Szlovénia – Ausztria 4:0 (vége) | Oroszország – Norvégia 4:0 (vége) | Svájc – Lettország 1:3 (vége)
Csehország – Szlovákia 5:3 (vége)
Csehország
5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Szlovákia
kedd 18.02.2014, 18:00 • Shayba Arena, Szocsi • XXII. téli olimpia

Végül kihúzta Csehország, és a végén újra összeszedve magukat megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A szlovák csapat megmutatta, hogy mennyi lehetőség rejlik még benne, de ezt túl későn húzták elő.

Így a holnapi 18:00-ás negyeddöntőben az USA ellenfele Csehország lesz, ami hasonlóan színvonalas mérkőzést jelent majd a szurkolók számára. (20:31:59)

60:00

59:21
    Csehország gólt szerzett!
    TOMAS PLEKANEC lőtt balról üres kapus gólt egy baloldali korongszerzés után.

59:08
    Mészáros kap 2 percet bottal ütésért, eltörte az ellenfél botját. Ez most nagy hátrány így. (SVK)

58:40
    Sekera lőtt remekül jobbról, de a kapu elől kipattant a blokkról.

58:00
    Chara emeli középpályáról is kapura, Pavelecnek muszáj megfognia.

57:04
    Laco véd megint egy távoli jobboldali lövést ami kipattan, de a szlovákok szedik össze.

56:54
    Chara kapta lesen a korongot, kint lesz így a buli.

56:10
    Voracek lőtt laposan balról a hosszúra 5 méterről, de Laco szépen védett és tolta oldalra.

55:40
    Laco is véd egy jobbos fonák emelést, ami kipattant róla.

54:55
    Gyors ellentámadásokkal próbálkozik Szlovákia, Pavelec véd egy újabb baloldali lövést.

54:02
    Tilosra ütik ki a csehek, jöhet Pavelec kapuja elől a buli.

53:18
    Sekera húzta rá balról remekül, de a kipattanót a csehek szedték össze.

52:15
    Lassítják a játékot a csehek, lassan próbálnak támadni, de felpörögtek újra.

51:21
    Laco védett most két nagyot is, a csehek próbálnak felébredni az alvásból.

51:05
    A szlovákok javára 26-22 a kapura lövések aránya.

50:21
    Óriási szlovák helyzet maradt ki, balról suhant alig mellé a lövés

49:22
    Kipattant a korong, Pavelec kapuja előtt jöhet a buli, de elhozzák a csehek.

Nagy Gábor

Gólok és gólpasszok: 7. Hemsky (Kaberle, Voracek), 8. Cervenka (Plekanec, Jagr), 18. Krejci (Kaberle, Gudas), 36. Cervenka, 60. Plekanec (Krejci) – 39. Marian Hossa (Sekera, Handzus), 48. Marian Hossa (Tatar), 49. Surovy (Sekera, Bartovic)

Csehország: Pavelec (Salák) – Zidlicky (A), Smíd, Gudas, Kaberle, Barinka, Z. Michálek, Rozsíval – Cervenka, Plekanec (C), Jágr (A) – M. Michálek, Krejcí, Hemsky – Hanzal, Vorácek, Erat – Novotny, Palát, Frolík, Nedved
    Szlovákia: Laco (Halak) – Starosta, Chara, Handzus, Marian Hossa, Tatar – Baranka, Mészáros, Jurco, Zaborski, Ölvecky – Sekera, Marincin, Surovy, Bartovic, Miklik – Vydareny, Jurcina, Panik, Marcel Hossa, Radivojevic. Szövetségi kapitány: Vladimir Vujtek.

Játékvezetők: Peel, Vinnerborg – Cameron, Souminen