FK Anzsi Mahacskala – AZ Alkmaar 0:0 (vége) | Valencia – Ludogorets 1:0 (vége) | FC Viktoria Plzen – Olympique Lyon 2:1 (vége)
Benfica – Tottenham Hotspur 2:2 (vége) | ACF Fiorentina – Juventus FC 0:1 (vége) | SSC Napoli – FC Porto 2:2 (vége)
Real Betis – Sevilla 0:2 (3:4 bűnt. vége) | Salzburg – FC Basel 1:2 (vége)
bűntető vége (3:4)
Real Betis Balompié S.A.D.
0:2 (0:1)
Sevilla FC
csütörtök 20.03.2014, 21:05 • Benito Villamarín, Seville • Európa liga

Dráma lett a vége! Hiába kezdték jobban a büntetőrúgást a hazaiak, a végén kétszer hibáztak, így 3:4-es szétlövéses eredménnyel a Sevilla csapata jut a legjobb nyolc közé. Fortuna ma nem volt a Real Betis együttesével. Rengeteg helyzetet hagytak ki a hazaiak, egyáltalán nem érdemeltek vereséget, s kiesést sem.

0:0
    Vitolo kihagyja az első tizenegyest, lövését Adán fogja!

Büntetőrúgás kezdete.

Összességében 210 perc alatt sem tudták eldönteni a továbbjutás kérdését a csapatok. Nem maradt hátra más, jöhet az "orosz rulett", tehát a tizenegyesek!

Maradjanak velünk!

Befejeződött a hosszabbítás második félideje.

120
    Lejárt a rendes játékidő a hosszabbításban is, hamarosan lefújja a sípmester a ráadást is.

119
    Mindent egy lapra feltéve támadnak a hazaiak, el akarják dönteni a továbbjutás kérdését, nem akarnak tizenegyesekre hagyatkozni.

118
    Továbbra is a hazaiak rohamoznak, de csaknem tudják bevenni a Sevilla kapuját.

117
    Kettészakad a pálya, a feleknél olykor már hiányzik a középpálya.

116
    Nagyon úgy néz ki, hogy tizenegyesek döntenek majd a továbbjutást illetően.

115
    Cedrick esik el a tizenhatoson belül, de bíró sípja néma marad.

114
    Cedrick csúszott oda ütemtelenül ellenfelének, de nem kap érte sárga lapot.

112
    Jobban, veszélyesebben játszik a házigazda a hosszabbításban, de mindhiába, ha nem tudja fölényét gólra váltani.

111
    Támadtak a vendégek, de helyzetig ezúttal sem jutottak el.

110
    Szabadrúgást végezhettek el a vendéglátók. A kapu elé belőtt labda nagyon mélyre sikerült, a játékszer a kapu mögött hagyta el a játékteret.

108
    Cedrick tüzel a tizenhatosról. A labda messze a felső léc fölé száll.

107
    Rohamoznak a hazaiak, védekeznek a vendégek.

106
    Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.

Nem találtak a felek a kapuba a hosszabbítás első felvonásában. Továbbra is nyílt a továbbjutás kérdése.

105+3
    Befejeződött a hosszabbítás első félideje.

105+3
    Bacca le, Samperio be.

105+2
    Rövid szünet után folytatódhat a küzdelem.

105+1
    Bacca fekszik a földön, elég súlyosnak tűnik a sérülése.

105
    Mit hagytak ki a vendégek! Gameiro nyolc méteres löketét védte nagy bravúrral Adán, majd Bacca ismételhetett fejjel, de azt is hatástalanította a hazaiak portása!

103
    Újra Beto a főszerepben, ezúttal is jól mozdul ki a kapujából, egy bal oldali beadást húz le, jelezvén, hogy ő a levegő ura.

102
    Beto élt együtt a játékkal, jól jött ki kapujából, begyűjtötte a játékszert.

101
    Kissé visszaesett tempó, nem is csoda, fáradnak a játékosok mindkét oldalon.

100
    Beto gyűjti be a labdát, ezzel felszabadul a Sevilla kapuja.

98
    Labdabirtoklási fölényben a házigazda, a vendégek most csak a védekezésre koncentrálnak.

97
    Aktívabbak egyelőre a hazaiak, beszorul a Sevilla gárdája.

96
    Bacca futott lesre, szabadrúgás kifelé.

95
    Sevilla szögletét a vendégvédelemnek sikerült kivágnia, oda a lehetőség.

94
    Szögletet harcolt ki a házigazda. Jobb oldalról végezhetik majd el.

93
    Nagy küzdelem zajlik a pályán, lüktet a játék.

92
    Rögtön egymásnak rontanak a csapatok, természetesen nincs "ismerkedés".

91
    Elkezdődött a hosszabbítás első félideje.

Nem jutottak dűlőre a csapatok 180 perc alatt, jöhet a hosszabbítás. Kétszer tizenöt percet láthatunk majd. Ha ez alatt sem tudnák eldönteni a találkozót a felek, tizenegyesek következnek majd.

Vége a második félidőnek.

90+4
    Sevilla kapu a sorfalat találja telibe, majd az ismétlés is kapu mellé száll.

92+2
    Újabb szabadrúgást harcol ki a Betis Sevilla, most már közelebbről, húsz méterről lőhetik majd a szabadot. Talán ez az utolsó gólszerzési lehetőség a vendéglátók előtt.

90+1

90+1
    Három perc lesz a ráadás.

90
    A hazaiak szabadrúgása veszélytelenre sikerült, a sorfalat lőtték ki.

89
    Szabadrúgás rúgnak a vendéglátók, a kaputól való távolság 25 méter lehet.

89
    Coke sárgul be.

89
    A hazaiak rohamoznak, de gólhelyzetig nem jutnak el.

88
    Mindkét mesternek van még egy-egy cserelehetősége, de lehet már a hosszabbításra tartalékolnak vele.

87
    Csapkodó, kapkodó most a játék képe, a nagy rohanásba sok hiba csúszik mindkét oldalon.

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

84
    Nagyon úgy néz ki, hogy ebből hosszabbítás lesz.

83
    L. Reyes csap le egy labdára, majd lő 22 méterről méterekkel kapu mellé.

82
    Szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, azonban a kapu előterébe beívelt labda túl alacsony volt, így a vendégvédők kivágták azt.

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

79
    Cedrick futott lesre, szabadrúgás kifelé.

78
    Jelen állás szerint hosszabbításra áll a találkozó.

77
    J. Figueras sárgul be.

76
    Mbia helyén Vitolo.

75
    A Sevilla gólt szerzett!

Kétgólosra növeli előnyét a Sevilla együttese! CARLOS BACCA kap egy remek beadást Morenotól, a vendégcsatár köszöni szépen, hat méterről kapuba bombázza a labdát!

75
    Tizenöt perc van hátra a rendes játékidőből.

74
    Amennyiben talál egy gólt a házigazda, abban az esetben már biztosan nem lesz hosszabbítás.

73
    Baptistão le, Sevilla be.

73
    Érdekes módon még csak egy cserét láthattunk, pedig irgalmatlan tempóban "nyomják" a felek.

72
    Támadnak a vendégek, most védekezni kényszerül a házigazda.

71
    A jobb oldalról kapu elé belőtt labda azonban nem rejtett magában veszélyt.

70
    Újabb sarokrúgást rúghat a Sevilla együttese.

70
    Hatalmas harc, küzdelem a pályán. Minden labdáért megharcolnak a felek.

69
    Azonban a vendégek sarokrúgása veszélytelenre sikeredett.

68
    Coke harcolt ki szögletet csapata javára.

67
    Hosszú idő után támad a Sevilla, vajon meddig jutnak el a vendégek?

66
    Nono tüzelt kapu fölé tizennégy méter távolságból.

65
    Rengeteg helyzetet szórakoznak el a hazaiak, már fordíthattak volna. Csak nehogy visszaüssön majd ez később.

64
    Baptistão mit hagyott ki! A brazil játékos hét méterről tüzelhetett, de Beto kapus lábbal védett!

63
    Baptistão lőtt kapásból tizenhat méterről, de lövése méterekkel kerüli el a kapu jobb oldalát.

62
    Nagy erőkkel rohamoznak a hazaiak, most alárendelt szerepet játszanak a vendégek.

61
    A vendégek teljesítménye visszaesett, lehet hogy elfáradtak a saját maguk által diktált tempóba?

60
    Egy órája küzdenek a felek, jelen állás szerint a Real Betis a továbbjutó.

58
    Ezek most a hazaiak percei, több ígéretes lehetőséget dolgoztak ki. Azonban egyiket sem sikerült gólra váltaniuk.

57
    Újra Baptistão a főszerepben! A brazil játékos 25 méter távolságból tüzel egy hajszállal kapu fölé!

56
    Egy jobb oldali beadás után Baptistão fejelt kilenc méterről alig kapu fölé!

55
    Baptistão húzza vissza Rakitić-et, örülhet, hogy megúszta lap nélkül a hazai labdarúgó.

53
    Magas iramot diktálnak a felek, jó tempóban zajlik az összecsapás.

52
    Letámadnak a vendégek, nem hagyják kibontakozni a hazaiakat.

51
    J. Reyes le, Coke be.

50
    Baptistão lopta távolságot, majd tüzelt 20 méterről nem sokkal kapu fölé.

49
    Mbia csap le a labdára, ezt követően betör a büntetőterületen belülre, majd tüzel. Lövése kapu jobb oldala felé, Adán azonban védeni tud.

48
    Jó iramban kezdődik a második felvonás is.

47
    A Betis sarokrúgását kivédekezte a vendégcsapat, oda a lehetőség.

47
    Szögletet harcolnak ki a vendéglátók, jobb oldalról lőhetik majd.

46
    Változatlan összeállításban folytatják a felek a második negyvenöt percet is.

46
    A vendégek kezdték a második játékrészt.

46

Izgalmas, eseménydús félidőt láthattunk. A tempóra sem lehet panasz, hiszen hajtós első negyvenöt perc van mögöttünk. A vendégek egy gólt már ledolgoztak a hátrányukból, s ami fontosabb, gólt nem kaptak, így már csak egy találat választja el őket a hosszabbítástól. Amennyiben két gólt rúgnának a sevillaiak, nehéz helyzetbe kerülne a Betis, hiszen abban az esetben a hazaiaknak újabb két gólt kellene lőniük a továbbjutáshoz. Továbbra is nyílt a továbbjutás kérdése, bármi lehetséges..

45
    Az első játékrész rendes játékidejének utolsó percében járunk.

44
    Továbbra is fölényben játszanak a vendégek. Nekik a sietősebb, mennek is előre becsülettel.

43
    Mivel kitámadnak a vendégek, ez a hazaiaknak kedvez a kontráknál. Igaz, a vendéglátók ellentámadásai még nem érettek góllá.

42
    A sietség olykor kapkodásba torkollik, hektikus a játék képe.

40
    Marin jól centerez be a büntetőterületen belülre, de a hazai védők résen vannak, tisztázni tudnak.

39
    A túloldalon szabadrúgást rúghattak a hazaiak. A kapu elé ívelést követően Castro emelkedett a legmagasabbra, majd fejelt nem sokkal kapu mellé!

38
    Rengeteg pontrúgást pazarolnak el a vendégek, ez még visszaüthet.

37
    Rakitić beívelés helyett kis szöglet mellett döntött, rosszul tette, veszélytelen volt a kísérlet.

36
    Újabb sarokrúgást harcolt ki a Sevilla csapata.

35
    Továbbra is az a forgatókönyv, hogy támadnak a vendégek, s védekeznek a hazaiak.

34
    Rakitić ívelte be kapu elé a labdát, azonban a centerezés túl alacsony volt, így a hazai védelem tisztázni tudott.

33
    Szabadrúgást harcolnak ki a sevillaiak. Jobb oldalról ívelhetik majd be kapu elé a játékszert.

31
    A csereként beállt Nono sárgult be.

30
    A Betis szögletét kivédekezte a Sevilla hátsó sora, oda lehetőség.

30
    Sarokrúgást rúghatnak majd a hazaiak, bal oldalról ívelhetik be kapu elé a játékszert.

30
    Fél óra telt el a mérkőzésből, a vendégek diktálják a tempót, irányítják a találkozót.

29
    Gameiro futott lesre, szabadrúgás kifelé.

28
    Nagyon nyomnak a vendégek, beszorul a házigazda.

27
    Azonban mindkét szögletet kivédekezte a Real Betis.

26
    Újabb sarokrúgást láthatunk, ezúttal jobb oldalról végzik majd el a vendégek.

26
    Marin ívelt be veszélyesen bal oldalról, Adán kapus jól jött ki kapujából, öklözött egyet.

25
    Szögletet harcolnak ki a vendégek. Bal oldalról jöhet a kapu elé ívelt labda.

23
    Fütyül a hazaik közönség, nem tetszik nekik a mérkőzés alakulása, érthető. Azonban még így is jó pozícióban a Real Betis, továbbjutásra állnak. Ha kapnak egy további gólt, még úgy is hosszabbításra állnak majd.

22
    Egyelőre a vendégek forgatókönyve szerint alakul a találkozó. Már csak egy gólra vannak a hosszabbítástól a sevillaiak.

21
    Vajon mit tud erre lépni a házigazda?

20

Vezetést szereznek a vendégek! Moreno bal oldali beadásába beleér egy hazai védő, akiről JOSÉ ANTONIO REYES elé kerül labda, a vendégjátékos pedig 12 méterről kilövi a hosszú sarkot!

19
    Mbia sárgul be.

19
    Rövid megszakítás után folytatódhat a küzdelem.

18
    L. Reyes maradt len a földön, ápolni kell.

17
    Juanfran ívelte be kapu elé a sarokrúgást, de a vendégek hátsó sora tisztázni tud.

16
    Cedrick beadását szögletre mentik a vendégvédők.

15
    Perquisle, Nono be.

15
    Nagy vendéghelyzet maradt ki! Bacca felé érkezett egy magas labda, a vendégjátékos nem sokat teketóriázott, rögtön tüzelt, azonban közeli lövése kapu fölé szállt.

15
    Rövid szünet után folytatódhat a találkozó.

14
    Perquis maradt lenn a földön, ápolás miatt áll a játék.

13
    Rakitić a tizenhatosról azonnal kapura lőtt, de a hazai védők blokkolták a lövését.

12
    J. Reyes sarokrúgása teljesen veszélytelenre sikeredett, oda a lehetőség.

11
    Szögletet harcoltak ki a vendégek.

10
    Baptistão tüzelt a tizenhatoson belülről kapura, lövése azonban elszállt a bal kapufa mellett.

8
    Aktívabban kezdtek a hazaiak, igaz gólhelyzetet még nem sikerült kidolgozniuk.

7
    Az iramra nem lehet panasz, dinamikus a találkozó, pörgős a játék.

6
    Felváltva támadnak a felek, mindkét csapat a támadófocit preferálja.

5
    J. Figueras ívelte be kapu elé a megítélt szabadot, de a védelem kivágta a labdát, ezzel felszabadul a vendégek kapuja.

4
    D. Figueiras volt túlzottan agresszív, szabadrúgást végezhet el a Real Betis.

3
    Nem sokat ismerkedtek a felek, rögtön egymásnak estek.

2
    A mérkőzése első támadását a vendégek vezethették, de nem jutottak el ellenfelük kapujáig.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

Real Betis Balompié S.A.D.: Adán – Amaya, Perquis, J. Figueras, Moreno Juanfran – Carlos, N'Diaye, L. Reyes, Cedrick, Baptistão – Castro

Cserék: Sara – Paulão, Vadillo, Nono, Sevilla, Rodríguez, Molina

Sevilla Fútbol Club: Beto – Fazio, D. Figueiras, A. Moreno, Pareja – Mbia, Marin, Rakitić, J. Reyes, Gameiro – Bacca

Cserék: Varas – Navarro, Samperio, Vitolo, Coke, Fernández, Luismi

Játékvezetők: Proenca – Miranda, Trigo

Kedves Szurkolók!

Az Európa-liga nyolcaddöntőjében a sorsolás szeszélye folytán hispán párosítást követhetünk szemmel. A párosítás első felvonása már megvolt, akkor nem kis meglepetésre a Sevilla hazai pályán kapott ki a spanyol bajnokságban "tökutolsó", de az Európa-ligában szárnyaló Real Betistől. A kiesési szakaszban a hazaiak a szlovén Maribort búcsúztatták, míg a vendégek ugyan váratlanul, de nem érdemtelenül az orosz Rubin Kazanyt fosztották meg a továbbjutás élményétől. A Sevilla az utóbbi időben kiváló formában van, elég csak arra utalnunk, hogy a bajnokságban az utolsó négy fordulót győzelemmel zárták, jelenleg a tabella hetedik helyén tanyáznak. A Betis hét ponttal leszakadva utolsó a Primera Division-ban, és ha valami csoda nem történik, akkor jövőre a másodosztályban szerepelnek majd. Igaz azonban, hogy a Real Betis az utolsó három fordulóban öt pontot gyűjtött, tehát önmagukhoz képest ők is jó formában vannak, nem beszélve arról, hogy a Valenciát is sikerült nemzetközi porondon – ráadásul idegenben – legyűrniük. A múlt heti odavágó eredményének (0:2) tükrében immáron a Betis számít esélyesnek, legalábbis a továbbjutás szempontjából. Ezek után némi meglepetés lenne, ha a Sevilla ilyen hátrányból, idegenben tudná kiharcolni a legjobb nyolcba kerülést. Bár el kell mondanunk, hogy nem lehetetlen vállalkozás, mert papíron erősebb a vendégcsapat, kérdés, a hazaiak milyen napot fognak majd ki? Mert ezen is sok múlik majd..