Ebes KKSE – DVSC-DEAC 1:2 (vége) | Győri ETO FC II. – Körmendi FC 6:1 (vége) | BKV Előre SC – Diósdi TC 1:2 (vége)
ESMTK – Soroksár 0:2 (vége)
ESMTK
0:2 (0:2)
Soroksár SC
vasárnap 02.03.2014, 14:30 • ESMTK stadion, Ady Endre utca. • NBIII - Nyugati csoport

Vége! Megérdemelten nyert a Soroksár, főleg az első félidei játékuk alapján. A második félidő kiegyenlítettebb volt, bár a 11-es révén hamar lehetett volna 0-3, végül az ESMTK számára kissé hízelgően csak 0-2 lett a vége. Így simán vezeti a tabellát a Soroksár, az ESMTK maradt a középmezőny alján, rosszabb esetben 1 helyet hátra eshetnek még ma, de a 12. helynél hátrább nem kerülhetnek.
    Köszönöm a figyelmet! (16:16:10)

90+1
    Már a ráadás másodperceiben járunk, Márkus most túl harcos volt, kifelé fújt a bíró.

90
    Az ultrák a végsőkig kitartva szurkolnak a hazai csapatnak, jó hangulatot teremtve a végére is.

89
    Márkushoz került egy előre vágott labda, aki 16 méterről már harmadjára lőhetett ma, ez most jó volt, Bonica védett!

88
    Kincses szerzett harcosan labdát, majd Zimon csúnyán mellé lőtt.

87
    Most is inkább a vendég csapatnál a labda, ez a meccs bizony eldőlt.

86
    Rábold szerzett labdát, majd jó 20 méterről csúnyán fölé lőtt.

85
    Bukovec buktatta ellenfelét, jogos a sárga.

84
    Sok a pontatlanság a hazaiaknál, most egy ártalmatlan szituációban a félpályánál ment ki egy passz.

82
    Néhányan már elindultak haza, úgy tűnik, a hazai közönség kezd beletörődni a vereségbe.

81
    Az ellentámadással Márkus került két védővel a 16-oshoz, lőhetett is, de Bonica védett.

81
    Most Fekete lába alatt csúszott el Surányi beadása.

80
    Nagy helyzet a vendég kapu előtt. Bukovec beadása elszállt többek előtt is, Áder lyukat rúgott, majd ismét Bukovechez került a labda, de kihagyta.

79
    Zimon reklamálásért kapott sárgát.

78
    Márkus lőhetett a túloldalon közbe, de ez gyenge volt, a kapusé.

77
    Zimon első labdaérintése a szöglet volt, amit kivágtak a soroksáriak.

76
    A mérkőzés utolsó cseréje: Rápó Csanád helyén Zimon Gábor a hazaiaknál.

76
    Bukovec nagyon harcosan ismét elért egy hazai szögletet.

75
    Hodgyai adott be rosszul, ez a kapusé.

74
    Kihasználja utolsó cseréjét is a Soroksár. Márkus Tibor állt be Lovrencsics helyére.

73
    Kóbor hibázott, a bal szél üresen jött fel, ám ő jobbra tette ki a labdát, így nem alakult ki veszély.

72
    Lannert vezette egészen a 16-osig a labdát, ám a végén rosszul passzolt.

70
    Lisztes lejön, nem játssza már végig a meccset, helyén Hodgyai.

69
    Tarczy talán nem a legjobban jött ki, de tudott menteni, Áder ívelhette vissza a labdát, azt már könnyen fogta a kapus.

68
    A frissen beállt Bukovec lódult meg az ellentámadással, és harcolta ki az első hazai szögletet.

67
    Lisztes kétszer is ívelhetett, mind a kétszer nagyot mentettek a hazaiak.

66
    Lovrencsics ismét nagyon harcosan küzdött, ennek eredménye egy újabb soroksári szöglet.

64
    A szabadrúgásból semmi veszély nem alakult ki egyébként

63
    Kettős csere a hazaiaknál. Soós István helyén Jasmin Bukovec, Dobesch helyén pedig Kóbor Csaba a pályán.

62
    Dobesch harcolt ki szabadrúgást jó 25 méterre a kaputól, ívelés lesz belőle.

61
    A hazaiak többször is megindulhattak volna, de rendre elveszítik a labdát a pálya közepének tájékán.

60
    Kincses ment el a jobb szélen, és próbált beadni, de hosszan szöktette magát, kirúgás.

58
    Lisztes beadását fejelte ki a hazai védelem.

57
    Sok hibával játszik a hazai csapat, a vendégek pedig kihasználják ezt. Most Lannert szerzett labdát kb. 35 méterre a kaputól, majd egy bődületes kapufát lőtt,a felső lécen csattant a labda.

56
    Bonica Lovrencsics elől mentett kiszaladva a kapujából.

55
    Kincses harcolt ki szabadrúgást az oldalvonalnál, a térfél közepe táján, azonban most nincs ívelés.

54
    Nyilas beadása Bányairól pattant a kapu felé, de Bonica kirúgta oldalra a labdát.

53
    Kicsit csendesebb iramban zajlik a játék, a 11-es óta nem sok minden történt.

52
    Tartja a labdát a hazai együttes, komolyabb helyzet nélkül.

50
    Dobesch és Bányai játszottak össze szépen, majd mentett a védelem. Próbálkozik a hazai csapat, kiderül, belefért-e a Soroksárnak ez a kihagyott 11-es, ami minden bizonnyal eldöntötte volna a meccset.

48
    A hazaiak kapusa, Bonica, reklamálásért kapott sárgát.

48
    Nyilas Elek mellé lőtte a büntetőt, marad a 0-2!

48
    11-es!! Nemes Norbert buktatta Nyilast, lap nincs.

47
    Bonica ütött bele, majd a védelem felszabadított a szöglet után.

47
    Rögtön jöhet egy vendég szöglet.

46
    Egy csere volt a szünetben. Balogh Bence helyén Kincses Péter folytatja a Soroksárnál.

46

Vége a félidőnek. Az félidő első felét nagyon megnyomta a Soroksár, eldönthették volna ekkor a meccset. Később feljavult az ESMTK, azonban komolyabb helyzeteket ezután is inkább a vendég csapat alakított ki. Nehéz helyzetben a hazaiak, de talán még nincs minden veszve, ám a játék képe alapján a listavezető be fogja húzni ezt a meccset.
    Hamarosan folytatjuk!

45+1

45
    Bonica szedett fel egy passzt Lovrencsics elől. Ezt megelőzően hosszabb ideig tartotta a labdát a Soroksár ellenfele térfelén.

43
    Mindenki feje előtt, felett elszállt a labda, kirúgás.

42
    Most ismét lehet valami, a 16-os jobb sarkától nem messze jöhet szabadrúgással a Soroksár, Lisztes íveli majd be.

41
    Sok most a pontatlanság mindkét csapat játékában.

39
    Gyönyörűen pörgetett Lovrencsics Nyilas elé, aki 10 méterről a kapusba emelt, kicsit talán túl könnyelmű volt, marad a 0-2.

38
    Egy eladott labdával Pandur iramodott meg, egyedül vitte végig és lőtt, Bonica könnyen fogta.

37
    A félidő végéhez közelítve sajnos kicsit lelassult a mérkőzés, a Soroksár visszább vett, az ESMTK próbálkozik, de kevés a veszély a játékukban.

36
    A hazaiak támadtak, majd sikerült kontráznia a vendég csapatnak, de ebből most nem lett semmi.

34
    Hátul passzolgat a vendég csapat, visszavettek az iramból.

32
    Megint nagy helyzetet hagyott ki a Soroksár. A kitámadó hazaiak hibáztak a félpályánál, így Rábold és Nyilas könnyen felvihette a labdát, Lovrencsics a 16-oson belül kapta a passzt, de nem tudott elég gyorsan lefordulni, így a kapusé lett a lövése.

31
    Áder beadását fogta Tarczy.

30
    Egyre jobban feljavult a hazai csapat, Fekete és Rápó összjátéka után utóbbi beadását vágta ki a Soroksár védelme, veszélyes volt.

29
    Áder küzdött két védővel, nem tudott középre adni, így végül vendég bedobás jöhet.

28
    Rápó rosszul passzolt, így Tarczyé a labda. Most szépen hozta fel a labdát a hazai csapat.

26
    Most a kavarodásban valaki szabálytalan volt, kifelé mutat a játékvezető, szabadrúgás.

25
    Rábold futott el a bal szélen, majd adta be, Lovrencsics 5 méterről tisztán fejelhetett, Bonica bravúrral védett, szöglet!

24
    Támad az ESMTK is, azonban nem sikerült Feketének szögletet kiharcolnia, így kirúgás lett csak ebből. A bal oldalon vezették fel a labdát a hazaiak.

23
    Lannert túl 30 méterről vállalkozott lövésre, nem sokkal ment fölé!

22
    Veszélyes volt, ketten is fejelhettek, de sikerült a védőknek tisztáznia.

21
    Rábold harcolt ki szögletet, ezzel már 4-0 a Soroksár javára a szöglet arány; ezt is Lisztes végzi el.

19
    A Soroksár gólt szerzett!
    GÓÓL! Micsoda gól! LISZTES KRISZTIÁN kapott labdát jó 30 méterre a kaputól, átvette, majd néhányat tolt rajta, és jó 23-25 méterről, a kapuval szemben a jobb felsőbe lőtt, szép volt, 0-2!

19
    Nagy helyzet volt ez is! Rábold passza után Nyilas gyönyörűen tört be a 16-oson belülre, de az ötös bal sarkáról nagyon gyengén lőtte el a labdát, ezt így simán fogta Bonica.

18
    Ebből a szögletből most nem alakult ki veszélyes szituáció.

17
    Lisztes lőtte be a 16-oson belülre a labdát, Nyilas levette és fordulásból rálőtte, Bonica ütötte ki szögletre.

16
    Balogh Bence nagyon ügyesen vitte fel a labdát egészen az ESMTK 16-osán belülre, ahol azonban a védője mellett elesett, nem volt semmi, a kapusé a labda.

15
    Ismét Fekete, most a jobb szélről adhatott be, Tarczyé ez is.

14
    Mi maradt ki!!! A semmiből egyenlíthetett volna a hazai csapat, miután Lannert a saját térfelének közepén eladta a labdát. Fekete egy az egyben vihette a kapusra a labdát, azonban kihagyta a ziccert, marad a 0-1!

13
    Tarczynak is játékba kell avatkoznia, egy hosszú indítást szedett fel.

12
    Harcosan megküzd minden labdáért a Soroksár, az erzsébetiek egyelőre alig-alig jutnak el az ellenfél térfelére.

10
    Nyilas Elek harcosan szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd kitette Ráboldnak, aki veszélyes gurított középre, de a labda elment mindenki előtt.

9
    Rábold vitte el a labdát a bal oldalon, majd beadás helyett feldobta magát a 16-oson belül, így kirúgás jöhet.

8
    Érzik is a nézők, hogy kell a biztatás a hazai csapatnak, megjön a hangjuk.

6
    Marad a vendég fölény, most Lovrencsics lőtt balról Bonicaba egy labdát. Az ESMTK eddig csak keresi a labdát.

4
    GÓÓL! Gyorsan vezetést szerzett a Soroksár! FARKAS ATTILA fejelte be Lisztes szögletét jó 7-8 méterről a kapuba, 0-1!

3
    Azonnal egy veszélyes szituáció! Lisztes szöglete után előbb Lovrencsics, majd Nyilas is lőhetett volna, de sokat vártak, így újabb szöglet jöhet.

2
    Lisztes passza után Balogh lőtte el keresztbe a labdát, ami valakin még megpattant, így már is következhet az első szöglet!

1
    A vendég Soroksár sárga-feketében lépett pályára.

1
    A hazai csapat kezdte a mérkőzést, akik fehér mezben játszanak ma.

1

A héten elhunyt Novák Dezsőre emlékezve 1 perces néma csönd előzte meg a kezdést.

ESMTK: Bonica S. – Bányai J., Pintér D., Nemes N., Surányi Z. – Soós I., Áder A., Rápó Cs., Kazi Z. – Dobesch B., Fekete L.
    Cserék: Imre D. – Kiss D., Zimon G., Posta T., Bukovec J., Kóbor Cs., Pokorádi D.

Soroksár SC: Tarczy P. – Vass Zs., Pandur P., Farkas A., Vég B. – Lannert B., Balogh B., Nyilas E., Lisztes K. – Rábold R., Lovrencsics B.
    Cserék: Bartos A. – Márkus T., Hodgyai L., Kicses P., Mile D., Antal Zs., Dombai D.

Játékvezetők: Zierkelbach Péter; Horváth K., Éles A..

Ezen a hétvégén a harmadosztály küzdelmei is folytatódnak. A Soroksár a Közép csoport listavezetőjeként telelhetett, ráadásul 6 pontos előnnyel vezetik a tabellát, helyzetük kényelmesnek mondható.
    Az ESMTK már közel sem áll ilyen jól, igaz, az ősz végére a 11. helyre feljöttek, és a sűrű mezőnynek hála mindössze 5 pontra vannak az 5. helyen álló Szekszárdtól. A sűrű mezőnynek hátránya is van viszont a hazai csapatra nézve, hiába állnak a 11. helyen, csak 4 ponttal előzik a 14. Dabast, így fontos lenne hazai pályán pontot, pontokat szereznie az erzsébetieknek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.