Férfi Junior Válogatott – PICK 23:29 (vége)
Férfi Junior Válogatott
23:29 (14:16)
OTP Bank - PICK Szeged
hétfő 03.03.2014, 18:00 • Balatonboglár, Urányi János Sport és Szabadidő Központ • Férfi kézilabda NB1

Az első félidőt hasonló második követte, azonban a Pick Szeged érvényesítette nagyobb rutinját, s végül a Tisza-partiak hatgólos győzelmet arattak egy kifejezetten közönségszórakoztató, remek mérkőzésen.

Köszönjük, hogy figyeltek ránk! Ne feledjék, március 5-én, szerdán ismét, és a szezonban utoljára jelentkezünk Balatonboglárról, ahová akkor a Grundfos Tatabánya KC alakulata érkezik. (19:26:03)

60
    Véget ért a mérkőzés. (23:29)

60
    Horváth Dániel – Horvácki Márió – TÓTH BALÁZS volt a labda útja, utóbbi hat méterről gyönyörű mozdulattal talált a léc alá. (23:29) (23:29)

59
    Villámgyors lerohanás zárásaként HEGEDŰS MÁRK lőtte ki a csereként pályára küldött Miklós Gergő kapujának bal oldalát. (22:29) (22:29)

58
    Kereken két perccel a találkozó vége előtt kiegészültek a vendégek. (22:28) (22:28)

57
    ALBERT-TÓTH LÁSZLÓ ment fel a falra, s szerezte meg a házigazdák huszonkettedik találatát. (22:28) (22:28)

57
    Kapuscsere a vendégek oldalán, Mikler Roland helyére Tóth Mihály érkezett. (21:28) (21:28)

56
    Albert-Tóth játszotta be a játékszert Horváth Dánielnek, akit azonban Hegedűs Már lerántott, így a kétperces kiállítás sorsára jutott. (21:28) (21:28)

56
    Kereken öt perc a találkozóból hátralévő idő. (21:28) (21:28)

55
    NIKOLA PRCE tört be és szerezte a szegediek huszonnyolcadik gólját. (21:28) (21:27)

53
    A gyors vendégellenakció végén HEGEDŰS MÁRK volt eredményes. (21:27) (21:27)

53
    TÓTH BALÁZS a balszélről berobbanva jegyezte a Junior Válogatott újabb találatát. (21:26) (21:26)

52
    Horváth Dániel esett nagyot Ilyés Ferenc szorításában, így a szegediek kiválósága két perce kiállni kényszerült. (20:26) (20:26)

52
    GIDAI MÁTÉ góljával ismét hatgólos előnybe került a Pick Szeged. (20:26) (20:26)

51
    A büntetőt VIZES PATRIK végezte el, a csereként pályára lépő Tóth Mihály tehetetlennek bizonyult a lövéssel szemben. (20:25) (20:25)

51
    Prce szabálytalankodott Priczel Bencével szemben, hazai hétméteressel folytatjuk a találkozót. (19:25) (19:25)

51
    Larholm – ZUBAI SZABOLCS volt a labda útja, utóbbi beállóból ragasztott nagy gólt a kapu közepébe. (19:25) (19:25)

50
    Kiegészültek a házigazdák, kilenc és fél perc a találkozóból hátralévő idő. (19:24) (19:24)

50
    VADKERTI ATTILA jegyezte a Pick Szeged huszonnegyedik gólját. (19:24) (19:24)

48
    Zubai kapott labdát beállóban, azonban ezúttal Tóth Balázs szabálytalankodott vele szemben. A Tisza-parti hétméterest JONAS ERIK LARHOLM újfent biztos kézzel értékesítette. (19:23) (19:23)

48
    Vizes Patrik vitte a földre kétperces kiállítást érően Zubai Szabolcsot. (19:22) (19:22)

47
    Ancsin Gábor szabálytalankodott büntetőt érően Horvácki Márióval szemben. A megítélt hétméteresből VIZES PATRIK volt eredményes. (19:22) (19:22)

46
    Egy, belül védekezés miatt megítélt szegedi hétméterest JONAS ERIK LARHOLM ezúttal is higgadtan értékesített. (18:22) (18:22)

45
    NIKO MINDEGIA kapott pontos passzt Vadkerti Attilától, s remek csuklómozdulattal talált a léc alá. (18:21) (18:21)

43
    Szegedi labdavesztés után BUJDOSÓ BENDEGÚZ roboghatott senkitől sem zavartatva egészen a vendégek kapujáig, majd higgadtan lőtte ki a jobb alsó sarkot. (18:20) (18:20)

43
    PRICZEL BENCE kapott labdát beállóban, majd rögtön tüzelt, lövése a bal kapufáról vágódott a ketrec jobb oldalába. Óriási gól volt! (17:20) (17:20)

41
    Formás hazai támadás végén Vasvári gondolt egyet, váratlan nyesett lövését azonban Mikler magabiztosan hárította, majd a kipattanónál hasonló forgatókönyvet láthattunk. (16:20) (16:20)

40
    ANCSIN GÁBOR azonban a gyors ellenakció végén a kapufa érintésével állította vissza a négytalálatnyi különbséget. (16:20) (16:20)

39
    VIZES PATRIK volt erőszakos, s egy váratlan betörésből három gólra csökkentette a házigazdák hátrányát. (16:19) (16:19)

39
    Ilyés – Ancsin – GIDAI MÁTÉ volt a labda útja, utóbbi a jobbszélről érkezve szerezte a szegediek tizenkilencedik gólját. (15:19) (15:19)

38
    Vadkerti Attila hétméteresét Borbély Ádám nagy bravúrral hárítani tudta! (15:18) (15:18)

37
    Hazai labdaeladást követő szegedi akció végén Vasvári Ádám vitte büntetőt érően a földre Ancsin Gábort. (15:18) (15:18)

36
    35:53-nál Csoknyai István időt kért. A szakvezető lépése a látottak alapján indokolt, ugyanis tanítványai teljesítménye az utóbbi percekben visszaesett, sok hiba csúszott a Junior Válogatott játékába. Van tehát mit megbeszélni! (15:18) (15:18)

36
    Komoly csatát, nagy mezőnybeli munkát láthat a szépszámú közönség. (15:18) (15:18)

34
    ILYÉS FERENC lövései az első félidőben jobbára pontatlanok voltak, ám ezúttal remek mozdulattal pókhálózta ki kapu bal felső sarkát. (15:18) (15:18)

33
    A szünetben egyébként kapust cseréltek a szegediek: Tatai Péter helyére Mikler Roland érkezett. (15:17) (15:17)

32
    BUJDOSÓ BENDEGÚZ lőtte a házigazdák tizenötödik gólját. (15:17) (15:17)

32
    Zubai Szabolcs tépte le kis híján a mezt Priczel Bencéről, amiért kétperces kiállításban részesült. (14:17) (14:17)

32
    ANCSIN GÁBOR átlövésgólja nyitotta a második felvonást. (14:17) (14:17)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:16)

Remek első harminc percet láthattunk a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban, ahol a házigazdák a kezdeti nehézségek után teljesen egyenrangú ellenfeleivé váltak a Pick Szegednek. Hogy a második felvonás hasonlóan alakul-e, az hamarosan kiderül. Maradjanak velünk!

30
    Véget ért az első felvonás. (14:16)

30
    Tatai Péter védte bravúrral Vizes Patrik nagy erejű lövését, gyaníthatóan ez volt az első félidő utolsó momentuma. (14:16) (14:16)

30
    ANCSIN GÁBOR szerezte a Pick Szeged tizenhatodik gólját. (14:16) (14:16)

29
    Fekete Bálint is kétperces kiállítás sorsára jutott. (14:15) (14:15)

29
    HORVÁTH DÁNIEL góljával egyre zárkóztak a házigazdák. (14:15) (14:15)

29
    A szegediek számára megítélt büntetőhöz ezúttal is JONAS ERIK LARHOLM állt oda, aki ezúttal sem hibázott. (13:15) (13:15)

29
    Kovacsics Péter szabálytalankodott kiállítást érően Hegedűs Márkkal szemben. (13:14) (13:14)

28
    A kiállítással együtt megítélt hétméteresből VIZES PATRIK volt eredményes. (13:14) (13:14)

28
    Horváth Dánielt terítette le kétperces kiállítást érően Marko Lasica. (12:14) (12:14)

27
    Egy pontatlan hazai és egy pontatlan szegedi lövést láthattunk az utóbbi pillanatokban. Ami még szintén tény, hogy a Junior Válogatott teljesen egyenrangú ellenfele a jelenlegi listavezetőnek. (12:14) (12:14)

26
    Négy és fél perc az első félidőből hátralévő idő. (12:14) (12:14)

25
    Fekete Bálint kapta a második szegedi sárga kártyát. (12:14) (12:14)

25
    Lasica kapott labdát a jobbszélen, gyönyörű mozdulattal célzott is, ám kísérlete a kapufán csattant. (12:14) (12:14)

24
    HORVÁCKI MÁRIÓ találatával kettőre zárkózott a Junior Válogatott. (12:14) (12:14)

24
    Priczel Bence kapta a mérkőzés második sárga lapját, mivel keményebb volt a kelleténél. (11:14) (11:14)

24
    Az előző esetet követő gyors lerohanás végén HEGEDŰS MÁRK lőtte a vendégek újabb gólját. (11:14) (11:14)

23
    A rövid megbeszélést követő hazai támadás végén Törteli tette le a jobbszélre a labdát Kovacsics Péternek, akinél azonban szabálytalanságot láttak a játékvezetők, így jöhetnek a Tisza-partiak. (11:13) (11:13)

23
    22:04-nél Csoknyai István időt kért. (11:13) (11:13)

22
    A villámgyors ellenakció során HEGEDŰS MÁRK szerezte a Pick Szeged tizenharmadik gólját. (11:13) (11:13)

22
    Az egyenlítésért támadhatott a Junior Válogatott, azonban Vizes Patrik lövése a kapufán csattant! (11:12) (11:12)

21
    Remekül küzdenek a hazaiak, akiknek oldalán ezúttal PRICZEL BENCE volt eredményes. (11:12) (11:12)

20
    A vendégakció végén ANCSIN GÁBOR lövése talált utat a ketrec jobb oldalába. (10:12) (10:12)

20
    Szegedi támadással folytatódik tehát a találkozó. (10:11) (10:11)

20
    19:34-nél Juan Carlos Pastor azonnal időt kért. (10:11) (10:11)

20
    Szegedi labdavesztés után VASVÁRI ÁDÁM robogott végig, s lőtte ki a vendégek kapujának jobb alsó sarkát. (10:11) (10:11)

19
    HORVÁTH DÁNIEL góljával kettőre zárkóztak a házigazdák. (9:11) (9:11)

19
    Mindkét szakvezető alaposan forgatja csapatát az utóbbi percekben. (8:11) (8:11)

18
    HORVÁCKI MÁRIÓ egy mintaszerű átlövésből jegyezte a Junior Válogatott nyolcadik találatát. (8:11) (8:11)

17
    Újabb balatonboglári labdavesztés, újabb gyors szegedi ellenakció, melynek végén ezúttal is VADKERTI ATTILA talált a házigazdák kapujába. (7:11) (7:11)

17
    Priczel Bence eladta a játékszert, s az ezt követő gyors lerohanás végén VADKERTI ATTILA volt eredményes. (7:10) (7:10)

16
    Borbély Ádám fogta Ilyés Ferenc lövését, így az egygólos különbségért támadhatnak a hazaiak! (7:9) (7:9)

16
    A megítélt büntetőt VIZES PATRIK magabiztosan értékesítette. (7:9) (7:9)

15
    Gidai Máté vitte a földre Priczel Bencét, a szegediek játékosa sárga lapot, a házigazdák hétméterest kaptak. (6:9) (6:9)

15
    Törteli Koppány állt ki két percre. (6:9) (6:9)

15
    ANCSIN GÁBOR szerezte önmaga első, együttese kilencedik gólját. (6:9) (6:9)

14
    Gyors hazai akció végén VIZES PATRIK kapott labdát, majd gyönyörű gólt ragasztott a léc alá. (6:8) (6:8)

13
    ZUBAI SZABOLCS kapott remek labdát beállóban, nem is hibázta el a lehetőséget. (5:8) (5:8)

13
    PRICZEL BENCE góljával kettőre zárkóztak a házigazdák. (5:7) (5:7)

12
    JONAS ERIK LARHOLM ismét hétméteresből volt eredményes, ugyan Miklós Gergő jól érzékelte az irányt, de nem háríthatta a lövést. (4:7) (4:7)

11
    Egy pontatlan szegedi kísérlet után Borbély remekül vette észre a meglépő KOVACSICS PÉTERT, aki üggyel-bajjal összeszedte a labdát, majd nagy erővel a ketrec bal oldalába bombázta. (4:6) (4:6)

10
    Vizes tette le a jobbszélre a labdát Gyene Norbertnek, aki azonban Tataiba lőtte a játékszert. (3:6) (3:6)

9
    HORVÁCKI MÁRIÓ kapott remek labdát, majd szép mozdulattal lőtte ki a kapu bal oldalát. (3:6) (3:6)

9
    Villámgyors szegedi ellenakció végén VADKERTI ATTILA ejtette át sikeresen Borbély Ádámot. (2:6) (2:6)

8
    VIZES PATRIK ment fel váratlanul lőni, Tatai ezúttal tehetetlen volt. (2:5) (2:5)

8
    JONAS ERIK LARHOLM büntetőből jegyezte önmaga első, együttese ötödik találatát. (1:5) (1:5)

7
    GYENE NORBERT egy mintaszerű lövésből szerezte meg a Junior Válogatott első gólját. (1:4) (1:4)

6
    A házigazdák kimondottan szép támadásokat vezetnek, azonban a befejezések nem mennek a Csoknyai-alakulatnak. (0:4) (0:4)

5
    Törteli Koppányé a mérkőzés első sárga lapja, miután túlzottan kemény volt a falban. (0:4) (0:4)

5
    ZUBAI SZABOLCS beállóból szerezte a Tisza-partiak negyedik gólját. (0:4) (0:4)

4
    GIDAI MÁTÉ ismét a szélről érkezve volt eredményes. (0:3) (0:3)

3
    Két elrontott támadás után GIDAI MÁTÉ duplázta meg a vendégek előnyét. (0:2) (0:2)

2
    GIDAI MÁTÉ egy gyors lerohanás végén szerezte az összecsapás első gólját. (0:1) (0:1)

1
    Zubai Szabolcsé a találkozó első lövése, azonban kísérlete elhalt Borbély karjaiban, míg a túloldalon Tatai fogta Priczel próbálkozását. (0:0) (0:0)

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

A Férfi Junior Válogatott kezdőcsapata: Borbély – Gyene, Priczel, Vasvári, Törteli, Albert-Tóth, Kovacsics

A Pick Szeged kezdőcsapata: Tatai – Gidai, Ancsin, Zubai, Mindegia, Ilyés, Vadkerti (0:0)

Balázs "Medve" Gábor közreműködésével zajlik a csapatok bemutatása. Ahogy az előzetesen várható volt, megteltek az Urányi János Sport és Szabadidő Központ lelátói, jelenleg nagyjából 300-350-en lehetünk a helyszínen.

Férfi Junior Válogatott: (1) Miklós Gergő, (12) Rózsavölgyi Gergő, (16) Borbély Ádám – (3) Kovacsics Péter, (4) Horvácki Márió, (5) Bujdosó Bendegúz, (6) Pócz Nagy Dániel, (7) Törteli Koppány, (8) Vizes Patrik, (10) Tóth Balázs, (11) Vasvári Ádám, (13) Priczel Bence, (15) Gyene Norbert, (17) Horváth Dániel, (18) Albert-Tóth László

Szövetségi edző: Csoknyai István

Pick Szeged: (1) Tóth Mihály, (12) Tatai Péter, (16) Mikler Roland – (5) Niko Mindegia, (7) Vadkerti Attila, (8) Jonas Källman, (9) Hegedűs Márk, (10) Jonas Erik Larholm, (11) Gidai Máté, (14) Nikola Prce, (15) Fekete Bálint, (17) Zubai Szabolcs, (18) Ilyés Ferenc, (21) Alen Blazevic, (34) Marko Lasica, (90) Ancsin Gábor

Vezetőedző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs.

Harminc perccel a kezdősípszó előtt mindkét együttes bőszen melegít. Elsődleges információink szerint a mai napon a házigazdák tiszta fehérben játszanak majd, míg a szegedi együttes tiszta piros szerelésben szerepel.

Gyülekeznek az érdeklődök az Urányi János Sport és Szabadidő Központban; a kezdés előtt ötven perccel a pálya szélén éppen Ilyés Ferenc oszt ki néhány autogramot, amikor Juan Carlos Pastor az öltözőbe parancsolja az övéit.

A felnőtt mérkőzés előtt ezúttal nem került sor az utánpótlás csapatok csatáira, ugyanis a fiatalok kedd délután 15:45-től csapnak össze egymással.

Köszöntjük Tisztelt Olvasóinkat a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központból! A csapatok rendben megérkeztek a helyszínre, sőt, a kezdés előtt kereken egy órával már mindkét együttes tagjai a pályán vannak, s hangolnak a 18:00 órakor kezdődő találkozóra.

Provident Junior Válogatott – Hazai pályán
    - 10 mérkőzés
    - 4 győzelem (PLER Budapest, Mezőkövesdi KC, Ceglédi KKSE, Váci KSE)
    - 1 döntetlen (Orosházi FKSE-Linamar)
    - 5 vereség (MKB-MVM Veszprém KC, Balatonfüredi KSE, Csurgói KK, ETO-SZESE Győr, B.Braun Gyöngyös)
    - 249 lőtt – 274 kapott gól
    - 9 szerzett pont

Pick Szeged – Idegenben
    - 11 mérkőzés
    - 10 győzelem (Orosházi FKSE-Linamar, ETO-SZESE Győr, PLER Budapest, Mezőkövesdi KC, Ceglédi KKSE, Váci KSE, Grundfos Tatabánya KC, Balatonfüredi KSE, Csurgói KK, B.Braun Gyöngyös)
    - 1 vereség (MKB-MVM Veszprém KC)
    - 346 lőtt – 254 kapott gól
    - 20 szerzett pont

Az előttünk álló napokban szezonbeli utolsó két mérkőzését vívja a férfi kézilabda NBI-ben a tizedik helyen álló Provident Junior Válogatott: Csoknyai István együttese előbb hétfő este a listavezető Pick Szeged alakulatát látja vendégül a balatonboglári Urányi János Sport és Szabadidő Központban.

Nem árulunk el nagy titkokat, ha azt mondjuk, két, más célokért küzdő csapat találkozik a somogyi kisvárosban, ahol igazi kézilabdacsemege vár a kilátogató szurkolókra. Borítékolható, hogy a hazai környezetben idestova december 17-e (!) óta veretlen Provident Junior Válogatott nem feltartott kézzel áll majd ki a találkozóra, s az is egyértelmű, hogy a Csoknyai-alakulat teher nélkül játszhat a Tisza-partiak ellen. Ha már megjegyeztük a nemzeti együttes veretlenségi mutatóját, akkor ezzel kapcsolatban a szegediekéről is említhetünk néhány szót, hiszen Mikler Rolandék 28 mérkőzésen (!) keresztül nem találtak legyőzőre, azonban múlt szerdán a Csurgói KK a Magyar Kupa negyeddöntőjének első összecsapásán megállította (25-24) a nagy menetelést. Az élvonalban listavezető aztán a kupacsata után három nappal elszenvedte első vereségéért a bajnokságban, miután a dél-alföldiek óriási csatában 25-22-re maradtak alul a címvédő MKB-MVM Veszprém KC otthonában. A Pick a bakonyi vendégszereplés után nem is utazott haza, hiszen Juan Carlos Pastor tanítványai vasárnap Balatonfüreden tréningeztek, így hétfőn az északi partról érkeznek a déli oldalra.

A két csapat legutóbb 2013. szeptember 4-én találkozott egymással, akkor Szegeden a házigazdák 13-8-s szünetbeli állást követően 30-16-s győzelmet arattak, ma azonban sokkal szorosabb mérkőzésre készül a Provident Junior Válogatott. A Balatonbogláron megvívandó találkozón egy veszprémi páros, nevezetesen Bóna Szabolcs, Miskei Balázs fújja majd a sípot. A versenybírói teendőket ezúttal Bohár László és Markhard Zsolt látja el, akik egyaránt Marcaliból érkeznek a Balaton-parti kisvárosba.

Üdvözöljük online oldalunkon! A mérkőzés 18:00 órakor kezdődik.

Vörös Sándor

OTP Bank - PICK Szeged: (1) Tóth Mihály, (12) Tatai Péter, (16) Mikler Roland – (5) Niko Mindegia, (7) Vadkerti Attila, (8) Jonas Källman, (9) Hegedűs Márk, (10) Jonas Erik Larholm, (11) Gidai Máté, (14) Nikola Prce, (15) Fekete Bálint, (17) Zubai Szabolcs, (18) Ilyés Ferenc, (21) Alen Blazevic, (34) Marko Lasica, (90) Ancsin Gábor

Játékvezetők: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs