RacioNet Honvéd - Szolnoki Dózsa 8:9 (vége) | ZF-Eger - YBL Waterpolo Club 24:5 (vége)
ZF-Eger - YBL Waterpolo Club

24:5

(5:0, 5:2, 8:1, 6:2.)

péntek 28.02.2014, 20:00 • Eger, Bitskey Aladár uszoda • E.ON Férfi OB I

A mérkőzés végén 19 gólos előnnyel zárta a mérkőzést a ZF és gond nélkül tartotta otthon a győzelemért járó pontokat. Többen is nagyszerű teljesítményt nyújtottak, de én a már említett Majort emelném ki, aki ebben a nehéz helyzetben is képes volt három találatot szerezni. A pozíciók nem változtak, az Ybl maradt az utolsó, míg a ZF a Szolnok győzelme után nem tudta visszaszedni vezető pozícióját.
    Köszönöm a figyelmet, szép estét kívánok! (21:06:28)

8
    Zalánki vágta kapu fölé az utolsó helyzetet a mérkőzésen.

7
    Zalánki lőtte meg jobb szélről a maga negyedik gólját.

7
    Kibédi löketét is védte Meixner, a jobb alsóból.

6
    Major lövését Meixnerről pattant vissza a mezőnybe, folytathatja a támadást az Ybl.

6
    Rustamov bal oldalról a hosszú adott le egy lövést, Juhász nem tudott védeni, gól!

6
    Kiss Á. visszaúszásnál volt szabálytalan, miután hatástalan akciót vezettek, a harmadik hibája volt.

5
    Kórós első kiállítását követően Zalánki jobb szélről lőtte a harmadik gólját.

5
    Meixner védte Kibédi közelről leadott jobb oldali lövését. Ez bravúr volt.

4
    Rustamov hosszú lóbálás után vágta kapu fölé a játékszert.

4
    Rustamov kiállítása, ami neki a második volt, Kiss Á. szerzett gólt.

4
    Lőrincz jobboldalról három méterről talált be és szerezte harmadik gólját a mérkőzésen.

3
    Major sokadik hosszú passza, most Pecznek szánt átadása volt pontatlan.

3
    Major védekezett jól Salamonon és tudta szerelni.

2
    Graham kiállítása után Major lőtt gólt, a harmadik a négy vendég pontból.

2
    Bedő talált kapuba középről. Ő lőtte a huszadik hazai gólt.

1
    Elrontott támadás a vendégeknél, visszaúszásnál Hartman sokkalt be és gyűjtötte be harmadik kiállítását.

1
    Lőrincz lőtt gólt. Nem védhette Juhász.

1
    Majd Hartmannal szemben büntetőt harcol ki, visszahúzta lövésnél.

1
    Kovács Z. hozta el a labdát, Cserdivel szemben.

Egy teljesen mérkőzésen azért látszik, hogy próbál küzdeni a vendég csapat. Major jól is játszik, de így is könnyedén nyer az Eger, ahol eddig még csak Kovács Z. nem lőtt gólt.

8
    Az utolsó másodpercekben Graham passzolt centerbe Bátorinak, aki 2 méterről húzta be a kapu jobb oldalába a labdát.

8
    Időt kérnek az egriek.

8
    Szilágyi előbb jobbról a bal kapufát találja meg, de újra próbálkozhatott, akkor viszont a kapu fölé pattintotta.

8
    Sántavyt állítják ki. Időt kérnek a vendégek.

7
    Sántavy lőtt balról, fölé ment a felső lécet súrolva.

6
    Pecz bal oldalról lőtte ki a hosszú sarkot és szerzi meg a vendégek harmadik találatát.

6
    Zalánki iszonyatos erővel szerez két kapufás gólt középről. Szenzációs találat volt.

6
    Nincs gól az Ybl támadásából, jöhet az Eger.

6
    Bátori váltotta gólra a büntetőt.

6
    Újabb hazai büntető következhet, most Cserdi volt szabálytalan.

5
    Sántavyt állították ki a bírák, Kibédi lőtt a jobb szélről, de Meixner hárítani tudott.

5
    Hornyák jobb szélről szerez gólt. Szépen csinálta.

4
    Meixner szedte el a Pecznek szánt passzt centerbe.

4
    Lőrincz váltotta gólra ezt a fórt, középről szerezte passzok sokasága után.

4
    Kiss Á. volt szabálytalan visszaúszásnál, kiállítás a jussa.

3
    Békési löketét védte Meixner, középről próbálkozott az Ybl játékosa.

3
    Salamon is beköszönt, bal oldalról lőtte el Juhász mellett.

3
    Major passza Kis Á.-nak volt ismételten magas, jöhetnek a vendéglátók.

2
    Kovács G. higgadtan vágta a jobb felsőbe a játékszert.

2
    Elrontott vendég támadás után Hartman ellen fújnak büntetőt.

1
    Bundschuh középről lőtt a kapu jobb oldalába. Negyedik találata volt.

1
    Rustamov úszott most versenyt Cserdivel, a hazai játékos nyert.

Ez volt a félidő utolsó mozzanata. Könnyed játékkal lazán vezet a ZF, de támadó játék, hiába tíz gól, nem túl pontos. Volt egy-két elkapkodott lövés, amit egy kis játék után jobb helyzetből adhattak volna le.

8
    Kiss Á. balról lőtte telibe a felső kapufát. Meixner bele ért, hatalmas bravúr volt.

8
    Graham lőtt bal szélről, de a blokkot találta telibe.

8
    Kibédi passzolt Majornak, aki azonnal lőtt a bal oldalról és Meixner mellett ment a kapu jobb oldalába.

7
    Graham lőtt felső lécet a jobb oldalról. Vissza úszásnál könyökölt egyet, kiállítás. Vendég időkérés következik.

6
    Meixner közben a vízben a hazai kapuban, azonnal védett is egyet, Kibédi lövésénél.

6
    Graham jobb oldalról a kapu bal oldalába lő. Tizedik hazai találat volt.

6
    Középen Kiss Á. ellen láttak a támadó szabálytalanságot.

5
    Rustamov középről hosszú lóba után lőtt kapura, Juhász csúnyán bevédte ezt.

5
    Rustamov is begyűjti első hibáját, de nincs vendég gól az emberelőnyből.

4
    Bedő húzta be Graham jobb oldali beadását a gólvonalról.

3
    Újabb felső kapufa! Most Bátori bal oldalról nagyon távolról lőtte telibe.

4
    Major játszott be Kiss Á.-nak egy labdát centerbe, de picit magasra sikerült.

3
    Major Bundschuh kiállítása után lövi meg a vendégek első gólját.

2
    Kovács G. bal oldalról Juhász feje felett lő a hálóba.

2
    Nagy S. lőtt erősen középről, de pont oda, ahol Bisztritsányi volt, így fogni tudta a házigazdák kapusa.

2
    Bundschuh újra! Már a harmadik gólja, ezt is középről szerezte.

2
    Kovács G. durrantott kapura, a felső léc hárított, a ZF támadhat, visszapattant hozzájuk a labda.

1
    Pecz lőhetett közvetlen közelről egy védelmi hiba után, de Bisztritsányi védeni tudott.

1
    Zalánki és Cserdi egyéni csatáját a vendég játékos nyerte, az Ybl vezetheti az első támadást.

Könnyedén ússza fölül ellenfelét a ZF, ellenállás nélkül gázolnak át rajtuk. Szoros mérkőzés már nem várható, de remélhetőleg a játék az még szép lesz.

8
    Zalánkié a negyed utolsó lövése, a felső lécet zörgette meg.

8
    Lőrincz szerzett labdát, majd úszott volna meg vele, de Major rángatta vissza, kiállítás és időt kérnek a házigazdák.

8
    Kontra a hazaiaknál, időkérés az vendégektől.

8
    Kórós középről lőtt, de két blokkoló kezet is talált maga előtt, bele is bombázta a védőkbe. Jöhet az Eger.

7
    Bátori a bal szélről lő a rövidbe. Már öt közte.

6
    Lőrincz az első hazai kiállított, de nem sikerül gólra váltani az emberelőnyt az Ybl-nek.

6
    Sántavy középről a kapu bal oldalában dobott. Nem védhette a Juhász.

6
    Hartman középről akart ejtéssel túljárni Bisztritsányi eszén, de figyelt a hazai hálóőr.

5
    Major szerzett labdát és úszhatott egyedül az egriek kapujára, de Graham utolérte, így még nincs gól.

4
    Hartman balról középre tett átadása pontatlan, Bisztritsányi szedte össze.

4
    Kovács G. góljával már 3-0 az állás. Bal szélről lőtte ki a hosszút.

4
    Major ejtette a bal oldalról a kapu fölé a labdát.

3
    Nagy S.-nál az első kiállítás. Bundschuh váltotta gólra a fórt távolról középről.

3
    Kovács G. szerez labdát. Eddig egyszer se tudott levéssel befejezni akciót a vendég gárda.

2
    Bundschuh most már betalál, kicsit távolabbról lövi a kapu jobb oldalába a labdát középről.

2
    Bisztritsányi kezében köt ki a labda, elrontott támadás.

1
    Graham szerzett labdát, de mire felúsznak az Ybl-re, addigra támadó szabálytalanság miatt újra a vendégek jöhetnek.

1
    Bundschuh emelkedett ki a vízből és durrantott kapura, de jócskán fölé ment a középről leadott löket.

1
    Garahmé az első ráúszás, Major ellen nyerte a csatát.

A címvédőhöz látogat az újonc. Az Eger lecsúszott az első helyről, a Szolnok előzte meg őket, míg az Ybl az utolsó helyen szerénykedik 0 szerzett egységgel. Valószínű, hogy a pontgyártást nem ezen a mérkőzésen fogják megkezdeni, ugyanis magasan esélyesebb a hazai gárda. Ettől függetlenül érdekes meccs lehet, mennyire tudja megszorongatni, vagy egyáltalán sikerül-e szorossá tenni a találkozót.
    Pénteken minden kiderül, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:00 - kor kezdődik.