Ipress Center-Vác – Fehérvár 21:27 (vége) | Veszprém BKC – Győr 13:44 (vége)
21:27 (12:15)
Fehérvár KC
szombat 22.02.2014, 16:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Kis túlzással egy fehérvári örömjátékot hozott ez a mai összecsapás. A csarnokban nem is volt meg a szokásos tüzes hangulat eleve, de a váci lányokon sem érződött ez.
    Mindössze 21 lőtt góllal fejezték be a hazaiak, ami hazai pályán rettentő kevés. A mérkőzés döntő szakasza a második félidő első néhány perce lett, ahol három gólról hatra ugrott meg az FKC.
    A két kapusnak sem ment jól ma, összeadva mindössze kilenc lövést tudtak hatástalanítani ezen az összecsapáson.
    A Fehérvár KC a játék minden elemében felülmúlta a váciakat a mai napon és meglepően simán szerezte meg a nagyon fontos két pontot, ezzel átvették az ötödik helyet a bajnokságban az utolsó forduló előtt.
    Nem tudta megismételni a Győr ellen nyújtott remek teljesítményét a Vác, a Fehérvár azonban teljesen megújult az érdi vereség után. Szebbnél szebb támadásokat vezettek, kettős hátrányból és emberhátrányból is rendszeresen betaláltak.
    Kiemelkedőt teljesítmény volt Herr Anitáé a fejér megyeiektől, de Mayer Szabina is sok fejtörést okozott a Vácnak. Tilinger átlövései is sokszor ültek, Siti is többször megtalálta a rést.
    A váciaknál Farkason kívül még Dakos dicsérhető, voltak villanásai még a fiatal Szondi Zsófiának is. Hámorit ma teljesen kikapcsolták, nem akadt igazi vezéregyéniség és hiányoztak az ütközések a váci védekezésben is.
    A játékvezetés ma igen jónak tűnt innen fentről, kevés vitatható ítélet született a Dobrovits-Tájok párostól.
    Teljesen megérdemelt a fehérvári győzelem, ezzel nagy lépést tettek az alapszakasz 5. helyének megszerzéséhez.
    ---- (17:29:10)

60
    Mérkőzés vége. (21:27)

60
    Farkas az utolsó másodpercben talpról lőtt még középről, Kiss védett lábbal. (21:27) (21:27)

60
    Triffa fogja Mayer ziccerét középről, faultgyanús volt. (21:27) (21:27)

60
    Az utolsó perc kezdődik, a fehérvári szurkolók ünnepelnek, jogosan. (21:27) (21:27)

59
    Virág durrantja balátlövőből nagyon fölé. (21:27) (21:27)

59
    Triffa fogja Tilinger középről leadott lövését. (21:27) (21:27)

58
    SZONDI szerez a bal oldalról gólt Hámori szép, vetődéses labdaszerzése után. (21:27) (21:27)

57
    HERR Anita bal kézzel a felső léc alá vágta a hetest első szándékból. (20:27) (20:27)

57
    Mayer már teljes létszámnál hetest harcol ki a bal oldalon. (20:26) (20:26)

56
    Ismét ERTL Rebekára ment a figura kettős előnyben és magabiztosan be is lőtte a jobb szélről. (20:26) (20:26)

55
    TILINGER kettős emberhátrányból szépségdíjas átlövésgólt szerez középről, a bal felsőbe, ez fantasztikusan szép gól volt! (19:26) (19:26)

55
    ERTL került ziccerbe a jobb szélen és a hosszú felsőbe be is vágta. (19:25) (19:25)

55
    Négy a három ellen támad, majd hamarosan 5 a 3 ellen a Vác. (18:25) (18:25)

54
    Hajduch Csenge is kiáll két percre, ő Virágot osztotta meg a bal oldalon. (18:25) (18:25)

54
    Kettő percre kiáll Kazai Anita. Úgy tűnt, fejbe ütötte Farkast. (18:25) (18:25)

54
    Virág lő kapufát, de szabaddobás. (18:25) (18:25)

53
    KAZAI a bal szélről most már kilövi a hosszú alsót emberelőnyben. Szinte biztos már a vendégek győzelme. (18:25) (18:25)

53
    Nikcevic rántotta vissza Mayert, két perc a jutalma. (18:24) (18:24)

52
    Jensen kér időt a Fehérvár számára. Meglepő lenne, ha ebben a mérkőzésben még lenne fordulat. (18:24) (18:24)

52
    Siti befutott beállóba, megkapta, de nem tudta már rendesen kapura tenni. A túloldalon Virág is eladta a labdát. Teljes betli az utóbbi percekben a Vác támadójátéka. (18:24) (18:24)

51
    A játék képe alapján a Fehérvár megszerzi ezt a két pontot könnyen ma. (18:24) (18:24)

50
    Herr Anita átlövését Triffa üti ki az alapvonalon. A túloldalon Kamper dobja ki a vonalon. (18:24) (18:24)

50
    Ha ezt a támadást góllal fejezi be a Fehérvár, alighanem eldől a találkozó. (18:24) (18:24)

49
    Nikcevic labdaszerzése után Dakos vitte végig a lerohanást, a jobb oldalról kapura lőtt, de a rövid sarkot Kiss ügyesen védte. Jöhet a Fehérvár. (18:24) (18:24)

48
    Siti Eszter két kezes lökésért kap kettő perces kiállítást. (18:24) (18:24)

48
    Kazai ront ismét a bal szélről. A túloldalon pedig Szondi Zsófia ront szintén a bal szélről. (18:24) (18:24)

48
    Peches váci lövés, a kapufáról Kiss fejére, onnan pedig oldalról kifelé pattant. (18:24) (18:24)

47
    Kazai lőtte kapufára, a kipattanót MAYER az üres kapuba lőtte. (18:24) (18:24)

47
    KAMPER verte meg lábbal a fél védelmet és Kiss lábáról most becsorgott. (18:23) (18:23)

46
    HORVÁTH Bernadett rendezetlen védelem ellen középről sikeresen fejezi be a gyors indítás után a ziccert. (17:23) (17:23)

46
    Kamper ügyesen tör be, de telibe találja Kiss lábát. (17:22) (17:22)

46
    Konkoly Csaba kér időt a 46. perc legelején. Még megfordíthatja a Vác, de jelentősen javulnia kellene támadásban. Egyelőre nem játszik jobban, mint az első félidőben. (17:22) (17:22)

45
    Triffa védi lábbal Siti átlövését, a Vác szerzi meg. (17:22) (17:22)

44
    Kamper lőtt mellé balról. (17:22) (17:22)

44
    Tilinger bejátszása nem jó. (17:22) (17:22)

43
    FARKAS lövi a nyolcadik gólját átlövésből a bal oldalról. (17:22) (17:22)

43
    Szép kombinációt játszott a Fehérvár passzívnál, SITI Eszter bal kettőben betört és bevágta. (16:22) (16:22)

42
    Cserélgetnek a csapatok. Ertl és Májer is a pályán jobb szélső poszton. (16:21) (16:21)

42
    KAMPER lőtte be a büntetőt a felsőbe. Emberelőnyben faraghat talán a Vác a hátrányából. (16:21) (16:21)

42
    Virág harcol ki jobb kettőben hetest és két percet Vaszari Virág ellen. (15:21) (15:21)

41
    Szép bejátszás után Mayer lőtt gólt, de mivel a vonalon állt, kifelé szabaddobás. (15:21) (15:21)

41
    Herr kisebb ápolás után folytatni tudja. (15:21) (15:21)

40
    Farkas alulról felhúzott lövése célt tévesztett a bal oldalról. (15:21) (15:21)

39
    SITI megtalálta középen a nagy lyukat és betörés után újabb vendég gólt szerez. (15:21) (15:21)

38
    SZONDI ismét remek lövéssel jelentkezett a bal szélről, most átemelte az amúgy magas Kiss Évát. (15:20) (15:20)

38
    VASZARI a bal szélről a hosszú felsőt sikeresen kilőtte. Triffa ezután visszatér a kapuba. (14:20) (14:20)

38
    FARKAS unta meg a cicázást és lendületből a bal oldalról felugorva nagy gólt ragaszt a rövid felsőbe. (14:19) (14:19)

37
    Farkas a bal kapufára dobja a büntetőt. Hét gólra mehet el a Fehérvár. Az öltözőben maradt a Vác. (13:19) (13:19)

36
    A remekül játszó Dakos harcol ki hétméteres beállóban. (13:19) (13:19)

36
    TILINGER cselezett ki mindenkit, bal kettőben befutott és újra hat gól a Fehérvár előnye. (13:19) (13:19)

35
    DAKOS kapta meg beállóban és bepattintotta Kiss lába alatt. Tartja a lelket a Vácban Dakos. (13:18) (13:18)

35
    Eladta a Vác, a lerohanásból pedig VASZARI középen magányosan kapura tört és Bíró bal lába mellett a kapuba bombázott. (12:18) (12:18)

34
    MAYER a szélről futott be beállóba, teljesen üresen kapta és bebombázta. Már öt gól a vendégek előnye. (12:17) (12:17)

34
    Farkas talpról a lábak között lövi pár centivel a jobb kapufa mellé. (12:16) (12:16)

34
    Kamper átlövését blokkolják, de marad a Vácnál – passzív jelzés. (12:16) (12:16)

33
    Hosszú lefolyású váci támadás. A múltkori csodafegyvert, Hámorit egyértelműen sikeresen kielemezték a vendégek. (12:16) (12:16)

32
    TILINGER középről átlövésből kilövi a bal alsót. (12:16) (12:16)

31
    Niksic jobb szélről leadott lövését ziccerben védte Kiss lábbal. (12:15) (12:15)

31
    Siti bejátszása sikertelen Mayernek. (12:15) (12:15)

31
    A második játékrészt a Fehérvár kezdte. (12:15) (12:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:15)

Farkas Vera a blokkoló kezekbe lőtte az időn túli szabaddobást.
    Mindkét kapus csak 3-3 védést mutatott be az első játékrészben, ez nem a kapusokról és nem a váciakról szólt ez a félidő.
    A Fehérvár KC egyelőre úgyszintén nem nyújt kiemelkedőt, de a Vác pedig kifejezetten rosszul játszik támadásban és nagyrészt védekezésben is.
    Nem tudtak élni az emberelőnyökkel sem, igaz, hátrányban sem maradtak le.
    Ez az összecsapás alapvető fontosságú az alapszakasz végét illetően. Az egy pontos különbség, ha így marad, megfordul az FKC javára. A Váci NKSE csapatánál Farkas, a vendégeknél Herr Anita eddig a gólfelelős (nagyrészt a büntetők miatt is).
    Vajon össze tudja-e szedni magát a hazai csapat, vagy az EHF kupához hasonlóan, a bajnokságban is maga mögé utasítja a Vácot a Fehérvár?
    Hamarosan folytatjuk a szünet után, maradjanak velünk!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:15)

30
    Kampert faultolják, időn túli szabaddobás. (12:15) (12:15)

30
    SITI klasszikus átlövése is utat talál balról a kapu bal oldalába. (12:15) (12:15)

30
    Jensen kér időt a Fehérvárnak 45 mp-el a félidő vége előtt. (12:14) (12:14)

30
    Utolsó perce az első félidőben. (12:14) (12:14)

29
    FARKAS a bal oldalon középre cselezett, majd test mellett visszahúzta a rövidbe. (12:14) (12:14)

28
    Bíró Blanka védte a jobb szélről Hajduch lövését. (11:14) (11:14)

28
    FARKAS első szándékból a jobb oldalra vágja a büntetőt. (11:14) (11:14)

28
    Dakos szép bejátszás után kiharcol egy büntetőt. (10:14) (10:14)

27
    Virág rossz átlövése után visszaszerzi a labdát. (10:14) (10:14)

27
    HERR most ejtéssel veszi be büntetőből Bíró kapuját. (10:14) (10:14)

26
    SZONDI a bal szélről Kiss hóna alatt emberhátrányból is betalál. (10:13) (10:13)

26
    HERR talpról gyors csuklómozdulattal jobbról a rövid sarokba, úgy tűnt, benne volt Bíró. (9:13) (9:13)

25
    Hámori kap két perces kiállítást egy lerántás miatt. Sitit rántotta le. (9:12) (9:12)

25
    FARKAS Veronika test mellől talpról felhúzott lövéssel a bal felső sarokba bombáz, szépségdíjas találat! (9:12) (9:12)

24
    SITI bal oldali átlövésből eredményes, Bíró nem tudott hárítani a rövid saroknál. (8:12) (8:12)

23
    Nikcevic blokkolt egy kézzel. (8:11) (8:11)

23
    KAMPER, akire kijött a figura, a bal kettes pozícióban betört és bepattintotta a 8. váci gólt. (8:11) (8:11)

22
    Ha nem tudja a Vác feljavítani a játékát, akkor nem sok esélye lesz ezen a mérkőzésen. (7:11) (7:11)

22
    VASZARI Virág a bal szélen futott be szép kombinációt követően és be is dobta a hosszúba Bíró Blanka mellett. (7:11) (7:11)

21
    FARKAS pedig szintén értékesíti a büntetőt. (7:10) (7:10)

21
    Dakos befordul és két védő szorításában hetest harcol ki. (6:10) (6:10)

21
    A váci emberelőny ellenére négy gólra hízott a vendégek előnye. (6:10) (6:10)

20
    TILINGER átkeveredett a jobb oldalra és a hosszú sarokba vágta. (6:10) (6:10)

20
    Farkas átlövését simán fogja Kiss Éva. (6:9) (6:9)

19
    Horváth kap két percet, Farkassal szemben szabálytalankodott keményen. (6:9) (6:9)

19
    HERR Anita bepattintja Triffa lába alatt a negyedik hetesgólját is. (6:9) (6:9)

18
    Triffa véd fejjel, Mayer beállóból próbálkozott, de faultolták, ezért hetes. (6:8) (6:8)

18
    Éppen hogy kimondtam, gyönyörű bejátszás DAKOS Noéminek, aki beállóból betalál. (6:8) (6:8)

17
    Nem sok kreativitás egyelőre a váci támadásokban. (5:8) (5:8)

17
    TILINGER egy lövőcsel után a kapu jobb oldalába bombázza a hetest. (5:8) (5:8)

16
    Tilingert blokkolta Niksic. Marad a feketéknél, és közben hetest harcol ki Herr. (5:7) (5:7)

16
    Sandra NIKCEVIC második gólja egy nagyon szép bal oldali klasszikus átlövésgól! (5:7) (5:7)

15
    Hosszú lefolyású váci támadás. (4:7) (4:7)

14
    Triffa védte a jobb szélről combbal Hajduch lövését. (4:7) (4:7)

14
    Kamper átlövését a bal felső sarokból tornászta ki Kiss Éva. (4:7) (4:7)

14
    Konkoly Csaba kér időt, mivel az utóbbi időben 6-1-et hozott az ellenfél. Váci támadás következik. (4:7) (4:7)

14
    MAYER csodás bejátszás után bepöttyintette a labdát húzott lövéssel balról beállóból. Már három a vendégek előnye. (4:7) (4:7)

13
    Nikcevic lövését a kapufa hárította. Hárommal is elmehet a Fehérvár. (4:6) (4:6)

13
    Horváth Bernadett kapott sárga kártyát. (4:6) (4:6)

12
    SITI lövése pattant meg egy védő kezén, becsapva Triffát így a kapu bal oldalába került a labda. (4:6) (4:6)

12
    Szádvári a bal szélről jó szögből lőhetett, de Kiss támaszkodó lábát találta telibe. (4:5) (4:5)

11
    HERR a Triffa talpa alatt levő kis helyen bepattintotta a büntetőt. (4:5) (4:5)

11
    Herr Anita harcol ki hetest és kiállítást. Kamper a bűnös, neki kell leülnie. (4:4) (4:4)

10
    FARKAS első szándékból lövi a hetest a jobb oldalra. (4:4) (4:4)

10
    Tilinger csak kiállítás és hétméteres árán tudta megállítani a ziccerben lerohanó Szádvári Krisztinát a bal szélen. (3:4) (3:4)

9
    Niksic kapu fölé ejtett a jobb szélről. (3:4) (3:4)

9
    Fordított a Fehérvár 3-1 után. (3:4) (3:4)

9
    TILINGER átlövésből megkezdte a gólgyártást, gyanítom, nem utoljára talált be ma. (3:4) (3:4)

8
    Három elrontott támadás. Először a hatoson futott át egy váci, majd Triffa védett óriásit ziccerben, majd a hosszú indítás a bal szélre megint csak sikertelen, így jöhet újra a Fehérvár. (3:3) (3:3)

8
    Hámori kapott sárgát. (3:3) (3:3)

8
    HERR első szándékból vágta be a büntetőt. (3:3) (3:3)

7
    Hetest harcolt ki Siti, Hámori csak ilyen áron tudta megállítani. (3:2) (3:2)

7
    Virágnál láb. (3:2) (3:2)

7
    Ana Niksic kapott sárga lapot. (3:2) (3:2)

6
    Kamper adja el a hatosnál. (3:2) (3:2)

5
    SITI Eszter csapott be mindenkit, és középen besétált. (3:2) (3:2)

5
    KAMPER most a bal oldalról ugrik fel és újabb átlövésgóljával jelentkezik. (3:1) (3:1)

4
    HERR Anita bal kézzel jobbról a hosszú felsőbe bombáz nagyon szépen! (2:1) (2:1)

3
    KAMPER Olívia középről szintén klasszikus átlövésgólt szerez. (2:0) (2:0)

3
    Tilinger bejátszása sem jó, jöhet a Vác. (1:0) (1:0)

3
    Tilinger lőtte fölé átlövésből. Triffa dobja ki, majd Kamper az oldalvonalon dobja ki. (1:0) (1:0)

2
    Oldalra kidobják a labdát a fehérváriak, majd Niksic felé nagyon hosszú a gyors indítás. Kiss Éva hozhatja játékba a labdát. (1:0) (1:0)

1
    NIKCEVIC középről felugrás után nagy átlövésgólt szerez. (1:0) (1:0)

1
    A váciak kezdték a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

Drávai Gyöngyi végül nem tudta vállalni a játékot, a váciak két fontos emberüket is nélkülözni kénytelenek.

A váciak két héttel ezelőtthöz hasonlóan világoskék mezben lépnek pályára, a fehérváriak pedig a megszokott feketében. Bő tíz perc múlva indul a találkozó.

Fülöp továbbra sem épült fel betegségéből, a védelem egyik oszlopa így nem játszhat még a mai találkozón sem. A vendégektől pedig Azari a komoly hiányzó. Ne feledjük, hogy néhány napja megsérült a váciaktól Drávai Gyöngyi, aláfordult a lába, de mindenképpen szeretné vállalni a játékot.

Váci NKSE: Bíró, Triffa – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Helembai, Kamper, Szádvári, Ertl, Nikcevic, Dakos, Németh, Virág

Fehérvár KC: Kiss, Trimmel – Májer, Vaszari, Tilinger, Horváth, Becséri, Hajduch, Siti, Herr A., Mayer, Kazai, Emberovics, Benzal

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr..

Január 22-e óta várnak a váciak arra, hogy végre teljesen tisztán élvezhető sikerélményük legyen. Azon a mérkőzésen idegenben legyőzték a Veszprémet meglepően simán, azóta azonban nagyon nem álltak össze a dolgok Vácott.
    Döntetlen az utóbbi időben igen rossz formában levő DVSC ellen az utolsó másodpercben kapott góllal, valamint egy egyetlen gólos győzelem éppen a Fehérvár KC ellen a nemzetközi kupában, azonban ez a váciak kiesését jelentette összesítésben két góllal.
    Ezeken kívül vereség Siófokon, Fehérváron, a Ferencváros otthonában és Győrött is.
    Ami biztató lehet a hazaiak számára, hogy végre a Győr elleni mérkőzésen aránylag jól játszottak a Dunakanyar lányai és mindössze hat góllal kaptak ki a BL-győztes otthonában, végig igen jól tartva a lépést sokkal erősebb ellenfelükkel.
    Az utóbbi időszakban Vácon Sandra Nikcevic játéka feltűnően feljavult, ami a gólerősséget illeti – védekezésben eddig is nagyon jól játszott – a szélsők azonban hetek óta nem remekelnek.
    A Győr ellen megsérült a friss igazolásuk, Drávai Gyöngyi, remélhetőleg nem súlyos a probléma vele.
    A Fehérvár egy nagyon komoly pofonba szaladt bele az Érd otthonában, 11 gólos vereséget mért rájuk Szabó Edina csapata. Ennek fényében megjósolhatatlan az összecsapás eredménye. Ez egy igazi 4-pontos rangadó lesz, az alapszakasz ötödik helyét jelentheti a győztesnek. Egyelőre egy pont a váci előny. Ha ezt a meccset nyerik a Duna-partiak, akkor gyakorlatilag meglenne számukra az ötödik hely, ha a Fehérvár nyer, akkor viszont fordul a kocka és az FKC lesz egy pontos előnyben az utolsó fordulóra!
    Igazán remek, izgalmas, nagy téttel bíró összecsapást láthatunk szombaton 16 órai kezdettel, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Ipress Center-Vác: Bíró, Triffa – Niksic, Hansághy, Hámori, Farkas, Szondi, Ivanics, Helembai, Kamper, Szádvári, Ertl, Nikcevic, Dakos, Németh, Virág

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr.