Nové Zámky – Budapešť 3:2 (vége) | Ferencváros Bp. ESMTK – HSC Csíkszereda 2:1 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
UTE Újpest Budapešť
péntek 21.02.2014, 18:00MOL Liga

Harmadszor kap ki az Újpest 3-2-re az idei szezonban az érsekújváriaktól. Jól tartották magukat a lilák az egész mérkőzésen, a hajrában a kapust is lehozták, de nem sikerült az egyenlítés. A hazai csapat jobban használta ki az adódó lehetőségeket, és ez döntött a mai meccsen. Hozta a kötelezőt a HC Nové Zámky, és ezzel a három pontos győzelemmel végleg eldőlt, hogy a MOL ligában a második helyen végeznek. Az újpestiek befejezték a szereplésüket a bajnokságban, a mérlegük hat szerzett pont. Az Érsekújvár vasárnap az alapszakasz utolsó meccsén a Corona Brasov csapatát fogadja vendégül. (20:10:26)

60:00

59:38
    Kivágják a hazaiak a korongot tilosra.

59:15
    Krajčovič a lepkéssel véd, buli következik.

58:57
    Lehozzák az újpestiek Hájek kapust!

58:57
    Időt kér Ancsin János.

58:01
    Elkezdődött a záró harmad utolsó két perce, a hazai csapatnál a korong.

57:35
    Kowalczyk bombája után, egy újpesti játékos fekszik a jégen, de úgy néz ki rendben lesz.

56:40
    Kiváló a meccs a hajrában, az újpestiek hajtanak az egy pontra.

55:15
    A buli után, Frolík indul meg a koronggal, és egy veszélyes lövéssel fejezi be az akciót, épphogy elsuhant a pakk a kapuvas mellett.

54:40
    Bezárja az Újpest a hazaiakat a harmadukban, végül Kowalczyk vágja ki tilosra a pakkot.

53:55
    Az újpestiek is kontráznak, Krajčovič szerencsével hárítja a gyors ellentámadást.

53:22
    Gyors hazai támadás a jobb oldalon, körbe passzolgatnak, végül egy gyenge lövéssel zárják az akciót.

52:30
    Frolíkkal keménykednek lilák a pálya közepén.

51:40
    Fekti újra a jégen, kimarad a hazai előny.

51:20
    Nagyon gyenge a hazai emberelőny, ebből már gól nem születik.

50:20
    Pontatlan hazai megoldások sora az újpestiek harmadában, végül sikerül kivágni a korongot a vendégeknek.

49:39
    Az újpesti Fekti kap két percet bottal akasztásért.

48:40
    Štefanka bombázik a kékről, Hájek biztosan védi a lövést.

47:45
    Čaládi pontatlanul indít a harmadából, de nem tudják az újpestiek ezt kihasználni.

46:35
    A hazai Baron eresztett el egy kemény lövést, Hajék csak kiütni tudta, de a kipattanóra nem volt érkező játékos.

45:50
    Újpestiek támadásban, beköltöztek a hazai harmadba.

44:50
    Le föl támadnak a csapatok, a gólok meghozták a támadó kedvüket.

43:25
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Benézte Hájek KOWALCZYK PAVEL lövését. Igaz kemény volt a lövés, de a fél pályáról durrantott Pavel. Gólpasszok: Jakub Hrudík, Ondrej Štefanka.

41:58
    Kiegészült a hazai csapat.

41:45
    Az Újpest gólt szerzett!
    Nem bírta a nyomást a hazai csapat, és REITER RICHÁRD második góljával a meccsen kiegyenlít az újpesti csapat. A jobb körből lőtte a felsőbe a pakkot. Szép gól volt. Gólpasszok: Horváth András, Farkas Lőrinc Simon.

41:20
    Frolík kihozza a korongot a harmadból, és tartja a botján.

40:40
    Kivágja a hazai csapat a korongot a harmadból, újabb újpesti roham indulhat.

40:01
    Újpesti kettős emberelőnnyel indul a záró harmad, majdnem két égész perc áll rendelkezésre a liláknak a góllövésre.

40:01

Langyosra sikeredett ez a harmad, voltak kisebb felvillanások, sőt egy ideig lógott a hazai gól a levegőben, de jól védekezett az Újpest, így csak egy gólos hazai előnnyel indul a záró harmad, sőt az újpestiek kezdhetik kettős emberelőnyben, mert az utolsó másodpercekben a hazai Podstavek és Baron kaptak két percet.

40:00

39:58
    Baron is kiáll két percre gáncsolásért, így öten a három ellen kezdheti az Újpest a harmadik harmadot.

39:58
    A hazai Albín Podstavek kap két percet bottal akasztásért.

39:01
    Elkezdődött a harmad utolsó perce, az újpestiek támadásban.

38:05
    Úgy néz ki ebben a harmadban már nem születik gól, visszavettek a csapatok az utolsó percekben.

37:10
    Az ellen támadást, Hrudík fejezi be egy lövéssel, Hájek mellén a korong.

36:25
    Kivágja az újpesti csapat a korongot Krajčovič kapuja mögé, de megpattant egy boton, így nincs tilos felszabadítás.

35:30
    Hájek véd sorozatban, és tartja most az újpestieket.

34:31
    Ismét megindultak a hazai rohamok, és Hájek kapuját ostromolják ezekben a másodpercekben.

33:25
    Podstavek unta meg, és szépen törtbe a támadó harmadba.

32:20
    Sok a pontatlan megoldás hazai részről, az újpestiek többet birtokolják a korongot.

31:35
    Az újpestiek botján a korong, Hájek kapuja mögül indulnak támadásba.

30:45
    Fellélegzik az újpesti csapat, a nagy hazai nyomás után újabb támadást vezetnek.

29:55
    Gyors újpesti kontra, ketten az egy ellen ugranak meg a lilák, Kameš oldja meg végül, szépen szereli az újpestieket.

29:01
    Most nagyon nyom a hazai csapat, lóg a gól a levegőben, de jól állja a sarat az Újpest.

28:20
    Szép hazai támadás végén, Dubec jól helyezett lövését védte remekül Hájek.

27:20
    Felgyorsult a játék, főleg a hazai csapat növelte a tempót.

26:30
    Horváth újra játékban, kihúzta az Újpest gól nélkül a kiállítást.

26:05
    Frolík nagy bombája után a gólvonalon táncolt a korong, de végül sikerült kivágni az újpestieknek a pakkot a vonalról. Nagy hazai lehetőség volt.

25:30
    Sikerül kivágni a vendégeknek a korongot, Krajčovič indít támadást.

25:00
    Gyorsan feláll a hazai csapat, nagy a nyomás Hájek előtt.

24:26
    Ismét az újpesti Horváth megy le két percre gáncsolásért.

23:30
    Jól kezdenek a lilák a második harmadban.

23:10
    A buli után felszabadít a hazai csapat, tilos felszabadítás, ismét bedobás Krajčovič előtt.

22:45
    Gyors újpesti kontra végén, egy remek lövéssel próbálkoztak, Krajčovič szépen védte a lövést.

22:00
    Kiegészült az újpesti gárda.

21:45
    Hurtaj nagy helyzetben közelről az oldalhálóba lőtte a pakkot.

21:15
    Jól védekezik az újpesti csapat, most sikerült kivágni a korongot a harmadból.

21:01
    Nagy hazai nyomás az előnyben, de nem tudnak ziccerig eljutni.

20:10
    Az első bulit a hazai csapat hozta el.

20:01

A harmad utolsó másodpercében az újpesti Horváth András kapott két percet, így emberelőnyben kezdi a hazai csapat a középső játékrészt.

Az első harmad elején kóstolgatták egymást a csapatok, majd a hazaiak kezdték a gólgyártás Weissmann két góljával. A másodikat emberhátrányban lőtte az érsekújvári gárda, az újpestiek emberelőnyben szépítettek. Nem játszanak rosszul eddig a lilák, de a hazai csapat veszélyesebben támad. Hamarosan folytatjuk a második harmaddal.

20:00

19:59
    A harmad utolsó másodpercében Horváth András kapott gáncsolásért két percet.

19:30
    A harmad utolsó másodperceiben hazai korongtartás.

19:05
    Kiegészültek a csapatok.

18:00
    Most nyomás gyakorol a hazai csapat az újpestiek kapujára, lövések sora suhan el Hájek kapuja mellett

17:15
    Pontatlan újpesti indítás, tilos felszabadítás.

17:05
    Crichton és Hrudík kapnak össze, és durva játékért 2+10 percre ülnek le a büntetőpadra.

16:55
    Krajčovič véd a lepkéssel egy távoli lövést, buli következik a jobb oldalán.

16:50
    Letámad az Újpest ezekben a percekben feltolja a védelmét, jól zavarják a hazai támadásokat.

16:10
    Hosszú indítás a kék vonalra, egy két centin múlott, de lest fújnak a hazai csapatnak a vonal bírok.

15:21
    Újabb szép újpesti akció, Krajčovič véd szépen egy lövést a kékről.

14:19
    Szépít az újpesti csapat, REITER RICHÁRD révén kihasználja az Újpest az emberelőnyös helyzetet. Gólpassz: Horváth András.

13:21
    Ismét a hazaiaktól állítanak ki egy játékost, Šiška kap két percet gáncsolásért.

12:36

12:08
    ERIK WESSMANN mégiscsak betalált az újpesti előny alatt, ismét egy kontra után Frolík passzolt pontosan a botjára, és Erik nem hibázott. Hájek lábai között lőtte a pakkot a hálóba. Gólpasszok: Martin Frolík, Vladimír Kameš.

11:25
    Óriási hazai ziccer emberhátrányban, Frolík ugrott meg egy koronggal, de mellé lőtte a ziccert.

10:36
    A hazai Hrudík kap két percet bottal akasztásért.

09:55
    A gól után folytatódik a nagy hazai nyomás az újpestiek kapujára.

08:34
    ERIK WEISSMANN, Hurtaj pontos passza után, a körök közül lövi a jobb kapuvas mellé a hazai csapat első gólját. Gólpasszok: Ľubomír Hurtaj, Vladimír Kameš.

07:20
    Kowalczyk bombája a kék vonaltól suhan el a kapuvas mellett.

06:50
    Hurtaj került nagy helyzetbe, de közelről csak Hájek mamutjaiba lőtte a ziccert.

05:10

04:30
    Szép hazai támadás végén, Hájék első védése a meccsen.

03:07
    Páros kiállítás, Horváth az UTE csapatából kap két percet durva játékért, és az érsekújvári Ružička testreütésért megy le.

03:07
    Hazai les egy újabb pontatlan indítás után.

02:30
    Pontatlan hazai indítás után, ismét az újpestiek jöhetnek támadással.

01:25
    Jó iramban kezdődött a meccs, az újpestiek bátran hokiznak a favorit ellen.

00:35
    Pichler került rögtön az első UTE támadásból helyzetbe, a körök közül durrantott mellé.

00:01

HC Nové Zámky: Krajčovič (Chovan) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Dubec (A), Štefanka O. – Baron, Kameš, Hurtaj, Frolík, Weissmann (A) – Sucharda, Šiška, Čaládi (C), Uhnák, Polčík – Pavešic, Král, Korýtko, Ružička.

Újpesti TE: Hájek (Szabó) – Maklári (A), Ványi, Pichler (A), Farkas, Reiter – Horváth (C), Bereczki, Sweenwy, Crichton, Coleman – Dorner, Kovács, Szirányi, Fekti.

Játékvezetők: Haszonits, Németh – Vas, Berger.

Az Újpesti TE gárdája negyedszer látogat Érsekújvárra, hogy lejátssza idénybeli utolsó találkozóját Felvidéken. Eddig hétszer találkozott a két csapat, és hét érsekújvári győzelem született a rendes játékidőben. Igaz két alkalommal nagyon necces volt a dolog, mert kétszer is előfordult Újpesten, hogy az utolsó másodpercekben lőtte az érsekújvári csapat a győztes gólt, és fosztotta meg az újpestieket a pontszerzés lehetőségétől.

Az Érsekújvárnak már biztos helye van az alapszakasz legjobb négy csapata között, így ott lehet a rájátszásban, és megküzdhet a végső győzelemért a MOL ligában. Pénteken az Újpest ellen a HC gárdája a toronymagas favorit, de a hazai csapat számára van még tétje is az összecsapásnak. Három pontos érsekújvári győzelem esetén behozhatatlan előnyt szerez a HC Nové Zámky a Miskolci Jegesmedvék előtt és végleg eldől, hogy a második helyről várhatják a további küzdelmeket.

A fiatalokkal megtűzdelt újpesti gárda az idei szezonban sok jó találkozót játszott, és sokszor megszorongatták a favoritot, de rutintalanságuk a döntő pillanatokban a pontok elvesztéséhez vezetett. Annak ellenére, hogy az utolsó hely az idei szezon végeredménye, pénteken este Érsekújvárban a jó helytállás, és a akár a pontszerzés is lehet a cél Ancsin János tanítványainak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 9. Weissmann (Hurtaj, Kameš), 13. Weissmann (Frolík, Kameš), 44. Kowalczyk (Hrudík, Štefanka O.) – 15. Reiter (Horváth), 42. Reiter (Horváth, Farkas)

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič (Chovan) – Hrudík, Kowalczyk, Podstavek, Dubec (A), Štefanka O. – Baron, Kameš, Hurtaj, Frolík, Weissmann (A) – Sucharda, Šiška, Čaládi (C), Uhnák, Polčík – Pavešic, Král, Korýtko, Ružička.
    UTE Újpest Budapešť: Hájek (Szabó) – Maklári (A), Ványi, Pichler (A), Farkas, Reiter – Horváth (C), Bereczki, Sweenwy, Crichton, Coleman – Dorner, Kovács, Szirányi, Fekti.