Fehérvár – Győr 22:27 (vége) | PICK – Csurgó 34:20 (vége)
Csurgói KK
szerda 19.03.2014, 20:00 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • Magyar kupa

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (21:35:30)

58:45-ös összesítéssel a Magyar Kupa négyes döntőjébe jutott a Pick Szeged.

A második félidőben végleg állva hagyta ellenfelét a Pick Szeged, így magabiztosan jutott be a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe, ahol – Pécsett – a Veszprém, a Tatabánya és a Gyöngyös lesz az ellenfele. A remekül védekező hazaiak mindkét félidőben csak 10 gólt engedélyeztek a csurgóiaknak, miközben támadásban gyakran ellenállhatatlanok voltak. A hazaiak sikere és továbbjutása mindenképpen megérdemelt az időnként a kelleténél durvább összecsapáson.

60
    Mérkőzés vége. (34:20)

60
    VADKERTI ejt még egy szépet a bal szélről a hosszú sarokba. (34:20) (34:20)

60
    Füstös passzát Országh lövi jobbról a kapu fölé. (33:20) (33:20)

60
    Grebenár tör be középen, ez is szabaddobás. (33:20) (33:20)

59
    Füstös lövését védi Tatai, de szabaddobás újra a vendégeknek. (33:20) (33:20)

59
    Grebenár kap szabaddobást balátlövőben Ancsinnal szemben. (33:20) (33:20)

58
    LARHOLM a jobb sarokba lövi a megítélt büntetőt. (33:20) (33:20)

58
    Borsost küldik két percre az eset után. (32:20) (32:20)

58
    Vadkertit állítják meg keményen ziccerben, újra elszabadulnak az indulatok, immár a hazai kemény mag is beszáll a történetbe a kapu mögött. (32:20) (32:20)

58
    Ancsin tör be jobbról, de a ziccerét védi Pallag, a túloldalon azonban labdát szereznek a hazaiak. (32:20) (32:20)

58
    Grebenár bejátszása rossz beállóba, a hazaiké a labda, miközben Szöllősi fájlalja erősen a fejét. (32:20) (32:20)

57
    LARHOLM középről lő nagy gólt a léc alá. (32:20) (32:20)

57
    Füstös átlövését védi Tatai, a hazaiaké a labda. (31:20) (31:20)

57
    Larholm passzát Ancsin lőtte jobb kettőből a hosszú felső sarok mellé. (31:20) (31:20)

56
    LELE a kapu közepébe lövi a büntetőt. (31:20) (31:20)

55
    Füstös passza után a jobbról betörő Országh harcol ki hetest. (31:19) (31:19)

54
    Larholm nagy bejátszását VRANJES lövi be beállóból. (31:19) (31:19)

53
    Füstös ellépte, indulhat a Pick. (30:19) (30:19)

53
    7:22-vel a vége előtt összesítésben tíz gól a Szeged előnye, így nagy veszély már nem fenyegeti ma a továbbjutásukat. (30:19) (30:19)

53
    Vendég időkérés. (30:19) (30:19)

53
    Prce passzával LARHOLM tör be bal kettőben, s a hosszú sarokba lő. (30:19) (30:19)

52
    Tatai védi Nagy Máté ziccerét a bal szélről. (29:19) (29:19)

52
    Balogh passzát VRANJES estében, háta mögött lövi a bal sarokba. (29:19) (29:19)

52
    Balogh bejátszása után Vranjes kap középen szabaddobást, Herbert lábát pedig ápolni kell. (28:19) (28:19)

51
    Lele átadását AGUIRREZABALAGA lövi a jobb szélről a hosszú sarokba. (28:19) (28:19)

51
    Blazevicet küldték ki két percre. (28:18) (28:18)

50
    Prce nagy bejátszását VRANJES beállóból, fordulásból lövi be, közte tíz, így rászámol a szegedi tábor. (28:18) (28:18)

50
    Pukhouski passza rossz a bal szélre Nagy Máténak, indulhat a Pick. (27:18) (27:18)

49
    Szöllősi kap szabaddobást beállóban. (27:18) (27:18)

49
    MINDEGÍA középről, elhajlásból, alulról lő szép gólt a jobb sarokba. (27:18) (27:18)

48
    Ancsin harcol ki középen két szabaddobást egymás után. (26:18) (26:18)

47
    GREBENÁR első lövését még sáncolták, de végül bal kettőből szépen lőtt a hosszú sarokba. (26:18) (26:18)

46
    Lele lőtt hatalmas kapufát, de a lerohanás végén Mindegía a jobb sarok mellé lövi a ziccerét. (26:17) (26:17)

46
    A gyors hazai akció végén PRCE talál be bal kettőből. (26:17) (26:17)

45
    Aguirrezabalaga átlövését védi bravúrral védi Mikler. (25:17) (25:17)

45
    Savic lövését sáncolják a hazaiak, a leindítás végén a ziccert KÄLLMAN lövi a bal felső sarokba. (25:17) (25:17)

44
    Källman átadását ANCSIN lövi jobb kettőből a hosszú alsó sarokba. (24:17) (24:17)

43
    Csurgói labdavesztés után újra támadhat a Pick. (23:17) (23:17)

43
    Mindegía passzával BALOGH tör be középen, s lő a léc alá. (23:17) (23:17)

43
    GREBENÁR kap nagy bejátszást beállóban, s a kapu közepébe pattint. (22:17) (22:17)

42
    Összesítésben öt gól most a Pick előnye, és 18 perc van hátra a mérkőzésből. A tekintetben is jól jön most a csurgói időkérés, hogy talán lehiggadnak kissé a csatázó felek. (22:16) (22:16)

42
    Vendég időkérés. (22:16) (22:16)

42
    PRCE tör befelé bal kettőből, majd nagy gólt lő a jobb felső sarokba. (22:16) (22:16)

42
    Lele eladja a labdát, támadhat a Pick. (21:16) (21:16)

41
    Lele nagy bejátszása után Pordán kap szabaddobást beállóban. (21:16) (21:16)

41
    Mindegía átadását BALOGH lövi középről a bal sarokba. (21:16) (21:16)

40
    Balogh átlövését védi Pallag, de szabaddobás a hazaiaknak. (20:16) (20:16)

40
    LELE nagy cselekkel tör be balról, s a hosszú sarokba lő. (20:16) (20:16)

40
    Most Prce nyomott oda Gazdagnak, akit szintén ápolni kell – sajnos elszabadultak az indulatok... (20:15) (20:15)

39
    Baloghot is keményen földre vitték a csurgóiak, újra zúg a "Csürhe, csürhe!". (20:15) (20:15)

39
    Balogh passzát KÄLLMAN lövi be a bal szélről. (20:15) (20:15)

39
    A Prcével szemben szabálytalan Herbert kap kétperces kiállítást. (19:15) (19:15)

38
    Prce maradt a földön az előző labdavesztésnél, őt kell ápolni, miközben a közönség a bírók és a csurgóiak ellen tüntet. (19:15) (19:15)

38
    Újabb labdavesztés utáni lerohanás végén SAVIC talál be a visszafelé iszkoló Mikler kapujába. (19:15) (19:15)

38
    Eladják a labdát a hazaiak, AGUIRREZABALAGA pedig távolról lő az üres kapuba. (19:14) (19:14)

38
    Gazdag ziccerét a bal szélről védi bravúrral Mikler, Lele passza után. (19:13) (19:13)

37
    A kint védekező Blazevicet küldik ki két percre. (19:13) (19:13)

37
    Kipurcant a labda, cserére szorul, a Csurgó támadhat továbbra is. (19:13) (19:13)

37
    Ancsint sáncolták, de a túloldalon Lele nagy lövését védi Mikler. (19:13) (19:13)

36
    Pukhouski lépte el magát támadásban, indulhat a Pick. (19:13) (19:13)

36
    Kapuscsere a vendégeknél, beállt Pallag. (19:13) (19:13)

35
    MINDEGÍA közbelövése középről a bal sarokban landol. (19:13) (19:13)

35
    Zubai maradt a földön középen, ápolásra szorul. (18:13) (18:13)

35
    Pukhouski passzával PORDÁN egy szép csellel fordul be beállóban, s kissé balról a rövid sarokba lő. (18:13) (18:13)

35
    Lele rossz passza után Pordán kap középen szabaddobást, marad a vendégeké a labda. (18:12) (18:12)

34
    Savic harcolt ki szabaddobást szintén jobbátlövőben. (18:12) (18:12)

34
    ANCSIN jobbátlövőből lő nagy gólt. (18:12) (18:12)

34
    Källmant sáncolják középen, szabaddobás. (17:12) (17:12)

33
    Savic passza után Aguirrezabalaga lépett a vonalra a jobb szélen, indulhatnak a hazaiak. (17:12) (17:12)

33
    PRCE balátlövőből talál a jobb alsó sarokba. (17:12) (17:12)

32
    Savic átadását AGUIRREZABALAGA a jobb szélről teszi fel a hosszú sarokba. (16:12) (16:12)

32
    Mindegía passzával BALOGH tör be középen, s a jobb sarokba vágja a labdát. (16:11) (16:11)

31
    Källmant még ki is küldték két percre. (15:11) (15:11)

31
    PUKHOUSKI betörésből, középről talál a hálóba. (15:11) (15:11)

31
    Mindegía passzát Prce lövi a bal sarok mellé. (15:10) (15:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:10)

A Pick Szeged kezdi majd a második félidőt.

A várt hatalmas küzdelem jellemzi a kupavisszavágót. A Pick remekül kezdett, gyorsan elhúzott ellenfelétől, de a csurgói időkérés és a hazai visszaesés szorossá tette a mérkőzést. Az első félidő végére újra komoly előnyt barkácsolt magának a Pick, ennek ellenére dőreség lenne azt állítani, hogy bármi eldőlt volna a továbbjutást illetően a meglepő durvaságokkal tarkított első félidőben.

"Csürhe, csürhe" kiabálás búcsúztatja az első félidő végén a hazai táborból a csurgói kézilabdázókat.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:10)

30
    Larholm, PRCE kínai az utolsó másodpercben, a labda a jobb alsó sarokban landol. (15:10) (15:10)

30
    Rossz bejátszás Larholm felé, de a lerohanás végén Lele balról a bal kapufára pörget. (14:10) (14:10)

29
    Pukhouski labdáját védi Mikler, a hazaiak indulhatnak. (14:10) (14:10)

29
    A lerohanás végén BALOGH jobbról talál be. (14:10) (14:10)

29
    Passzív közben Lele hiába lő gólt, idő előtt tette, majd Nagy Mátét szerelik a hazai védők. (13:10) (13:10)

28
    Savic átlövését védi Mikler, de visszaszerzik a labdát a csurgóiak. (13:10) (13:10)

27
    Prce, Larholm, Balogh, ANCSIN a labda útja, az utóbbi eredményes a szép akció végén. (13:10) (13:10)

27
    A Baloghot keményen földre küldő Grebenár mehet ki két percre. (12:10) (12:10)

27
    Larholm harcol ki középen szabaddobást. (12:10) (12:10)

26
    Prce átlövését védi Wyszomirski, de rossz az indítása előre. (12:10) (12:10)

26
    LELE a jobb felső sarokba vágja a büntetőt. (12:10) (12:10)

25
    Grebenár tör be bal kettőből, s hetest harcol ki. (12:9) (12:9)

25
    Pukhouski harcol ki középen szabaddobást Vadkertivel szemben. (12:9) (12:9)

24
    Mindegía passza azonban magas a bal szélre Vadkertinek... (12:9) (12:9)

24
    Grebenár átlövését tornázta ki a bal sarokból Mikler, a hazaiaké a labda. (12:9) (12:9)

23
    Mindegía nagy bejátszását beállóból VRANJES lövi a bal sarokba. (12:9) (12:9)

23
    Lele rossz passza után támadhat a Pick újra. (11:9) (11:9)

22
    Pukhouski labdavesztése után Vadkerti passzát ILYÉS lövi balról a hosszú sarokba. (11:9) (11:9)

22
    Ébresztőt kiált a hazai tábor. (10:9) (10:9)

21
    Vadkerti ejtését a bal szélről mint a legyet, úgy kapta le Wyszomirski. (10:9) (10:9)

21
    Borsos mehet ki két percre, Zubait bántotta. (10:9) (10:9)

21
    Mindegía pattint középről fölé, de támadásban elpasszolják magukat a vendégek is a jobb szélen. (10:9) (10:9)

20
    Lele passzát GREBENÁR lövi középről a jobb sarokba. (10:9) (10:9)

20
    LARHOLM ezt a büntetőt is magabiztosan értékesíti. (10:8) (10:8)

19
    Balogh Zsolt harcol ki középen hetest, betörés végén. (9:8) (9:8)

19
    Lele bejátszását PORDÁN lövi be beállóból. (9:8) (9:8)

18
    Grebenár lövése száll középről a bal sarok fölé, de a túloldalon Zubai ziccerét fogja a kapus. (9:7) (9:7)

18
    Balogh, Prce, ZUBAI, jobb sarok a labda útja. (9:7) (9:7)

17
    Bajban a Pick, hat perce képtelenek gólt lőni, jogos az időkérés itt is. (8:7) (8:7)

17
    Hazai időkérés. (8:7) (8:7)

17
    PUKHOUSKI első lövését még sáncolta a hazai védelem, de a második kísérlete már a jobb sarokban landolt. (8:7) (8:7)

16
    Wyszomirski elkapta a fonalat a vendégeknél... (8:6) (8:6)

16
    Prce passzát most Ancsin lövi a jobb szélről a kapusba. (8:6) (8:6)

16
    A Zubaival szemben szabálytalan Aguirrezabalagát küldik ki két percre. (8:6) (8:6)

15
    Savic átlövését védi nagy bravúrral Mikler. (8:6) (8:6)

15
    Källman passzát Zubai pörgeti fölé. (8:6) (8:6)

14
    Lele lövését Mikler középre üti, PORDÁN beállóból belövi a kipattanót. (8:6) (8:6)

14
    Lasica újabb ziccerét védi a jobb szélről Wyszomirski. (8:5) (8:5)

13
    Aguirrezabalaga nagy passzát a bal kettőből betörő SAVIC lövi a jobb sarokba. (8:5) (8:5)

13
    Lasica ront ziccert a jobb szélről, a kapus véd. (8:4) (8:4)

12
    LELE biztos kézzel értékesíti a büntetőt. (8:4) (8:4)

12
    Källman sárgát is kapott mellé. (8:3) (8:3)

12
    Pukhouski passza után Pordán kap hetest. (8:3) (8:3)

11
    LARHOLM a léc alá vágja a büntetőt. (8:3) (8:3)

11
    Mindegía passza után Prce harcol ki hetest középen Herberttel szemben. (7:3) (7:3)

10
    LELE balátlövőből eredményes újra. (7:3) (7:3)

10
    Savic lövését Mikler, a túloldalon Lasicáét Wyszomirski védi. (7:2) (7:2)

9
    Savic kap szabaddobást középen. (7:2) (7:2)

8
    Pukhouski tör be középen, de Mikler véd, a túloldalon azonban belemenést fújnak Mindegíánál. (7:2) (7:2)

8
    Állva hagyta ellenfelét az első percekben a Pick, tekintélyes előnyt szerezve, így nem csoda a vendégek korai időkérése. (7:2) (7:2)

8
    Vendég időkérés. (7:2) (7:2)

8
    Rossz bejátszás a vendégektől beállóba, a megindulás végén LASICA talál be ziccerből. (7:2) (7:2)

8
    Prce nagy harca után a középen betörő MINDEGÍA talál a hálóba. (6:2) (6:2)

7
    Mikler védi a jobb szélről Aguirrezabalaga lövését. (5:2) (5:2)

6
    Gazdag kapott az akció végén még sárga lapot. (5:2) (5:2)

6
    MINDEGÍA tör be középen, s a hálóba lő. (5:2) (5:2)

6
    Ancsin gólt lő, de belefújnak, szabaddobás. (4:2) (4:2)

5
    A visszafutásnál Aguirrezabalaga kap sárga lapot. (4:2) (4:2)

5
    Savic lövését védte Mikler kétszer is. (4:2) (4:2)

4
    Szöllősi beállóban rontott ziccert, a lerohanás végén LASICA eredményes. (4:2) (4:2)

4
    LARHOLM a jobb sarokba lövi a büntetőt. (3:2) (3:2)

4
    Mindegía passza után Ancsin harcol ki hetest betörés végén. (2:2) (2:2)

3
    LELE újabb átlövése középről Mikler lába között vágódik a hálóba. (2:2) (2:2)

2
    PRCE átlövése a kapusról és a kapufáról csorog a bal sarokba. (2:1) (2:1)

2
    LELE középről hatalmas bombát ereszt alulról a léc alá. (1:1) (1:1)

1
    Lele harcol ki szabaddobást balátlövőben. (1:0) (1:0)

1
    Pukhouski vesztett labdát, a lerohanás végén Blazevic passzát ZUBAI lövi be ziccerből. (1:0) (1:0)

1

A Csurgó kezdi a mérkőzést.

Megkezdődik a csapatok bemutatása.

A Pick tiszta kék szerelésben játszik majd, a Csurgó tiszta pirosban.

Egygólos hátrányból (24:25) kezdi a Pick a Csurgó elleni Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágóját.

Lassan véget ér a csapatok bemelegítése, közel tíz perc múlva kezdődik a visszavágó.

Pick Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Hegedűs, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 34 Lasica, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor

Csurgói KK: 16 Wyszomirski, 29 Pallag – 2 Herbert, 8 Grebenár, 10 Pukhouski, 13 Gazdag, 15 Borsos, 20 Pordán, 21 Lele, 23 Országh, 28 Szöllősi, 33 Savic, 39 Győri-Dani, 41 Füstös, 66 Nagy Máté, 88 Aguirrezabalaga. Edző: Imre Vilmos

Játékvezetők: Baranyi Antal, Szloska Krisztián.

A kupa négyes döntőjének a Veszprém, a Tatabánya és a Gyöngyös már biztos résztvevője, s a két EHF-kupainduló csapatunk vélhetően hatalmas küzdelmet vív majd a fennmaradó hely megszerzéséért.

A férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján fogadja szerda este a Pick Szeged csapata a Csurgó együttesét. Az első mérkőzésen minimális, egygólos előnyt szerzett hazai pályán a Csurgó (25:24), azaz saját közönsége előtt a szegedi gárdának minden esélye megvan a négy közé kerülés kiharcolására.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.