Dornbirner EC – Fehérvár AV19 2:3 (vége)
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Fehérvár AV19
vasárnap 02.03.2014, 17:50EBEL

Rájátszásban a Volán! Ami tavaly nem sikerül, idén összejön!

Megnyeri a mérkőzést a SAPA Fehérvár, ezzel az Alsóház első helyét szerzik meg a fehérváriak a Középszakaszban, ami a negyedik helyről startolva egészen parádés teljesítmény!

59:29
    Kiegészül a Volán, de így is 6 az 5 ellen a jégen a hazai együttes.

59:10
    Kapus nélkül a hazaiak, 6 a 4 ellen a jégen a Dornbirn!

59:01
    A mérkőzés utolsó perce kezdődik meg.

57:29
    Andrew Sarauer (Volán) megy le két percre magas bottal való játék miatt!

56:17
    A Volán gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Innen már szinte biztos a rájátszás! KOVÁCS CSABA juttatja előnyhöz a fehérváriakat! 2-3!

51:00
    Pontegyenlőség esetén egyébként az egymás elleni teljesítmény rangsorol, vagyis ha a Volán kap még egy gólt, és rendes játékidőben veszít, lecsúszik a rájátszásról!

50:08
    Ez az előny is kihasználatlanul marad, miközben ugye a hazai csapat két létszámfölényes szituációból is betalált már. Közben a Klagenfurt 5-2-re vezet az Innsbruck ellen, az a meccs úgy néz ki, már eldőlt.

48:08
    Martin Grabher Meier (Dornbirn) ül le kettő percre bottal akasztásért!

44:26
    Kiegészül a Volán, szerencsére ezt a hátrányt sikerül megúszni, közben a Klagenfurt már 4-2-re vezet az Innsbruck ellen.

42:26
    Magosi Bálint (Volán) áll ki kettő percre bottal akasztásért!

40:19
    A harmadik harmad elején megszerzi a vezetést a Klagenfurt (3-2) az Innsbruck ellen, picit változik az élő tabella:

6. Innsbruck 6 pont

Egy emberelőnyös szituációt kihasználva megnyeri a második harmadot a hazai együttes, ezzel döntetlenre állnak a csapatok. Ez még belefér a Volán számára, főleg úgy, hogy az Innsbruck is kiegyenlített a Klagenfurt vendégeként.

Az alsóház többi összecsapásán:

Klagenfurt – Innsbruck 2-2 (2-0, 0-2, -:- )
    Graz – Ljubljana 3-1 (1-1, 2-0, -:-)

40:00

39:19
    Sajnos a Volán ma nem tud eddig egyetlen előnyt sem kihasználni, marad a 2-2.

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik meg.

37:19
    Luciano Aquino (Dornbirn) korcsolyázik le kettő percre akadályozásért!

33:00
    Időközben az Innsbruck is egyenlít a Klagenfurt ellen (2-2), jelenleg tehát így módosul az élő tabella:

32:25
    A Dorbirn gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a hazaiak! Szinte ezt az előnyét is azonnal gólra váltja a Dornbirn! JONATHAN D'AVERSA-val szemben tehetetlen Hetényi! 2-2!
    Gólpassz: Olivier Magnan-Granier és Luciano Aquino.

32:16
    Újabb kiállítás magyar oldalon: Pozsgai Tamás (Volán) ül le kettő percre az ellenfél fogásáért!

32:16
    Kiegészülnek a fehérváriak, marad az 1-2.

30:16
    Mihály Árpád (Volán) áll ki kettő percre bottal akasztásért!

24:05
    Sajnos nem sikerül élni az előnnyel, marad az 1-2.

22:05
    Montgomery (Dornbirn) áll ki kettő percre gáncsolásért!

20:01

Jelenleg így fest az élő tabella:

2. Klagenfurt 15 pont
    3. Dornbirn 15 pont
    4. Graz 12 pont
    5. Ljubljana 9 pont

Az első két helyezett jut be a rájátszásba!

Az első harmad után 2-1-re vezetnek a fehérváriak, nagyon kár azért az utolsó percben beszedett emberhátrányos gólért.
    Az alsóház számunkra másik fontos összecsapásán a Klagenfurt 2-0-ra vezet egy harmad után az Innsburck ellen.

20:00

19:41
    GÓÓÓL! Szépítenek a hazaiak, szinte azonnal kihasználja emberelőnyét a Dornbirn! LUCIANO AQUINO tud élni a lehetőséggel! 1-2!
    Gólpassz: James Arnier és Jonathan D'Aversa.

19:34
    Andy Sertich (Volán) ül le kettő percre bottal akasztásért!

19:01
    Az első harmad utolsó perce kezdődik meg.

17:42
    Kiegészülnek a hazaiak, marad a 0-2.

15:42
    Magnan-Grenier áll ki kettő percre bottal ütésért, emberelőnyben a Volán!

14:36
    GÓÓÓL! Növelik előnyüket a fehérváriak! ANDY SERTICH kísérlete utat talál Madlener mellett a hazai kapuba! 0-2!
    Gólpassz: Nemes Benjamin és Németh Attila.

06:19
    Időközben a Klagenfurt már 2-0-ra vezet az Innsbruck ellen.

06:01
    Élő tabella:

05:45
    GÓÓÓL! Vezetnek a fehérváriak! ADAM NAGLICH lövését nem tudja hárítani Madlener! 0-1!
    Gólpassz: Colton Yellow Horn és Benk András.

02:50
    Időközben a Klagenfurt megszerezte a vezetést az Innsburck ellen, így jelenleg így fest az élő tabella:

00:01

Dornbirner EC: Madlener (Dennis) – Magnan-Grenier, D'Aversa, Aquino, Sonne, Putnik – Montgomery, Jeitziner, D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Lembacher, Plante, Petrik, Feichtner, Mairitsch – Haußle

SAPA Fehérvár AV19: Hetényi (Rajna) – Varga, Jackman, Kovács Cs., Sarauer, Banham – Sertich, Szirányi, Benk, Yellow Horn, Naglich – Pozsgai, Hetényi P., Mihály, McGregor, Magosi – Kiss, Tóth, Nemes, Németh.

Az Alsóház állása az utolsó forduló előtt:

1. SAPA Fehérvár 15 pont
    3. Klagenfurt 13 pont
    4. Graz 11 pont

A Középszakasz utolsó mérkőzéséhez érkeztünk el az Alsóházban. Jelenleg három csapat pályázik a két playoff helyre, köztük a SAPA Fehérvár AV19 együttese is.
    A fehérváriak az egyik rivális Dornbin otthonába látogatnak: ami biztos, hogy egyetlen pont megszerzése biztos rájátszást jelentő helye érne a kék-fehéreknek!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:50 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 20. Aquino (Arniel, D'Aversa), 33. D'Aversa (Magnan-Granier, Aquino) – 6. Naglich (Yellow Horn, Benk), 15. Sertich (Nemes, Németh), 57. Kovács Cs.

Dornbirn Bulldogs: Madlener (Dennis) – Magnan-Grenier, D'Aversa, Aquino, Sonne, Putnik – Montgomery, Jeitziner, D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Lembacher, Plante, Petrik, Feichtner, Mairitsch – Haußle