Csehország – Japán2 3:1 (vége) | Finnország – Kanada 0:7 (vége) | Svédország – Oroszország 1:5 (vége)
Magyarország – USA 0:7 (vége)
Magyarország
0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
USA
hétfő 24.03.2014, 18:30 • Jégpalota, Káposztásmegyer, Budapest • U18 Női Világbajnokság

Várjuk a kedves olvasókat szerdán is, hajrá magyarok! (20:33:21)

A közönség kedvenc magyar játékos Horváth Tiffani lett.

Az amerikaik csapat legjobbja Taylor Williamson lett.

Sajnos ennek ellenére is magabiztos győzelmet arattak az amerikai lányok, így a mi csapatunknak a szerdai oroszok elleni mérkőzés kiemelten fontos lesz.

A mérkőzés legjobb magyar játékosa Németh Anikó lett, aki több, mint 60 lövést hárított.

60:00

59:57
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!

Az utolsó pillanatban egy igen szerencsétlen gólt kap a magyar csapat. Egy védő korcsolyáján megpattanva jut a korong a kapuba. A gólt TAYLOR WILLIAMSON nevére írják, mint utolsó beleérő játékos.

59:30
    A közönség természetesen vastapssal ünnepli a lányokat az utolsó percben.

58:40
    Skarzynski iramodik meg a bal szélen és egészen Némethig korcsolyázik, aki mamuttal hárít.

58:21
    Tilos felszabadítás (USA).

58:00
    A mérkőzés utolsó 2 perce kezdődik.

57:31

Sajnos ebben a harmadban is születik vendég gól. TAYLAR CIANFARANO talál be. Assziszt: Rolfes

56:00
    Azonos létszámnál is tovább támadnak a vendégek, bár talán már nem akkora elánnal, mint korábban.

55:00
    Kiegészül a magyar csapat.

54:00
    Első lövés az emberelőnyös helyzet alatt. Marshall lövi telibe Németh-et.

53:00
    Kiállítás a magyaroktól, Pintér Hanna büntetése 2 perc, gáncsolásért.

53:00
    Laing lövése hal el Németh kesztyűjében.

52:30
    Késleltetett kiállítás lesz a magyar csapatból.

52:00
    Les (USA).

51:15
    Skarzynski lövése megy mellé.

50:15
    Egy újabb vendég lövés, ezúttal a vas segíti ki a magyar csapatot.

50:00
    Wellhausen kapu elé betett korongjára vetődik ki Németh és tenyerel rá.

49:30
    Dunne lövése megy fölé.

48:15
    Odnoga korongszerzése után építkezhetnek a magyarok.

47:30
    Újfent a magyar kapu előtt zajlanak az események, de kapura lövés sincs.

46:30
    Pintér Lili ugrik ki és száguld a vendég kapuig, azonban Burt jól jön ki és nagy igyekezetében még saját védőjével is összecsúszik, sajnos nincs gól.

46:05
    Roque lövését fogja másodszorra Németh.

45:35
    A visszatérő Zarecki ereszt meg egy lövést, de az egy védőn megpattan és elkerüli a kaput.

45:20
    A vendégek kiegészülnek.

44:00
    Előnyben fel tud állni a hazai csapat, de sajnos a kapura lövésig nem jutnak el.

43:30
    Németh Bernadett szerez korongot a magyar kapu mögött.

43:20
    Kiállítás az amerikaiaktól. Zarecki büntetése testtel lökésért 2 perc.

43:10
    Tilos felszabadítás (HUN).

42:40
    Wellhausen beadása szerencsére nem ér célt, nem forgott veszélyben a magyar kapu.

41:50
    Kiegészült a magyar csapat.

41:30
    Dunne lövése megy el keresztben a magyar kapu előtt.

40:30
    Amerikai helyzetekkel kezdődik a harmad, de Németh nagy nehezen megkaparintja a korongot.

40:01

A második harmad sem múlik el sajnos kapott gól nélkül, bár nagyon jól állták a sarat lányok. Az első gól egy szépen kijátszott akció végén született a harmad derekán, egyenlő létszámnál, míg a második találat emberelőnyös szituációban született.

40:00

39:50
    Kiállítás a magyaroktól. Németh Bernadett büntetése 2 perc bottal akasztásért.

39:40
    A vendég kapus lekorcsolyázik.

39:00
    Gilmore a kapu szájából lő, de Németh a legjobb helyen állt, így elmaradt a gól.

38:30
    Ahbe kapura emelt korongjába kap bele Németh, így az fölé megy.

38:10
    Wellhausen elől hozza el a korongot a magyar védő.

37:00

35:41
    A góllal a magyar csapat kiegészült.

35:41

Gyorsan kihasználja az előnyt a vendég csapat, egy szépen kijátszott helyzet után MEGAN KELLER talál be. Assziszt: Williamson.

35:10
    Kiállítás a magyar csapatból. Odnoga büntetése 2 perc a játék késleltetéséért.

35:10
    Kisebb dulakodás a magyar kapu előtt.

35:00
    Németh véd hatalmas bravúrral az újabb vendég helyzetnél.

34:20
    Pontatlanok az amerikai passzok, nem tudnak felfejlődni a vendégek.

33:42
    Les (USA).

33:10
    Cianfarano kapura löbbölt korongjára tenyerel Németh.

31:45

Wellhausen lövése sajnos kijön Némethről, amire lecsap az ott settenkedő VICTORIA SULLIVAN és kegyetlenül belövi. Assziszt: Bizal.

31:20
    Dunne lövését fogja bravúrral Németh.

30:40
    Skarzynski lövése egy védőn megpattanva megy fölé.

30:00
    A magyar csapat most hosszú percekre a saját kapuja előtt ragad, a vendégek uralják a játékot.

28:56

28:30
    Samoskevich veszélyeztet újfent, de a lövése a kapu fölé száll.

27:15
    Ezúttal Ahbe tör be középen a magyar harmadban, de a védők szerelni tudnak.

26:45
    Zarzecki, mint a villám, iramodik meg a jobb oldalon, de Némethen most nem tud kifogni.

26:10
    Samoskevich áll bele egy lövésbe, de szerencsére pontatlan.

25:50
    A buli után újabb magyar lövés, amibe már Burt-nek is bele kell érnie.

25:45
    Ungár Kiugrása után egy jó lövés, a korong centikkel csúszik a kapu mellé.

25:00
    Pintér Hannát nyomják el a kapu mögött az amerikai védők.

24:00
    Grokovic csak centikkel marad le a korongról, így azonban tilos.

23:20
    Pintér Lili szerez ügyesen korongot és 1 az 1-ben viszi az utolsó amerikai védőre, aki azonban kiszorítja, így nem tud veszélyessé válni az akció.

23:00
    Wellhausen lövése után Németh kezében a korong.

22:10
    Les (USA).

22:00
    Pintér szerez korongot a saját harmadában, de sajnos a semleges harmadban el is veszti azt.

20:50
    A vendégek ott folytatják, ahol abbahagyták, támadnak kíméletlenül.

20:01

Az amerikaiak nem hazudtolják meg önmagukat, vb ezüstérmesként nagyon határozottan és eredményesen kezdték a mérkőzést. Az első góljuk után még úgy tűnt a magyar védők és Németh bravúros teljesítményének köszönhetően nem nő a különbség, de sajnos a harmad végére a lányaink talán elfáradtak és gyors egymásutánban még 2 gólt kaptak. Ettől függetlenül dicsérendő főleg Németh kapus teljesítménye, hiszen a kapura lövések számát tekintve nagyobb arányú ameriakai vezetés sem lenne meglepő.

20:00

19:45
    Pintér korongszerzése a harmad utolsó momentuma, sajnos a lövésébe beleblokkolnak a védők.

19:15
    Kent lövése megy centikkel mellé.

18:30
    Kicsit visszább vettek az amerikaiak, több a magyar korongbirtoklás és láthatóan nagyobb teret engednek a magyar lányoknak.

17:30
    Grkovic szerez korongot és iramodik meg a jobb szélen, de sajnos lövés nem lesz az akcióból.

16:45

Sajnos gyorsan jön a harmadik is. REBECCA GILMORE keverget a kapu előtt, majd megereszt egy bombát, ami kíméletlenül a keresztvas alatt köt ki. Assziszt: Williamson

15:50

A kimaradt helyzet után gyorsan itt az ismétlés, ami be is akad sajnos. ABBY ROQUE a gólszerző. Assziszt: Rodgers

14:45
    Rdogers lövése a kapu fölé száll.

14:20
    Újabb amerikai lövés hal el Németh lepkésében.

14:20
    Les (USA).

14:10
    Jókai-Szilágyi sprintel egy korongért, de sajnos a vendég védő hamarabb ér oda.

13:00
    Szinte csak a hazai harmadban folyik a játék. Nyomnak az amerikai lányok, de a magyar védők eddig nagyon jól teljesítenek.

12:00
    Laing nagyon aktív, beadásnak szánt korongja végül Németh kezébe kerül.

11:30
    Marshall lövését blokkolja az egyik magyar védő.

11:10

10:40
    A magyar csapat kiegészült.

10:20
    Újabb Bizal lövés, ezúttal egy védőben akad el a pakk.

10:00
    Bizal lövése csúszik el centikkel a jobb kapuvas mellett, majd a palánkról visszajövő korongot bravúrral fogja Németh.

09:30
    Szépen felállnak előnyben a vendégek, de egyelőre nem volt veszélyes lövésük.

09:00
    Cianfarano csúnyán eltöri a korongot a lövésnél, így az elkerüli a kaput.

08:40
    Kiállítás a magyar csapatból. Németh Bernadett büntetése testtel lökésért 2 perc.

07:45
    Laing szerez korongot a kapu előtt, a védőknek azonban sikerül elnyomni az amerikai lányt.

07:00
    Támadásba vált át a magyar csapat, sajnos korongot veszítünk az ellenfél harmadában.

06:30
    Ahbe közeli lövését hárítja lábbal Németh, szép mozdulat volt.

05:50
    Dabasi iramodik meg a bal szélen, de a lövése nem talál kaput.

05:15
    Rodgers veszít korongot a magyar kapu mögött, ezzel kicsit enyhül a nyomás.

04:45
    Kapu előtti tusakodás után Németh tenyerel a korongra.

04:05
    Egy amerikai harmadban történő korongbedobás utána sajnos a vendégek hozzák el a korongot és állnak fel a magyar kapu előtt.

03:45
    Többet támadnak a vendégek, de a lányaink egyelőre állják a sarat, nincsen újabb gól.

02:30
    A második nagyobb amerikai lövésnél hárítani a tud a magyar kapus.

01:25

Szinte a semmiből születik az első gól, TAYLAR CIANFARANO iramodott meg a magyar védők között és lőtte be a korongot Németh mammutjai között. . Assziszt: Laing

01:15

01:05
    Les (USA).

01:00

00:01
    A korongbedobás után az amerikai csapat hozza el a korongot.

00:01

Pár perc és kezdődik a mérkőzés, ebben a pillanatban vonulnak be a csapatok.

A lányok mai ellenfele a legutóbbi ezüstérmes, Egyesült Államok válogatottja lesz. Az amerikaiak tegnap meg is mutatták mire képesek, a 2. harmadban mutatott meggyőző játékkal 6-1-re kiütötték az orosz csapatot. A mieink a tavalyi bronzérmes svédektől szenvedtek 5-1-es arányú vereséget, azonban a mutatott játék alapján, ha ma egy kicsit több szerencséjük lesz a lányoknak, szorosabb eredmény is születhet.

A tavalyi világbajnokságon a 2 csapat nem találkozott.

USA kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Brittany Bugalski, Kaitlin Burt, Erin O'Neil.

Védők: Sydney Baldwin, Grace Bizal, Jincy Dunne, Megan Keller, Patricia Marshall, Toni Miano, Maddie Rolfes, Melissa Samoskevich, Sophie Skarzynski.

Csatárok: Brooke Ahbe, Mckenna Brand, Taylar Cianfarano, Rebecca Gilmore, Makenzie Kent, Alexandria Laing, Caitrin Lonergan, Maliya Rodgers, Abby Roque, Victoria Sullivan, Baylee Wellhausen, Taylor Williamson, Grace Zarzecki.

Magyarország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Horváth Vanessa, Németh Anikó, Poltzer Renáta.

Védők: Holzer Bernadett, Köles Kata, Medgyes Dorottya, Németh Bernadett, Odnoga Lotti, Pál Vanda, Szűcs Anita, Tóth Enikő.

Csatárok: Dabasi Réka, Fodor Lili, Gottlibet Zora, Jelena Grkovic, Horváth Tifani, Jókai-Szilágyi Kinga, Kiss Andrea, Krivi Krisztina, Nagy Orsolya, Pártos Réka, Pavuk Petra, Pintér Hanna, Pintér Lili, Szelényi Hang, Ungár Rebeka, Váradi Nikolett.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 2. Cianfarano (Laing), 16. Roque (Rodgers), 17. Gilmore (Williamson), 32. Sullivan (Bizal), 36. Keller (Williamson), 58. Cianfarano (Rolfes), 60. Williamson

Magyarország: Németh A. (Poltzer) – Németh B., Tóth E., Krivi, Horváth T., Pintér L. – Kolesi, Medgyes, Kiss A., Dabasi, Grkovic – Pál, Odnoga, Ungar, Pintér H., Jókai-Szilágyi – Holzer, Pártos, Gottlibet
    USA: Burt (O'Neil) – Baldwin, Keller, Williamson, Lonergan, Gilmore – Dunne, Rolfes, Zarecki, Liang, Cianfarano – Bizal, Marshall, Roque, Wellhausen, Rodgers – Skarzynski, Samoskevich, Sullivan, Kent, Ahbe

Játékvezetők: Gabriella Gran – Veronica Johansson, Jennifer McMahon