Ferencvárosi Torna Club – Lombard Pápa FC 4:0 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
4:0 (2:0)
Lombard Pápa FC
szerda 19.03.2014, 18:00 • Puskás Ferenc Stadion, Budapest • Magyar Ligakupa

Ezen a Ligakupa negyeddöntőn magabiztos, négygólos ferencvárosi győzelem született, a Pápa csapatának esélyes sem volt ma este!
    A továbbjutás kiharcolásához kisebbfajta csodára lenne szükségük április 1-én a pápaiaknak!
    Köszönjük szépen a figyelmet és tartsanak továbbra is velünk! (19:50:28)

90+1
    Eszlátyi 14 méteres gurítását fogta Jova!

90
    Egy perc lesz a ráadás!

89
    Holman adta a labdát Busainak, aki 7 méterről, kissé balról lőtt, de a labda elakadt Markek kapusban.

87
    Ugrai vett le mellel egy labdát a 16.oson belül, de végül szabálytalankodott – kifelé járt a szabadrúgás!

84
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző HOLMAN. Leonardo adott egy nagyszerű labdát HOLMAN DÁVIDNAK, aki csinált egy cselt, majd mintegy 9 méterről a kapu közepébe gurított! 4-0

83
    Horváth Richárd lőtt balról 18 méterről a Fradi kapuja fölé!

82
    Besic vágta fel Nagy Tamást, sárga lap járt érte!

78
    Eszlátyi csavart kapura jobról, de Jova kiütötte a labdát!

76
    Kulcsár csavarta a pontrúgásból kapu fölé a labdát!

68
    Tóth Bálint is cserélt még egyet, Tóth Gábor helyére Nagy Tamást hozta be a pápai edző!

68
    Józsi 17 méteres lövését ütötte ki Markek!

67
    Holman 8 méteres lövését Markek kiütötte, majd az ide-oda pattogó labdát Ugrai lőtte 10 méterről mellé!

63
    Struhar helyére Csizmadia állt be a Pápa csapatába!

62
    Gólszerző JENNER. JULIAN JENNER kapott egy jó átadást Csukicstól és a 16-os vonaláról kilőtte a bal alsó sarkot! 3-0

59
    A Fradi utolsó mai cseréje; Mateos helyére állt be Busai Attila!

58
    Holman ugratta ki Hidvégi Sándort és a névnapos játékos 8 méterről, balról kapu fölé lőtt!

57
    Busai is be fog állni az FTC-be.

55
    Ugrai elől kifutva, lábbal mentett Markek.

55
    Leonardo sarokrúgását Ugrai 6 méterről kapu fölé csúsztatta.

48
    Ugrai kapott sárga lapot reklamálásért!

46
    Tóth Bálint is cserélt egyet a szünetben, Németh Milán helyére Présinger Ádám állt be!

46
    Gyömbér és Somalia helyén tehát Leonardo és Józsi folytatja a játékot a Fradiban!

Leonardo már levetkőzött, Ő valószínűleg beáll majd a második félidőre a Ferencváros csapatába és Józsi György is játéklehetőséget kap!

Egy szokásos iramú, hangulatú és színvonalú Ligakupa mérkőzésen egyelőre Ugrai Roland két korai góljával biztosan vezet a Ferencváros a Pápa ellen.
    Tartsanak velünk a szünet után is!

44
    Jenner 18 méteres, jobblábas lövése ment el a jobb kapufa mellett.

43
    Hidvégi bal oldali, lövésszerű beadása szállt el a kapu elött.

40
    Eszlátyi lövése vágódott le a védőfalról.

37
    Jenner labdájával Holman tört be a 16-oson belülre, majd nagyot esett, de ez sem ért egy újabb büntetőt!

36
    A meglóduló Csukicsot vágta fel Kulcsár Kornél, amiért sárga lapot kapott Fábián játékvezetőtől!

34
    Ez most egy szép Fradi támadás volt! Jenner csúsztatott Hidvégi elé, aki mintegy 12 méterről, balról az oldalhálóba lőtt!

33
    Hidvégi lövésszerű beadása csemege volt Markeknek.

33
    Kulcsár szöglete után Jagodics fejesét Jova kissé neheten kaparintotta meg.

28
    Kulcsár tört be a Fradi tizenhatosára, majd nagyot esett egy védő mellett, de ez nem volt tizenegyes!

17
    Hidvégi egy jó csel után centerezett, de a védők ezúttal felszabadítottak.

16
    Jenner rúgta be jobbról a sarokrúgást, végül Gyömbér elől kaparintotta meg a labdát Markek.

14
    Csukics megrúgta Horváth Richárdot, így Ő is "besárgult".

13
    Tóth Gábor kapott sárga lapot, mert felvágta Holmant.

9
    Gólszerző UGRAI. UGRAI ROLAND egyedül lépett ki és gyakorlatilag besétált a labdával a kapuba, végül a kapus mellett elgurítva szerezte meg saját maga- és csapata második gólját! 2-0

5
    Gólszerző UGRAI. A megítélt büntetőből UGRAI ROLAND a balra vetődő kapus mellett magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába! 1-0

4
    11-eshez jutott a Fradi, Somaliát rúgta fel Venczel a 16-oson belül!

2
    Somalia volt nagyon lendületes a jobb szélen, de labdája elsuhant az ötösön mindenki elött!

Jönnek a csapatok, sárga feketében a Pápa, zöld fehér csíkosban az FTC!

Hamarosan kezdődik itt a Puskás stadionban a Fradi-Pápa Ligakupa meccs! A megadott összeállítások érdekessége, hogy egyik oldalon sem az első számú hálóőrök kezdenek majd a kapuban – vagyis sem Szűcs Lajos, sem Dibusz Dénes nem került ma be csapatába! Elöbbit pihenteti Tóth Bálint a fontos bajnoki meccsek elött, így védhet ma Markek Tamás, míg Thomas Doll most Jova Leventének ad lehetőséget, Dibusz viszont ott ül a kispadon!
    A Ferencvárosban több alapember, így Bönig, Böde és Leonardo is a cserék közé lett benevezve.
    Egy valami nem sokat változott a vasárnapi bajnokihoz képest; az időjárás! A szél ugyanis most is viharos erővel fúj így nagy kérdés az is, hogy ehhez melyik fél alkalmazkodik majd jobban!
    Azonnal kezdődik a mérkőzés, tartsanak velünk!

Egy mérkőzés maradt szerdára a Ligakupa negyeddöntői közül, a Lombard Pápa vendégjátéka a Puskás Ferenc stadionban! A Fradi és a Pápa az elkövetkező két hétben háromszor is összecsap egymással, egyszer a bajnokságban, kétszer a Ligakupában! A szerda esti találkozó esélyese természetesen a Ferencváros, amely egyébiránt ebben a sorozatban eddig sokkal jobban teljesít mint az OTP bank ligában, ráadásul most a bajnoki pontvadászatban eltiltott játékosaira is számíthat Thomas Doll vezetőedző!
    Tóth Bálint együttese pillanatnyilag csak egy hellyel tanyázik a bajnoki tabellán a Fradi mögött és a kupameccsen egyértelműen olyan eredmény elérése a pápaiak célja, amivel reális esélyük marad a továbbjutásra! Az előző körben a KTE elleni 9-1-es továbbjutás mindenesetre tiszteletet parancsoló! A Fradi a csoportból való továbbjutás után a Haladást verte ki a nyolcaddöntőben, kapott gól nélkül. Ősszel a bajnoki mérkőzésen Pápán 2-0-ra győzött az FTC, egy ilyen eredmény most tetemes előnyt jelenthetne az április 1-i visszavágó elött!
    Természetesen a mérkőzés minden rezdülését most is nyomon követhetik kedves olvasóink élő, online, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével!
    Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok: 5. Ugrai (bünt.), 9. Ugrai, 62. Jenner, 84. Holman

Lapok:   14. Csukics (FTC), 48. Ugrai (FTC), 82. Besic (FTC) – 13. Tóth G. (PAP), 36. Kulcsár K. (PAP)

Ferencvárosi Torna Club: Jova – Besic, Pavlovic, Mateos(Busai 59.), Hidvégi – Gyömbér(Leonardo a szünetben), Csukics – Somalia(Józsi a szünetben), Holman, Jenner – Ugrai. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Dibusz(kapus), Bönig, Józsi, Böde, Diallo, Busai, Leonardo

Lombard Pápa FC: Markek – Németh M.(Présinger a szünetben), Struhar(Csizmadia 63.), Jagodics B., Király – Venczel, Baldauf, Tóth G.(Nagy T.68.), Kulcsár K., – Horváth R., Eszlátyi. Vezetőedző: Tóth Bálint
    Cserék: Horváth G.(kapus), Nagy T., Maric, Présinger, Griffiths, Csizmadia.

Játékvezetők: Fábián Mihály (Viszokai László, Varga Zsolt)