FK Anzsi Mahacskala – AZ Alkmaar 0:0 (vége) | Valencia – Ludogorets 1:0 (vége) | FC Viktoria Plzen – Olympique Lyon 2:1 (vége)
Benfica – Tottenham Hotspur 2:2 (vége) | ACF Fiorentina – Juventus FC 0:1 (vége) | SSC Napoli – FC Porto 2:2 (vége)
Real Betis – Sevilla 0:2 (3:4 bűnt. vége) | Salzburg – FC Basel 1:2 (vége)
bűntető vége (3:4)
Real Betis Balompié S.A.D.
0:2 (0:1)
Sevilla FC
csütörtök 20.03.2014, 21:05 • Benito Villamarín, Seville • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Kedves Szurkolók!

Az Európa-liga nyolcaddöntőjében a sorsolás szeszélye folytán hispán párosítást követhetünk szemmel. A párosítás első felvonása már megvolt, akkor nem kis meglepetésre a Sevilla hazai pályán kapott ki a spanyol bajnokságban "tökutolsó", de az Európa-ligában szárnyaló Real Betistől. A kiesési szakaszban a hazaiak a szlovén Maribort búcsúztatták, míg a vendégek ugyan váratlanul, de nem érdemtelenül az orosz Rubin Kazanyt fosztották meg a továbbjutás élményétől. A Sevilla az utóbbi időben kiváló formában van, elég csak arra utalnunk, hogy a bajnokságban az utolsó négy fordulót győzelemmel zárták, jelenleg a tabella hetedik helyén tanyáznak. A Betis hét ponttal leszakadva utolsó a Primera Division-ban, és ha valami csoda nem történik, akkor jövőre a másodosztályban szerepelnek majd. Igaz azonban, hogy a Real Betis az utolsó három fordulóban öt pontot gyűjtött, tehát önmagukhoz képest ők is jó formában vannak, nem beszélve arról, hogy a Valenciát is sikerült nemzetközi porondon – ráadásul idegenben – legyűrniük. A múlt heti odavágó eredményének (0:2) tükrében immáron a Betis számít esélyesnek, legalábbis a továbbjutás szempontjából. Ezek után némi meglepetés lenne, ha a Sevilla ilyen hátrányból, idegenben tudná kiharcolni a legjobb nyolcba kerülést. Bár el kell mondanunk, hogy nem lehetetlen vállalkozás, mert papíron erősebb a vendégcsapat, kérdés, a hazaiak milyen napot fognak majd ki? Mert ezen is sok múlik majd..

Jó szurkolást, j szórakozást kívánok!

Real Betis Balompié S.A.D.: Adán – Amaya, Perquis, J. Figueras, Moreno Juanfran – Carlos, N'Diaye, L. Reyes, Cedrick, Baptistão – Castro

Cserék: Sara – Paulão, Vadillo, Nono, Sevilla, Rodríguez, Molina

Sevilla Fútbol Club: Beto – Fazio, D. Figueiras, A. Moreno, Pareja – Mbia, Marin, Rakitić, J. Reyes, Gameiro – Bacca

Cserék: Varas – Navarro, Samperio, Vitolo, Coke, Fernández, Luismi

Játékvezetők: Proenca – Miranda, Trigo

1

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

2
    A mérkőzése első támadását a vendégek vezethették, de nem jutottak el ellenfelük kapujáig.

3
    Nem sokat ismerkedtek a felek, rögtön egymásnak estek.

4
    D. Figueiras volt túlzottan agresszív, szabadrúgást végezhet el a Real Betis.

5
    J. Figueras ívelte be kapu elé a megítélt szabadot, de a védelem kivágta a labdát, ezzel felszabadul a vendégek kapuja.

6
    Felváltva támadnak a felek, mindkét csapat a támadófocit preferálja.

7
    Az iramra nem lehet panasz, dinamikus a találkozó, pörgős a játék.

8
    Aktívabban kezdtek a hazaiak, igaz gólhelyzetet még nem sikerült kidolgozniuk.

10
    Baptistão tüzelt a tizenhatoson belülről kapura, lövése azonban elszállt a bal kapufa mellett.

11
    Szögletet harcoltak ki a vendégek.

12
    J. Reyes sarokrúgása teljesen veszélytelenre sikeredett, oda a lehetőség.

13
    Rakitić a tizenhatosról azonnal kapura lőtt, de a hazai védők blokkolták a lövését.

14
    Perquis maradt lenn a földön, ápolás miatt áll a játék.

15
    Rövid szünet után folytatódhat a találkozó.

15
    Nagy vendéghelyzet maradt ki! Bacca felé érkezett egy magas labda, a vendégjátékos nem sokat teketóriázott, rögtön tüzelt, azonban közeli lövése kapu fölé szállt.

15
    Perquisle, Nono be.

16
    Cedrick beadását szögletre mentik a vendégvédők.

17
    Juanfran ívelte be kapu elé a sarokrúgást, de a vendégek hátsó sora tisztázni tud.

18
    L. Reyes maradt len a földön, ápolni kell.

19
    Rövid megszakítás után folytatódhat a küzdelem.

19
    Mbia sárgul be.

20
    A Sevilla gólt szerzett!

Vezetést szereznek a vendégek! Moreno bal oldali beadásába beleér egy hazai védő, akiről JOSÉ ANTONIO REYES elé kerül labda, a vendégjátékos pedig 12 méterről kilövi a hosszú sarkot!

21
    Vajon mit tud erre lépni a házigazda?

22
    Egyelőre a vendégek forgatókönyve szerint alakul a találkozó. Már csak egy gólra vannak a hosszabbítástól a sevillaiak.

23
    Fütyül a hazaik közönség, nem tetszik nekik a mérkőzés alakulása, érthető. Azonban még így is jó pozícióban a Real Betis, továbbjutásra állnak. Ha kapnak egy további gólt, még úgy is hosszabbításra állnak majd.

25
    Szögletet harcolnak ki a vendégek. Bal oldalról jöhet a kapu elé ívelt labda.

26
    Marin ívelt be veszélyesen bal oldalról, Adán kapus jól jött ki kapujából, öklözött egyet.

26
    Újabb sarokrúgást láthatunk, ezúttal jobb oldalról végzik majd el a vendégek.

27
    Azonban mindkét szögletet kivédekezte a Real Betis.

28
    Nagyon nyomnak a vendégek, beszorul a házigazda.

29
    Gameiro futott lesre, szabadrúgás kifelé.

30
    Fél óra telt el a mérkőzésből, a vendégek diktálják a tempót, irányítják a találkozót.

30
    Sarokrúgást rúghatnak majd a hazaiak, bal oldalról ívelhetik be kapu elé a játékszert.

30
    A Betis szögletét kivédekezte a Sevilla hátsó sora, oda lehetőség.

31
    A csereként beállt Nono sárgult be.

33
    Szabadrúgást harcolnak ki a sevillaiak. Jobb oldalról ívelhetik majd be kapu elé a játékszert.

34
    Rakitić ívelte be kapu elé a labdát, azonban a centerezés túl alacsony volt, így a hazai védelem tisztázni tudott.

35
    Továbbra is az a forgatókönyv, hogy támadnak a vendégek, s védekeznek a hazaiak.

36
    Újabb sarokrúgást harcolt ki a Sevilla csapata.

37
    Rakitić beívelés helyett kis szöglet mellett döntött, rosszul tette, veszélytelen volt a kísérlet.

38
    Rengeteg pontrúgást pazarolnak el a vendégek, ez még visszaüthet.

39
    A túloldalon szabadrúgást rúghattak a hazaiak. A kapu elé ívelést követően Castro emelkedett a legmagasabbra, majd fejelt nem sokkal kapu mellé!

40
    Marin jól centerez be a büntetőterületen belülre, de a hazai védők résen vannak, tisztázni tudnak.

42
    A sietség olykor kapkodásba torkollik, hektikus a játék képe.

43
    Mivel kitámadnak a vendégek, ez a hazaiaknak kedvez a kontráknál. Igaz, a vendéglátók ellentámadásai még nem érettek góllá.

44
    Továbbra is fölényben játszanak a vendégek. Nekik a sietősebb, mennek is előre becsülettel.

45
    Az első játékrész rendes játékidejének utolsó percében járunk.

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    D. Figueiras is besárgult.

45+1

Izgalmas, eseménydús félidőt láthattunk. A tempóra sem lehet panasz, hiszen hajtós első negyvenöt perc van mögöttünk. A vendégek egy gólt már ledolgoztak a hátrányukból, s ami fontosabb, gólt nem kaptak, így már csak egy találat választja el őket a hosszabbítástól. Amennyiben két gólt rúgnának a sevillaiak, nehéz helyzetbe kerülne a Betis, hiszen abban az esetben a hazaiaknak újabb két gólt kellene lőniük a továbbjutáshoz. Továbbra is nyílt a továbbjutás kérdése, bármi lehetséges..

Maradjnak velünk!

46

46
    A vendégek kezdték a második játékrészt.

46
    Változatlan összeállításban folytatják a felek a második negyvenöt percet is.

47
    Szögletet harcolnak ki a vendéglátók, jobb oldalról lőhetik majd.

47
    A Betis sarokrúgását kivédekezte a vendégcsapat, oda a lehetőség.

48
    Jó iramban kezdődik a második felvonás is.

49
    Mbia csap le a labdára, ezt követően betör a büntetőterületen belülre, majd tüzel. Lövése kapu jobb oldala felé, Adán azonban védeni tud.

50
    Baptistão lopta távolságot, majd tüzelt 20 méterről nem sokkal kapu fölé.

51
    J. Reyes le, Coke be.

52
    Letámadnak a vendégek, nem hagyják kibontakozni a hazaiakat.

53
    Magas iramot diktálnak a felek, jó tempóban zajlik az összecsapás.

55
    Baptistão húzza vissza Rakitić-et, örülhet, hogy megúszta lap nélkül a hazai labdarúgó.

56
    Egy jobb oldali beadás után Baptistão fejelt kilenc méterről alig kapu fölé!

57
    Újra Baptistão a főszerepben! A brazil játékos 25 méter távolságból tüzel egy hajszállal kapu fölé!

58
    Ezek most a hazaiak percei, több ígéretes lehetőséget dolgoztak ki. Azonban egyiket sem sikerült gólra váltaniuk.

60
    Egy órája küzdenek a felek, jelen állás szerint a Real Betis a továbbjutó.

61
    A vendégek teljesítménye visszaesett, lehet hogy elfáradtak a saját maguk által diktált tempóba?

62
    Nagy erőkkel rohamoznak a hazaiak, most alárendelt szerepet játszanak a vendégek.

63
    Baptistão lőtt kapásból tizenhat méterről, de lövése méterekkel kerüli el a kapu jobb oldalát.

64
    Baptistão mit hagyott ki! A brazil játékos hét méterről tüzelhetett, de Beto kapus lábbal védett!

65
    Rengeteg helyzetet szórakoznak el a hazaiak, már fordíthattak volna. Csak nehogy visszaüssön majd ez később.

66
    Nono tüzelt kapu fölé tizennégy méter távolságból.

67
    Hosszú idő után támad a Sevilla, vajon meddig jutnak el a vendégek?

68
    Coke harcolt ki szögletet csapata javára.

69
    Azonban a vendégek sarokrúgása veszélytelenre sikeredett.

70
    Hatalmas harc, küzdelem a pályán. Minden labdáért megharcolnak a felek.

70
    Újabb sarokrúgást rúghat a Sevilla együttese.

71
    A jobb oldalról kapu elé belőtt labda azonban nem rejtett magában veszélyt.

72
    Támadnak a vendégek, most védekezni kényszerül a házigazda.

73
    Érdekes módon még csak egy cserét láthattunk, pedig irgalmatlan tempóban "nyomják" a felek.

73
    Baptistão le, Sevilla be.

74
    Amennyiben talál egy gólt a házigazda, abban az esetben már biztosan nem lesz hosszabbítás.

75
    Tizenöt perc van hátra a rendes játékidőből.

75

Kétgólosra növeli előnyét a Sevilla együttese! CARLOS BACCA kap egy remek beadást Morenotól, a vendégcsatár köszöni szépen, hat méterről kapuba bombázza a labdát!

76
    Mbia helyén Vitolo.

77
    J. Figueras sárgul be.

78
    Jelen állás szerint hosszabbításra áll a találkozó.

79
    Cedrick futott lesre, szabadrúgás kifelé.

80
    Tíz perc van hátra a rendes játékidőből.

82
    Szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, azonban a kapu előterébe beívelt labda túl alacsony volt, így a vendégvédők kivágták azt.

83
    L. Reyes csap le egy labdára, majd lő 22 méterről méterekkel kapu mellé.

84
    Nagyon úgy néz ki, hogy ebből hosszabbítás lesz.

85
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

87
    Csapkodó, kapkodó most a játék képe, a nagy rohanásba sok hiba csúszik mindkét oldalon.

88
    Mindkét mesternek van még egy-egy cserelehetősége, de lehet már a hosszabbításra tartalékolnak vele.

89
    A hazaiak rohamoznak, de gólhelyzetig nem jutnak el.

89
    Coke sárgul be.

89
    Szabadrúgás rúgnak a vendéglátók, a kaputól való távolság 25 méter lehet.

90
    A hazaiak szabadrúgása veszélytelenre sikerült, a sorfalat lőtték ki.

90+1
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Bacca futott lesre, szabadrúgás kifelé.

92+2
    Újabb szabadrúgást harcol ki a Betis Sevilla, most már közelebbről, húsz méterről lőhetik majd a szabadot. Talán ez az utolsó gólszerzési lehetőség a vendéglátók előtt.