Japán2 – Finnország 2:4 (vége) | Kanada – Csehország 5:0 (vége) | USA – Svédország 7:0 (vége)
Oroszország – Magyarország 3:1 (vége)
Kanada
5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Csehország
szerda 26.03.2014, 15:00 • Káposztásmegyeri jégpalota, Budapest • U18 Női Világbajnokság

Ezzel a kanadaiak egyenes ágon jutottak a legjobb négy közé, míg a cseheknek ugyanezért mérkőzniük kell, a mi csoportunk harmadik helyezettjével, reméljük, a magyar válogatottal!
    Köszönjük a megtisztelő figyelmet és tartsanak velünk továbbra is! (17:00:16)

A végére teljesen felőrölte a cseh csapat erejét a világbajnoki címvédő és teljesen megérdemelten nyert ilyen különbséggel is!

60:00

59:15
    Már csak játszadozik a sokkal jobb kanadai csapat!

58:00
    Kettő perc még a végéig, itt már minden eldőlt!

57:05
    Kanada gólt szerzett!
    Gólszerző LABELLE. Assziszt: Picard. Eve-Audrey Picard remekül tálalt ALEXANDRA LABELLE elé és Ő közelről megszerezte az ötödik kanadai találatot! 5-0

56:54
    Megint Zechovska volt munkában!

56:21
    Wilson-Bennett középre tartó lövését védte a csereként jégre lépő cseh kapus!

55:37
    Tilost ütöttek a csehek!

54:10
    Stacey lőtt kapu mellé, szólója végén!

52:34
    Egy ritka cseh akció végén védett biztosan Sauve!

52:20
    Healey lövése kerülte el a csehek kapuját!

51:43
    Cogan átadása most nem jutott el Bach-hoz!

50:50
    Miller lövése vágődott le!

50:00
    Tíz perc van még hátra, gyakorlatilag csak a kanadaiaknál van a korong, teljesen reális az eredmény!

48:16
    Gólszerző POTOMAK. Assziszt: Leslie és Bach. Rebecca Leslie és Victoria Bach őrjítette meg a cseheket, végül SARAH POTOMAK fejezte be szépen a remek támadást! 4-0

47:58
    Potomak bombája levágódott a cseh védőkről!

47:20
    Hart lövését védte Zechovska!

47:04
    Bottal akasztott a cseh lány, Laskova, ki is ül 2 percre a büntetőpadra!

46:38
    Heffernan lövése most egy cseh ütőről vágódott fel!

46:03
    Leslie csúsztatott korongja ment el a cseh kapu mellett!

44:05
    Gólszerző LABELLE. Assziszt: Lalancette. Eldőlni látszik a meccs! Stepanie Lalancette korongját ALEXANDRA LABELLE közelről értékesítette! 3-0

43:54
    Miller annyira megemelt egy korongot, hogy az a kapu mögötti védőhálóba került!

43:27
    Heffernan hiába örült, gólját nem adták meg, mert addigra elmozdult a kapu!

43:11
    Miller belőtt korongját blokkolta a cseh védelem.

42:16
    Bach közeli fonákját védte Zechovska!

41:31
    Hart lövése után egy cseh botról pattant le a korong!

40:27
    Ledlova korongja akadt el egy kanadai korcsolyában!

40:01
    Zechovska védi tovább a cseh kaput, Peslarova helyén!

40:01

Rögtön folytatódik a meccs, kétgólos kanadai vezetésről!
    Maradjanak velünk!

Ebben a harmadban, a közepe táján kétszer is be tudott találni a kanadai hölgykoszorú, így biztos előnyben vannak! A cseh együttes bár viszonylag továbbra is jól tartja magát, úgy tűnik, hogy már kezd fáradni!
    Meglátjuk, mit hoz a harmadik játékrész, tartsanak velünk az újabb szünet után is!

40:00

39:59
    Még egy buli a cseh kapu előtt!

39:32
    Kiegészült a kanadai válogatott!

39:00
    Egy perc még ebből a harmadból, eddig nem sokat tudnak kezdeni a csehek az emberelőnyükkel!

37:32
    Miller kapott 2 percet fogásért, fórban a csehek!

37:17
    Pribilova ugrott ki, két kanadai védő szorításában lőtt, de Sauve a mamutjával védett!

35:13
    Ketten vihették kapura a korongot a kanadai lányok, de Picard passza pontatlan volt!

34:02
    Mindkét csapat kiegészült!

33:50
    Most egy kanadai tilos felszabadítást láthattak a nézők!

32:45
    Gólszerző WILDFANG. Assziszt: Leslie. Beindultak a kanadaiak, gond volt a cseh védekezéssel és ezt LAUREN WILDFANG használta ki és a kapus alatt ütötte be Rebecca Leslie korongját! 2-0

32:02
    Páros kiállítás; Picard és Forejtova! 4 a 4 elleni a játék!

31:42
    Gólszerző BACH. Assziszt: Potomak. Sarah Potomak passzából VICTORIA BACH közelről úgy ütötte be a korongot, hogy a kapus már verve volt! Vezet Kanada, 1-0 az állás!

30:00
    A meccs felénél járunk, nagyon pörög a játék, alig van játékmegszakítás!

29:38
    Egy kapu mögül visszatett korongot Spring nagy helyzetből mellé lőtt!

29:01
    Spring korongjára tenyerelt rá a csehek kapusa!

28:54
    Heffernan emelését fogta meg Peslarova!

28:11
    Miller lövése akadt el egy korcsolyában!

27:43
    Kiegészült a cseh együttes!

27:03
    Labelle a kapu előtt nem találta el nagy helyzetben a korongot!

26:40
    Cogan egészen közelről emelt a kapu fölé!

25:43
    Kiállítás a csehektől, Patkova kapta a 2 percet bottal ütésért!

25:09
    Healey bombaerős lövése találta el a jobb oldali kapuvasat!

24:29
    Szándékos kanadai les miatt került a korong vissza a másik oldalra!

23:57
    Két cseh hátvéd is a jégen feküdt, de végül felszabadult a kapujuk!

23:09
    Lalancette lőtt közelről, de Peslarova most is védeni tudott!

22:46
    Most a csehek ütötték ki tilosra a korongot!

22:30
    Megint a cseh hálóőr volt munkában!

22:21
    Potomak közeli lövését hárította Peslarova!

22:14
    Macmillan lövése vágódott le a cseh védelemről!

20:30
    Egy kanadai tilos rögtön az elején.

20:01

Azonnal kezdődik a második harmad, egyelőre gól nélküli állásról folytatódik a találkozó!

Teljesen egyenrangú ellenfele eddig a cseh együttes a favorit kanadai csapatnak! A juharleveleseknek az sem volt elég az előnyszerzéshez, hogy egyvégtében négy percig voltak emberelőnyben a harmad közepe táján! A cseh gárdának is komoly lehetőségei voltak az első 20 percben!
    Érdemes tehát velünk tartani a szünet után is, hiszen sok izgalom várható a folytatásban is!

18:11
    Wildfang nem tudta átgyömöszölni Peslarova alatt a korongot!

16:50
    A túloldalon Peslarova védett egyet!

16:14
    Kettő az egy ellen léphettek ki a csehek, de Walicova kihagyta a szinte kihagyhatatlant!

15:53
    Labelle közeli korongját hárította Peslarova!

15:42
    Most a csehek ütötték ki a korongot, ez is tilos!

15:06
    Kanadai tilos felszabadítás!

14:33
    Kiegészültek a csehek!

13:55
    Tömegjelenet a cseh kapu előtt, de Peslarova háromszor is hárítani tudott!

13:20
    Macmillan korongja vágódott le a cseh védelemről!

12:33
    Alighogy kiegészült a cseh válogatott, itt az újabb büntetés náluk, ledlovanak kell kiülnie a büntetőpadra!

12:08
    Hart hatalmas lövését védte szépen Peslarova!

11:33
    Magas bot miatt került ki a korong a cseh védőharmadból!

11:10
    Ki tudták ütni a korongot harmadukból a csehek.

10:33
    Itt az első kanadai emberelőny, gáncsolásért Pelikanova kapta a 2 perces büntetést!

10:00
    Eltelt az első harmad fele, eddig nincs olyan kanadai fölény, mint amire az eddigiek alapján számítani lehetett!

8:30
    Pelikanova veszélyeztette a kanadai kaput!

7:22
    A túLoldalon Walikova lövésénél volt a helyén Sauve!

7:12
    Leslie lövése után mentett szépen Peslarova!

6:52
    Kiegészült a kanadai csapat!

5:45
    Zikova korongja kerüélte el a kanadai kaput.

4:52
    Emberelőnyben a csehek, Wwildfang kapott 2 percet!

4:44
    Forejtova lövését fogta Sauve!

3:28
    Wilson-Bennett belőtt korongja ezúttal nem volt veszélyes a cseh kapura.

2:15
    Fieseler most lesre korcsolyázott.

1:54
    Fieseler bombáját hárította a csehek kapusa!

1:41
    Bach jó cselek után közelről lőtt, de Peslarova védett!

0:56
    Vanisova lövését kellett védenie Sauve-nak!

0:35
    Tilosra ütötték a korongot a csehek!

00:01

Szép számú és roppant hangos kanadai szurkolótábor van a lelátón, vannak cseh drukkerek is, Ők azért kevesebben!

Kanada: Sauve(Tiley) – Fieseler, Wildfang, Wilson-Bennett, Bellerive, Stacey – Macmillan, Hart, Labelle, Picard, Lalancette – Pinkney, Healey, Bach, Cogan, Potomak – Noronha, Miller, Leslie, Heffernan, Spring. Szövetségi edző: Laura Schuler

Csehország: Peslarova(Zechovska) – Tejlarova, Kolovratova, Ledlova, Laskova, Pribilova – Pelikanova, Zikova, Bukolska, Vanisova, Vopravilova – Zednikova, Brotankova, Walikova, Maskova, Forejtova – Bartosova, Hola, Patockova, Patkova, Topolska. Szövetségi edző: Jan Fidrmuc

Játékvezetők: Ramona Weiss(német) – Veronica Johansson(svéd), Kaire Leet(észt).

A két csapat játékosai már végeztek a bemelegítéssel, mindjárt tökéletes állapotba hozzák a jeget is az ezért felelősök, rögtön kezdődik a mérkőzés!
    Német bírónő dirigálja a találkozót, svéd és észt segítői lesznek!
    Most már csak néhány perc és kezdünk, maradjanak velünk!

Már a káposztásmegyeri jégpalota centerpályáján melegít a fehér mezes kanadai- és a piros felsős cseh U18-as női jégkorong válogatott. A tét a csoportelsőség és az ezzel együtt járó egyensesági elődöntős részvétel a világbajnokságon!
    Hamarosan a sorösszetételeket is olvashatják, tartsanak velünk!

A keddi pihenőnapot követően folytatódik a 18 éven aluli lányok elitvilágbajnoksága Káposztásmegyeren!
    Az "A" jelű kvartett első helyéről, íly' módon az egyenesági elődöntőbe jutásról hivatott dönteni a szerda kora délutáni kanadai-cseh mérkőzés a Jégpalota centerpályáján! A világbajnoki címvédő juharlevelesek eddig abszolút magabiztosan menetelnek, Japánnak és Finnországnak is hét gólt ütve vezetik ezt a négyest, míg a tavalyi vb-n negyedik helyen végző cseh hölgykoszorú a finneket szétlövésben, a távol-keletieket pedig egy viszonylag szoros mérkőzésen győzte le!
    Mindezek fényében és persze az eddigi formák alapján nem kis meglepetés lenne, ha nem a kanadaiak nyenék meg ezt a mérkőzést!
    Tartsanak velünk ezen- és a többi vb mérkőzésen is, hiszen valamennyi találkozóról a helyszínről jelentkezünk!
    Jó szórakozást kívánunk!

Csehország kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Ludmila Jerabkova, Klara Peslarova, Katerina Zechovska.

Védők: Debora Bartosova, Tereza Brotankova, Libuse Hola, Michaela Jancova, Samantha Kolowratova, Tereza Neissova, Dana Pelikanova, Aneta Tejralova, Martina Zednikova, Anna Zikova.

Csatárok: Katerina Bukolska, Alice Chadimova, Dominika Forejtova, Adela Juzkova, Eliska Kosellkova, Dominika Laskova, Aneta Ledlova, Martina Maskova, Denisa Nesutova, Kristyna Patkova, Barbora Patockova, Michaela Pejzlova, Vendula Pribylova, Tereza Topolska, Tereza Vanisova, Dominika Vopravilova, Magda Valicova.

Kanada kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Marlene Boissonnault, Amelia Boughn, Kassidy Sauve, Shea Tiley.

Védők: Samantha Fieseler, Micah Hart, Jessica Healey, Ainsley MacMillan, Hailey Norohna, Kaila Pinkney, Josiane Pozzebon, Stephanie Sucharda.

Csatárok: Victoria Bach, Brielle Bellerive, Taytum Clairmont, Samantha Cogan, Karly Heffernan, Alexandra Labelle, Stephanie Lalancette, Rebecca Leslie, Mackenzie MacNeil, Hannah Miller, Eve-Audrey Picard, Sarah Potomak, Lauren Spring, Brooke Stacey, Breanne Wilson-Bennett.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 32. Bach (Potomak), 33. Wildfang (Leslie), 45. Labelle (Lalancette), 49. Potomak (Leslie, Bach), 58. Labelle (Picard)

Csehország: Peslarova(Zechovska) – Tejlarova, Kolovratova, Ledlova, Laskova, Pribilova – Pelikanova, Zikova, Bukolska, Vanisova, Vopravilova – Zednikova, Brotankova, Walicova, Maskova, Forejtova – Bartosova, Hola, Patockova, Patkova, Topolska. Szövetségi edző: Jan Fidrmuc

Játékvezetők: Ramona Weiss(német) – Veronica Johansson(svéd), Kaire Leet(észt)