Nové Zámky – Budapešť 3:2 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 2:1 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
UTE Újpest Budapešť
péntek 21.02.2014, 18:00MOL Liga

Harmadszor kap ki az Újpest 3-2-re az idei szezonban az érsekújváriaktól. Jól tartották magukat a lilák az egész mérkőzésen, a hajrában a kapust is lehozták, de nem sikerült az egyenlítés. A hazai csapat jobban használta ki az adódó lehetőségeket, és ez döntött a mai meccsen. Hozta a kötelezőt a HC Nové Zámky, és ezzel a három pontos győzelemmel végleg eldőlt, hogy a MOL ligában a második helyen végeznek. Az újpestiek befejezték a szereplésüket a bajnokságban, a mérlegük hat szerzett pont. Az Érsekújvár vasárnap az alapszakasz utolsó meccsén a Corona Brasov csapatát fogadja vendégül. (20:10:26)

60:00

59:38
    Kivágják a hazaiak a korongot tilosra.

59:15
    Krajčovič a lepkéssel véd, buli következik.

58:57
    Lehozzák az újpestiek Hájek kapust!

58:57
    Időt kér Ancsin János.

58:01
    Elkezdődött a záró harmad utolsó két perce, a hazai csapatnál a korong.

57:35
    Kowalczyk bombája után, egy újpesti játékos fekszik a jégen, de úgy néz ki rendben lesz.

56:40
    Kiváló a meccs a hajrában, az újpestiek hajtanak az egy pontra.

55:15
    A buli után, Frolík indul meg a koronggal, és egy veszélyes lövéssel fejezi be az akciót, épphogy elsuhant a pakk a kapuvas mellett.

54:40
    Bezárja az Újpest a hazaiakat a harmadukban, végül Kowalczyk vágja ki tilosra a pakkot.

53:55
    Az újpestiek is kontráznak, Krajčovič szerencsével hárítja a gyors ellentámadást.

53:22
    Gyors hazai támadás a jobb oldalon, körbe passzolgatnak, végül egy gyenge lövéssel zárják az akciót.

52:30
    Frolíkkal keménykednek lilák a pálya közepén.

51:40
    Fekti újra a jégen, kimarad a hazai előny.

51:20
    Nagyon gyenge a hazai emberelőny, ebből már gól nem születik.

50:20
    Pontatlan hazai megoldások sora az újpestiek harmadában, végül sikerül kivágni a korongot a vendégeknek.

49:39
    Az újpesti Fekti kap két percet bottal akasztásért.

48:40
    Štefanka bombázik a kékről, Hájek biztosan védi a lövést.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 9. Weissmann (Hurtaj, Kameš), 13. Weissmann (Frolík, Kameš), 44. Kowalczyk (Hrudík, Štefanka O.) – 15. Reiter (Horváth), 42. Reiter (Horváth, Farkas)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Chovan) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Dubec (A), Štefanka O. – Baron, Kameš, Hurtaj, Frolík, Weissmann (A) – Sucharda, Šiška, Čaládi (C), Uhnák, Polčík – Pavešic, Král, Korýtko, Ružička.
    UTE Újpest Budapešť: Hájek (Szabó) – Maklári (A), Ványi, Pichler (A), Farkas, Reiter – Horváth (C), Bereczki, Sweenwy, Crichton, Coleman – Dorner, Kovács, Szirányi, Fekti.

Játékvezetők: Haszonits, Németh – Vas, Berger.