Chelsea F.C. – Arsenal FC 6:0 (vége) | Cardiff City FC – Liverpool F.C. 3:6 (vége) | Everton FC – Swansea City 3:2 (vége)
Hull City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Manchester City – Fulham FC 5:0 (vége) | Newcastle United – Crystal Palace 1:0 (vége)
Norwich – Sunderland AFC 2:0 (vége) | West Ham United – Manchester United 0:2 (vége)
Newcastle United
1:0 (0:0)
Crystal Palace
szombat 22.03.2014, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Barclays Premier League

A mérkőzés elég egyoldalúnak tűnt az első játékrészben. Végig a hazaiak birtokolták a labdát. A vendégeknek csak momentumai voltak, de szépen tartották magukat. Végül azonban nem tudtak ponttal haza térni. A hosszabbítás utolsó másodperceit már nem tudták kivédekezni. A szarkák szerencsével végül de meg szerezték otthonukban a három pontot. (17:58:01)

90+6

90+4
    A Newcastle gólt szerzett!

Ben Arfa a jobb szélen tört be és beadta a labdát CISSE nek aki fejjel juttatta hálóba a labdát.
    Elképesztő végjátékot láthattunk. Nagyszerű befejezés.

90+2
    Tiote óriási bombája a felső lécen csattant. A mezőnybe kipattanó labda Cissé elé került aki bejátszotta a labdát középre. Ott azonban mindenki előtt elcsorgott a labda.
    Hatalmas helyzetet puskáztak el a hazaiak!

90
    Három percet hosszabbít a játék vezető.

89
    A játék nagyon lelassult az utóbbi percekben. Nem mernek kockáztatni a csapatok.

88
    Az utolsó pár percre Marveaux is pályára léphet. Ő Sissoko helyére állt be. A hazaiaknak sem maradt több csere lehetősége.

85
    Az első sárga lapot Delaney kapta. Aki a 16os előterében szabálytalankodott Cissevel szemben. Előnyszabály után a támadás végén osztotta ki a lapot a játékvezető.

81
    Az utolsó 10 percre a londoniak teljesen átadták a játék teret a szarkáknak. Szinte végig a hazaiak birtokolják a labdát, de csak távoli lövésekre futja. Most éppen Tiote próbálkozott, de csúnyán fölé durrantott.

80
    Újabb csere a vendégeknél. Ezzel kihasználták mind a három csere lehetőségüket. Puncheont Guedioura váltotta.

78
    A cserék azt mutatják hogy a hazaiak mindenképpen meg szeretnék szerezni a győzelmet. A vendégek pedig inkább meg szeretnék tartani az idegenbeli xet.

75
    A hazaiaknál pedig Gouffran helyett a csatár Ameobi érkezett a játéktérre.

75
    Jeromeot Murray váltja a pályán a vendégeknél.

74
    Egyre kiélezettebb a játék a vendégek kapuja előtt. A védelemre elég nagy nyomás nehezedik.

73
    Ezt a pontrúgást is lehúzza Speroni aki eddig kifogástalanul teljesít.

72
    Ben Arfa ismételten az egyik fő szereplő. Gyönyörűen készítette elő a labdát Anitának a 16 os előterében. Akinek a lövését blokkolták. Szöglet következik.

70
    Ben Arfa nagyszerű cselek után a jobb szélről adta be a labdát. Cissé fejese azonban a kapu fölé szállt.

67
    A vendégek is cserélnek. Az eddig elég aktív Bolasie helyett Bannan lépett pályára.

66
    A szarkák ismét megpróbálnak dominálni. Egyre több helyzetet alakítanak ki.

63
    Sissoko gyönyörűen ugratta ki a középen érkező Cissét. Cissé lövése Speroniról a mezőnybe vágódott majd a védők tisztáztak.

60
    Anita végzett el szögletet a jobb szélről. Speroni ki vetődött érte és közben saját csapattársával ütközött. Nem történt sérülés szerencsére.

59
    De Jong jött le a pályáról. Ben Arfa váltotta őt.

57
    A labda birtoklásban nincs változás viszont meglepően veszélyesebben játszik a Crystal Palace a második félidő első 10 percében.

55
    Bolasie a bal szélről tört befelé. Egy-két emberen átverekedte magát majd kapura lőtt 14 méterről. A labda a felső lécről vágódott ki.

54
    Dikgacoit szépen ugratták ki a jobb szélen. Egy az egyben vezethette rá a kapusra aki felett át akarták emelni a labdát, Krul azonban hatalmasat védett.

52
    A csapatok felállásában nem történt változás. Egyik edző sem vélte úgy hogy cserélnie kellene a második játékrészre.

51
    A hazaiak 2 szögletet rúghattak egymás után. Mind kettő veszélytelen volt.

48
    Egy gyors kontrát követően Jerome a bal szélen viszonylag üresen maradt. Mielőtt el tudta volna lőni a labdát egy védő szögletre tisztázott.

46
    A második félidő ugyan úgy kezdődik ahogyan az első abba maradt. A hazaiak járatják a labdát és próbálnak helyzetbe kerülni.

46

A hazaiak nem tudták megtörni a Crystal Palace szervezett védelmét. Jóval többet próbálkoztak, de képtelenek voltak a hálóba juttatni a labdát.Ebben nagy szerepe volt Speroninak. A vendégeknek az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövésük. A félidő alapján kérdéses hogy meg tudják e tartani ezt a 0-0 ás eredményt a kaput ostromló szarkák ellen.

45+3
    Dummett állt a labda mögé. Bal lábbal tűzte kapura, de pontatlan volt és fölé ment.

45+2
    Ward szabálytalankodott De Jongal szemben. Jobb oldalról rúghat szabadrúgást a Newcastle.

45+1
    Két percet hosszabbít a játékvezető.

45
    A félidő végére a vendéglátó gárda továbbra is jóval többet birtokolja a labdát.

43
    Egyébként a hazaiak a szokásos fekete fehér felsőben és fekete nadrágban, míg a vendégek vörös kék pólóban és kék nadrágban léptek pályára.

40
    Bolasie egy szép támadás után a 16os jobb sarkáról vette célba a kaput. A labda viszont centikkel suhant el a léc felett.

39
    Bolasiebe szállt bele Dummett, de lapot nem kapott érte csak szóbeli figyelmeztetést.

36
    Óriási viharokat élt túl a Crystal Palace.

34
    A szöglet után kavarodást követően a védő tisztázás közben vétlenül ért kézzel a labdához. A játékvezető sípja néma maradt.

32
    Gouffran középről indult be a 16oson belülre. Szépen verekedte át magát a védelmen majd bal szélről kiszorított helyzetből kapura lőtt, amit Speroni könnyedén hárított.

32
    Dummett bal oldali szögletzászlótól adott be, De Jong próbálta visszafejelni, de nem volt érkező játékos.

31
    Sissoko a jobb szélen viharzott el. Beadása Cissé felé irányult aki jobb lábbal kapásból kapura küldte. Speroni ismételten bravúrral hárított.

29
    Anita próbálta Sissokot kiugratni, de a védők tisztáztak.

27
    Gouffran vissza lépett a pályára.

25
    Gouffran gyönyörűen szerelte Jeromot a 16oson belül. A szerelést követően lent maradt a védő. Ápolni kellett, de minden bizonnyal vissza tér pár percen belül.

24
    Jelen pillanatban kicsit ketté szakadt a pálya. Mind két csapat ívelgetéssel és gyors kontrákkal próbálja megtörni a védelmet,

20
    Továbbra is ostrom alatt a Crystal Palace kapuja. Immáron a 3. kaput el találó lövés érkezett, míg az idegenbelieknek egy sem volt.

18
    Sissoko a jobb szélen lódult meg. Jó labdát kapott viszont a védők össze tudtak zárni a lövés pillanatában, így a labda csak Speroni kezébe vánszorgott.

15
    A Newcastle legutóbb március 1-én a Hull City ellen tudott nyerni idegenben 1 – 4 re. A Palace viszont csak február 8-án a West Brom ellen 3 – 1re.

14
    Az első negyed órában a hazaiak birtokolják többet a labdát. A londoniak csak gyors kontrákból próbálkoznak előre törni.

12
    De Jong és Cisse összjátékát követően Cissé került helyzetbe. A kapus szeme közé lőtte a labdát 11 méterről amit Speroni ismét hárítani tudott.

10
    Jerome kontrából jobb szélen húzott el, de középen nem volt érkező játékos.

7
    Cissé ívelte be a labdát De Jong felé. Kicsit mélyre sikerült és így Speroni kapta le az égből.

5
    A szöglet veszélytelen volt.

4
    Puncheon adta be a labdát bal szélről. Williamson kifejelte a labdát szögletre.

3
    Tiote végezte el. A sorfalban a saját emberét találta el. Kirúgás következik.

2
    Newcastle középről 18 méterről jöhet szabadrúgással.

1
    United azonnal megpróbálta megrohamozni a londoniak kapuját. Tiote egy távoli lövéssel próbálkozott, de a kapus könnyedén hárított.

1
    Newcastle United kezdi a találkozót.

1

Newcastle United: Krul – Dummett , Coloccini (C), Williamson, Yanga-Mbiwa – Gouffran, Tiote, Anita, Sissoko – Cisse, de Jong. Cserék: Ameobi, Ben Arfa, Elliot, Gosling, Haidara, Marveaux, Taylor.

Crystal Palace: Speroni – Ward, Delaney, Dann , Mariappa – Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Ledley – Puncheon – Jerome. Cserék: Bannan, Gabbidon, Guedioura, Hennessey, Ince, Murray, O'Keefe.

Játékvezető: Lee Probert.

A Premier League 31. fordulójában a 9. helyen álló Newcastle United a kiesés ellen küzdő 17. Crystal Palacet fogadja.

A Newcastle hazai környezetben 6-3-5-ös statisztikával rendelkezik.

A Palace otthonától távol 2-2-10-es eredménysort tud felmutatni.

Egymás ellen utóbbi öt találkozásuk alkalmával négyszer a newcastle-i csapat diadalmaskodott, egyszer pedig döntetleneztek a csapatok.

Cabaye távozása óta hullámzó teljesítményt mutat a hazai csapat, elvileg ők a találkozó esélyesei, lássuk melyik arcukat mutatják ma!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.