Érd
29:31 (12:13)
FTC Rail Cargo Hungaria
vasárnap 16.03.2014, 19:00 • Érd Városi Sportcsarnok • Magyar kupa

Az összecsapás akkor dőlt el lényegében, amikor a második félidőben hét góllal elengedte az Érd a Ferencvárost. Utána komoly felzárkózást mutatott a hazai csapat, Klivinyi Kinga szenzációs második félidőt produkált, Triscsuk remek első félidei teljesítménye után.
    A Ferencvárosból Szucsánszkin kívül még Pena dicsérhető igazán. Nem adta fel az Érd, dicséretet érdemel emiatt, a Fradi pedig annyit adott ki magából, amennyire szükség volt.
    Egyik csapatnál sem volt igazán jó kapusteljesítmény, összességében hatvan gólt láthattunk.
    Az FTC ezzel bejutott a Magyar Kupa küzdelmeinek legjobb négy csapata közé.
    A végeredmény tehát Érd – FTC: 29-31!

Köszönöm a figyelmet! (20:29:48)

60
    Mérkőzés vége. (29:31)

60
    SCHATZL a bal szélről ziccerből nem hibáz, a hosszú alsóba lövi. (29:31) (29:31)

60
    Szucsánszki jobb kettőből kényszerlövésből lő mellé. (28:31) (28:31)

60
    Elek Gábor még kikéri az utolsó idejét is. Nagyjából 58 másodperc van hátra a mérkőzésből, ezt már csak nagy pechhel veszíthetné el a Fradi. Elek arra hívta fel a figyelmet, hogy semmiképpen se adjanak el labdát. (28:31) (28:31)

60
    Az utolsó perc fut, hátrányban a Fradi a kiállítás miatt. (28:31) (28:31)

59
    TRISCSUK a bal felsőbe bombáz első szándékból. (28:31) (28:31)

59
    Zácsik áll ki kettő percre, Klivinyit dolgozta meg. Hetes is. (27:31) (27:31)

59
    Oguntoye védett, de KOVACSICZÉ a lepattanó a jobb szélen és a rövidbe bombázott. (27:31) (27:31)

58
    KLIVINYI napja!! A nyolcadik gólja, ismét középről, a bal alsó sarokba átlövésgól. (27:30) (27:30)

58
    2,5 perc hátra. (26:30) (26:30)

58
    Ebből kiindulva az Érd rizikót fog vállalni a labdaszerzésért. (26:30) (26:30)

58
    Szabó Edina kéri ki az utolsó idejét az Érdnek. A labdaszerzés fontosságára hívja fel a figyelmet. (26:30) (26:30)

58
    PENA rendkívül pimasz átemeléssel ejti át Gridnyevát. (26:30) (26:30)

58
    Alighanem eldől a továbbjutás, ha belövi Pena. Ha nem, akkor izgalmas lehet. (26:29) (26:29)

58
    Pena harcolt ki büntetőt a jobb oldalon. (26:29) (26:29)

57
    KOVÁCS a jobb szélről tört be és a fault ellenére is szép gólt szerez. Már csak három, feljött az Érd!! (26:29) (26:29)

57
    Mészáros ziccerét védi Oguntoye. (25:29) (25:29)

57
    Kevesebb, mint 4 perc hátra. (25:29) (25:29)

56
    Triscsuk átlövését Abramovich tolja a kapufára. Jöhet a Fradi. (25:29) (25:29)

56
    Blokkolták Klivinyit, de marad a hazaiaknál. (25:29) (25:29)

56
    Eladta a labdát a Fradi, vajon fel tud még jönni az Érd? (25:29) (25:29)

55
    KLIVINYI a bal szélen tűnik fel megint és hátrányban is a hosszúba lő! (25:29) (25:29)

55
    A második érdi kiállítást is Szekeres Klára kapja. (24:29) (24:29)

55
    TOMORI talál be középről és lesz egy kiállítás is. (24:29) (24:29)

54
    Klivinyi a felső lécre pattintotta a büntetőt. (24:28) (24:28)

54
    Kovácsot blokkolták, ám visszaszerezte saját labdáját és Szarka belül védekezik, hetes. (24:28) (24:28)

54
    Az utóbbi percek Klivinyi Kingáról szóltak főként. (24:28) (24:28)

53
    Időt kért Elek Gábor, nem véletlen, nagyon feljött az utolsó két percben az Érd. (24:28) (24:28)

53
    Eladta a labdát a Fradi, KLIVINYI szökött meg elől, középen ziccerből a léc alá bombázta. Négyre jön vissza az Érd! (24:28) (24:28)

53
    Elrontott Fradi támadás után gyors ellenakció végén KLIVINYI a bal szélről ugrik be és talál be. (23:28) (23:28)

52
    KLIVINYI belejött, újabb átlövésgól, mesterhármas. (22:28) (22:28)

52
    A sérülés csak átmeneti volt szerencsére, Kovács folytatni tudja, a szemébe kaptak bele. (21:28) (21:28)

52
    Elöl ragadt sérülés miatt Kovács, közben ellentámadás végén SZARKA a bal szélről ismét gólt szerez. Hét az előny, eldőlni látszik a továbbjutás. (21:28) (21:28)

51
    Hatra növeli SZARKA a Fradi előnyét, most lépett pályára, a bal szélről eredményes. (21:27) (21:27)

50
    Klivinyi Tomori kezébe passzol. (21:26) (21:26)

50
    KOVACSICZ a jobb szélről lövi be az újabb Fradi gólt. Nem megy az Érd kapusainak, jön újra Oguntoye. (21:26) (21:26)

49
    KLIVINYI középen felugrott és a kapu bal oldalába bombáz, hasonlóan gyönyörű gól! (21:25) (21:25)

49
    PENA a jobb szélről jobb kézzel a hosszú felsőbe pattintja, szépségdíjas találat. (20:25) (20:25)

48
    Sok faulttal tarkított FTC támadás. (20:24) (20:24)

48
    Tomori jó lövőhelyzetben átlövésből fölé lőtt. A túloldalon Vukcevic dönti fel Penát, belemenés. (20:24) (20:24)

47
    Triscsuk lövését Abramovich fogta. (20:24) (20:24)

47
    MÉSZÁROS Reát hiába tolták, nyomták kifelé, beállóból, jobbra sodródva szerez szép gólt. (20:24) (20:24)

46
    KLIVINYI is megvillan, átlövésből kapufás gól bal kettőből, felugrás után! (20:23) (20:23)

46
    PENA felugrott középen és a bal felső sarokba bombázott. (19:23) (19:23)

45
    Szucsánszkit támasztják meg, szabaddobás. (19:22) (19:22)

45
    SCHATZL szerzett meg egy kipattanót, középről talált be! (19:22) (19:22)

44
    MÉSZÁROS Rea gyönyörűen vált le az emberéről és beállóból bezúdította az első gólját. (18:22) (18:22)

44
    Visszajön háromra az Érd, BOGNÁR ismét gyors gólt szerez középről Mészáros mellett. (18:21) (18:21)

44
    Szucsánszki lövését Janurik kivédi. (17:21) (17:21)

43
    BOGNÁR középről pattintott gólt szerez átlövésből. (17:21) (17:21)

43
    Öttel megy már a Fradi, megállt az Érd támadásban eléggé. (16:21) (16:21)

43
    TOMORI lövése pattant meg egy védő kezén, Janurik lába között a hálóba kerül a potyagól. (16:21) (16:21)

42
    Pena lőtte bele jobb kettőből Janurik ölébe. A túloldalon Klivinyitől rossz passz. (16:20) (16:20)

42
    Eladta az Érd, közben Janurik újra a kapuban, nem tudott hozzátenni Oguntoye. (16:20) (16:20)

41
    PENA húzott lövéssel jobb kettőben betörve szerez akciógólt. (16:20) (16:20)

41
    KLIVINYI bal kettőben betörésből szerez szép gólt, pedig Zácsik még lökte is a levegőben. (16:19) (16:19)

40
    Szabó Edina kér időt az Érdnek, néggyel vezet a Ferencváros, próbálja megfordítani a mérkőzés alakulását. (15:19) (15:19)

40
    TOMORI középről okos gólt szerez átlövésből, balra ijeszt, de a jobb alsóba lőtte. (15:19) (15:19)

39
    Triscsuk első hibája hetesből, a bal kapufára bombázta a büntetőt, az FTC jöhet. (15:18) (15:18)

39
    Vukcevic kap labdát Bognártól, hetest harcol ki az Érd. (15:18) (15:18)

38
    Oguntoye szedte ki Szucsánszki 11 méteres átlövését. (15:18) (15:18)

38
    Kovács hiába lőtt gólt a jobb szélre sodródva, de előtte már elvették a labdát az Érdtől. (15:18) (15:18)

38
    Koren kanyarodott fel és lőtt át jobbról, Abramovich véd, de szabaddobás. (15:18) (15:18)

37
    SZUCSÁNSZKI a bal felső sarokba durrant középről átlövésből. (15:18) (15:18)

36
    VUKCEVIC egy-egy gyorsan eladott labdát követően jobb kettőből emberrel együtt lő gólt, belemenésgyanús volt a dolog. (15:17) (15:17)

36
    Bognár szerez labdát középen, de nem tudták végigvinni a lerohanást, inkább lassan támad a hazai csapat. (14:17) (14:17)

36
    SCHATZL a bal szélről szerez szép gólt a hosszúba, Schatzl lent marad a gól után, ápolják. (14:17) (14:17)

35
    Abramovich lábbal hárítja Koren jobb szélről leadott lövését, marad az Érdnél. (13:17) (13:17)

35
    Oguntoye érkezik a kapuba a hazaiaknál. (13:17) (13:17)

35
    Labdát szerez a Fradi, hosszú indítás KOVACSICZNAK a jobb szélre, aki a rövid felsőbe veri be. Négy az FTC előny. (13:17) (13:17)

34
    KOVACSICZ a jobb szélen kap nem túl jó labdát, de ezt is a hosszú sarokba bombázza. (13:16) (13:16)

34
    Szucsánszkit kell ápolni, erősen a földre vitték, szabaddobás. (13:15) (13:15)

33
    TRISCSUK heteskihasználása 100%-os, a jobb alsóba lövi a hetest. (13:15) (13:15)

33
    Szép bejátszás után Vukcevic harcol ki hetest beállóból. (12:15) (12:15)

32
    Schatzl hibája után az ellentámadásból SZUCSÁNSZKI középről bombagólt szerez átlövésből! Bekezd a Ferencváros. (12:15) (12:15)

31
    SZUCSÁNSZKI középről kettőre növeli a Fradi előnyét. (12:14) (12:14)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:13)

Nem tudta átvenni a vezetést az Érd, pedig több labdája is volt hozzá. Remek hangulatú, jó mérkőzés, sok hibával, de kellő mennyiségű góllal és izgalommal.
    A Ferencváros az elején némi előnyre tett szert, az Érd azonban felállt és egyenlített. A Fradi már tíz percet volt emberhátrányban, az Érdnél egy Szekeres kiállítást jegyezhettünk fel.
    Semmi sem dőlt el, tartsanak velünk a szünet után is!
    Jelenleg Érd – FTC: 12-13!
    ----

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:13)

30
    Nerea PENA bebombázza a hetest a bal felsőbe. (12:13) (12:13)

30
    Időn túli lesz a hetes. (12:12) (12:12)

30
    Szamoránsky harcol ki hetest, inkább az előző tűnt annak, amikor pedig csak szabaddobást ítéltek a játékvezetők. (12:12) (12:12)

30
    TRISCSUK pattintja be Abramovich lábai között a hetest. Egál. (12:12) (12:12)

29
    Hetest harcol ki Kovács, belülvédekezésért. (11:12) (11:12)

29
    SZUCSÁNSZKI középről felugorva szerez szép átlövésgólt, újra vezet a Ferencváros. (11:12) (11:12)

28
    Hosszú lefolyású FTC támadás. (11:11) (11:11)

28
    Klivinyi passzolt volna a bal szélre, ám ott senki sem volt a közelben sem. Jön az FTC. (11:11) (11:11)

28
    Jó ideje befagyott ez az eredmény. (11:11) (11:11)

27
    Kovacsicz jobb kettőben tűnt fel, nagy helyzetben azonban Janurik lábát találta telibe. (11:11) (11:11)

27
    Triscsuk lövését Abramovich jobb lábbal védte, megszerzik a vendégek. (11:11) (11:11)

26
    Szamoránsky kapott kettő perces büntetést, az ötödik FTC kiállítás. (11:11) (11:11)

26
    A vezetésért támad az Érd. (11:11) (11:11)

26
    Steinbach visszahúzott átlövését Janurik kiüti. (11:11) (11:11)

25
    Elek Gábor kért időt a Ferencvárosnak. (11:11) (11:11)

25
    Kovács tört be szépen, Abramovich azonban kikapta a jobb alsóból. (11:11) (11:11)

25
    Steinbach passzol rosszul, oldalbedobással jön a hazai gárda. (11:11) (11:11)

24
    Emberhátrányban támad hosszan a Fradi. (11:11) (11:11)

24
    TRISCSUK egyelőre tarthatatlan, 8 méterről felugorva hatalmas gólt lőtt középről. (11:11) (11:11)

23
    Tomori Zsuzsa kap kettő perces kiállítást, a negyedik FTC kiállítás, az Érdtől még nem volt ma. (10:11) (10:11)

23
    SZAMORÁNSKY beállóból rendezetlen védelem ellen. (10:11) (10:11)

22
    KOVÁCS Anna azonnal a második gólját is megszerzi középről betörésből. (10:10) (10:10)

22
    Elszúrt Fradi támadást követően jöhet előre az Érd az egyenlítésért. (9:10) (9:10)

22
    Abramovich érkezett Szikora helyére a Fradi kapujába. (9:10) (9:10)

21
    KOVÁCS felugrásból a jobb kettes pozícióból hatalmas átlövésgólt szerez! (9:10) (9:10)

21
    Kiegészült a Ferencváros, már háromszor voltak hátrányban ma. (8:10) (8:10)

20
    Szikora védett lábbal, Kovács átlövését rúgta ki, de marad az Érdnél. (8:10) (8:10)

20
    STEINBACH kapufás átlövésgólja középről 9 méterről. (8:10) (8:10)

19
    Koren a jobb kapufára ejtette ziccerben a jobb szélről. (8:9) (8:9)

19
    Vérten a bal szélről nehéz helyzetből próbálkozott, ám fölé lőtte. (8:9) (8:9)

18
    TRISCSUK nem húzta sokáig az időt, a kapu jobb oldalába pattintotta a hetest. (8:9) (8:9)

18
    Mészáros Rea kap kettő perces büntetést, Bognárt lökte meg lövés közben és még hetes is. (7:9) (7:9)

18
    SZUCSÁNSZKI gyors gólja rendezetlen védelem ellen középről. (7:9) (7:9)

17
    TRISCSUK futott be beállóba és üresből lő nagyon szép kombináció után gólt. (7:8) (7:8)

17
    Szabó Edina kért időt az Érdnek. (6:8) (6:8)

17
    Szucsánszki vetődve szerzett egy labdát bravúrral, majd Szamoránsky indítása Vérten felé nagyon hosszú. (6:8) (6:8)

16
    Tomori a jobb kapufa mellé dobta, az oldalhálóba. (6:8) (6:8)

16
    Zácsik talpról lőtt kapura, Janurik könnyedén védett, de utána az Érd nagyon gyorsan eladta. (6:8) (6:8)

16
    Klivinyi bombázott fölé. (6:8) (6:8)

15
    Senki nem lépett ki TOMORI Zsuzsára, aki 9-ről felugrott és ez neki már ziccer. (6:8) (6:8)

15
    Tomori blokkolta le Kovácsot. (6:7) (6:7)

14
    Passzív miatt elvették a Fraditól. (6:7) (6:7)

14
    Vérten mentett bravúrral meg egy labdát. (6:7) (6:7)

14
    Kovács Anna lövését fogta Szikora. Az indításnál Kovacsiczot döngölik a földbe, ápolás. (6:7) (6:7)

14
    Szucsánszki lövését védte Janurik. (6:7) (6:7)

13
    TRISCSUK előtt megnyílt a fal, ő pedig talpról pattintós gólt lő Szikora mellett. (6:7) (6:7)

13
    VÉRTEN ismét nagyon jó helyzetben kapta a bal szélen, és megint nem hibázott, szép gólt lőtt. Kettő a Ferencváros előnye. (5:7) (5:7)

12
    Zácsik maradt lent, de úgy tűnik, nincs gond, már talpon. (5:6) (5:6)

12
    Szekeres kapott két perces büntetést, beletenyerelt Szucsánszki arcába. (5:6) (5:6)

12
    Schatzl lövését védte Szikora, majd Kisfaludy fordult bele a védőkbe. (5:6) (5:6)

12
    Tomori kapott sárga lapot. (5:6) (5:6)

11
    VÉRTEN ordító helyzetben kapta a bal szélen, a bal kettes helyig felkanyarodhatott és be is bombázta Janurik mellett. (5:6) (5:6)

10
    Mészáros a pályán védekezésben Cifra helyett. Lépéshiba az Érdnél közben. (5:5) (5:5)

10
    SZUCSÁNSZKI gyors akció végén középről eredményes. (5:5) (5:5)

10
    TRISCSUK óriási átlövésgólja talpról balról. (5:4) (5:4)

9
    PENA most magabiztosan pattintja be Gridnyeva mellett a hetest. (4:4) (4:4)

9
    Zácsik harcol ki hetest, jobb kettőben tört be. (4:3) (4:3)

9
    SCHATZL a bal szélről a hosszú oldalra lőtte a ziccert. (4:3) (4:3)

8
    Szucsánszki durrantott a jobb kapufa mellé talpról. (3:3) (3:3)

8
    Koren a jobb szélről hiába lő szép gólt, előtte belépett, marad a 3-3. (3:3) (3:3)

8
    Cifra ül le másodszor is két percre, a védelem egyik oszlopa! (3:3) (3:3)

7
    Szekeres mezrántásért sárga lapot kapott. (3:3) (3:3)

7
    TOMORI nagyon szép egyéni akciója középen, majd ziccerből a jobb felsőbe bombáz. (3:3) (3:3)

6
    Kisfaludy kap szóbeli feddést. (3:2) (3:2)

6
    TRISCSUK talpról test mellett szerez nagyon szép pattintós találatot. (3:2) (3:2)

5
    TOMORI nagyon szép akció végén a jobb oldalról kínai figura végén bombáz a hálóba. (2:2) (2:2)

5
    Kovács Anna fölé durrantott a jobb oldalon, majd a földön maradt, mert a lövés után meglökték a levegőben. (2:1) (2:1)

4
    Szucsánszki lőtt nagyon fölé. (2:1) (2:1)

4
    Hosszú lefolyású FTC támadás. (2:1) (2:1)

4
    TRISCSUK Krisztina bepattintja Szikora lába alatt a büntetőt. (2:1) (2:1)

3
    Cifra azonnali két percet kapott és Szekeres még hetest is harcolt ki. (1:1) (1:1)

3
    Zácsik bal kettőből lő mellé nagyon. (1:1) (1:1)

3
    A gyors indulás sikertelen az Érdnél. (1:1) (1:1)

3
    Szamoránsky beállóból került ziccerbe, Janurik védett bravúrral! (1:1) (1:1)

3
    Láb az Érdnél, marad a Fradinál. (1:1) (1:1)

2
    BOGNÁR egyéni akció végén középről Szucsánszki mellől eredményes. (1:1) (1:1)

2
    A hetest még kihagyta PENA, de a Gridnyeváról kipattanót bebombázta. (0:1) (0:1)

1
    Tomori harcolt ki hétméterest belülvédekezésért. Szekeres volt a ludas. (0:0) (0:0)

1
    A Fradi kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Schatzl, Triscsuk, Kovács A., Vukcevic, Szekeres, Kisfaludy, Klivinyi, Mester, Oláh, Koren, Bognár, Török

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Abramovich – Zácsik, Cifra, Szarka, Vérten, Szucsánszki, Mészáros, Such, Steinbach, Kovacsicz, Tomori, Pena, Szekerczés, Szamoránsky, Bárdi

Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Dr. Tájok Péter.

Idén sokadszor akad össze egymással az Érd és az FTC női kézilabdacsapata. Már kora ősszel elkezdték a küzdelmeket, amikor is a nyáron még jobban megerősödött Érd a BL selejtezőben egy csoportba került a Ferencvárossal és egy sokáig nagyon szoros találkozón (ami Triscsuk sérüléséről maradt főként emlékezetes) végül a fővárosiak győzelmével végződött.
    A bajnokságban is találkoztak eddig két alkalommal, mindkétszer a Fradi győzött nagy gólkülönbséggel.
    Most a Magyar Kupában találtak egymásra, egészen pontosan a negyeddöntőben. A tét, a legjobb négy közé jutás.
    A Ferencváros idei szezonja egy igazi hullámvasút, ahogy Tomori Zsuzsanna is elmondta egy interjúban a Viborg elleni mérkőzés visszavágója után, ahol kis híján sikerült a csoda a Fradinak, a nyolc gólos idegenben összeszedett hátrány ledolgozása. Az nb 1-ben könnyedén szerzi meg a második helyet az alapszakaszban a Fradi, míg az érdiek, a némileg váratlan Dunaújváros elleni hazai vereség miatt, a negyedik helyen végeztek, éppen a Kohász mögött.
    Az Érd szezonja is kiszámíthatatlan vereségekkel és bravúros győzelmekkel volt tele, a felsőházi rájátszásbeli helyük már jó egy hónapja nem forog veszélyben, könnyedén meg is lett.
    Vajon Elek Gábor, vagy Szabó Edina csapata jut a legjobb négy közé a kupában idén?
    Tartsanak velünk vasárnap 19 órától és megtudjuk!