Chelsea F.C. – Arsenal FC 6:0 (vége) | Cardiff City FC – Liverpool F.C. 3:6 (vége) | Everton FC – Swansea City 3:2 (vége)
Hull City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Manchester City – Fulham FC 5:0 (vége) | Newcastle United – Crystal Palace 1:0 (vége)
Norwich – Sunderland AFC 2:0 (vége) | West Ham United – Manchester United 0:2 (vége)
Newcastle United
1:0 (0:0)
Crystal Palace
szombat 22.03.2014, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Premier League 31. fordulójában a 9. helyen álló Newcastle United a kiesés ellen küzdő 17. Crystal Palacet fogadja.

A Newcastle hazai környezetben 6-3-5-ös statisztikával rendelkezik.

A Palace otthonától távol 2-2-10-es eredménysort tud felmutatni.

Egymás ellen utóbbi öt találkozásuk alkalmával négyszer a newcastle-i csapat diadalmaskodott, egyszer pedig döntetleneztek a csapatok.

Cabaye távozása óta hullámzó teljesítményt mutat a hazai csapat, elvileg ők a találkozó esélyesei, lássuk melyik arcukat mutatják ma!

Newcastle United: Krul – Dummett , Coloccini (C), Williamson, Yanga-Mbiwa – Gouffran, Tiote, Anita, Sissoko – Cisse, de Jong. Cserék: Ameobi, Ben Arfa, Elliot, Gosling, Haidara, Marveaux, Taylor.

Crystal Palace: Speroni – Ward, Delaney, Dann , Mariappa – Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Ledley – Puncheon – Jerome. Cserék: Bannan, Gabbidon, Guedioura, Hennessey, Ince, Murray, O'Keefe.

Játékvezető: Lee Probert.

1

1
    Newcastle United kezdi a találkozót.

1
    United azonnal megpróbálta megrohamozni a londoniak kapuját. Tiote egy távoli lövéssel próbálkozott, de a kapus könnyedén hárított.

2
    Newcastle középről 18 méterről jöhet szabadrúgással.

3
    Tiote végezte el. A sorfalban a saját emberét találta el. Kirúgás következik.

4
    Puncheon adta be a labdát bal szélről. Williamson kifejelte a labdát szögletre.

5
    A szöglet veszélytelen volt.

7
    Cissé ívelte be a labdát De Jong felé. Kicsit mélyre sikerült és így Speroni kapta le az égből.

10
    Jerome kontrából jobb szélen húzott el, de középen nem volt érkező játékos.

12
    De Jong és Cisse összjátékát követően Cissé került helyzetbe. A kapus szeme közé lőtte a labdát 11 méterről amit Speroni ismét hárítani tudott.

14
    Az első negyed órában a hazaiak birtokolják többet a labdát. A londoniak csak gyors kontrákból próbálkoznak előre törni.

15
    A Newcastle legutóbb március 1-én a Hull City ellen tudott nyerni idegenben 1 – 4 re. A Palace viszont csak február 8-án a West Brom ellen 3 – 1re.

18
    Sissoko a jobb szélen lódult meg. Jó labdát kapott viszont a védők össze tudtak zárni a lövés pillanatában, így a labda csak Speroni kezébe vánszorgott.

20
    Továbbra is ostrom alatt a Crystal Palace kapuja. Immáron a 3. kaput el találó lövés érkezett, míg az idegenbelieknek egy sem volt.

24
    Jelen pillanatban kicsit ketté szakadt a pálya. Mind két csapat ívelgetéssel és gyors kontrákkal próbálja megtörni a védelmet,

25
    Gouffran gyönyörűen szerelte Jeromot a 16oson belül. A szerelést követően lent maradt a védő. Ápolni kellett, de minden bizonnyal vissza tér pár percen belül.

27
    Gouffran vissza lépett a pályára.

29
    Anita próbálta Sissokot kiugratni, de a védők tisztáztak.

31
    Sissoko a jobb szélen viharzott el. Beadása Cissé felé irányult aki jobb lábbal kapásból kapura küldte. Speroni ismételten bravúrral hárított.

32
    Dummett bal oldali szögletzászlótól adott be, De Jong próbálta visszafejelni, de nem volt érkező játékos.

32
    Gouffran középről indult be a 16oson belülre. Szépen verekedte át magát a védelmen majd bal szélről kiszorított helyzetből kapura lőtt, amit Speroni könnyedén hárított.

34
    A szöglet után kavarodást követően a védő tisztázás közben vétlenül ért kézzel a labdához. A játékvezető sípja néma maradt.

36
    Óriási viharokat élt túl a Crystal Palace.

39
    Bolasiebe szállt bele Dummett, de lapot nem kapott érte csak szóbeli figyelmeztetést.

40
    Bolasie egy szép támadás után a 16os jobb sarkáról vette célba a kaput. A labda viszont centikkel suhant el a léc felett.

43
    Egyébként a hazaiak a szokásos fekete fehér felsőben és fekete nadrágban, míg a vendégek vörös kék pólóban és kék nadrágban léptek pályára.

45
    A félidő végére a vendéglátó gárda továbbra is jóval többet birtokolja a labdát.

45+1
    Két percet hosszabbít a játékvezető.

45+2
    Ward szabálytalankodott De Jongal szemben. Jobb oldalról rúghat szabadrúgást a Newcastle.

45+3
    Dummett állt a labda mögé. Bal lábbal tűzte kapura, de pontatlan volt és fölé ment.

A hazaiak nem tudták megtörni a Crystal Palace szervezett védelmét. Jóval többet próbálkoztak, de képtelenek voltak a hálóba juttatni a labdát.Ebben nagy szerepe volt Speroninak. A vendégeknek az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövésük. A félidő alapján kérdéses hogy meg tudják e tartani ezt a 0-0 ás eredményt a kaput ostromló szarkák ellen.

46

46
    A második félidő ugyan úgy kezdődik ahogyan az első abba maradt. A hazaiak járatják a labdát és próbálnak helyzetbe kerülni.

48
    Egy gyors kontrát követően Jerome a bal szélen viszonylag üresen maradt. Mielőtt el tudta volna lőni a labdát egy védő szögletre tisztázott.

51
    A hazaiak 2 szögletet rúghattak egymás után. Mind kettő veszélytelen volt.

52
    A csapatok felállásában nem történt változás. Egyik edző sem vélte úgy hogy cserélnie kellene a második játékrészre.

54
    Dikgacoit szépen ugratták ki a jobb szélen. Egy az egyben vezethette rá a kapusra aki felett át akarták emelni a labdát, Krul azonban hatalmasat védett.

55
    Bolasie a bal szélről tört befelé. Egy-két emberen átverekedte magát majd kapura lőtt 14 méterről. A labda a felső lécről vágódott ki.

57
    A labda birtoklásban nincs változás viszont meglepően veszélyesebben játszik a Crystal Palace a második félidő első 10 percében.

59
    De Jong jött le a pályáról. Ben Arfa váltotta őt.

60
    Anita végzett el szögletet a jobb szélről. Speroni ki vetődött érte és közben saját csapattársával ütközött. Nem történt sérülés szerencsére.

63
    Sissoko gyönyörűen ugratta ki a középen érkező Cissét. Cissé lövése Speroniról a mezőnybe vágódott majd a védők tisztáztak.

66
    A szarkák ismét megpróbálnak dominálni. Egyre több helyzetet alakítanak ki.

67
    A vendégek is cserélnek. Az eddig elég aktív Bolasie helyett Bannan lépett pályára.

70
    Ben Arfa nagyszerű cselek után a jobb szélről adta be a labdát. Cissé fejese azonban a kapu fölé szállt.

72
    Ben Arfa ismételten az egyik fő szereplő. Gyönyörűen készítette elő a labdát Anitának a 16 os előterében. Akinek a lövését blokkolták. Szöglet következik.

73
    Ezt a pontrúgást is lehúzza Speroni aki eddig kifogástalanul teljesít.

74
    Egyre kiélezettebb a játék a vendégek kapuja előtt. A védelemre elég nagy nyomás nehezedik.

75
    Jeromeot Murray váltja a pályán a vendégeknél.

75
    A hazaiaknál pedig Gouffran helyett a csatár Ameobi érkezett a játéktérre.

78
    A cserék azt mutatják hogy a hazaiak mindenképpen meg szeretnék szerezni a győzelmet. A vendégek pedig inkább meg szeretnék tartani az idegenbeli xet.

80
    Újabb csere a vendégeknél. Ezzel kihasználták mind a három csere lehetőségüket. Puncheont Guedioura váltotta.

81
    Az utolsó 10 percre a londoniak teljesen átadták a játék teret a szarkáknak. Szinte végig a hazaiak birtokolják a labdát, de csak távoli lövésekre futja. Most éppen Tiote próbálkozott, de csúnyán fölé durrantott.

85
    Az első sárga lapot Delaney kapta. Aki a 16os előterében szabálytalankodott Cissevel szemben. Előnyszabály után a támadás végén osztotta ki a lapot a játékvezető.

88
    Az utolsó pár percre Marveaux is pályára léphet. Ő Sissoko helyére állt be. A hazaiaknak sem maradt több csere lehetősége.

89
    A játék nagyon lelassult az utóbbi percekben. Nem mernek kockáztatni a csapatok.

90
    Három percet hosszabbít a játék vezető.

90+2
    Tiote óriási bombája a felső lécen csattant. A mezőnybe kipattanó labda Cissé elé került aki bejátszotta a labdát középre. Ott azonban mindenki előtt elcsorgott a labda.
    Hatalmas helyzetet puskáztak el a hazaiak!

90+4
    A Newcastle gólt szerzett!

Ben Arfa a jobb szélen tört be és beadta a labdát CISSE nek aki fejjel juttatta hálóba a labdát.
    Elképesztő végjátékot láthattunk. Nagyszerű befejezés.

90+6

A mérkőzés elég egyoldalúnak tűnt az első játékrészben. Végig a hazaiak birtokolták a labdát. A vendégeknek csak momentumai voltak, de szépen tartották magukat. Végül azonban nem tudtak ponttal haza térni. A hosszabbítás utolsó másodperceit már nem tudták kivédekezni. A szarkák szerencsével végül de meg szerezték otthonukban a három pontot. (17:58:01)