Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 1:1 (vége) | Pécsi MFC – Fehérvár 1:1 (vége) | Diósgyőri VTK – Szigetszentmiklós 2:2 (vége)
Pécsi MFC
1:1 (1:0)
MOL Fehérvár FC
kedd 18.03.2014, 17:30 • PMFC Stadion, Pécs • Magyar Ligakupa

Küzdelmes mérkőzésen 1:1-es döntetlenre végeztek a csapatok a Ligakupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Pécs jól játszott, a rengeteg fiataljával a csapatban, a Videoton kicsit gépiesen ment volna előre. A pécsiek kihagyott tizenegyese után Peric egy szép szóló végén megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Ezzel fordultak a csaptok. A második félidőben jól kezdet a Vidi, de a Pécs hamarosan átvette az irányítást. Aztán villant Nikolic és egyenlítettek a vendégek. A játékrész végén mindkét oldalon voltak lehetőségek, de maradt a döntetlen a végére.
    A továbbjutás szempontjából sokat érhet a Videotonnak az idegenben lőtt gól! (19:16:23)

90+1
    Gránicz jobb oldali beadása túl mély lett, kirúgás a vendégeknek.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90
    A vendégek baloldali szögletét Nikolics fejelte kapura a hosszú saroktól, de Balogh kivágta a kapu elől a labdát.

89
    Alvarez 23 méteres lövése a pécsiekről szögeltre ment.

89
    Bailo gurított Városi elé a bal szélről, a csatár szépen maga elé pörgette a labdát, egy brazilos mozdulattal, de Tujvel mellett mellé pöckölte a labdát.

88
    Városit rúgta meg Paraiba, szabadrúgás a Pécsnek.

87
    James kicsit hosszan pörgette a labdát Bailo elé, Tujvel fogta a labdát.

86
    Nikolic ismét lesen, a hazaiaké a labda.

85
    Alvarez méterekkel fölé lőtte a szabadrúgást.

84
    Lantos lökte el Nikolicsot, szabadrúgás a vendégeknek 25 méterről.

84
    Városi 25 méteres lövését szép vetődéssel fogta Tujvel.

83
    A vendégek most nagyon igyekeznek, de szépen védekezik a Pécs.

82
    Zé Liuis bal oldali beadását Lantos vágta ki a kapu elől.

81
    Nildo a félpályától céltalanul előrevágta a labdát, Helesfaynál landolt a játékszer.

80
    Erdős jobb oldali beadását Bailo vette le a másik oldalon, de a lövése 16 méterről nagyon mellé lőtte a labdát.