Veszprém – PICK 25:22 (vége) | Mezőkövesdi KC – Csurgó 25:27 (vége) | Gyöngyös – Tatabánya 26:25 (vége)
Vác – ETO-SZESE 35:26 (vége)
Telekom Veszprém
25:22 (12:13)
OTP Bank - PICK Szeged
szombat 01.03.2014, 13:00 • Veszprém Aréna • Férfi kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.

Ha valakinek szívügye a magyar férfi kézilabda, akkor nem is kell más, mint egy Veszprém-Szeged rangadó!
    A Szeged komoly sorozatban, veretlenül, pontveszteség nélkül vezetik a tabellát, Szegeden az MKB-t is megverték ősszel.
    Van tehát miért visszavágnia Ortega alakulatának, de a hazai pálya és a játékosállomány egyértelműen a Veszprém felé billenti az esélyeket. Ám ősszel is Veszprém győzelmet várt volna az ember, a Szeged azonban fantasztikusan játszott.
    A Veszprém csapatának egyébként is van most egy adóssága, mert Ukrajnában igen lélektelen játékot sikerült nyújtaniuk, vereséget is szenvedtek az egyébként számukra tét nélküli meccsen a Motortól.
    Igazi rangadóra van kilátás, ami meghatározza az alapszakasz végeredményét.
    Az összecsapás szombaton 13 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

1

1
    NAGY László átlövésgóljával vezet az MKB! (1:0) (1:0)

2
    Hosszú lefolyású szegedi támadás. (1:0) (1:0)

2
    Ancsin lőtt kapufát, de visszafújták az akciót. (1:0) (1:0)

2
    MINDEGIA talpról átlövésből egyenlít. Hatalmas a hangzavar a meccsen. (1:1) (1:1)

3
    CHEMA betörés után bal kettőből eredményes. (2:1) (2:1)

4
    Ancsin átlövése a kapufa jobb alsó éléről az alapvonalon túlra került, majd a túloldalon Nagy átlövését Mikler védi bravúrral. (2:1) (2:1)

4
    Ancsin háromból harmadszor lő kapufát átlövésből, marad a Szegednél. (2:1) (2:1)

5
    Kapufára cunderezi Sulic szép bejátszás után rendezetlen védelemnél. (2:1) (2:1)

5
    Zubait nagyon szorosan őrzi a Veszprém. (2:1) (2:1)

5
    KALLMANN a jobb szélről gyönyörűen talál be. (2:2) (2:2)

6
    SULIC került helyzetbe beállóban és be is talál. (3:2) (3:2)

6
    Belemenés a Szegednél, majd CHEMA végigviszi a lerohanást, ezzel két gólos a hazai fór. (4:2) (4:2)

7
    Gulyás Péter kap két percet, Kallmannt akasztott a bal szélen. (4:2) (4:2)

8
    Jonas LARHOLM bevágja első szándékból a hetest. (4:3) (4:3)

8
    Ilic fölé bombázott, előtte Iváncsik G. volt a pályán a kapus helyett. (4:3) (4:3)

9
    Sok kis faulttal védekezik a Veszprém emberhátrányban. (4:3) (4:3)

9
    KALLMANN talált be a bal szélről, nagyon jó szöget tudott kialakítani, ahogy felkanyarodott. (4:4) (4:4)

9
    Mocsai Tamás lövését védi jobb kettőből Mikler. (4:4) (4:4)

10
    Már teljes létszámban az MKB. (4:4) (4:4)

10
    A vezetésért támad a Pick. (4:4) (4:4)

10
    Alilovic védte Zubai lövését, de hétméteres, mert rángatták közben. (4:4) (4:4)

10
    LARHOLM ezt a hetest is első szándékból vágta be a felső léc alá. Vezet a Szeged! (4:5) (4:5)

10
    Zubai kapott sárgát. (4:5) (4:5)

11
    ILIC lő óriási gólt átlövésből. (5:5) (5:5)

11
    ZUBAI ejti át Alilovicot, újra vendégelőny! (5:6) (5:6)

11
    Sulic lövi fölé a ziccert, majd belemenés a túloldalon. (5:6) (5:6)

12
    ILYÉS megszerezte a labdát egy bejátszásnál, majd végigvitte és középen egy az egyben megveri emberét és nagy gólt szerez. (5:7) (5:7)

13
    Fazekas Nándor a veszprémi kapuban, eddig Alilovicnak nem ment. (5:7) (5:7)

13
    GULYÁS a felkanyarodott a jobb szélről szinte teljesen középre és átlövésből hatalmas gólt szerez! (6:7) (6:7)

14
    Prce bejátszása nem jó, támad az MKB. (6:7) (6:7)

14
    NAGY előbb kapufát lőtt, majd egy elrontott hosszú indítás után újra hozzá került a labda és belőtte középről. (7:7) (7:7)

15
    Prce kapott sárga lapot utólag. (7:7) (7:7)

15
    MINDEGIA kisodródva jobb szélről jobb kézzel talál Fazekas lába alatt a kapuba. (7:8) (7:8)

16
    Ilic a blokkba lőtte, majd passzívnál Chema lőtt mellé. (7:8) (7:8)

17
    Prce kiállítva két percre két kezes lökésért, miután a túloldalon elszúrt a Szeged egy támadást. (7:8) (7:8)

17
    Ilyés Ferenc meglehetősen durván ugrott Jamali lövő kezére lövés közben, ez is kettő perc. (7:8) (7:8)

17
    Mikler kettős emberhátrányban óriásit véd, a bal szélről Ugalde próbálkozott! (7:8) (7:8)

18
    Passzívnál sem tudtak lőni a szegediek, elvették Kékesék. (7:8) (7:8)

18
    JAMALI középről nagy átlövésgólt szerez a fal fölött átlőve. (8:8) (8:8)

19
    Kiegészült a Szeged. (8:8) (8:8)

19
    MINDEGIA talpról szinte begurította óriási erővel passzívnál. Hatalmas gól volt! (8:9) (8:9)

20
    NAGY László felugrás után középről szintén szépségdíjas átlövésgólt szerez a jobb felsőbe. (9:9) (9:9)

21
    Nagy keményen szabálytalankodott a falban, kiállítják két percre. Bár a veszprémi játékos vitatja az ítéletet. (9:9) (9:9)

22
    Lépéshiba a Picknél. (9:9) (9:9)

23
    Passzív miatt elvették a veszprémiektől, továbbra is emberhátrányban. (9:9) (9:9)

23
    Prce nagyot hibázott, labdaszerzés után fellökte Chemát, a második két percét kapja. (9:9) (9:9)

23
    Öt az öt ellen támadhat a Veszprém. (9:9) (9:9)

23
    Chema eladta középen, VADKERTI a gyors indítás végén középről a bal alsóba helyezte. Újra vezet a Pick. (9:10) (9:10)

24
    Ilic átlövését elképesztő bravúrral visszanyúlva hárította Mikler Roland! (9:10) (9:10)

24
    Ancsin lövését Fazekas fogta ki a felső sarokból. (9:10) (9:10)

25
    Nagy László harcolt ki hétméterest egy betörés után. (9:10) (9:10)

25
    ILIC második szándékból bombázza be a labdát büntetőből. (10:10) (10:10)

26
    ANCSIN talpról a jobb felső sarokba bombázott jobb kettőből. (10:11) (10:11)

26
    Időt kért Ortega, rendezni szeretné a veszprémi játékosokat fejben. (10:11) (10:11)

26
    Nagy László lövését ütötte ki Mikler. (10:11) (10:11)

27
    KALLMANN a bal szélről a bal alsó sarokba bombázott, két gól a szegedi előny! (10:12) (10:12)

27
    UGALDE első gólja, a bal szélről volt eredményes. (11:12) (11:12)

28
    Ancsin talpról való átlövését Alilovic fogta, aki időközben visszatért a kapuba. (11:12) (11:12)

28
    Rossz csere a Szegednél, ezért kettő perces kiállítást kap, mert egyszerre hét mezőnyjátékos volt a pályán. Blazevicnek kell két percet ülnie a padon. (11:12) (11:12)

28
    JAMALI második gólja, bal kettőből a jobb alsóba gyors csuklómozdulattal. Egyenlít a Veszprém! (12:12) (12:12)

29
    Alilovic fogta ki a felsőből Larholm nagy erejű átlövését. A vezetésért támad a Veszprém. (12:12) (12:12)

29
    Sulicot kellett kis ideig ápolni a továbblendülő kéz találta el. (12:12) (12:12)

29
    VADKERTI szerzett labdát, végigvitte és bebombázta és még egy kiállítást is kiharcolt. (12:13) (12:13)

29
    Chemának kell lemennie 2 percre, mert hozzáért ziccerben Vadkertihez. (12:13) (12:13)

30
    Kiegészült a Szeged. Jamali kapufát lőtt, a Szeged jöhet. (12:13) (12:13)

30
    15 másodperccel a játékrész vége előtt Pastor is kikéri a Szeged idejét. (12:13) (12:13)

30
    Alilovic hárította a jobb szélen ziccerbe kerülő Laszica lövését! (12:13) (12:13)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:13)

Némi meglepetésre a sérülésektől megtizedelődött Szeged vezet a Veszprém Arénában, idegenben. Szinte végig a vendégek vezettek az első félidőben, a Veszprém elképesztően sok helyzetet hagy ki és rengeteg technikai hibát vét. Az Ukrajnában mutatott játékot látni továbbra is a hazaiakon.
    Nagyon messze még a mérkőzés vége, de egyszer sem sikerült eddig visszavennie a vezetést az MKB-nak.
    A kapusok nem igazán alkotnak nagyot a hazaiaknál, de nem ez az egyetlen gond. A Szeged egyelőre erőn felül teljesít, kérdés, hogy bírják majd energiával a végén.
    Maradjanak velünk a második félidőre is!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:13)

31
    Még fél percig van egy áthúzódó veszprémi kiállítás, a hazaiak kezdték a 2. játékrészt. (12:13) (12:13)

31
    Blokkolt lövés, Terzic tüzelt, jöhet a Pick. (12:13) (12:13)

32
    ANCSIN talpról a bal alsóba talált! (12:14) (12:14)

32
    SULIC lőtte beállóból a léc alá Nagy László csodálatos bejátszását. (13:14) (13:14)

33
    Kallman kanyarodott fel, de blokkolták – az alapvonalon ment ki, marad a vendégeknél. (13:14) (13:14)

33
    Eladott labda után NAGY László iramodott meg és lerohanásgólt szerzett. Egál! (14:14) (14:14)

34
    Sulic kap két perces kiállítást visszahúzásért. (14:14) (14:14)

34
    Ancsin elhajlásos lövése mellé ment, majd lerohanás után UGALDE emberhátrányban is megszerzi a vezetést a Veszprémnek kb 25 perc után. (15:14) (15:14)

35
    UGALDE megint labdaszerzés után lerohanásgólt szerez a bal oldalon. Kettő a hazai előny! (16:14) (16:14)

35
    Azonnal időt is kért a Szeged, meg kell állítani a veszprémi gyorsvonatot, ami egy 4-0-s rohamot hozott össze nem egész három perc alatt! (16:14) (16:14)

35
    Alilovic hatalmas bravúrral lábbal kifogta Kallman ziccerét a bal szélről. (16:14) (16:14)

36
    Nagy László jobb kettőből mellé lőtt. (16:14) (16:14)

36
    LARHOLM lerohanásgólt szerez középen, ez könnyű gól a túloldalon. (16:15) (16:15)

36
    NAGY László befutott beállóba és bal kettőből (!) szerez gólt. (17:15) (17:15)

37
    Bal szélre hosszú a passz, jöhet az MKB. (17:15) (17:15)

37
    NAGY László jobb kettőben tisztán sétált be és be is pattintotta az újabb veszprémi gólt. (18:15) (18:15)

38
    Tatai érkezett a szegedi kapuba. (18:15) (18:15)

38
    Gulyás vitte végig a labdaszerzés után, de a ziccert kihagyta, Tatai óriásit védett. Kettő perces kiállítás utólag Mindegianak, de támadhat a Szeged. (18:15) (18:15)

39
    Ancsin lövését jobb kettőből fogja Alilovic. Nagy változás a játék képében néhány perc alatt. (18:15) (18:15)

40
    UGALDE a bal szélről átemeli Tatait. Négy góllal megy a Veszprém. (19:15) (19:15)

40
    Ebben a félidőben egyelőre Nagy és Ugalde húzzák a hazai szekeret igen jól. Alilovic is feljavult. (19:15) (19:15)

41
    KALLMAN egy kipattanót értékesít középről, háromra hozza vissza a Picket. (19:16) (19:16)

42
    Alilovic kifogta a 100%-os ziccerben kapura törő Laszica lövését középről. (19:16) (19:16)

42
    Passzív játék miatt veszik el a Szegedtől, jön a Veszprém. (19:16) (19:16)

43
    Nagyot blokkolták, ILYÉS Ferenc lerohanásgólt szerez középen. (19:17) (19:17)

44
    Sulicot rántja le Prce, hetes. (19:17) (19:17)

44
    Momir ILIC belövi félmagasan a hétméterest. (20:17) (20:17)

45
    Mindegia eladta a labdát, gyors támadás rendezetlen védelem ellen, SULIC középről lőtt újabb gólt. (21:17) (21:17)

45
    Zubai két perces büntetést kap. (21:17) (21:17)

46
    ILYÉS Ferenc átlövésgóllal jelentkezik emberhátrányból balról! (21:18) (21:18)

46
    Nagy László átlövése néhány centivel elkerüli a kaput. (21:18) (21:18)

47
    Alilovic fogja Ancsin átlövését, majd a kipattanót is ő lőhette rá, ezt is fogta a horvát kapus nagy bravúrral! (21:18) (21:18)

47
    Tatai is bravúrral véd, Sulic beállós próbálkozását védi, de marad a Veszprémnél. (21:18) (21:18)

47
    Nagy lövését blokkolták a védők, de még mindig marad a hazaiaknál, mert a blokkról ment ki. (21:18) (21:18)

48
    Ilic átlövését Tatai bravúrosan lábbal védi. (21:18) (21:18)

48
    Lerohanásból UGALDE megszerzi ötödik gólját a kapus feje fölött. (22:18) (22:18)

49
    Szegedi időkérés. Fáradni látszik a Szeged, sok a sérült, így kevés a bevethető minőségi játékosuk. (22:18) (22:18)

49
    Passzív miatt elvették a Picktől, a +5-ért támadnak a hazaiak. (22:18) (22:18)

49
    Eladták a veszprémiek, majd Gidai Máté futott ziccerben a kapu felé, Alilovic karral hárított bravúrral. (22:18) (22:18)

50
    ANCSIN remek átlövésgólt szerez jobb kettőből. (22:19) (22:19)

50
    Ilyés kap két percet, mert betörés közben szabálytalankodott Naggyal szemben. (22:19) (22:19)

51
    Tatai bravúrral hárítja Ugalde bal szélről leadott lövését jó szögből. (22:19) (22:19)

51
    Az utolsó 10 percbe fordultunk, továbbra is teljesen nyílt a találkozó. (22:19) (22:19)

52
    ZUBAI vált le az emberéről és balra sodródva beállóból betalál. Kettő gólra feljött a Szeged, pedig ők játszanak hátrányban! (22:20) (22:20)

52
    Nem meglepő módon veszprémi időkérés, Ortega rendezi a sorokat. (22:20) (22:20)

52
    JAMALI óriási átlövésgólt bombázott bal kettőből a szegedi kapuba. (23:20) (23:20)

53
    Ancsin puffantott mellé. (23:20) (23:20)

53
    Kallman halászott le egy bejátszást, jöhet a vendég csapat. (23:20) (23:20)

54
    Jamali kiáll két percre a veszprémiektől. Esély a Szegednek a felzárkózásra. (23:20) (23:20)

55
    Tatai kifutott egy gyors indításra, Ugalde megszerezte a labdát, nem láthatta Tatait és nagyot ütköztek. Piros lapot kapott a szegedi kapus! (23:20) (23:20)

55
    ILIC lövi be a hetest, természetesen újra Mikler a kapuban. (24:20) (24:20)

55
    Blokkolták a szegedi átlövést, de marad a kékeknél. (24:20) (24:20)

56
    Alilovic ismét óriási védést mutat be, a bal szélről Kallman jó szögből tüzelhetett. (24:20) (24:20)

57
    Jamali lő mellé, és áll a játék, mert Chema lába kapott görcsöt. (24:20) (24:20)

57
    Hosszasan ápolták Chemát, de még mindig nem tud lábra állni, letámogatták. (24:20) (24:20)

57
    Hosszú lefolyású szegedi támadás. (24:20) (24:20)

58
    PRCE talpról nagyon szép átlövésgólt szerzett. (24:21) (24:21)

58
    Nyitott védekezés a Szegednél! (24:21) (24:21)

58
    IVÁNCSIK Gergő futott be középre és vélhetően eldönti az alapszakasz végeredményét is ezzel. (25:21) (25:21)

59
    Az utolsó két perc kezdődött el, négy gólt kéne ledolgozni a Szegednek. (25:21) (25:21)

59
    PRCE bal kettőből ismét talpról test mellett szerez átlövésgólt. (25:22) (25:22)

60
    Utolsó perc. (25:22) (25:22)

60
    Iváncsikot tartotta fel Gidai, két perces büntetést kap 38 mp-el a vége előtt. (25:22) (25:22)

60
    Gulyás lőtte bele Miklerbe a jobb szélről. (25:22) (25:22)

60
    Sulic kap két percet három másodperccel a vége előtt. (25:22) (25:22)

60
    Mérkőzés vége. (25:22)

Alighanem az alapszakasz győzelmét is megszerezte ezzel a három gólos sikerrel az MKB Veszprém. Ősszel ugyanis egy góllal nyert a Szeged, most pedig az MKB három találattal diadalmaskodott. Az egymás elleni eredmény dönt, ha azonos pontszámmal végeznek és most egál éppen, vélhetően az is marad.
    Nem játszott jól a Veszprém igazán, a második félidő elején azzal a 4-0-s rohammal fordították meg a meccset, kis túlzással ebből éltek a hazaiak a meccs végéig.
    A Szeged nagyot küzdött kevés cserével és az utóbbi időben a nehéz helyzet ellenére is meglepően jól tartotta végig magát és csak három góllal kaptak ki, ami az elmúlt években sosem volt ennyire szoros itt Veszprémben.
    Remek hangulatú mérkőzés volt, szerencsére elmaradtak az alattomos szabálytalanságok, durvaságok.
    Tatai azonnali kiállítása is egy peches, rossz ütemű kifutás utáni ütközésből eredt.
    Hozta tehát a meccset az MKB, még ha nehezen is. A magyar kézilabdának mindenképpen jót tesz, ha ilyen szoros rangadókat játszanak az élen állók, még több kéne belőlük.