BVSC- Zugló - Kaposvári VK 6:8 (vége) | Valdor Szentes - Szeged 10:13 (vége)
Valdor Szentes - Szeged

10:13

(1:5, 5:3, 0:3, 4:2)

szombat 01.03.2014, 18:00 • Széchenyi-ligeti uszoda, Szentes • E.ON Férfi OB I

Vincze Balázs, a vendégek mestere: "Mindkét csapat tett azért, hogy a megyei rangadó a régi idők hangulatát idézze. A Szentes erőn felül teljesített az első negyed után, mi pedig utána már nem hoztuk azt, amire egyébként képesek vagyunk." (19:15:25)

Szinte sorminta a négy negyed eredménye a Csongrád megyei rangadón: a Szeged meghajtotta az elsőt és a harmadikat, a nagy szívvel, rengeteg fiatallal játszó Szentes pedig megnyerte a másodikat és a negyediket. Nagyobb volt a küzdelem, mint vártuk, de végül nyert a Szeged, érvényesítve a papírformát.

32
    Véget ért a mérkőzés.

32
    PELLEI középről lő nagy gólt a jobb sarokba: 10:13.

32
    Kiss Csaba csavar középről, a vízen felpattanó labda fölé vágódik.

32
    Kettős fórban Nagy Márton lő balról, de Molnár Dávid véd, a sarokdobást követően pedig Werner lövése száll mellé a blokkról.

31
    Decker bejátszása után Szívóst szerelik a hazai védők centerben.

31
    Decker távoli lövését Boros üti fölé: sarokdobás és óriási üdvrivalgás a védés okán.

31
    Werner ad középre jobbról, s JÓZSA centerből lő a bal alsó sarokba: 9:13.

30
    Németh Dániel kipontozódása után Szívós passzát Seman pöccinti közelről a felső kapufára.

30
    Életében először állhat Boros Krisztián a szentesi felnőttcsapat kapujába!

30
    Gyors indítás előre, s NÉMETH DÁNIEL kissé balról lő biztos kézzel a hálóba: 8:13.

29
    Szívós passzát most a hazai védők vadásszák le.

29
    Rossz bejátszás jobbról centerbe Pellei felé, a vendégeké a labda.

29
    Időt kérnek a szentesiek, 3 perc 41 másodperc van még a mérkőzésből.

29
    Hegedűs Gábor bejátszása azonban hosszú centerbe Semannak, megszerzik a hazai védők.

28
    Werner lövése akad fenn a szegedi blokkban, támadhatnak a vendégek.

28
    A megúszás végén Kistamés lő balról, Molnár Dávid véd, miként a túloldalon Horváth Alex is Tóth Márton ziccerénél.

27
    Szívós passzolja el magát a túloldalon, indulhat a hazai gárda.

27
    Hiába Kiss Csaba kiállítása, a szentesiek még lövésig sem tudnak eljutni.

26
    Hegedűs Bence passzolja el a labdát, amit Sánta szerez meg, a gyors ellenakció végén SZÍVÓS lő távolról a bal alsó sarokba: 7:13.

26
    HEGEDŰS GÁBOR biztos kézzel lövi a büntetőt a kapu közepébe: 7:12.

26
    Hegedűs Gábor átadásából Szívós harcol ki ötméterest Szabó Zoltánnal szemben.

26
    KISS GYULA emelkedik szépen középen, s nagy gólt lő a jobb sarokba: 7:11.

25
    Seman középről, távolról lő zúgó felső kapufát, a labda a Szentesé.

25
    Hegedűs Bence távoli lövése pattan fölé, indulhatnak a vendégek.

25
    Megkezdődött az utolsó negyed, a ráúszásnál a Szentes, Werner hozta el a labdát.

24
    Véget ért a harmadik negyed.

24
    Szívós bejátszása balról magas Hegedűs Gábornak, a labda a hazaiaké, de Kistamás az idő szorításában jobbról fölé lő.

24
    Nagy Márton távoli lövése a felső kapufáról pattan Molnár Dávid kezébe.

23
    Kistamás azonban eladja a labdát, Szívós megúszik, de balról csak a jobb kapufát találja el, a labda a hazaiaké.

23
    1 perc 44 másodperccel a negyed vége előtt a szentesiek is időt kérnek.

23
    Németh Dániel lövését védi Molnár Dávid.

22
    Szívós, Kiss Csaba, SÁNTA: villámgyors figura, középről befejezve: 6:11.

22
    Kiss Csaba lövése felső kapufa, de marad a labda a szegedieknél, akik időt kérnek.

21
    Werner passzát Németh Dániel lövi a hosszúra kissé balról, Nagy Viktor bravúrral véd.

21
    Szívós remek bejátszása balról, DECKER pedig a kapu torkából pöccint a bal sarokba: 6:10.

20
    Werner bejátszása után Józsa ellen fújnak kontrát centerben a bírók.

20
    A megúszás végén JUHÁSZ Zsolt lopja a távolságot jobbról befelé indulva, majd magabiztosan értékesíti a ziccert: 6:9.

19
    Szívós passzát Hegedűs Gábor a bal szélről lövi a rövid kapufára, a túloldalon pedig Kiss Gyullát szerelik a vendégvédők centerben.

19
    Nagy Viktor kimozdulva szerez meg egy bejátszást Hegedűs István elől.

19
    Lejár a szegedi támadóidő, Decker nem tud lőni, a hazaiaké a labda.

18
    Tóth Márton kiállítását követően Kistamás távoli lövése pattan a felső kapufáról fölé.

18
    Hegedűs Gábor távoli lövése azonban a blokkról fölé pattan.

17
    Kontra centerben Hegedűs István ellen, a szegedieké a labda.

17
    Hegedűs Gábort szerelik a hazai védők könnyedén a bal szélen, indulhat a Szentes.

17
    Megkezdődött a harmadik negyed, a ráúszásnál a Szeged, Juhász hozta el a labdát.

A Csongrád megyei rangadó eddig nagyobb küzdelmet hoz, mint amit az előzetes várakozás sugallt. A szegediek nagyon megnyerték az első negyedet, s talán már zsebben is érezték a három pontot, amikor feltámadt a Szentes, s egy egészen kiváló második etapot produkált. Nagy Viktor vára az első negyedben szinte bevehetetlen volt, ez is megváltozott a rövid szünet után, s bizony, most már nem elképzelhetetlen, hogy végig kiélezett mérkőzést lássunk majd.

16
    Véget ért a második negyed.

16
    Juhász újabb átadását lövi a rövid alsóra Szívós a bal szélről, de Horváth Alex ezt is bravúrral védi.

16
    PELLEI emelkedik középen egy szegedi szabálytalanságot követően, s nagy gólt lő a jobb alsó sarokba: 6:8.

16
    Juhász passzát Szívós lövi rá egyből, Horváth Alex védi a lövést.

16
    Időt kér a vendégek mestere.

15
    Werner bejátszása rossz centerbe Pellei felé, támadhat a Szeged.

15
    Nagy Márton bejátszása rossz centerbe Józsa felé, de a megúszás végén a bal szélen szerelik Szívóst a hazai védők.

14
    A megúszás végén TÓTH MÁRTON használja ki könyörtelenül a helyzetét, a kapu közepébe lő: 5:8.

14
    Kiss Gyula büntetőjét azonban kivédi Nagy Viktor!

14
    Hegedűs István harcol ki újabb ötméterest centerben.

13
    Szívós nagy lövése felső kapufa, majd Vincze lövése vágódik mellé a blokkról.

13
    Kistamás passza után SZABÓ ZOLTÁN a jobb szélről lő nagy gólt a rövid felső sarokba: 5:7.

12
    Szabó Zoltán passza után Nagy Márton lő távolról a bal sarok mellé, a túloldalon pedig Hegedűs Gábor bal szélről eleresztett lövését védi Horváth Alex.

12
    A visszaúszásnál Kunacot kiállítják, neki ez már a harmadik hibája volt, így kipontozódott, a szentesi mester pedig időt kért.

12
    Kunac lopja magát egyre közelebb a kapuhoz középen, de lövése Horváth Alex kezéről a felső kapufára pattan, majd a szentesi védők kezébe.

11
    NAGY MÁRTON büntetője a bal alsó sarokban landol: 4:7.

11
    Hegedűs István harcol ki centerben újabb ötméterest.

11
    Kiss Csaba remek bejátszását SZÍVÓS pöccinti közelről, egyből a jobb alsó sarokba: 3:7.

11
    KISTAMÁS szinte a félpályáról lő irgalmatlan nagy gólt a kinn álló Nagy Viktor mellett a jobb alsó sarokba: 3:6.

11
    Kiss Csaba bejátszása után Semant szerelik centerben a hazai védők.

10
    KISTAMÁS a kapu közepébe lövi a büntetőt, Nagy Viktor csak beleérni tud, védeni nem: 2:6.

10
    Szabó Zoltán ad középre jobbról, s most Józsa harcol ki centerben ötméterest.

10
    KISS CSABA a bal alsó sarokba lövi a büntetőt: 1:6.

10
    Pellei lő fölé, majd a megúszás végén szabálytalan Szívóssal szemben, ötméteres.

9
    Juhász keresztlabdáját Szívós lövi el egyből balról, Horváth Alex bravúrral véd.

9
    Hosszú bejátszás balról Józsa felé, megszerzik a labdát a vendégvédők.

9
    Megkezdődött a második negyed, a ráúszásnál a Szentes, Szabó Zoltán hozta el a labdát.

8
    Véget ért az első negyed.

8
    Hegedűs Bence távoli lövését védte még a végén Nagy Viktor egy szentesi időkérést követően.

8
    Tóth Márton bejátszása után Seman harcol ki ötméterest, amit JUHÁSZ Zsolt lő a bal alsó sarokba: 1:5.

8
    Rossz bejátszás centerbe Csuka felé, indulhat a vendégcsapat.

8
    Hegedűs Gábor bejátszása után Sánta harcol ki ötméterest, a büntetőt SZÍVÓS magabiztosan lövi a jobb alsó sarokba: 1:4.

7
    PELLEI fordulásból, centerből lő váratlanul közbe, s a labdája a jobb alsó sarokba vágódik: 1:3.

7
    Kiss Csaba bejátszását Kunac lövi rá közelről, Horváth Alex bravúrral véd.

6
    Hegedűs Bence lövése a blokkról száll a jobb sarok mellé, indulhat a Szeged.

6
    A megúszás végén TÓTH MÁRTON lő a hazaiak kapujába: 0:3.

6
    Hegedűs István kerül ziccerbe középen, de Nagy Viktor ismét hatalmas bravúrral véd.

5
    Szívós bejátszása rövid centerbe Sánta felé, megszerzik a labdát a hazai védők.

5
    Kiss Gyula távoli lövését biztosan védi Nagy Viktor.

4
    A gyors megúszás végén KISS CSABA talál középről a bal sarokba: 0:2.

4
    Szabó Zoltán nagy bejátszását Bodor pöccinti rá közelről, Nagy Viktor bravúrral véd.

4
    Szívós átadását a bal szélről DECKER bombázza a hosszú sarokba: 0:1.

3
    Rossz bejátszás balról centerbe Józsa felé, indulhat a Szeged.

3
    Kistamás célozza meg jobbról a bal alsó sarkot, Nagy Viktor melléüti a labdát, sarokdobás a hazaiaknak.

3
    Seman bejátszása nem jó Decker felé, indulhatnak a hazaiak.

2
    A megúszás végén Pellei lövését védi Nagy Viktor, de marad a labda a szentesieknél, azonban Józsa csavarását centerből ismét csak védi a válogatott kapus.

2
    Németh Dániel kiállítása után Szívós kezéből kicsúszik a labda, így fölé vágódik balról.

1
    Nagy Márton bejátszása rossz centerbe balról, megszerzik a labdát a szegediek.

1
    Megkezdődött az első negyed, a ráúszásnál a Szentes, Szabó Zoltán hozta el a labdát.

A 100. bajnoki mérkőzését játszó hazai pólóst, Nagy Mártont köszöntik ünnepélyes keretek közt a mérkőzés előtt.

Jó ideje zajlik már a bemelegítés a szentesi medencében, pár perc múlva kezdődik a mérkőzés.

A Szeged összeállítása: 1 Nagy Viktor, 2 Decker Ádám, 3 Zsigri Bence, 4 Sánta Dániel, 5 Vincze Márk, 6 Kiss Csaba, 7 Hegedűs Gábor, 8 Szívós Márton, 9 Török Krisztián, 10 Juhász Zsolt, 11 Aljosa Kunac, 12 Tóth Márton, 13 Lukas Seman, 14 Molnár Dávid. Edző: Vincze Balázs

A Szentes összeállítása: 1 Horváth Alex, 2 Hegedűs Bence, 3 Pellei Frank, 4 Józsa Tibor, 5 Kiss Gyula, 6 Hegedűs István, 7 Nagy Márton, 8 Bodor Csanád, 9 Németh Dániel, 10 Kistamás Zsolt, 11 Werner Richárd, 12 Szabó Zoltán, 13 Csuka Flórián, 14 Boros Krisztián. Edző: Matajsz Márk

A Szentes hosszú ideje a bajnoki tabella utolsó előtti helyét foglalja csupán el, s hiába az edzőváltás után mutatott összeszedettebb játék, mindez pontokban nem jelentkezik. A szentesieknek 2 győzelem, 1 döntetlen, 15 vereség a mérlegük, s most sem sok esélyük van előzetesen a pontszerzésre a 46 ponttal (15 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség) a táblázat 4. helyét elfoglaló szegediekkel szemben.

A nagy női rangadó után nem sokkal, szombat kora este nem kisebb presztízscsatára kerül a szentesi uszodában, amikor a férfi OB I. alapszakaszának 20. fordulójában Csongrád megyei rangadót rendeznek. Két hete már összecsaptak Szentes és Szeged vízilabdázói a női fronton, ahol a sokkal jobban szereplő hazaiak voltak esélyesek, a férfiak vonatkozásában azonban egyértelműen a Szeged a mérkőzés esélyese a komoly problémákkal küszködő szentesiekkel szemben.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.