Corona Brasov Wolves – Nové Zámky 6:3 (vége)
Corona Brasov Wolves
6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
HC MIKRON Nové Zámky
csütörtök 13.03.2014, 16:30 • Patinoarul Olimpic, Brassó • MOL Liga

Vége a találkozónak, megérdemelten szépített a Brassó csapata, akik sokkal többet tettek ma a győzelemért. Az Érsekújvár némileg enerváltan mozgott, mintha kicsit megnyugtatta volna őket a két hazai győzelmük. Zsók Levente remek játéka kulcsfontosságú volt, erre a teljesítményre építhet a folytatásban is Kari Rauhanen vezetőedző, akinek egy napja van felkészíteni csapatát az egyenlítésre, hiszen péntek este jön a MOL Liga finálé negyedik felvonása! Tartsanak akkor is velünk, mára köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok! (18:50:30)

60:00

59:50
    Kowalczyk lő még egyet messziről, de ez elkerüli a kaput.

59:30
    Dumitru mellett esik el Siska, aki kisebb ápolásra is szorul. Nem is volt vétlen Dumitru, aki gáncsolásért ülhet ki két percre. Azaz fél percre, mert annyi van csak hátra.

58:52
    Caladi kap egy végleges kiállítást, biztosan nem túlzott gólörömért.

58:52
    GÓL!! Most már tényleg végérvényesen eldőlt! Martin Saluga tört ki a szorításból, a kapu mögött érte utol a korongot, visszapasszolt IVAN DORNIC elé, aki egy igazítás után a bevetődő védők előtt bevágta az üresen tátongó kapuba.

58:27
    Felszabadít és egyben kapura lő Hietamaki, mellé, így tilos felszabadítás.

58:15
    Hurtaj tüzel jobbról, éles szögből, Polcnak ott kellett lennie a rövid oldalnál.

57:59
    Brassói időkérés, némi meglepetésre. A vendégek kapusa aligha fog visszatérni a pályára!

57:55
    Polcik húz ez a jobb szélen, kiszorított helyzetből csak Polcba lövi a korongot.

57:30
    Hrudik bombáz hat méterről, bele a blokkba.

57:05
    Uhnák lövését védi lábbal Polc.

56:10
    Hurtaj centerezne, pontatlanul.

55:30
    Még egy érsekújvári gól kifejezetten izgalmassá tehetné a találkozót, a vendég és a semleges szurkolók is ezért szoríthatnak most.

55:00
    Próbálja okosan húzni az időt a Brassó, tartják a korongot és birkóznak az ellenfél kapuja előtt, vagy mögött.

54:30
    Hietamaki esik el Kowalczyk mellett, kissé gyanús volt, de nincs kiállítás.

54:00
    Polcik lő mellé négy méterről. Vérszemet kaptak a vendégek.

52:51
    GÓL!! Egy percen belül ismét betalál VLADIMIR KAMES, aki megint egy igen távoli bombát helyezett el a brassói kapuban! Már csak kettő a különbség, még akár szoros is lehet a meccs?

52:04
    GÓL!! Szépít az Érsekújvár!! VLADIMIR KAMES elé csorog le a korong, aki alaposan rákészül, majd a kék vonalról bombáz, a pakk pedig a lábak és a botok közt utat talál Polc mögé a kapu jobb alsó sarkába! 5-2!

51:40
    Podstavek lép meg jobbról, de közelről Polcba lövi.

50:15
    Frolik száguld a jobb szélen, majd tüzel hét méterről, Polcról ez sem jön ki.

49:38
    Kowalczyk ágyúz menetrendszerűen a kék vonalról, Polc azonban szépen fogja.

49:10
    Bálint lövését üti ki Chovan.

48:05
    Dubec fordulna kapura jobbról, de útját állja Polc.

47:00
    Kapust cserél az Érsekújvár, Chovan helyett Krajcovic a vendégek kapujában.

46:55
    Siska cipelné be a korongot a kapuba, Polc ezt nem hagyja annyiban és megkaparintja a játékszert.

45:50
    Hurtaj próbál lőni, de nem tud. Jól védekezik a Brassó ezúttal.

44:56
    GÓL! Alighanem végleg eldőlt a meccs! Hietamaki távoli lövése után Chovanról messzire kipattan a korong, érkezik IMECS ATTILA, aki tiszta helyzetben, négy méterről a bal felsőbe bombázta a pakkot! 5-1!!

44:30
    Kowalczyk kínálja meg ismét Polcot, akinek megint nagyot kellett védenie lábbal.

44:10
    Miroslav Stefanka szlalomozik be Polc kapuja elé, de lövésre már nem futja az erejéből.

43:30
    Petres lőtt takarásból bele a blokkba, ami a takarást adta.

43:05
    Kames tüzel, Polc hárít.

42:47
    Saluga és Chovan ütköznek nagyot, a kapus kicsit meg is szédült, de tudja folytatni.

42:30
    Hurtaj letöltötte büntetését és visszatér.

41:20
    Felállnak a brassóiak, passzolgatnak, majd Hietamaki lő, de Chovant nem hozza zavarba.

40:30
    Hurtaj első két perce letelt.

40:01

Vége a második harmadnak! Az Érsekújvár villámgyors góllal kezdett, de felpörögni így sem tudtak, sőt, Zsók Levente vezérletével hamar ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Ezután is a kék-sárgák maradtak lendületben, előbb ismét Zsók, majd Saluga is betalált, így mérsékelt nyugalomra okot adó 4-1-es előnyben várhatják a harmadik harmadot. Az Érsekújváron az időkérés sem segített, a szünetben nagy fordulatot kéne végrehajtania Robert Spisaknak, ha akar még ettől a meccstől valamit. Tartsanak velünk a harmadik játékrészben is, negyedóra múlva kezdődik!

40:00

39:20
    Saluga ereszt meg jobbról egy bombát, Chovannak nagyot kellett védenie.

38:45
    Máris öt a négy ellen a hazaiak, a kettős kiállítás letelt.

38:28
    De csak eddig tart a négy a négy elleni játék. Hurtaj magas bottal támadja Wehrs-t, ezért ki is ülhet. Wehrs ápolásra is szorul, vérzik, kettő plusz két perc lesz így.

38:20
    Némi birkózás és mezőnyjáték közepette pereg le a négy a négyben zajló játék.

37:02
    Wehrs ágyúz Saluga passza után, Chovannak okoz némi gondot a védés.

36:32
    Frolik és Hietamaki kiállítása töri meg a jeget, mindketten nem megengedett testjátékért bűnhődnek, amit Polc kapuja előtt követtek el egymás ellen.

36:20
    Caladi lép meg a bal szélen, majd tüzel négy méterről, Polc ismét nagyot véd.

35:48
    Baron ereszt meg egy sistergős bombát a kék vonalról, Polc látványosan kapta el a korongot, ami nem is jött ki róla.

34:55
    Uhnák lő messziről, a kapu előtt még beleérnek, így csak a szerencséje mentette meg Polcot attól, hogy bepattanjon a pakk.

34:06
    Polc védi Kowalczyk löketét, majd Ruzicka támadja meg, ám ezen szándékáról a hazai védők határozottan lebeszélik.

33:10
    Időt kér Robert Spisák, aki meglehetős vehemenciával vonja felelősségre övéit, amiért szinte kilátástalan helyzetbe kerültek a második harmad hajrájára.

33:07
    GÓL, megvan a negyedik is, ezúttal Saluga!! Sucharda nagyot hibázik saját kapuja mögött, Molnár Zsolt csap le, majd tálal MARTIN SALUGA elé, aki öt méterről, kapásból, szép mozdulattal óriási gólt lő a jobb felsőbe! Chovannak nem volt esélye. 4-1!

32:10
    Antal harcol ki magának lövőhelyzetet a kapuval szemben, de nem tud túljárni Chovan eszén.

31:49
    GÓL és mesterhármas!! Péter Róbert fordul be a kapura jobbról, majd a hosszúra passzol, ahol érkezik ZSÓK LEVENTE, aki közvetlen közelről be is vágja a pakkot a hálóba! 3-1!

30:50
    Gliga játszik jobbról középre, Zsók nem tudta ellőni Uhnák szorításában.

30:20
    Caladi cselez Polc előtt közvetlenül, de nem tudja uralma alatt tartani a korongot.

30:00
    A játékidő fele eltelt, kiállítás még nem volt!

29:20
    Podstavek lő jobbról a kapu előtt keresztbe, de senki nem ér bele. Nem volt veszélytelen.

28:40
    Siska bombáz messziről, Polc volt résen.

27:20
    Kész is, folytatódhat a játék.

27:19
    Megérkezett a szakember is a palánkhoz és egy kalapáccsal végez finomhangolást.

27:19
    Áll a játék, a palánkkal van némi probléma a vendégek kispadjánál.

27:00
    Dubec lőne, de közelről blokkolják.

26:05
    Most Saluga centerezne, de Dornic pár centivel lemarad a passzról.

25:30
    Hurtaj tüzel messziről, kissé meglepte Polcot, de védeni tudott a kapus.

25:10
    Frolik centerezne, de elmegy mindenki előtt a korong.

24:20
    Molnár lódul meg a jobb szélen, de Kowalczyk kiszorítja mielőtt lőni tudott volna.

22:59
    GÓL !! Újra vezet a Brassó!!! ZSÓK LEVENTE veri meg a jobb szélen Frolikot, aztán elhúzza Chovan előtt is, majd másfél méterről bevágja az üresen maradt kapuba! Szép egyéni teljesítmény, Zsók második gólja!

22:35
    Podstavek lő messziről, Polcot takarták közelről, de így is védett.

21:10
    Polcik lő éles szögből, nem okoz veszélyt.

20:18
    Villámgól a harmad elején, egyenlít az Érsekújvár!! ALBIN PODSTAVEK húz jobbról keresztbe a kapu előtt, majd hét méterről bombáz, a pakk pedig a felső vas érintésével védhetetlenül vágódik a hálóba!

20:01

Vége az első harmadnak! Kiegyenlítetten kezdődött a találkozó, aztán a Brassó szép lassan átvette az irányítást, aminek egy gól formájában meg is lett az eredménye. Az Érsekújvár egyelőre látszólag takaréklángon pörög, ezen változtatniuk kell, ha nem akarnak 2-1-es összesítésbeli állással nyugovóra térni ma este. Negyedóra múlva jön a második játékrészt, maradjanak velünk!

20:00

19:20
    Wehrs tüzel a kapu előtti tömegbe, nincs gól.

18:40
    Továbbra is nulla kiállításnál tartunk, bár éppenséggel akár ki is lehetett volna már osztani pár kétpercest.

17:55
    Caladi esik el a félpályánál, reklamálnak a vendégek, de hiába.

16:40
    Saluga próbálkozik hét méterről, Chovan véd.

16:03
    Antal tüzelt négy méterről, jó helyzetből, Chovan bravúrral védett a jobb felső saroknál.

15:05
    Kames ágyúz ismét messziről, Polc spárgázva hárít.

14:20
    Jobban kezdte a meccset a Brassó, az első negyedóra alapján megérdemelten vezetnek a hazaiak.

14:07
    Az első összetűzés is megtörtént, Pysarenko és Dubec "ismerkedtek" egy kicsit Polc kapuja előtt.

13:30
    GÓL!! Vezet a Brassó!! ZSÓK LEVENTE a gólszerző, aki a Roberto Gliga által előtt, Chovanról kipattanó korongot lőtte jobbról, három méterről a rövid felső sarokba.

13:00
    Péter tüzel Sucharda takarásából, Chovan szépen véd.

12:20
    Molnár Zsolt szólója után volt ismét dolga Chovannak, akit ezúttal sem tudtak egy az egyben megverni.

11:50
    Gliga teszteli Chovant.

10:25
    Polcik lő veszélyesen a kapu elé éles szögből, de a védők figyeltek.

10:04
    Hietamaki cselez egy szépet, majd nyomul a támadó harmadba, de Gliga megelőzi, les.

9:35
    Dornic húzott el egy jó passzal, de nem tudta kicselezni Chovant, a kipattanóra Saluga érkezett, de ő sem tudta ellőni a kapus mellett.

8:20
    Uhnák lőtt passzát két érkező is elvéti a brassói kapu előtt.

7:25
    Dornic bombáz messziről, Chovan véd.

6:55
    Wehrs szlalomozott be a vendégek kapuja elé, de Dornic elég nagy lesen volt, így le is fújták az akciót.

6:18
    Pysarenko kínálta meg nyolc méterről Chovant egy erős lökettel.

5:35
    Kames távoli bombáját védi Polc ezúttal.

5:15
    Előbb Podstavek, majd a kipattanóból Hurtaj próbált közelről gólt szerezni, de Polc mindkétszer a helyén volt.

4:55
    Wehrs lő messziről nagy készülődés után, de védeni tud Chovan.

3:20
    Péter tálal Gliga elé, de nem tud lőni a hazaiak támadója.

2:25
    Frolik forgolódik a hazaiak kapuja előtt, de nem jut lövési lehetőséghez.

1:50
    Saluga centerez balról, Dornic nem tudta ellőni.

1:04
    Frolik tüzel először közelről, Polc véd.

0:30
    Az első vendégakció les miatt áll meg.

00:01

A csapatok már a jégen vannak, a hangulatra nem lehet panasz, a csarnokban, telt ház fogadja a főszereplőket! Marek Uram – akit előzetesen a harmadik sorba jelölt Robert Spisak – melegítőben ül a padra, tehát mégsem játszik ma.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy, Molnár, Saluga, Dornic – Mastaleriu, Hietamaki, Péter, Zsók, Gliga – Pysarenko, János, Antal, Butochnov, Imecs – Dumitru, Márton, Oprea, Bálint, Petres

HC Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Podstavek, O. Stefanka, Dubec – Baron, Kames, Hurtaj, Frolik, Uram – Sucharda, Siska, M. Stefanka, Caladi, Polcik – Korytko, Král, Ruzicka, Uhnák

Játékvezetők: Halassy, Lascat – Butucel, Soós.

Csütörtök délután Brassóban folytatódik a MOL Liga 2013-2014-es fináléja! A négy győzelemig tartó párharc első két találkozóját hazai környezetben az Érsekújvár csapata nyerte, ám mindkétszer megszenvedett esélytelenebbnek tartott riválisával.

Vasárnap remek harmadik harmadot produkálva 4-2-re nyertek a zöld-fehérek, míg hétfőn nagy küzdelemben és hosszabbításban 3-2-re tudtak nyerni, így 2-0-ra elhúztak, megőrizve pályaelőnyüket. E két eredmény egyébként azt is jelenti, hogy a Brassó – az alapszakaszt is beleszámolva – hatból hatszor vereséggel távozott Érsekújvárról (a pályán elért eredmény szerint legalábbis).

Nézzük azonban a csütörtöki párosításnak megfelelően, hogy hogyan szerepelt a két együttes brassói pályaválasztás mellett!
    Első randevújukra szeptemberben került sor és rögtön az alapszakasz legnagyobb gólzáporát produkálták, melyből a hazaiak jöttek ki jobban (9-5 lett a vége), elsősorban a négy gólt vágó (és azóta Kazahsztánba távozó) Joshua Bonar vezérletével.
    Októberben azonban jött a revans, kevesebb góllal, de hasonló különbséggel: 5-1-re iskolázta le ellenfelét az Érsekújvár, ezúttal a ma már ezüst sisakos Erik Weissmann duplája kellett leginkább a sikerhez.

A két csapat következő erdélyi találkozására egészen december végéig kellett várni, amikor ismét hazai győzelmet ünnepelhetett a kék-sárgát szurkolótábora, miután Martin Saluga hajrábeli duplájával 4-2-re nyertek.
    Január végén viszont erre is jött a válasz, ismét hasonló különbséggel. Ezúttal 5-3-as sikerrel térhettek haza a zöld-fehérek.

Felemás tehát a mérlege a két együttesnek, a sorminta brassói sikert ígér, ahogyan a várhatóan megtelő jégcsarnok 2000 szurkolója is ezért fog majd szorítani, így egy érdekes és kiélezett összecsapás elé nézhetünk csütörtökön délután 16.30-tól, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 14. Zsók (Péter, Gliga), 23. Zsók (Gliga, Nagy), 32. Zsók (Péter), 34. Saluga (Molnár), 45. Imecs (Zsók, Hietamaki), 59. Dornic (Saluga, Molnár) – 21. Podstavek, 53. Kames (Podstavek), 53. Kames

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajcovic) – Hrudik, Kowalczyk, Podstavek, O. Stefanka, Dubec – Baron, Kames, Hurtaj, Frolik, Uram – Sucharda, Siska, M. Stefanka, Caladi, Polcik – Korytko, Král, Ruzicka, Uhnák

Játékvezetők: Halassy, Lascat – Butucel, Soós