Ferencvárosi Torna Club – Győr 1:1 (vége) | Diósgyőri VTK – Debreceni VSC 1:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
1:1 (0:0)
ETO FC Győr
vasárnap 02.03.2014, 16:30 • Puskás Ferenc Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Mérkőzést követő edzői nyilatkozatok:

Horváth Ferenc(Győri ETO):
    Nyílt sisakos, jó mérkőzés volt, mindkét csapat remekül játszott! Az első félidő szerintem a miénk volt, igazságtalan lett volna, ha nem szerzünk pontot!
    A meccs végi dulakodásról, a két kiállításról nem tudok mit mondani, de szerintem nem is számított az már semmit!
    Örülök, hogy emberhátrányban is egyenlíteni tudtunk, ez a csapat tartását bizonyítja!

Thomas Doll(FTC):
    Természetesen úgy érzem magam mintha kikaptunk volna!
    Az első félidőben sajnos gyengén játszottunk, sok labdát vesztettünk és a támadójátékunk sem volt megfelelő!
    A szünet után már sokkal jobbak voltunk, felpörögtünk, vezetéshez jutottunk és a 11-essel eldönthettük volna a meccset! Böde Dániel maga vállalta a büntető elvégzését, nem teszek Neki szemrehányást!
    Sajnos 80-85 perc kemény munkája veszett szinte teljesen kárba néhány perc alatt!
    Ma egy nagy lépést tehettünk volna felfelé a tabellán, sajnos nem sikerült! Köszönjük szurkolóinknak a rengeteg bíztatást! (18:55:31)

Egy roppant érdekes, izgalmas, nem túl magas színvonalú, viszont elég ideges hangulatú mérkőzésen a Ferencváros talán közelebb állt a győzelemhez, főleg a második félidőben, a technikás Leonardo pályára lépése után!
    Viszont Böde kihagyta a 11-est és ez döntőnek bizonyult!
    A Győr 10 emberrel is egyenlíteni tudott és elvitte az egyik pontot a Puskás stadionból!
    Köszönjük szépen a figyelmet, tartsanak továbbra is velünk!

90+3
    Pavlovic és Lipták kakaskodott egymással, mindkettejüket kiállította Solymosi játékvezető!

90+2
    Tumultuózus jelenet a Fradi 16-osán belül, egy FTC játékos a földre került!

90+1
    Leonardo szinte ugyanonnan lőtt kapura mint a góljánál, de ez a labda elkerülte a kapu jobb oldalát!

90
    Völgyi beívelt labdáját hárította Dibusz!

89
    Kamenar mentett a túloldalon a gólvonal előtt, de közben már les is volt!

87
    Az ETO gólt szerzett!
    Gólszerző VARGA R.. A kihagyott 11-es megbosszulta magát! VARGA ROLAND egy jobb oldali beadást az ötösről pofozott a Fradi kapujába! 1-1

86
    Martinez jobb oldali beadását fejelte ki a Fradi védelem!

86
    Vajon most mi lesz? Emberelőnyben a Fradi, de a 11-es kimaradt!

84
    Böde Dániel jobb sarokra tartó büntetőjét Lubos Kamenar megfogta!

83
    11-eshez jutott a Fradi és Svec még a kiállítás sorsára is jutott!

82
    Lang húzta vissza Bödét, sárga lapot kapott Ő is!

81
    Jenner beadása után tisztázott a győri védelem!

80
    Jenner szöglete jöhet balról, nagyon támad továbbra is a Fradi!

79
    A mai mérkőzést 11228 néző követte a helyszínen a hivatalos adatok szerint!

78
    Böde bal oldali beadását mentették Bönig elől a győri védők!

77
    Somalia ívelt a kapu elé, de Kamenar lehúzta a labdát!

75
    Negyedórája van még a bajnokcsapatnak, hogy változtasson az eredményen!

74
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző LEONARDO. A két csereember akciója végén Somalia tette a labdát LEONARDO elé és Ő jobbról, a 16-os csücskétől kilőtte a hosszú sarkot! 1-0

73
    Völgyi szabadrúgásból a kapu elé ívelt labdáját Kamber az ötösről is fölé tudta lőni!

71
    Most egy kicsit sok a szabálytalanság és kevesebb a játék!

69
    Csere az ETO-nál is, Dudás helyén Martinez játszik tovább!

69
    Laczkó helyére Csukics állt be, ez ma Doll mester utolsó változtatása!

67
    Jenner bal oldali beadásáról Böde és Somalia is lemaradt nagy helyzetben!

65
    Rudolf bal oldali beadását húzta le Dibusz!

64
    Besic remek cselek után lőtt 17 méterről a győriek hosszú kapufája mellé!

62
    Strestík helyére Mevoungou állt be a győrieknél!

61
    Leonardo beívelt labdája után Somalia lőtt mellé mintegy hét méterről!

60
    Megint laonardo maradt a földön, Őt egyelőre meglehetősen nehezen tartják a győriek!

58
    Somalia ívelt ballal a kapu elé, de Böde lába elött elsuhant a labda!

57
    Megint egy nagy győri partdobás, de ebből sem lett gólveszély!

56
    Andrics helyén Varga Roland a pályán Horváth Ferenc csapatában!

55
    Strestík nagy bedobását fejelte szögletre a Fradi védelme!

54
    A beívelést követően Pavlovic 18 méteres lövése elkerülte a győriek kapuját!

54
    Mateos szabadrúgása a sorfalról pattant a győri kapu fölé!

53
    Kalmár visszahúzta a lendületes Leonardot, sárga lapot kapott érte!

52
    Leonardo 20 méteres nagy lövését védte bravúrral Kamenar!

51
    Jenner balról gurított a győri kapu elé, de kamenar résen volt!

50
    Dudás jobbról belőtt labdáját vágta ki a Fradi védelem.

49
    Kamber ívelt előre, de Dibusz magához ölelte a labdát.

48
    Pavlovic kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszásért!

47
    Kamber fejelt ki egy előrevágott labdát.

46
    Kamenar mentett egy merész kivetődéssel Böde elől!

46
    A Fradi kezdte a játékot a második félidőben.

46

Közben most Kamenarnak kell átöltöznie mert az Ő meze meg fekete volt!

46
    Kettőt cserélt a szünetben Thomas Doll; Ugrai és Busai helyén Somalia és Leonardo folytatja a játékot!

Mezt váltott a szünetben a Ferencváros, fekete felsőben folytatják a játékot!

Egy kissá alacsony színvonalú első félidőn vagyunk túl, enyhe győri mezőnyfölénnyel, de eddig igazán egyik csapat sem nagyon találja a ritmust!
    Meglátjuk, mit hoz a folytatás, tartsanak velünk a szünet után is!

45+1
    Dudás ívelt kapu elé egy 25 méteres szabadrúgásból, de a labdáról mindenki lemaradt!

45
    Egy perc hosszabbítás a félidő végén!

44
    Jenner sarokrúgása után kifejelték a labdát a győri védők!

44
    Besic tört előre a jobb oldalon, de centerezését lang szögletre tisztázta!

43
    Ugrai felvágta Kalmárt a felezőkörnél, sárga lapot kapott érte!

43
    Besic fülelt le egy kibontakozó győri akciót!

41
    Bal oldali Fradi kisszöglet után Laczkó lőtt 17 méterről a balösszekötő helyéről fölé!

40
    Jenner lőtt mintegy 14 méterről a győri kapu fölé!

40
    Ugrai jobb oldali beadását fejelte ki az ETO védelme!

39
    Gyömbér próbálja most szervezni az FTC játékát, de nemigen talál társakat!

37
    Gyömbér most nem tudta átvenni a labdát 20 méterre a kaputól.

36
    Ugrai esett el a 16-oson belül, szólója végén, de ez nem volt 11-es!

35
    Ébresztőt kiabál a Fradi tábor!

35
    A sarokrúgás után felszabadult a Fradi kapuja!

34
    Dudás nagy helyzetből lőtt 10 méterről, Dibusz bravúrral szögletre mentett!

33
    Strestík fejelt öt méterről, tiszta helyzetből mellé!

32
    Besic jó cselek után lőtt mintegy 22 méterről, de labdája elakadt Svecben.

31
    Rudolf mintegy 20 méterről lőtt a Fradi kapujára, de Dibusz biztosan védett!

29
    Dudás szöglete után a védők Kalmárhoz fejelték a labdát, aki 24 méterről nagyon kapu fölé lőtt!

29
    Győri szöglet most balról!

28
    Besic mentett nagyon szépen Andrics elől a Fradi 16-osán belül.

26
    Völgyi bal oldalról beadott labdáját húzta le szépen Dibusz!

26
    Jenner maradt a földön egy összecsapást követően!

25
    A kitörő Kalmárt szerelte könnyedén Pavlovic!

24
    Völgyi Dániel lekönyökölte Böde Dánielt – Ő is besárgult!

23
    Dudás élesen belőtt labdáját fejelte ki a Fradi védelme!

23
    Újabb győri sarokrúgás, most a bal oldalról.

22
    Egy rossz becsúszásért Muhamed Besic kapta a meccs első sárga lapját!

21
    A túloldalon megiramodó Rudolfot szerelte könnyedén Bönig!

20
    Jenner lövése a sorfalról vgódott le!

19
    Most Bödét rúgták fel úgy 25 méterre a győri kaputól – Fradi szabadrúgás!

18
    Jobb oldali győri szöglet után!

17
    Böde próbált megiramodni a jobb oldalon, de Lang szerelni tudta Őt!

15
    Egyelőre nem túl sok az esemény a kapuk elött.

13
    Bönig beívelését húzta le Kamenar.

12
    Jenner ívelt a kapu elé a pontrúgásból, de Mateos nem érte el a labdát az alapvonal elött!

11
    Ugrait rúgták fel, 30 méterre a kaputól, sárga nincs, szabadrúgás van!

9
    Az előrehúzódo Besic nem bírt a győri védőkkel.

8
    Rudolf futott lesre, így megakadt a győri támadás.

6
    Egy jobb oldali győri beívelést követően Dibuszt lökték, kifelé jár a szabadrúgás a Fradi javára!

5
    Egyelőre így folytatódik a játék!

4
    A szerelések egy kissé hasonlóak, nehezen lehet megkülönböztetni egymástól a játékosokat, ezt jelezte Solymosi Péter játékvezető a kispadok irányába!

3
    Busait szerelte könnyedén a győri Svec.

3
    Völgyi bal oldalról beadott labdája után tisztázott a Fradi védelme.

2
    Andrics elől mentett szép becsúszással Besic a bal oldalon!

1
    Gyömbér vonta be a játékba Dibusz kapust.

1
    A győriek indították 90 perces útjára a labdát!

1

A héten, 75 évesen elhunyt, legendás Novák Dezső emlékére egyperces gyászszünetet tartunk!
    Isten nyugosztalja!

Csak a rend kedvéért; mindkét kezdő tizenegyben hat-hat magyar- és öt-öt külföldi játékos kapott helyet!

Vonulnak ki a csapatok, szokásos zöld fehér csíkos mezben a Fradi, fehér felsőben az ETO! Szól a magyar nemzeti himnusz!

Az előzetesen várttal ellentétben kissé hűvös, borús és szeles idő köszöntött ma Budapestre, de remélhetőleg ez nem lesz akadálya egy remek mérkőzésnek!
    Most már ne menjenek nagyon messzire, azonnal kezdünk!

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Besic, Pavlovic, Mateos, Bönig – Gyömbér, Laczkó – Jenner, Busai, Ugrai – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

Győri ETO FC: Kamenar – Svec, Lipták, Lang, Völgyi – Kalmár, Kamber, Rudolf, Strestik – Dudás, Andrics. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Játékvezetők: Solymosi (Kispál, Horváth R.).

Hamarosan kezdődik itt a Puskás Ferenc stadionban a forduló egyik nagy rangadója, a forduló előtt ötödik FTC és a bajnoki címvédő, jelenleg bronzérmes pozícióban álló Győri ETO összecsapása! A Fradinál a nap híre, hogy megérkezett a szezon végéig kölcsönbe megszerzett Laczkó Zsolt játékengedélye, így a válogatott játékos ott lehet a kezdőcsapatban!

Vasárnap megkezdi tavaszi szereplését a labdarúgó OTP bank ligában a Ferencváros és a bajnoki címvédő Győri ETO is, méghozzá egymás ellen!
    Ősszel – még Pintér Attila irányításával – az ETO kikapott otthonában a Fraditól, ez akkor kisebbfajta meglepetésnek számított. Azóta is inkább az volt a jellemző, hogy a fővárostól távol szerepeltek jobban a ferencvárosiak; Győr után, Diósgyőrben és Székesfehérvárott is nyerni tudtak, de a Puskás stadionbeli gyengélkedés – sorozatos vereségek pályaválasztóként – miatt pillanatnyilag csak az ötödikek a táblázaton. Még az ősz végén edzőváltásra is sor került a fővárosi zöldeknél; a téli felkészülést már az egykori 29-szeres NDK- és 18-szoros német válogatott, EB ezüstérmes Thomas Doll irányította! A Fradi játékosállománya mindenképpen erősödött az átigazolási időszakban kérdés, hogy Laczkó Zsolt, Mateo Pavlovic és Ugrai Roland hogyan illeszkedik a Doll által megálmodott játékrendszerbe illetve, hogy Dibusz Dénes ki tudja -e szorítani a kapuból Jova Leventét! A felkészülési meccseken azért érezhető volt, hogy ez a Ferencváros még messze nem kész csapat, lesz munka rajta bőven!
    Ami a győrieket illeti, a bajnokcsapat mesterét, Pintér Attilát szövetségi kapitánynak nevezték ki, így most már az egykoron szintén Fradista, Horváth Ferenc vezényli a szakmai munkát az ETO parkban!
    Az ETO-nál most nem volt olyan nagy jövés-menés mint a korábbi holtszezonokban, gyakorlatilag együtt maradt a csapat, de a felkészülési meccseken Ők sem remekeltek. Persze a lényeg a bajnoki szereplés, melyet egy jó tavaszi rajt mindkét oldalon megalapozhat! Mindenképpen érdekes és izgalmas mérkőzésre van tehát kilátás, ráadásul az utóbbi évtizedekben a Fradi-ETO meccsek mindig igazi rangadók voltak és ez most sem lesz másképp, már csak a dobogós helyezésekért folytatott küzdelem miatt sem! A nagy tét, a rangos párosítás és a tavaszias hangulatú idő akár egy szép számú nézősereget is kicsalogathat vasárnap délután a Puskás Ferenc stadionba, de akik ezt nem tehetik meg, azok kövessék figyelemmel a mérkőzést élő. online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset és nagyon jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok: 74. Leonardo – 87. Varga R.

Lapok:   22. Besic (FTC), 43. Ugrai (FTC), 48. Pavlovic (FTC) – 24. Völgyi (ETO), 53. Kalmár (ETO), 82. Lang (ETO)   90+3. Pavlovic (FTC) – 83. Svec (ETO), 90+3. Lipták (ETO)

kimaradt büntető: 84. Böde (FTC), kapus Kamenar hatástalanítva

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Besic, Pavlovic, Mateos, Bönig – Gyömbér, Laczkó(Csukics 69.) – Jenner, Busai(Somalia 46.), Ugrai(Leonardo 46.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
    ETO FC Győr: Kamenar – Svec, Lipták, Lang, Völgyi – Kalmár, Kamber, Rudolf, Strestik(Mevoungou 62.) – Dudás(Martinez 69.), Andrics(Varga R. 56.). Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Játékvezetők: Solymosi (Kispál, Horváth R.)

Nézőszám: 11228