Veszprém – PICK 25:22 (vége) | Mezőkövesdi KC – Csurgó 25:27 (vége) | Gyöngyös – Tatabánya 26:25 (vége)
Vác – ETO-SZESE 35:26 (vége)
Telekom Veszprém
25:22 (12:13)
OTP Bank - PICK Szeged
szombat 01.03.2014, 13:00 • Veszprém Aréna • Férfi kézilabda NB1

Alighanem az alapszakasz győzelmét is megszerezte ezzel a három gólos sikerrel az MKB Veszprém. Ősszel ugyanis egy góllal nyert a Szeged, most pedig az MKB három találattal diadalmaskodott. Az egymás elleni eredmény dönt, ha azonos pontszámmal végeznek és most egál éppen, vélhetően az is marad.
    Nem játszott jól a Veszprém igazán, a második félidő elején azzal a 4-0-s rohammal fordították meg a meccset, kis túlzással ebből éltek a hazaiak a meccs végéig.
    A Szeged nagyot küzdött kevés cserével és az utóbbi időben a nehéz helyzet ellenére is meglepően jól tartotta végig magát és csak három góllal kaptak ki, ami az elmúlt években sosem volt ennyire szoros itt Veszprémben.
    Remek hangulatú mérkőzés volt, szerencsére elmaradtak az alattomos szabálytalanságok, durvaságok.
    Tatai azonnali kiállítása is egy peches, rossz ütemű kifutás utáni ütközésből eredt.
    Hozta tehát a meccset az MKB, még ha nehezen is. A magyar kézilabdának mindenképpen jót tesz, ha ilyen szoros rangadókat játszanak az élen állók, még több kéne belőlük.
    A végeredmény tehát:
    MKB-MVM Veszprém – Pick Szeged: 25-22!
    ---- (14:40:07)

60
    Mérkőzés vége. (25:22)

60
    Sulic kap két percet három másodperccel a vége előtt. (25:22) (25:22)

60
    Gulyás lőtte bele Miklerbe a jobb szélről. (25:22) (25:22)

60
    Iváncsikot tartotta fel Gidai, két perces büntetést kap 38 mp-el a vége előtt. (25:22) (25:22)

60
    Utolsó perc. (25:22) (25:22)

59
    PRCE bal kettőből ismét talpról test mellett szerez átlövésgólt. (25:22) (25:22)

59
    Az utolsó két perc kezdődött el, négy gólt kéne ledolgozni a Szegednek. (25:21) (25:21)

58
    IVÁNCSIK Gergő futott be középre és vélhetően eldönti az alapszakasz végeredményét is ezzel. (25:21) (25:21)

58
    Nyitott védekezés a Szegednél! (24:21) (24:21)

58
    PRCE talpról nagyon szép átlövésgólt szerzett. (24:21) (24:21)

57
    Hosszú lefolyású szegedi támadás. (24:20) (24:20)

57
    Hosszasan ápolták Chemát, de még mindig nem tud lábra állni, letámogatták. (24:20) (24:20)

57
    Jamali lő mellé, és áll a játék, mert Chema lába kapott görcsöt. (24:20) (24:20)

56
    Alilovic ismét óriási védést mutat be, a bal szélről Kallman jó szögből tüzelhetett. (24:20) (24:20)

55
    Blokkolták a szegedi átlövést, de marad a kékeknél. (24:20) (24:20)

55
    ILIC lövi be a hetest, természetesen újra Mikler a kapuban. (24:20) (24:20)

55
    Tatai kifutott egy gyors indításra, Ugalde megszerezte a labdát, nem láthatta Tatait és nagyot ütköztek. Piros lapot kapott a szegedi kapus! (23:20) (23:20)

54
    Jamali kiáll két percre a veszprémiektől. Esély a Szegednek a felzárkózásra. (23:20) (23:20)

Telekom Veszprém: Alilovic, Fazekas – Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Mocsai T., Ilic, Nagy L., Jamali, Ugalde, Chema (Rodriguez), Terzic, Sulic, Vilovszki, Iváncsik T., Pásztor
    OTP Bank - PICK Szeged: Tatai, Mikler, Tóth M. – Mindegia, Vadkerti, Larholm, Gidai, Fekete, Zubai, Ilyés, Blazevic, Laszica, Ancsin, Kallmann, Prce, Hegedűs

Játékvezetők: Kékes Csaba, Kékes Pál