Veszprém – PICK 25:22 (vége) | Mezőkövesdi KC – Csurgó 25:27 (vége) | Gyöngyös – Tatabánya 26:25 (vége)
Vác – ETO-SZESE 35:26 (vége)
Telekom Veszprém
25:22 (12:13)
OTP Bank - PICK Szeged
szombat 01.03.2014, 13:00 • Veszprém Aréna • Férfi kézilabda NB1

Alighanem az alapszakasz győzelmét is megszerezte ezzel a három gólos sikerrel az MKB Veszprém. Ősszel ugyanis egy góllal nyert a Szeged, most pedig az MKB három találattal diadalmaskodott. Az egymás elleni eredmény dönt, ha azonos pontszámmal végeznek és most egál éppen, vélhetően az is marad.
    Nem játszott jól a Veszprém igazán, a második félidő elején azzal a 4-0-s rohammal fordították meg a meccset, kis túlzással ebből éltek a hazaiak a meccs végéig.
    A Szeged nagyot küzdött kevés cserével és az utóbbi időben a nehéz helyzet ellenére is meglepően jól tartotta végig magát és csak három góllal kaptak ki, ami az elmúlt években sosem volt ennyire szoros itt Veszprémben.
    Remek hangulatú mérkőzés volt, szerencsére elmaradtak az alattomos szabálytalanságok, durvaságok.
    Tatai azonnali kiállítása is egy peches, rossz ütemű kifutás utáni ütközésből eredt.
    Hozta tehát a meccset az MKB, még ha nehezen is. A magyar kézilabdának mindenképpen jót tesz, ha ilyen szoros rangadókat játszanak az élen állók, még több kéne belőlük.
    A végeredmény tehát:
    MKB-MVM Veszprém – Pick Szeged: 25-22!
    ---- (14:40:07)

60
    Mérkőzés vége. (25:22)

60
    Sulic kap két percet három másodperccel a vége előtt. (25:22) (25:22)

60
    Gulyás lőtte bele Miklerbe a jobb szélről. (25:22) (25:22)

60
    Iváncsikot tartotta fel Gidai, két perces büntetést kap 38 mp-el a vége előtt. (25:22) (25:22)

60
    Utolsó perc. (25:22) (25:22)

59
    PRCE bal kettőből ismét talpról test mellett szerez átlövésgólt. (25:22) (25:22)

59
    Az utolsó két perc kezdődött el, négy gólt kéne ledolgozni a Szegednek. (25:21) (25:21)

58
    IVÁNCSIK Gergő futott be középre és vélhetően eldönti az alapszakasz végeredményét is ezzel. (25:21) (25:21)

58
    Nyitott védekezés a Szegednél! (24:21) (24:21)

58
    PRCE talpról nagyon szép átlövésgólt szerzett. (24:21) (24:21)

57
    Hosszú lefolyású szegedi támadás. (24:20) (24:20)

57
    Hosszasan ápolták Chemát, de még mindig nem tud lábra állni, letámogatták. (24:20) (24:20)

57
    Jamali lő mellé, és áll a játék, mert Chema lába kapott görcsöt. (24:20) (24:20)

56
    Alilovic ismét óriási védést mutat be, a bal szélről Kallman jó szögből tüzelhetett. (24:20) (24:20)

55
    Blokkolták a szegedi átlövést, de marad a kékeknél. (24:20) (24:20)

55
    ILIC lövi be a hetest, természetesen újra Mikler a kapuban. (24:20) (24:20)

55
    Tatai kifutott egy gyors indításra, Ugalde megszerezte a labdát, nem láthatta Tatait és nagyot ütköztek. Piros lapot kapott a szegedi kapus! (23:20) (23:20)

54
    Jamali kiáll két percre a veszprémiektől. Esély a Szegednek a felzárkózásra. (23:20) (23:20)

53
    Kallman halászott le egy bejátszást, jöhet a vendég csapat. (23:20) (23:20)

53
    Ancsin puffantott mellé. (23:20) (23:20)

52
    JAMALI óriási átlövésgólt bombázott bal kettőből a szegedi kapuba. (23:20) (23:20)

52
    Nem meglepő módon veszprémi időkérés, Ortega rendezi a sorokat. (22:20) (22:20)

52
    ZUBAI vált le az emberéről és balra sodródva beállóból betalál. Kettő gólra feljött a Szeged, pedig ők játszanak hátrányban! (22:20) (22:20)

51
    Az utolsó 10 percbe fordultunk, továbbra is teljesen nyílt a találkozó. (22:19) (22:19)

51
    Tatai bravúrral hárítja Ugalde bal szélről leadott lövését jó szögből. (22:19) (22:19)

50
    Ilyés kap két percet, mert betörés közben szabálytalankodott Naggyal szemben. (22:19) (22:19)

50
    ANCSIN remek átlövésgólt szerez jobb kettőből. (22:19) (22:19)

49
    Eladták a veszprémiek, majd Gidai Máté futott ziccerben a kapu felé, Alilovic karral hárított bravúrral. (22:18) (22:18)

49
    Passzív miatt elvették a Picktől, a +5-ért támadnak a hazaiak. (22:18) (22:18)

49
    Szegedi időkérés. Fáradni látszik a Szeged, sok a sérült, így kevés a bevethető minőségi játékosuk. (22:18) (22:18)

48
    Lerohanásból UGALDE megszerzi ötödik gólját a kapus feje fölött. (22:18) (22:18)

48
    Ilic átlövését Tatai bravúrosan lábbal védi. (21:18) (21:18)

47
    Nagy lövését blokkolták a védők, de még mindig marad a hazaiaknál, mert a blokkról ment ki. (21:18) (21:18)

47
    Tatai is bravúrral véd, Sulic beállós próbálkozását védi, de marad a Veszprémnél. (21:18) (21:18)

47
    Alilovic fogja Ancsin átlövését, majd a kipattanót is ő lőhette rá, ezt is fogta a horvát kapus nagy bravúrral! (21:18) (21:18)

46
    Nagy László átlövése néhány centivel elkerüli a kaput. (21:18) (21:18)

46
    ILYÉS Ferenc átlövésgóllal jelentkezik emberhátrányból balról! (21:18) (21:18)

45
    Zubai két perces büntetést kap. (21:17) (21:17)

45
    Mindegia eladta a labdát, gyors támadás rendezetlen védelem ellen, SULIC középről lőtt újabb gólt. (21:17) (21:17)

44
    Momir ILIC belövi félmagasan a hétméterest. (20:17) (20:17)

44
    Sulicot rántja le Prce, hetes. (19:17) (19:17)

43
    Nagyot blokkolták, ILYÉS Ferenc lerohanásgólt szerez középen. (19:17) (19:17)

42
    Passzív játék miatt veszik el a Szegedtől, jön a Veszprém. (19:16) (19:16)

42
    Alilovic kifogta a 100%-os ziccerben kapura törő Laszica lövését középről. (19:16) (19:16)

41
    KALLMAN egy kipattanót értékesít középről, háromra hozza vissza a Picket. (19:16) (19:16)

40
    Ebben a félidőben egyelőre Nagy és Ugalde húzzák a hazai szekeret igen jól. Alilovic is feljavult. (19:15) (19:15)

40
    UGALDE a bal szélről átemeli Tatait. Négy góllal megy a Veszprém. (19:15) (19:15)

39
    Ancsin lövését jobb kettőből fogja Alilovic. Nagy változás a játék képében néhány perc alatt. (18:15) (18:15)

38
    Gulyás vitte végig a labdaszerzés után, de a ziccert kihagyta, Tatai óriásit védett. Kettő perces kiállítás utólag Mindegianak, de támadhat a Szeged. (18:15) (18:15)

38
    Tatai érkezett a szegedi kapuba. (18:15) (18:15)

37
    NAGY László jobb kettőben tisztán sétált be és be is pattintotta az újabb veszprémi gólt. (18:15) (18:15)

37
    Bal szélre hosszú a passz, jöhet az MKB. (17:15) (17:15)

36
    NAGY László befutott beállóba és bal kettőből (!) szerez gólt. (17:15) (17:15)

36
    LARHOLM lerohanásgólt szerez középen, ez könnyű gól a túloldalon. (16:15) (16:15)

36
    Nagy László jobb kettőből mellé lőtt. (16:14) (16:14)

35
    Alilovic hatalmas bravúrral lábbal kifogta Kallman ziccerét a bal szélről. (16:14) (16:14)

35
    Azonnal időt is kért a Szeged, meg kell állítani a veszprémi gyorsvonatot, ami egy 4-0-s rohamot hozott össze nem egész három perc alatt! (16:14) (16:14)

35
    UGALDE megint labdaszerzés után lerohanásgólt szerez a bal oldalon. Kettő a hazai előny! (16:14) (16:14)

34
    Ancsin elhajlásos lövése mellé ment, majd lerohanás után UGALDE emberhátrányban is megszerzi a vezetést a Veszprémnek kb 25 perc után. (15:14) (15:14)

34
    Sulic kap két perces kiállítást visszahúzásért. (14:14) (14:14)

33
    Eladott labda után NAGY László iramodott meg és lerohanásgólt szerzett. Egál! (14:14) (14:14)

33
    Kallman kanyarodott fel, de blokkolták – az alapvonalon ment ki, marad a vendégeknél. (13:14) (13:14)

32
    SULIC lőtte beállóból a léc alá Nagy László csodálatos bejátszását. (13:14) (13:14)

32
    ANCSIN talpról a bal alsóba talált! (12:14) (12:14)

31
    Blokkolt lövés, Terzic tüzelt, jöhet a Pick. (12:13) (12:13)

31
    Még fél percig van egy áthúzódó veszprémi kiállítás, a hazaiak kezdték a 2. játékrészt. (12:13) (12:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:13)

Némi meglepetésre a sérülésektől megtizedelődött Szeged vezet a Veszprém Arénában, idegenben. Szinte végig a vendégek vezettek az első félidőben, a Veszprém elképesztően sok helyzetet hagy ki és rengeteg technikai hibát vét. Az Ukrajnában mutatott játékot látni továbbra is a hazaiakon.
    Nagyon messze még a mérkőzés vége, de egyszer sem sikerült eddig visszavennie a vezetést az MKB-nak.
    A kapusok nem igazán alkotnak nagyot a hazaiaknál, de nem ez az egyetlen gond. A Szeged egyelőre erőn felül teljesít, kérdés, hogy bírják majd energiával a végén.
    Maradjanak velünk a második félidőre is!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:13)

30
    Alilovic hárította a jobb szélen ziccerbe kerülő Laszica lövését! (12:13) (12:13)

30
    15 másodperccel a játékrész vége előtt Pastor is kikéri a Szeged idejét. (12:13) (12:13)

30
    Kiegészült a Szeged. Jamali kapufát lőtt, a Szeged jöhet. (12:13) (12:13)

29
    Chemának kell lemennie 2 percre, mert hozzáért ziccerben Vadkertihez. (12:13) (12:13)

29
    VADKERTI szerzett labdát, végigvitte és bebombázta és még egy kiállítást is kiharcolt. (12:13) (12:13)

29
    Sulicot kellett kis ideig ápolni a továbblendülő kéz találta el. (12:12) (12:12)

29
    Alilovic fogta ki a felsőből Larholm nagy erejű átlövését. A vezetésért támad a Veszprém. (12:12) (12:12)

28
    JAMALI második gólja, bal kettőből a jobb alsóba gyors csuklómozdulattal. Egyenlít a Veszprém! (12:12) (12:12)

28
    Rossz csere a Szegednél, ezért kettő perces kiállítást kap, mert egyszerre hét mezőnyjátékos volt a pályán. Blazevicnek kell két percet ülnie a padon. (11:12) (11:12)

28
    Ancsin talpról való átlövését Alilovic fogta, aki időközben visszatért a kapuba. (11:12) (11:12)

27
    UGALDE első gólja, a bal szélről volt eredményes. (11:12) (11:12)

27
    KALLMANN a bal szélről a bal alsó sarokba bombázott, két gól a szegedi előny! (10:12) (10:12)

26
    Nagy László lövését ütötte ki Mikler. (10:11) (10:11)

26
    Időt kért Ortega, rendezni szeretné a veszprémi játékosokat fejben. (10:11) (10:11)

26
    ANCSIN talpról a jobb felső sarokba bombázott jobb kettőből. (10:11) (10:11)

25
    ILIC második szándékból bombázza be a labdát büntetőből. (10:10) (10:10)

25
    Nagy László harcolt ki hétméterest egy betörés után. (9:10) (9:10)

24
    Ancsin lövését Fazekas fogta ki a felső sarokból. (9:10) (9:10)

24
    Ilic átlövését elképesztő bravúrral visszanyúlva hárította Mikler Roland! (9:10) (9:10)

23
    Chema eladta középen, VADKERTI a gyors indítás végén középről a bal alsóba helyezte. Újra vezet a Pick. (9:10) (9:10)

23
    Öt az öt ellen támadhat a Veszprém. (9:9) (9:9)

23
    Prce nagyot hibázott, labdaszerzés után fellökte Chemát, a második két percét kapja. (9:9) (9:9)

23
    Passzív miatt elvették a veszprémiektől, továbbra is emberhátrányban. (9:9) (9:9)

22
    Lépéshiba a Picknél. (9:9) (9:9)

21
    Nagy keményen szabálytalankodott a falban, kiállítják két percre. Bár a veszprémi játékos vitatja az ítéletet. (9:9) (9:9)

20
    NAGY László felugrás után középről szintén szépségdíjas átlövésgólt szerez a jobb felsőbe. (9:9) (9:9)

19
    MINDEGIA talpról szinte begurította óriási erővel passzívnál. Hatalmas gól volt! (8:9) (8:9)

19
    Kiegészült a Szeged. (8:8) (8:8)

18
    JAMALI középről nagy átlövésgólt szerez a fal fölött átlőve. (8:8) (8:8)

18
    Passzívnál sem tudtak lőni a szegediek, elvették Kékesék. (7:8) (7:8)

17
    Mikler kettős emberhátrányban óriásit véd, a bal szélről Ugalde próbálkozott! (7:8) (7:8)

17
    Ilyés Ferenc meglehetősen durván ugrott Jamali lövő kezére lövés közben, ez is kettő perc. (7:8) (7:8)

17
    Prce kiállítva két percre két kezes lökésért, miután a túloldalon elszúrt a Szeged egy támadást. (7:8) (7:8)

16
    Ilic a blokkba lőtte, majd passzívnál Chema lőtt mellé. (7:8) (7:8)

15
    MINDEGIA kisodródva jobb szélről jobb kézzel talál Fazekas lába alatt a kapuba. (7:8) (7:8)

15
    Prce kapott sárga lapot utólag. (7:7) (7:7)

14
    NAGY előbb kapufát lőtt, majd egy elrontott hosszú indítás után újra hozzá került a labda és belőtte középről. (7:7) (7:7)

14
    Prce bejátszása nem jó, támad az MKB. (6:7) (6:7)

13
    GULYÁS a felkanyarodott a jobb szélről szinte teljesen középre és átlövésből hatalmas gólt szerez! (6:7) (6:7)

13
    Fazekas Nándor a veszprémi kapuban, eddig Alilovicnak nem ment. (5:7) (5:7)

12
    ILYÉS megszerezte a labdát egy bejátszásnál, majd végigvitte és középen egy az egyben megveri emberét és nagy gólt szerez. (5:7) (5:7)

11
    Sulic lövi fölé a ziccert, majd belemenés a túloldalon. (5:6) (5:6)

11
    ZUBAI ejti át Alilovicot, újra vendégelőny! (5:6) (5:6)

11
    ILIC lő óriási gólt átlövésből. (5:5) (5:5)

10
    Zubai kapott sárgát. (4:5) (4:5)

10
    LARHOLM ezt a hetest is első szándékból vágta be a felső léc alá. Vezet a Szeged! (4:5) (4:5)

10
    Alilovic védte Zubai lövését, de hétméteres, mert rángatták közben. (4:4) (4:4)

10
    A vezetésért támad a Pick. (4:4) (4:4)

10
    Már teljes létszámban az MKB. (4:4) (4:4)

9
    Mocsai Tamás lövését védi jobb kettőből Mikler. (4:4) (4:4)

9
    KALLMANN talált be a bal szélről, nagyon jó szöget tudott kialakítani, ahogy felkanyarodott. (4:4) (4:4)

9
    Sok kis faulttal védekezik a Veszprém emberhátrányban. (4:3) (4:3)

8
    Ilic fölé bombázott, előtte Iváncsik G. volt a pályán a kapus helyett. (4:3) (4:3)

8
    Jonas LARHOLM bevágja első szándékból a hetest. (4:3) (4:3)

7
    Gulyás Péter kap két percet, Kallmannt akasztott a bal szélen. (4:2) (4:2)

6
    Belemenés a Szegednél, majd CHEMA végigviszi a lerohanást, ezzel két gólos a hazai fór. (4:2) (4:2)

6
    SULIC került helyzetbe beállóban és be is talál. (3:2) (3:2)

5
    KALLMANN a jobb szélről gyönyörűen talál be. (2:2) (2:2)

5
    Zubait nagyon szorosan őrzi a Veszprém. (2:1) (2:1)

5
    Kapufára cunderezi Sulic szép bejátszás után rendezetlen védelemnél. (2:1) (2:1)

4
    Ancsin háromból harmadszor lő kapufát átlövésből, marad a Szegednél. (2:1) (2:1)

4
    Ancsin átlövése a kapufa jobb alsó éléről az alapvonalon túlra került, majd a túloldalon Nagy átlövését Mikler védi bravúrral. (2:1) (2:1)

3
    CHEMA betörés után bal kettőből eredményes. (2:1) (2:1)

2
    MINDEGIA talpról átlövésből egyenlít. Hatalmas a hangzavar a meccsen. (1:1) (1:1)

2
    Ancsin lőtt kapufát, de visszafújták az akciót. (1:0) (1:0)

2
    Hosszú lefolyású szegedi támadás. (1:0) (1:0)

1
    NAGY László átlövésgóljával vezet az MKB! (1:0) (1:0)

1

Ha valakinek szívügye a magyar férfi kézilabda, akkor nem is kell más, mint egy Veszprém-Szeged rangadó!
    A Szeged komoly sorozatban, veretlenül, pontveszteség nélkül vezetik a tabellát, Szegeden az MKB-t is megverték ősszel.
    Van tehát miért visszavágnia Ortega alakulatának, de a hazai pálya és a játékosállomány egyértelműen a Veszprém felé billenti az esélyeket. Ám ősszel is Veszprém győzelmet várt volna az ember, a Szeged azonban fantasztikusan játszott.
    A Veszprém csapatának egyébként is van most egy adóssága, mert Ukrajnában igen lélektelen játékot sikerült nyújtaniuk, vereséget is szenvedtek az egyébként számukra tét nélküli meccsen a Motortól.
    Igazi rangadóra van kilátás, ami meghatározza az alapszakasz végeredményét.
    Az összecsapás szombaton 13 órakor kezdődik, tartsanak velünk!