 a pillanatnyi kapuralövési arány az oroszok javára, 1-0 a mérkőzés állása!

33:08
    Radulov szólója után védett nagyon szépen Haugen.

32:54
    Tilosra ütik a korongot a norvégok!

32:00
    Most beleerősített, nagyon támad az orosz csapat!

31:26
    Malkin lövése ment kapu mellé!

30:30
    Dacjuk belőtt korongjába Kovalcsuk most nem tudott belepiszkálni a norvég kapu elött!

30:00
    A meccs felénél járunk, egyelőre energiatakarékosan játszva vezet egy góllal a házigazda együttes!

28:55
    Bjelov lőtt a kékvonalról, Haugen könnyedén hárított!

28:45
    Újabb technikai szünet!

27:47
    Kiegészült Norvégia!

27:18
    Malkin lövésénél is jól zárta a szöget Haugen.

27:03
    Szjomin lecsorgó korongját is hárította a norvégok kapusa.

26:38
    Megint Haugen alatt a korong, most nagyon nyom emberelőnyben az orosz csapat!

26:22
    Markov lövését védte Haugen.

26:20
    Megint takarítani kell a jeget.

26:20
    Radulov törte el a korongot és egyben tört a botja is a gólszerzőnek...

25:47
    Kiállítás a norvégoktól, Solberg kapta palánkra lökésért!

24:12
    Gólszerző RADULOV. ALEXANDER RADULOV egy remek szóló végén a kaput megkerülve csúsztatta a korongot a hosszú sarokba! Gólpassz: Pavel dacjuk és Andrej Markov. 1-0 Oroszország javára!

24:02
    Rosseli Olsen lövését védte Bobrovszkij!

23:42
    Tyihonov korongja vágódott ki a lelátóra.

23:18
    Skroder bombája ment az orosz kapu mellé.

22:48
    Megint a norvég kapus tenyerelt rá a korongra, Szjomin veszélyeztetett.

22:04
    Ovecskin remek lövését védte Haugen!

20:15
    Vajon születik -e végre gól vagy jön az oroszok újabb gólnélküli harmada?

20:01

Már a jégen a csapatok, azonnal folytatódik a mérkőzés!

Hihetetlen, de igaz; a szlovákok ellen – a szétlövéstől eltekintve – gólképtelen Orosz válogatott egyelőre most sem tud a kapuba találni, sőt még igazi fölénybe sem tudott kerülni 20 perc tiszta játékidő alatt a norvégok ellen!
    A skandinávok remekül tartják magukat és ha így folytatják, akár még meglepetést is okozhatnak!
    Hogy így lesz -e, hamarosan kiderül!
    Tartsanak velünk a szünetet követően is!

20:00

19:16
    Rosseli Olsen kísérletét Bobrovszkijnak kellett hárítania!

19:00
    Egy perc az első harmadból, még mindig nincs gól a meccsen!

18:12
    Szjomin közeli lövését védte Haugen.

17:26
    Ezzel a fórral semmit nem tudott kezdeni az orosz csapat, Norvégia kiegészült.

16:30
    Megint ki tudták ütni harmadukból a korongot a norvégok.

16:00
    Egyelőre felszabadul a norvég kapu.

15:26
    Bonsaksen gáncsolta Dacjukot, 2 perc a "jutalma"! Emberelőnyben Oroszország!

15:15
    Kovalcsukot szokatlanul könnyedén szerelték a norvégok!

14:40
    Megint Haugen védett egyet.

13:45
    Jégkása eltávolítás, technikai szünet ezekben a pillanatokban!

13:45
    Kuljomin csúsztatott kapura, de Haugen rávetődött a korongra.

13:01
    Jemelin lövése jött ki Haugenről.

12:14
    Kovalcsuk korongjába Radulov nem tudott beleérni a kapu elött.

11:38
    Kiegészült az orosz csapat.

11:02
    Mathis Olimb lövése ment kapu mellé.

10:20
    Egyelőre jól bekkel emberhátrányban a házigazda.

9:42
    Holos lövését védte Bobrovszkij!

9:38
    Az oroszoknál van az első kiállítás, Malkin 2 perces büntetése miatt emberelőnyben a norvégok!

9:19
    Malkin lövése kerülte el a norvég kaput.

8:00
    Ritkán van a korong a norvégoknál, de egyelőre nincs igazi orosz fölény sem!

6:28
    Malkin lövése után Haugen már verve volt, de elcsúszott a korong a norvég kapu elött!

5:38
    Eddig egy kicsit álmoskás az iram, de nyilván hamarosan felpörög majd a játék!

5:38
    Orosz les.

4:44
    Tollefsen emelését könnyedén hárította az orosz kapus.

4:01
    Kuljomin korongja felvágódott a kapu mögötti, hátsó védőhálóba!

3:25
    Az első komolyabb norvég lövés, Thoresen korongját hárította Bobrovszkij!

3:01
    Norvég tilos felszabadítás.

2:40
    Dacjuk beemelt korongjából nem lett veszély a norvég kapura.

1:15
    Megint Ovecskin lőtt kapura, de Haugen megint védett.

1:03
    Ovecskin lapos lövését hárította Haugen.

0:08
    Rögtön egy orosz leshelyzet.

00:01

A norvégok egyik legjobbja, Mats Zuccarello sérülés miatt nem lép ma jégre!

Fehér mezben a norvég-, pirok-kék felsőben az orosz válogatott

Ma az orosz kapitány, Biljaletgyinov a harmadik számú kapus Jerjomenko mellett, Nyikulint és Szvitovot, a norvég mester, Johansen pedig Voldent, Zuccarellot és Lystad Jacobsent nem nevezte az összecsapásra!

Oroszország: Bobrovszkij(Varlamov) – Vojnov, Markov, Dacjuk, Radulov, Kovalcsuk – Jemelin, Medvegyev, Ovecskin, Malkin, Popov – Nyikitin, Bjelov, Szjomin, Kuljomin, Anyiszimov – Tyutin, Tyihonov, Tyerescsenko, Nyicsuskin, Taraszenko. Szövetségi kapitány: Zinetula Biljaletgyinov

Norvégia: Haugen(Soberg) – Holos, Bonsaksen, Skroder, K.A.Olimb, Thoresen – Trygg, Tollefsen, Bastiansen, M.Olimb, Rosseli Olsen – Solberg, Odegaard, Ask, Roest, Dahlström – Sorvik, Hansen, Olden, Roymark, Fprsberg. Szövetségi kapitány: Roy Johansen

Játékvezetők: Piechaczek(német), Pollock(kanadai) – McElman(amerikai), Valach(szlovák).

Már csak néhány perc és megkezdődik az orosz-norvég férfi jégkorong nyolcaddöntő Szocsiban, a XXII. téli olimpián! Hamarosan kiderül, ki lesz a ma pihenő finnek ellenfele a legjobb 4 közé jutásért!
    A szakemberek véleménye szerint a mai nap legsimább mérkőzése várható, de izgalmak azért biztosan lesznek, érdemes tehát velünk tartani most és az esti mérkőzéseken is!

Az olimpiai férfi jégkorongtorna kezdete elött valószínűleg kevesen gondolták volna, hogy a világsztárok, NHL-es és KHL-es klasszisok egész sorát felvonultató, házigazda orosz válogatott, a csoportkörben elért eredményei alapján nem kerül a mezőny legjobb négy együttese közé, íly' módon játszania kell a negyeddöntőért!
    Ám a sok elvesztett pont ezt eredményezte és így nincs más választásuk Ovecskinéknek, mint legyőzni kedden délután Norvégiát a Bolsoj jégcentrumban!
    Azt a Norvégiát, amely nem is olyan nagyon régen még a mieinkkel vívott nagy csatákat – váltakozó sikerrel – a világbajnokság divízió 1-es osztályában! Mostanra azonban állandósították helyüket az elitben – az aktuális világranglistán kilencedikek – és az olimpiai játékokra való kijutásért már selejtezőt sem kellett vívniuk!
    Ám a mostani csoportkörben még csak pontot sem szereztek, így az egyik favorit ellen kell jégre lépniük a nyolcaddöntő során.
    Mindazonáltal az egész torna legnagyobb meglepetése lenne, ha Oroszország nem győzné le Norvégiát, a szakemberek szerint a keddi nap legsimább mérkőzése várható!
    Természetesen ez sport, így nincsenek előre lejátszott mérkőzések, minden a jégen dől majd el.
    E meccs győztese egyébként Finnországgal találkozik majd a négy közé kerülésért.
    Kövessék figyelemmel tehát ezt a meccset is nálunk!
    Nagyon jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 25. Radulov (Dacjuk, Markov), 38. Kovalcsuk (Radulov, Dacjuk), 59. Radulov (Dacjuk), 60. Tyerescsenko (Tyihonov)

Norvégia: Haugen(Soberg) – Holos, Bonsaksen, Skroder, K.A.Olimb, Thoresen – Trygg, Tollefsen, Bastiansen, M.Olimb, Rosseli Olsen – Solberg, Odegaard, Ask, Roest, Dahlström – Sorvik, Hansen, Olden, Roymark, Forsberg. Szövetségi kapitány: Roy Johansen

Nézőszám: 11000