37:31 (19:9)
Tatran Prešov
szombat 15.03.2014, 18:30 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • EHF Kupa

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:55:25)

Hatgólos győzelmet aratott a Pick Szeged a Tatran Presov ellen, elsősorban remek első félidei teljesítményének köszönhetően. Az első 30 percben mind a védekezés, mind a támadás remekül működött a hazaiaknál, s a támadással a második félidőben sem volt gond, ellenben a védekezés ekkorra szinte teljesen szétesett. 22 gólt szerzett a feltámadt Kristopans vezérletével a második 30 percben a vendégcsapat, ami rengeteg. Ennek ellenére természetesen megérdemelt a szegedi csapat sikerre, s négy meccs után is 100%-os a Pick az EHF-kupa csoportkörében.

60
    Mérkőzés vége. (37:31)

60
    Prce átlövése kettős kapufa, úgy pattan a kapus kezébe. (37:31) (37:31)

60
    HRSTKA a bal szélről lő a hosszú sarokba. (37:31) (37:31)

60
    Ancsin bejátszása most megtalálja HEGEDŰS-t, aki beállóból lő a bal sarokba. (37:30) (37:30)

59
    Ancsin bejátszása nem jó Hegedűsnek, a lerohanás végén TOMAS URBAN talál be jobbról, ziccerből. (36:30) (36:30)

58
    GUZY tör be balról, s szépen lő Tatai hálójába. (36:29) (36:29)

58
    A lerohanás végén ANCSIN ziccerből talál be. (36:28) (36:28)

57
    Källman hibázott a bal szélen, a kontra végén azonban labdát vesztenek a vendégek. (35:28) (35:28)

56
    Prce eladott labdája után GUZY mehet végig egyedül a szegedi térfélen, s be is lövi a ziccert. (35:28) (35:28)

56
    PEJOVIC tör be remekül középen, s belövi a ziccert. (35:27) (35:27)

56
    ANCSIN most középről lő hatalmas gólt. (35:26) (35:26)

55
    Mindegía lövése száll mellé, de az üres kapura szánt távoli vendégkísérlet a jobb kapufán csattan. (34:26) (34:26)

54
    HRSTKA a bal sarokba lövi a büntetőt. (34:26) (34:26)

54
    Blazevic megy ki két percre Kristopansszal szemben, hetes. (34:25) (34:25)

54
    Mindegía passzát ANCSIN lövi jobbátlövőből élesen a hosszú sarokba. (34:25) (34:25)

53
    KRISTOPANS jobb kettőből hatalmas felső kapufás gólt lő. (33:25) (33:25)

53
    Källman passzát ANCSIN bombázza középről a léc alá. (33:24) (33:24)

52
    KRISTOPANS tör előre középen, majd visszahúzza a labdát a bal sarokba. (32:24) (32:24)

52
    Larholm átadását BALOGH ejti jobbról betörve gyönyörűen a hálóba. (32:23) (32:23)

52
    Tatai védi Tomas Urban lövését. (31:23) (31:23)

51
    LARHOLM kap nagy bejátszást beállóban, s nem is hibázza el a ziccert. (31:23) (31:23)

51
    Pejovic jobbról eleresztett átlövése suhan el a jobb sarok mellett. (30:23) (30:23)

50
    LARHOLM a bal sarokba vágja a büntetőt. (30:23) (30:23)

50
    Prce betörése után Rabeket küldik ki két percre, hetes. (29:23) (29:23)

49
    Eladják a labdát a hazaiak, a gyors indításból pedig TOMAS URBAN talál be ziccerből. (29:23) (29:23)

49
    Tomas Urban a jobb szélről, ziccerből a felső kapufát találja telibe. (29:22) (29:22)

49
    Rabek eladja a labdát, a leindításból a megiramodó KÄLLMAN lő gólt ziccerből. (29:22) (29:22)

48
    Prce balátlövőből lő a bal sarok mellé. (28:22) (28:22)

48
    Prce nagy bejátszását Zubai beállóból mellé lövi, de a túloldalon Tatai védi Pejovic ziccerét. (28:22) (28:22)

47
    Végül RABEK lő nagy gólt balátlövőből a hosszú sarokba. (28:22) (28:22)

47
    Hosszan támadnak a vendégek, a hazai közönség passzívot reklamál. (28:21) (28:21)

46
    Cip ziccerét védte Tatai, a hazai támadás végén pedig a középről betörő PRCE könyörtelen. (28:21) (28:21)

45
    Balogh passza után Källman ziccerét balról védi a kapus, majd Balogh bejátszása rossz Zubainak. (27:21) (27:21)

45
    Zubai harcol ki szabaddobást beállóban. (27:21) (27:21)

44
    Larholm bejátszása rossz beállóba, a hosszú indítást Tatai nem tudja levadászni, így HRSTKA az üres kapuba lőhet. (27:21) (27:21)

44
    Tatai a hazai kapuban. (27:20) (27:20)

44
    HRSTKA kap jó bejátszást beállóban, s be is lövi a ziccert. (27:20) (27:20)

43
    Vadkerti itt, Petro ott hibázott, a gyors leindítás végén BALOGH azonban már betalál. (27:19) (27:19)

42
    KRISTOPANS is egy szép csel után, betörésből talál középről a hálóba. (27:19) (26:19)

42
    Prce passzával BALOGH tör be középen, s egy nagy csel után talál a kapu közepébe. (26:18) (26:18)

41
    Mikler védi Petro ziccerét, indulhat a Szeged. (25:18) (25:18)

41
    Balogh átadását LARHOLM lövi középről a bal sarokba. (25:18) (25:18)

40
    HRSTKA a kapu közepébe pattintja a büntetőt. (24:18) (24:18)

40
    A jobbról betörő Pejovic harcol ki hetest. (24:17) (24:17)

39
    Balogh nagy bejátszását szintén beállóból értékesíti LARHOLM. (24:17) (24:17)

39
    Kristopans bejátszását KRZYSZTOFIK lőtte be beállóból. (23:17) (23:17)

38
    ILYÉS emelkedik bal kettőből, s a jobb felsőbe húzza vissza a labdát. (23:16) (23:16)

38
    PEJOVIC kissé balról, átlövésből talál be. (22:16) (22:16)

38
    Larholm átlövését azonban védi a kapus. (22:15) (22:15)

38
    Belemenés Rabeknél, indulhat a Pick. (22:15) (22:15)

37
    Pejovic harcol ki középen szabaddobást. (22:15) (22:15)

37
    Vadkerti ziccerét védi Krupa, de a kipattanót LARHOLM már belövi. (22:15) (22:15)

36
    Pejovic passzát a jobbról betörő KRISTOPANS lövi újra a hálóba. (21:15) (21:15)

35
    LARHOLM közbelövése védhetetlen. (21:14) (21:14)

35
    Itt Vadkerti, ott Cip ziccerét védte a szélről a kapus. (20:14) (20:14)

34
    KRISTOPANS tör előre középen, s a kapu közepébe bombáz. (20:14) (20:14)

34
    ANCSIN jobb kettőből töri meg a hazai gólcsendet, a hosszú sarokba talál. (20:13) (20:13)

33
    KRISTOPANS tör be középen, s ellenállhatatlanul lő a bal sarokba. (19:13) (19:13)

33
    Larholm ziccerét a kapufa, Vadkertiét a kapus védi... (19:12) (19:12)

32
    Eladott hazai labda után a lerohanásból CIP lő ziccergólt. (19:12) (19:12)

32
    RABEK balátlövőből lő hatalmas gólt a hosszú sarokba. (19:11) (19:11)

31
    Balogh passzát Ancsin a jobb szélről lövi a rövid sarok mellé. (19:10) (19:10)

31
    Pejovic passzát KRISTOPANS lövi jobb kettőből a rövid sarokba. (19:10) (19:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (19:9)

A második félidőt az eperjesiek kezdik majd, akik még 52 másodpercig lesznek kénytelenek emberhátrányban kézilabdázni.

Közte tíz a félidőben, s a szakértő szegedi közönség joggal állapíthatta meg kórusban a rászámolást követően, hogy "Játszik a Szeged". Magabiztosan kézilabdázott végig a Pick, az elejétől fokozatosan építették fel az előnyüket, mind védekezésben, mind támadásban átlag felettit nyújtva eddig. Ha mindez nem változik, akkor több, mint fölényes sikerrel tehetik emlékezetessé nemzeti ünnepünket.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (19:9)

30
    Mindegía hát mögötti passzát Zubai nem tudja lekezelni, de Radcenko lábára pattan a labda, végül Ilyés lövését védi a kapus, de indításra már nem marad idejük a vendégeknek. (19:9) (19:9)

30
    Balogh lövése a bal sarok mellé száll, de szabaddobást kap. (19:9) (19:9)

29
    A Zubaival szemben szabálytalan Petro mehet ki két percre. (19:9) (19:9)

29
    Mikler védi Cip ziccerét, a szegedieké a labda. (19:9) (19:9)

29
    Ilyés passzát BALOGH középről lövi a bal felső sarokba. (19:9) (19:9)

28
    Lasica lövését védte a kapus, de a kontra végén Kristopans lövése fölé száll. (18:9) (18:9)

28
    Kristopans letett labdáját CIP lövi a hosszúba a jobb szélről. (18:9) (18:9)

27
    Radcenko lövését is védi Mikler, a leindítás végén VADKERTI talál be ziccerből a bal szélről. (18:8) (18:8)

27
    Mindegía passzával ILYÉS tör be középen, s a bal alsó sarokba talál. (17:8) (17:8)

26
    Kristopans lövését és Cip ismétlését a jobb szélről is bravúrral védi Mikler. (16:8) (16:8)

25
    Vendég időkérés. (16:8) (16:8)

25
    Czina szerzett labdát hátul, a leindításból LASICA szerzett ziccergólt. (16:8) (16:8)

24
    Balogh passzát ILYÉS középről, átlövésből lövi a kapu közepébe. (15:8) (15:8)

24
    Radcenko nagy bejátszását HRSTKA beállóból lövi a hálóba. (14:8) (14:8)

23
    Krok ziccerét védte Mikler, Zubai leindításából KÄLLMAN lő ziccergólt. (14:7) (14:7)

22
    Balogh passza után ILYÉS megpattanó lövése kerül a hálóba bal kettőből. (13:7) (13:7)

21
    Balogh lövését és Larholm ismétlését Verkic, a leindítás végén Hrstka ziccerét Mikler védi. (12:7) (12:7)

21
    Krok átlövését védi bravúrral Mikler, a Pické a labda. (12:7) (12:7)

21
    Prcét küldték ki két percre. (12:7) (12:7)

20
    Belemenés Cipnél, a lerohanás végén a jobbról betörő BALOGH lő a léc alá. (12:7) (12:7)

20
    Zubai ziccerét védi a kapus, de Radcenko kap közben egy sárga lapot. (11:7) (11:7)

19
    Hazai időkérés. (11:7) (11:7)

19
    Balogh bejátszása nem jó középre, a gyors indítás végén újra ziccergólt lőhet KROK. (11:7) (11:7)

19
    Zubai harcol ki beállóban szabaddobást. (11:6) (11:6)

18
    GUZY lő jobbról hatalmas gólt a rövid felső sarokba. (11:6) (11:6)

18
    Balogh lövése felső kapufa, de nem tudnak gyorsan indulni a vendégek. (11:5) (11:5)

17
    A gyors indítás végén KROK lő ziccergólt. (11:5) (11:5)

17
    MINDEGÍA közbelövése landol a jobb sarokban. (11:4) (11:4)

17
    Balogh lövése száll a jobb sarok mellé, de szabaddobást kap. (10:4) (10:4)

16
    Mikler védi a bal szélről Hrstka ziccerét. (10:4) (10:4)

16
    Vadkertit küldik ki két percre, Krokkal szemben szabálytalankodott. (10:4) (10:4)

15
    BALOGH tör be jobbról, s biztosan lő a hosszú sarokba. (10:4) (10:4)

15
    Krok lövése zúg el a bal felső sarok mellett. (9:4) (9:4)

14
    Rossz bejátszás beállóba Hrstka felé, Mikler indítja LASICA-t, aki újabb ziccergólt szerez. (9:4) (9:4)

13
    Kristopans eladta a labdát, a leindítás végén LASICA lő ziccergólt. (8:4) (8:4)

13
    Kristopans lövését védi Mikler, de a vendégeké marad a labda. (7:4) (7:4)

12
    Vendég időkérés. (7:4) (7:4)

12
    Mindegía tör be középen, de felső kapufát lő, de rossz a vendégek indítása, így a hazai akció után ZUBAI lőhet szép gólt beállóból. (7:4) (7:4)

12
    HRSTKA a jobb sarokba lövi a büntetőt. (6:4) (6:4)

11
    Pejovic bejátszása után Petro harcol ki hetest beállóban. (6:3) (6:3)

11
    Blazevic kap sárga lapot középen Kristopansszal szemben. (6:3) (6:3)

11
    Rabek lövését védi Mikler, de szabaddobás a vendégeknek. (6:3) (6:3)

10
    LARHOLM a bal sarokba vágja a büntetőt. (6:3) (6:3)

10
    Mindegía bejátszása után Hegedűs harcol ki hetest beállóban. (5:3) (5:3)

9
    A gyors vendégakció végén CIP talál be a jobb szélről. (5:3) (5:3)

9
    Mindegía passzát BALOGH lövi be középről. (5:2) (5:2)

8
    Rabek bejátszása rossz beállóba, indulhat a Pick. (4:2) (4:2)

7
    Pejovic adja el a labdát támadásban, de Ancsin lövése is mellé száll, majd a középen szabálytalan Zubait küldik ki két percre. (4:2) (4:2)

7
    Mindegía eladott labdája után a Rabeket megállító Ancsin kap sárga lapot. (4:2) (4:2)

6
    PEJOVIC tör be remekül jobb kettőben, majd a hosszú sarokba lő. (4:2) (4:2)

5
    A hetest LARHOLM lövi be könyörtelenül. (4:1) (4:1)

5
    Zubai tör be középen, Kristopans kap sárga lapot. (3:1) (3:1)

4
    RABEK tör be balról, s a hosszú sarokba lő. (3:1) (3:1)

4
    Blazevic kap sárga lapot. (3:0) (3:0)

3
    Krzysztofik támadófaultja után újra MINDEGÍA lő közbe középről. (3:0) (3:0)

2
    ZUBAI szerzi a második hazai gólt. (2:0) (2:0)

2
    Zubaival szemben Rabek kap sárga lapot. (1:0) (1:0)

2
    Hrstka ziccerben lő a bal sarok mellé. (1:0) (1:0)

1
    MINDEGÍA közbelövése közelről a léc alatt landol. (1:0) (1:0)

1
    Zubai kap szabaddobást beállóban. (0:0) (0:0)

1

A Pick kezdi a meccset.

A szegedi tábor hatalmas, Szeged feliratú nemzeti lobogóval köszönti pályára érkező játékosait.

A Pick tiszta kékben, az eperjesi csapat tiszta fehér szerelésben játszik majd.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

Pick Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 34 Lasica, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Tatran Prešov: 1 Krupa, 12 Verkic – 2 Rabek, 6 Hrstka, 7 Michal Urban, 9 Krok, 10 Kristopans, 15 Radcenko, 17 Lukas Urban, 19 Tumidalsky, 20 Tomas Urban, 21 Cip, 22 Guzy, 23 Pejovic, 25 Krzysztofik, 85 Petro. Edző: Branko Benko

Játékvezetők: Amar Konjicanin, Dino Konjicanin (BIH).

Első meccsükön, a legutóbbi fordulóban Eperjesen 31:29-re tudott, nagy csatában nyerni a Pick Szeged. A nagy csata most is prolongálható, nagy kérdés, mennyire látszik majd meg a hazaiak játékán, hogy rengeteg a sérültjük, hiszen vélhetően nem számíthatnak Balogh, Vranjes és Parrondo játékára sem.

Szombat este az EHF-kupa csoportkörének negyedik fordulójában az eddigi három mérkőzését egyaránt megnyerő Pick Szeged fogadja eperjesi ellenfelét. A C-csoportot így értelemszerűen a szegediek vezetik, míg az eperjesi gárda egy győzelemmel és két vereséggel a harmadik helyen áll jelenleg. A meccs esélyese egyértelműen a Pick, nagy meglepetés lenne, ha nem szereznék meg közönségük előtt a negyedik győzelmüket.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 34 Lasica, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Amar Konjicanin, Dino Konjicanin (BIH)