Magyarország U19 – Finnország U19 4:0 (vége)
Magyarország U19
4:0 (3:0)
Finnország U19
csütörtök 06.03.2014, 13:10 • Telki Edzőcentrum • Felkészülési mérkőzések

A játékvezető meg sem várta a középkezdést, lefújta a mérkőzést, ezzel megérdemelten nyertünk 4-0 arányban a finnek ellen!
    Remekül játszottunk végig, kisebb ingadozások voltak, amikor a finnek támadtak, de ilyen fiataloknál még ez megesik! Öröm volt nézni, ahogy az U19-esek négy gólt szórnak tegnapi ellenfelünknek és javítják a felnőtt csapat hibáit!
    Köszönjük szépen a megtisztelő figyelmet, további szép délutánt kívánunk Önöknek! (14:53:34)

90+2
    Magyarország gólt szerzett!Nagy íveli be a labdát a bal oldalról, MEDGYES érkezik a beadásra, leveszi, maga elé rakja, majd 7 méterről lő a hálóba, itt van a magyar fiú jól megérdemelt gólja, ezzel 4-0!

90+1
    A játékvezető kettő percet hosszabbít.

89
    A beadás most sem jó, elszáll mindenki feje fölött a játékszer, kirúgás következhet.

88
    Lorentz ad be a szélről, Gotte alászalad a labdának és de a kapus végül eléri ujjbeggyel és kitolja szögletre.

87
    Nagyon pontatlan a játék a sok csere óta, nagyon sok a kapkodás is.

86
    A beadás veszélytelen, a védők könnyedén szabadítanak fel.

85
    Vida lövese vágódott le egy védőről és pattant szögletre!

84
    Ismét beszorulnak a finnek a térfelükre!

83
    A beadás jól jön, de a finn kapus is és lehúzza!

82
    Egy megelőző szerelést követően szöglethez jutunk.

80
    A második játékrészben egyelőre jól védekezik a vendég csapat.

79
    A hazaiak birtokolják a labdát a középpályán.

78
    Eseménytelen a mérkőzés, inkább a testi küzdelmekről szól a játék, mint a futball szépségeiről.

76
    Tuomikoski helyén Puro a pályán.

75
    Csábi helyett Nagy D. a pályán.

73
    A mai napon abszolút mi dominálunk, az utóbbi pár percben nem is nagyon hajtottunk már.

72
    Az iram alábbhagyott a mérkőzésen, a felek csak a középpályán járatják a labdát.

70
    Mervó helyén Berecz a pályán.

68
    Folyamatosan támadunk, az ellenfélnek köze sincs a játékhoz.

67
    Hihetetlen focit játszanak ma a magyar fiúk!

66
    Ismét Medgyes kerül helyzetbe, a balszélről cselezi be magát a kapu elé, majd jobbal a kapufa mellé teker, nem sokon múlt a negyedik gól!

65
    Ismét letámadunk! Beszorulnak a vendégek!

64
    Csábi-Medgyes összjáték után, Forgács lő 18 méterről a kapu mellé nem sokkal!

62
    Medgyes lódul meg a balszélen, majd becselezi magát a kapu elé és 15-ről lő, de lecsúszik a lábáról a játékszer, így jócskán fölé lő!

62
    A felezőnél küzdenek a felek a labdáért.

61
    Kezdünk kijönni ellenfelünk szorításából.

60
    Farkas helyén Balogh a pályán.

58
    Tuomikoski rúgja fel Medgyest, sárga lap!

57
    A beadás veszélytelen, Rácz kijön és lehúzza a rolót a vendégek előtt.

56
    Az első finn lehetőség, Tuomikoski emel kapura 8 méterről, de Rácz résen van és beletud kapni a labdába, szöglet!

55
    Egy pár perce folyamatosan a Mi térfelünkön van a labda.

53
    Kezdenek kitámadni a vendégek.

52
    A középpályán zajlik a játék, ott tartjuk a labdát, keressük a rést az ellenfél védelmén.

50
    Egyelőre jól tartja magát a finn csapat.

49
    Folyamatosan támadunk, tartjuk a labdát.

47
    Ismét egy nagy helyzet, Medgyes indítja Farkast, aki közelről a kapu fölé lő, a finn kapus csak nézte a labdát...

46
    Leindlert kapus helyén Rácz a kapuban!

46
    Tóth Martin helyén Medgyes a pályán.

46
    A fantasztikusan játszó Németh Márió helyén Vida a pályán.

46
    A két gólos Asztalos helyén Lenzsér.

46
    Zsótér helyén Tóth L. a pályán.

46

Egy picit döcögős kezdés után remekül játszottak össze a fiúk és 3 gólos előnyt tudtak kiharcolni a félidőre. Asztalos két ravasz góllal duplázni tudott, míg Lorentz is betalált 5 méterről. Németh Márió remekül játszik, őt külön ki kell emelnem, jó labdákat ad, majdnem ő is szerzett egy gyönyörű gólt, de összességében az egész csapat játékra nem lehet panasz, jól játszunk! Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

45+1

45
    A félidő végén még nyomjuk a tiki-taka játékot a finnek térfelén, de egyelőre eredménytelenül.

44
    Nem elég a srácoknak a három gólos előny, folyamatosan hajtanak és mennek előre, elképesztően jó nézni, amit ma művelnek!

43
    A középpályán zajlik a játék.

42
    Hihetetlen amit ma a srácok művelnek, már 3-0 és a finneknek jóformán még helyzetük sem volt!

41
    Magyarország gólt szerzett!Németh végzi el a szabadrúgást, de ezúttal nem ér bele senki, a kapus kiöklözi a beadást és a nagy kavarodásban ismét ASZTALOS volt szemfüles és passzolt a hálóba!

40
    Némethet rúgják fel az oldalvonalnál, szabadrúgás befelé!

39
    Továbbra is folyamatosan támadunk és tartjuk a labdát, a vendégeknek az elmúlt pár percben közük nem volt a játékhoz!

38
    A második gól után továbbra is nálunk a labda, nem hagyjuk szóhoz a finneket!

37
    Mervó vállalja el, el is lövi... Nem sokkal ment a felső léc fölé, hihetetlen löket volt!

36
    Némethet rúgják fel a kaputól 25 méterre, szabadrúgás következhet!

35
    Németh eszmél rá a félpályánál, hogy a finn kapus nagyon kint van kapujából és íveli kapura, de pár centiméterrel fölé megy, hihetetlen meglátás volt és nem sok hiányzott a harmadik gólhoz!

34
    Sikerült az, ami tegnap a felnőtt válogatottnak nem, növelni az előnyt, innentől már a kezünkben van a sorsunk!

33
    Magyarország gólt szerzett! Németh ível be egy oldalsó szabadrúgást, amire LORENTZ érkezik jól és passzol a kapuba 5 méterről, 2-0!

33
    Nagyon nyomnak a hazaiak, nagyon érik már a második gól!

32
    Nagyon jó látni a srácaink passzjátékát a középpályán, nem kapkodnak, nyugodtan játszanak!

31
    Ismét beszorulnak kapujuk elé a vendégek!

30
    Az utóbbi pár percben abszolút mi irányítjuk a játékot!

28
    Lorentz cselezget a kapu előtt, majd passzol Tóthnak, aki 16-ról kapura küldi, a kapus kiöklözi, majd Mervo csap le rá, elhúzza védője mellől és a kapus mellett is egy gyönyörű csellel, de kisodródik a pályáról és már csak az oldalhálóba tud lőni!

27
    Már elérhető a vendégek felállása is!

26
    Érdekesség, hogy tegnap a felnőtt csapatnak is nagyon korán sikerült megszereznie a vezetést a 13. percben Rudolf Gergely révén, most is hasonlóan történt, de vajon az ifjaknak sikerül-e megtartaniuk az előnyt, vagy esetleg továbbnövelni?

25
    Tóth megy el a szélen és adja be, amire Farkas érkezik és fejeli kapura, de Viljtala bravúrral védi!

24

23
    Kezd kiegyenlített lenni a mérkőzés, a gól óta inkább a finnek domináltak, de remekül védekezünk.

22
    Már látható a Mienk felállása!

21
    A beadás veszélytelen, a védők felszabadítanak!

20
    Asztalos mentett szögletre egy veszélyes finn beadásnál.

19
    Nagyon veszélyesen adogatnak a kapunk előtt.

18
    Támadásban a finnek!

16
    Kezd kijönni csapatunk szorításából az ellenfél.

15
    A gól után is mi dominálunk, jól passzolgatunk az ellenfél térfelén.

13
    Hamar vezetést szereznek a srácok, remekül kezdtünk!

12
    Magyarország gólt szerzett!A beívelésre ASZTALOS érkezik jól, a nagy kavarodásban leveszi a labdát, csinál egy cselt, ott hagyja védőjét és 5 méterről a kapuba passzol, micsoda szóló!

11
    Egy megelőző szerelést követően szöglettel jöhetünk!

10
    Hamarosan jövünk a teljes felállással és a játékvezető trióval is, picit nehézkes az információ szerzés itt Telkiben.

9
    Németh adja be a labdát a kapu elé, amit Bobál fejel el... Kapufa! Micsoda fejes volt!

8
    Némethet rántják le a jobb oldalon, jó helyről jöhet egy oldalszabadrúgás!

7
    Beszorul térfelére a vendég csapat!

6
    Tóth lövi el 18 méterről, amit a finn kapus csak kiöklözni tud, majd Németh adja be a szélről, amit Saarinen spárgáz ki az ötösről!

4
    Egyelőre jól védekeznek a finnek.

3
    A középpályán adogatnak a magyar srácok, jól tartják a labdát.

2
    A mérkőzésen a csapatok a szokásos nemzeti mezekben léptek pályára.

1

A Mészöly Géza vezette U19-es válogatott ma újra megmérkőzik Finnország legjobbjaival. A keddi első mérkőzésen a magyar fiúk 1-0-ára győzték le a finneket, most újra megmérkőznek, ez lesz a barátságos mérkőzés visszavágója! Vajon sikerül-e az a magyar fiataloknak, ami tegnap a "nagyoknak" nem sikerült? Hamarosan megtudják!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:05 – kor kezdődik.
    Gólok: 12. Asztalos, 33. Lorentz, 41. Asztalos, 90+2. Medgyes

Lapok:   58. Tuomikoski (FIN3)

Magyarország U19: Leindler(Rácz, a szünetben) – Lorentz, Asztalos(Lenzsér, a szünetben), Bobál, Forgács – Csábi(Nagy D., 75.) – Németh M.(Vida, a szünetben), Zsótér(Tóth L., a szünetben), Mervó(Berecz, 70.), Tóth M. – Farkas Z(Balogh, 60.)
    Vezetőedző: Mészöly Géza

Cserék: Pad: Hrabina (k), Rácz G. (k), Vida, Medgyes, Balogh N., Talabér, Tóth L., Lenzsér, Berecz Zs.

Finnország U19: Viljtala(Gotte, a szünetben) – Tenho, Laumataja, Saarinen, Tamburini – Zolameso, Pyysalo, Tuomikoski(Puro, 76.), Elmi, Paukkonen – Hradecky
    Cserék: Gotte (k), Starck, Puro, Tamminen, Sydroos, Kvist