Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 1:1 (vége) | Pécsi MFC – Fehérvár 1:1 (vége) | Diósgyőri VTK – Szigetszentmiklós 2:2 (vége)
Diósgyőri VTK
2:2 (0:1)
Szigetszentmiklósi TK-Erima
kedd 18.03.2014, 18:00 • DVTK-stadion, Miskolc • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A Ligakupa 2013-2014-es kiírásának negyeddöntőjében érdekelt két másodosztályú csapat is pályára lép kedden késő délután. Közülük a Szigetszentmiklósi TK Miskolcra látogat és 18 órától a Diósgyőrrel mérkőzik meg a párosítás első meccsén.

A diósgyőriek az OTP Bank Ligában épp négy napja szakították meg október óta tartó nyeretlenségi sorozatukat (Lombard Pápa, 2-1) és a 20. fordulót követően a 4. helyen állnak. A jó helyezés csak látszólag mond ellent a hosszú sikertelen sorozatnak, hiszen a nyolc nyeretlenül megvívott találkozón hat pontot azért szereztek Bacsáék, miközben közvetlen riválisaik sem tudtak kiegyensúlyozottan szerepelni.

A miskolciak a bajnokság mellett a Magyar Kupa negyeddöntőjében is érdekeltek, Pápáról 2-2-es eredményt "vittek haza", így jó esélyük nyílhat jövőhéten kivívni a négy közé jutást.

Szintén jó az esélyük a Szigetszentmiklós ellen, hiszen a vendégek csapata az NB2 11. helyén áll jelenleg, huszonkét megszerzett ponttal. Tavasszal a bajnokságban egy győzelem (Sopron, 1-0), egy vereség (Balmazújváros 2-1) és egy döntetlen (Gyirmót, 1-1) az eddigi mérlegük, míg a Ligakupában egy hazai 0-0 után idegenben 1-1-es eredménnyel, idegenben lőtt góllal búcsúztatták a szintén másodosztályú Szolnokot. A Magyar Kupától pedig még szeptemberben búcsúzott Prisztai Viktor csapata a Dunaújváros ellen.

Ha valamiből mégis erőt meríthetnek, az a Ligakupa csoportköre, ahol két elsőosztályú ellenféllel szemben is kipróbálhatták magukat, a Honvédot oda-vissza verték (2-0, 3-0), de a Puskás Akadémiát is legyőzték odahaza (1-0). Végül 2. helyen jutottak tovább a D-csoportból, miközben a Diósgyőr az A jelű kvartett első helyén végzett szoros versenyben.

Ilyen előjelekkel készül tehát a Ligakupa negyeddöntőjére a Diósgyőri VTK és a Szigetszentmiklósi TK, tartsanak velünk kedden 18 órától, egy érdekes összecsapáson!

1

2
    Husic passzol középre pontatlanul.

4
    Batioja indul meg a jobb szélen, majd indítana, de belelép Barna.

5
    Kvekveskiri előnyszabályt kap a középpályán, de nem tudnak élni a vendégek az eséllyel.

6
    Batioja lódulna meg ismét, Deutsch akasztja az oldalvonalnál.

7
    Nikházi kap egyet a tizenhatos bal sarkánál Kvekveskiritől, szabadrúgás.

8
    Maga a sértett adja be a szabadrúgást, rendkívül pontatlanul, magasan, az alapvonal mögé.

8
    Batioja rendszeresen veti be a biciklicseleket rendkívül magabiztosan, mindaddig, amíg nincs ellenfél az ötméteres körzetében. Ezúttal volt, Deutsch Bence szerelte is könnyedén.

9
    Zsivóczky bombázott harmincról magasan fölé.

10
    Kvekveskiri emel pontosan Takács elé, aki tizennégyről, kapásból, szép mozdulattal tüzel, Rados a léc alól tolta ki. Szép lövés, nagy védés volt.

11
    Diósgyőri pontatlanság, Marjanovic marad le egy sima passzról. A vendégek az utóbbi pár percben agilisabban játszanak, ezzel zavart okoznak Kádárék sorai közt.

13
    Husic beadásába lép bele Csikortás.

13
    Husic próbál ismét beadni, ezúttal Barna blokkol, szöglet jön.

14
    Egerszegi sarokrúgásába Kádár csak belecsúsztatni tud, veszélytelen lett.

15
    Futács kap remek indítást a bal szélen, az alapvonalról ad be laposan, de nincs érkező a második hullámban.

17
    Futács indítja Bacsát, aki két védőt is le tudott rázni, de a labdát képtelen volt megszelídíteni, a kifutó Sánta így rávetődhetett.

18
    Bacsa ér hátra saját térfelére és szerez labdát szépen.

19
    Husic beadása után Nikházit szerelik a tizenhatoson belül, szöglet.

19
    Egerszeginek sikerül a szögletet átlőnie a pályán, az oldalvonalon túlra.

21
    Majoros vesz le egy hosszú indítást lesgyanús helyzetben, majd passzol hátra, pontatlanul.

21
    Nikházi passzol a felfutó Batioja elé, aki kiharcol egy szögletet. Nikházi kérdőre vonja a légióst, egy visszatett passzal nagyobb helyzet lehetett volna.

22
    Marjanovic ível keresztbe, Deutsch senkitől nem zavartatva inkább szögletre tisztáz.

23
    A szögletet kifejelik, Nikházi egy szép lövőcsel után tüzel huszonnégyről, fölé.

23
    A Szigetszentmiklós gólt szerzett!
    Vezetnek a vendégek!! Csikortás Dávid ad be jobbról magasan, az ötösön érkezik TAKÁCS TAMÁS és szép mozdulattal csúsztat a jobb alsóba! 0-1!

25
    Husic próbálja sokadszor keresztülrúgni ellenfelén a labdát, ezúttal sem sikerül.

25
    Gosztonyi elkocog bemelegíteni.

26
    Gosztonyit most követik a többiek is, a hazai kispad már melegít.

26
    Egerszegi próbálja megdönteni a világ legpontatlanabb passzának rekordját tíz méteren. Gyanús, hogy sikerült.

27
    Szép labdaátvétel, majd pontos lekészítés Bacsától, Marjanovic kapásból tizenhétről rosszul céloz.

28
    Bacsa szép indítást kap Futácstól, de hosszan szökteti magát, így becsúszva szerelik.

29
    Balogh Miklós rúgta meg az előző indítás pillanatában Futácsot, utólag jön a sárga érte.

29
    Marjanovic tekert be jobbról szögletet, Alves fejelte le, Abdouramant azonban megelőzte Sánta és másodjára meg is fogta a lepattanó labdát.

30
    Szabadrúgás a hazaiak kapujától huszonöt méterre, Kvekveskiri a labda mögött.

30
    Rá is durrantja Kvekveskiri, Rados öklözi ki a léc alól.

32
    Futács próbál betörni balról a tizenhatos területére, de két védő együttes erővel megállítja.

32
    Batioja adja be jobbról pontosan, Bacsa csúsztatta meg hét méterre a kaputól, mellé. A beadás és a fejes is szép volt, de erő nem volt benne, ráadásul a pontosság is hiányzott.

34
    Nikházi fejére érkezik ezúttal ívelés, meg is verik fejjel a nem túl colos középpályást.

35
    Futács kap egy rúgást Kvekveskiritől, huszonnyolc méterre a kaputól.

36
    Husic és Nikházi a labda mögött.

36
    Husic lövi el végül, centikkel a bal kapufa mellé!

37
    Batioját viszik földra az oldalvonal mellett, szabályosnak tűnt és Erdős is annak látta.

37
    Takács ad be jobbról, kiszorított helyzetből, kihozta a legtöbbet a dologból, szöglet.

38
    Kvekveskiri szögletét csúsztatja ki Alves az ötösről.

39
    Nikházi indítja a kontra végén Marjanovicot, aki balról tálal középre, de Bacsa centikkel lemarad a centerezésről.

39
    Egerszegi íveli át a jobb sarokból a labdát a másik oldalra, Marjanovic parádés mozdulattal, tizennégyről, félfordulattal küldte kapura, Sánta bravúrral védett!

41
    Csikortás ad be jobbról, de túl mélyen, senki nem éri el.

42
    Egerszegi próbálja cifrázni a passzjátékot. Nem megy.

42
    Takács bombáz öt méterről a jobb felsőbe, de méteres lesen állt, amit ki is szúrt az asszisztens.

43
    Majoros lő huszonötről, a blokkról Rados kezébe pattan.

44
    Marjanovic beadását blokkolják szögletre ezúttal.

45
    Marjanovic szöglete Futács mellét találja meg, ahonnan méterekkel kapu mellé pattan.

45+1
    Bacsát és Nikházit is megrángatják, a vendégek csapatkapitánya, Barna Zsolt kap sárgát érte.

Vége az első félidőnek. Elég vérszegény meccs eddig, főleg a hazaiakból hiányzik az átütőerő. A vendégek szervezetten védekeznek és agilisan támadnak, amivel jól kompenzálják a meglévő tudásbeli különbséget és megérdemelten vezetnek. Tomiszlav Szivicsnek lesz dolga a szünetben, ha nem akarja hátrányból folytatni a negyeddöntőt! Tartsanak velünk, negyedóra múlva jön a második félidő!

A csapatok már a pályán, perceken belül jön a folytatás.

46
    Kettőt cserélnek a hazaiak, Abdouraman és Egerszegi helyett Kostic és Gosztonyi.

46
    És egyet változtatnak a vendégek is: Zsivóczky helyett Kollega.

46

46
    Marjanovic ívelt be szögletet, Alves érkezett, fejesét Sánta ütötte újabb szögletre.

47
    A második sarokrúgás már nem okozott veszélyt.

49
    Gosztonyi cselez a tizenhatos vonalánál, hosszan szökteti magát, majd hatalmasat homorít, Erdős nem eszi meg.

50
    Csikortás buktatja Kosticot, húsz méterre a kaputól szabadrúgás.

50
    Gosztonyi lövi el a szabadrúgást, bele a sorfalba.

51
    Kostic ugratja ki Futácsot, aki kiszorított helyzetből, hét méterről Sánta ölébe lőtt jobbal.

52
    Jakovljevic szánja el magát lövésre huszonötről, magasan fölé.

53
    Sánta András cipőt cserél, áll a játék.

54
    Husic indult meg veszélyesen, szögletre tisztáztak előle, mielőtt még lőhetett volna.

55
    Majoros pakol oda Alvesnek az alapvonalnál.

56
    Futács beadására érkezik Nikházi és fejel hat méterről kicsivel fölé. (Igen, Futács adta be és Nikházi fejelt.)

57
    Batioja próbált finom bokamozdulattal indítani, de ez a műfaj nem igazán sajátja az ecuadori légiósnak.

58
    Husic birkózza le Takácsot a szögletzászlónál, szabadrúgás jöhet.

59
    Deutsch adja be a szabadrúgást, túl magasan.

60
    Rados véti el a kifutást, Kollega lőtt egyből, de éles szögből csak az oldalhálót találta el.

60
    Nikházi lő tizenhétről, félfordulattal, kicsivel a jobb felső fölé.

61
    "Ébresztő!" zúg a hazai sorokból.

63
    A DVTK gólt szerzett!
    Gosztonyi szöglete után Futács adott be a másik oldalról, majd William Alves tüzelt tíz méterről, Sánta óriásit védett, de a felpörgő labda végül a kapus fölött bepörgött a hálóba! 1-1!

64
    Gosztonyi esik el ismét a tizenhatoson belül, ezúttal sem történt semmi.

64
    A gól után Alves besárgult.

65
    Kosticot ápolták röviden az oldalvonal mellett, de már vissza is jöhet a légiós.

66
    Marjanovic adott be egy szép csel után a szögletzászló mellől, a berobbanó Bacsa elől mentettek.

67
    Husic ad be balról, Nikházi fejel ismét, Sánta nagyot védett.

67
    Kollega Krisztián bontja le az oldalvonal mellett Batioját. Sárgával bűnhődik a vendégek cserejátékosa.

68
    Futács lő huszonhárom méterről kapásból, a középre menő labdát Sánta védi magabiztosan.

68
    Határozottan megélénkült a mérkőzés az egyenlítő gól óta.

69
    Bacsa próbálna beadni jobbról, de Deutsch blokkol.

69
    Khous készül az oldalvonal mellett.

70
    Majoros Árpád megy le, Guillaume Khous a helyén.

70
    Futács tapsolja meg Erdőst egy tévesnek vélt ítélet után, a játékvezető sárgával viszonozza a gesztust.

71
    Cserélni fog a Diósgyőr is, Grumicot szólítják a padhoz.

71
    Kollega kap indítást, látványos lesen, majd egy csel után tizenhatról Kádárba bombáz.

72
    Balogh marad lent épp annyi időre, hogy Sánta kirúgja a labdát a nézőtérre. Ápolásra nem lesz szükség, mehet tovább a játék.

73
    Batioja ment nagy birkózás után szögletre.

73
    Jön is a csere, Marjanovic helyett Grumic a pályán.

75
    Khous beadásába lépnek bele, így Rados ölében köt ki a felpörgő labda.

76
    Khous esik el Batioja mellett, Erdős meglehetősen furcsán, pár másodperc hatásszünetet követően fújja be a szabadrúgást.

78
    Nikházi indítását olvassa a védelem, nem jut el Futácsig a labda.

78
    Batioja ível előre, borzalmasan pontatlan.

80
    Kvekveskiri marad a földön egy ütközés után, ápolás lesz, vagy legalábbis odamegy hozzá az orvosi stáb.

80
    Kvekveskiri játékra jelentkezik, meggyógyult!

81
    Nem tudnak folyamatosan összejátszani a diósgyőriek, mert a vendégek középpályásai és védői agresszívan letámadnak, folyamatosan zavarják a piros-fehéreket.

82
    Husic nyargal a bal szélen, beadási kísérletét ismét szögletre blokkolják.

83
    A szögletet kifejelik, a kipattanót Kostic lövi el kapásból, de nagyon eltöri a labdát.

83
    Kvekveskiri lő ballal huszonhétről, egy méterrel mellé.

84
    Gosztonyi ível át egy szabadrúgást a stadion melletti parkolóba.

85
    Vezet a Diósgyőr!! Gosztonyi András íveli át balról a hosszúra a labdát, BACSA PATRIK lő két méterről, Sánta rávetődik a labdára, de az már becsorgott a gólvonal mögé! 2-1!

87
    Kollega lövi el Takács beadását nyolc méterről, kicsivel mellé.

87
    Cserél Prisztai Viktor: Takács Tamás helyett Fekete Ádám a pályán.

88
    Khous indul meg kontrára, de indítását szépen fülelte le Alves.

89
    Gosztonyi lepi meg ezúttal Husicot egy botrányosan pontatlan szabadrúgásból adott indítással.

90
    Gosztonyit borítják fel harminc méterre a kaputól, szabadrúgás.

90
    Három perc ráadás jöhet!

90+1
    Kostic lő mellé.

90+1
    Egyenlít a Szigetszentmiklós! Elalszik a hazai védelem, Kollega Krisztián lép ki teljesen egyedül, majd Radossal szemben önzetlenül lepasszolja és GUILLAUME KHOUS két méterről a kapuba pofozta a labdát. Rendkívül gyors kontra volt, a diósgyőri védők csak nyomozták a labdát.

90+2
    Khous ezúttal huszonötről tüzel, sokkal mellé.

Vége a mérkőzésnek! A vérszegényen játszó hazaiak beleerősítettek kicsit és két furcsa góllal fordítottak a második félidőben, ám a hajrában egy nagy védelmi hibát követően egyenlített a Szigetszentmiklós, így a vendégek kedvező eredményt értek el a visszavágóra, mégpedig teljesen megérdemelten, végig harcolva, egyenrangú ellenfélnek bizonyulva az élvonal negyedik helyén álló Diósgyőrrel! Két hét múlva visszavágó, tartsanak akkor is velünk! (19:50:49)

Dénes Szarka

Kommentátort keresünk a Szigetszentmiklósi TK-Erima csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 63. Alves, 85. Bacsa – 23. Takács, 90+1. Khous

Lapok:   64. Alves (DVTK), 70. Futács (DVTK) – 29. Balogh (SZTK), 45+1. Barna (SZTK), 67. Kollega (SZTK)

Diósgyőri VTK: Rados – Batioja, Alves, Kádár, Husic – Nikházi, Abdouraman, Egerszegi, Marjanovic – Bacsa, Futács
    Cserék: Gelei, Vadász, Debreceni, Kostic, Elek, Gosztonyi, Grumic

Szigetszentmiklósi TK-Erima: Sánta – Csikortás, Balogh, Deutsch, Pollák – Jakovljevic, Kvekveskiri, Barna – Majoros, Zsivóczky, Takács
    Cserék: Horváth, Puskás, Khous, Heinemann, Mészáros, Kollega, Fekete

Játékvezetők: Erdős – Kormányos II, Szalai