Ipress Center-Vác – Fehérvár 21:27 (vége) | Veszprém BKC – Győr 13:44 (vége)
21:27 (12:15)
Fehérvár KC
szombat 22.02.2014, 16:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Kis túlzással egy fehérvári örömjátékot hozott ez a mai összecsapás. A csarnokban nem is volt meg a szokásos tüzes hangulat eleve, de a váci lányokon sem érződött ez.
    Mindössze 21 lőtt góllal fejezték be a hazaiak, ami hazai pályán rettentő kevés. A mérkőzés döntő szakasza a második félidő első néhány perce lett, ahol három gólról hatra ugrott meg az FKC.
    A két kapusnak sem ment jól ma, összeadva mindössze kilenc lövést tudtak hatástalanítani ezen az összecsapáson.
    A Fehérvár KC a játék minden elemében felülmúlta a váciakat a mai napon és meglepően simán szerezte meg a nagyon fontos két pontot, ezzel átvették az ötödik helyet a bajnokságban az utolsó forduló előtt.
    Nem tudta megismételni a Győr ellen nyújtott remek teljesítményét a Vác, a Fehérvár azonban teljesen megújult az érdi vereség után. Szebbnél szebb támadásokat vezettek, kettős hátrányból és emberhátrányból is rendszeresen betaláltak.
    Kiemelkedőt teljesítmény volt Herr Anitáé a fejér megyeiektől, de Mayer Szabina is sok fejtörést okozott a Vácnak. Tilinger átlövései is sokszor ültek, Siti is többször megtalálta a rést.
    A váciaknál Farkason kívül még Dakos dicsérhető, voltak villanásai még a fiatal Szondi Zsófiának is. Hámorit ma teljesen kikapcsolták, nem akadt igazi vezéregyéniség és hiányoztak az ütközések a váci védekezésben is.
    A játékvezetés ma igen jónak tűnt innen fentről, kevés vitatható ítélet született a Dobrovits-Tájok párostól.
    Teljesen megérdemelt a fehérvári győzelem, ezzel nagy lépést tettek az alapszakasz 5. helyének megszerzéséhez.
    ---- (17:29:10)

60
    Mérkőzés vége. (21:27)

60
    Farkas az utolsó másodpercben talpról lőtt még középről, Kiss védett lábbal. (21:27) (21:27)

60
    Triffa fogja Mayer ziccerét középről, faultgyanús volt. (21:27) (21:27)

60
    Az utolsó perc kezdődik, a fehérvári szurkolók ünnepelnek, jogosan. (21:27) (21:27)

59
    Virág durrantja balátlövőből nagyon fölé. (21:27) (21:27)

59
    Triffa fogja Tilinger középről leadott lövését. (21:27) (21:27)

58
    SZONDI szerez a bal oldalról gólt Hámori szép, vetődéses labdaszerzése után. (21:27) (21:27)

57
    HERR Anita bal kézzel a felső léc alá vágta a hetest első szándékból. (20:27) (20:27)

57
    Mayer már teljes létszámnál hetest harcol ki a bal oldalon. (20:26) (20:26)

56
    Ismét ERTL Rebekára ment a figura kettős előnyben és magabiztosan be is lőtte a jobb szélről. (20:26) (20:26)

55
    TILINGER kettős emberhátrányból szépségdíjas átlövésgólt szerez középről, a bal felsőbe, ez fantasztikusan szép gól volt! (19:26) (19:26)

55
    ERTL került ziccerbe a jobb szélen és a hosszú felsőbe be is vágta. (19:25) (19:25)

55
    Négy a három ellen támad, majd hamarosan 5 a 3 ellen a Vác. (18:25) (18:25)

54
    Hajduch Csenge is kiáll két percre, ő Virágot osztotta meg a bal oldalon. (18:25) (18:25)

54
    Kettő percre kiáll Kazai Anita. Úgy tűnt, fejbe ütötte Farkast. (18:25) (18:25)

54
    Virág lő kapufát, de szabaddobás. (18:25) (18:25)

53
    KAZAI a bal szélről most már kilövi a hosszú alsót emberelőnyben. Szinte biztos már a vendégek győzelme. (18:25) (18:25)

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Helembai, Kamper, Szádvári, Ertl, Nikcevic, Dakos, Németh, Virág
    Fehérvár KC: Kiss, Trimmel – Májer, Vaszari, Tilinger, Horváth, Becséri, Hajduch, Siti, Herr A., Mayer, Kazai, Emberovics, Benzal

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr.