ZF-Eger - Dubrovnik

8:10

(0:2, 3:3. 2:2, 3:3.)

szerda 26.03.2014, 18:00 • Eger, Bitskey Aladár uszoda • Vízilabda BL

Egy élvezetes meccsen ugyan nyertek a vendégek, de nem vallott szégyent a vendéglátó egyesület, rég nem játszottak ennyire jól. A védekezés jól működött, de sajnos támadásban több hibát is elkövettünk, fontos szituációkban. Ezzel a sikerrel a Dubrovnik még mindig továbbjutásra áll. 19 hazai, illetve 18 vendég fór volt, de sajnos nem tudtuk a javunkra fordítani. Nagyszerű mérkőzés volt, ezt még egyszer ki kell emelnem, Boskovic négy góljával a mérkőzés legeredményesebbe volt.
    Köszönöm a figyelmet, további kellemes estét kívánok! (19:15:08)

8
    Markovic dönti el a találkozó sorsát bal szélről Bisztritsányi kezei között lő a hálóba.

8
    Kovács G. is begyűjtötte harmadik hibáját, 21 másodperc van hátra.

8
    Biros passzát Janovic csípi el. Újabb elpazarolt fór.

7
    1:05 van az órán.

7
    Markovic második hibája után időt kér az Eger.

7
    Kontra Sutalo ellen! Gyerünk fiúk!

7
    Bedőtől szedi el Benic, ha most betalál a vendég gárda, elúszhat a meccs.

7
    Dobud centerből veszi vissza csapatának a vezetést! 8-9

6
    Hatalmas mérkőzés! 8-8 Biros bal szélen úszott meg, amjd középre passzolt Bedőnek, aki a bal alsóba passzolt!

6
    Ebből sincs gólunk sajnos, jöhet a Dubrvonik. De nem sokáig, Salamon szerzett labdát.

5
    Benicnek is a második hibája, visszaúszásnál kapta.

5
    Sutalo emelt bal oldalról, de most nekünk kedvezett a felső kapufa.

5
    Bátori bal oldalról lőtt, de Bijac védett! Visszaúszásnál Kovács G.-t állítják ki.

4
    Bátori második hibája után Sutalo talál be jobb szélről. Bisztritsányi védte be.

4
    Viskovic is begyűjtötte harmadik hibáját, de elkapkodjuk a támadást, nincs gól.

3
    Bundschuh is összeszedte harmadik faultját, de Janovic bal szélről leadott lövését hárította Bisztritsányi.

2
    Graham szerzett gólt megint, ezzel újra felzárkóztunk, 7-7! Jobboldalról volt megint eredményes. Macan harmadik hibájának köszönhetően emberelőnybe kerültünk.

1
    Janovic lőtt középről, Bisztritsányiról befelé pattant a labda, de a bírók továbbot intenek, a magyar kapus tehát védett! Hatalmas bírói hiba.

1
    Graham jobb oldalról lőtt hatalmas gólt nagyon messziről! A jobb alsóba pattintotta be, szenzációs megoldás! Lejárt volna a támadóidőnk.

1
    Graham és Markovic úsznak az utolsó negyedben a labdáért, ezt is a hazai játékos nyeri!

Újabb negyed végződik egállal, viszont az első negyed rossz kezdése miatt, kettővel vezetnek a horvátok. A játékunk folyamatosan javul, de továbbra is sok hibával játszunk támadásban, ráadásul Sántavy-t és Vargát is elvesztettük, míg a Dubvorniknál Buslje nem térhet vissza a vízbe. Egy negyed van még hátra.

8
    Macan második faultja után Kovács G. emelkedett kii a vízből, majd vágja kapu fölé a labdát. Nagyon rossz próbálkozás.

8
    Lejárt a vendégek támadóideje.

8
    Boskovic szerzett labdát, óriási hiba!

7
    Három kiállítás a ZF időkérése előtt, Salamon harmadik, illetve Vranjes második és Markovic első hibája.

7
    Támadó szabálytalanság, a ZF támadhat.

7
    Zalánki lőtt jobb oldalról kapu mellé emberelőnyből. Buslje, az előző gól szerzője, kapta meg a maga harmadik hibáját, Ő se jön vissza ma már.

6
    Buslje szerez gólt centerből Dobud hozta helyzetbe jobb szélről. Szépen kidolgozott akció volt. Felzárkózás után, újra elhúz két találattal a Dubrovnik.

6
    Birost állítják ki, majd jön a Dubrovnik idő kérése.

5
    Biros középről próbált helyezni, de a felső kapufa megint megmentette a vendégeket.

5
    Boskovic hatalmas gólt lőtt jobb oldalról! Jobb felső sarokban landolt a játékszer a kapufát érintve!

4
    Kovács G. passzolta be Bedőnek a labdát, de a center csavartja a felső lécen csattan. Most nem volt szerencsénk!

4
    Lőrincz blokkolta Boskovic próbálkozását, támadhatunk!

4
    Kovács G. középről lőtt, de Bijac a jobb alsóból kiüti a labdát.

3
    Lejárt a vendégek támadóideje, jöhet a ZF.

3
    Újra visszajön a meccsbe az Eger és egyenlít, Buslje második hibája után Varga lő középről a kapu bal alsó sarkába.

2
    Sántavy kénytelen elhagyni a medencét végleg, harmadik hibáját gyűjtötte be, de Vranjes jobb szélről nem találja el a kaput. Az oldalhálóba lő.

2
    Viskovic kiállítása után Graham passzolt középre jobb szélről Bedőnek, aki gond nélkül húzta be Bijac hóna alatt a kapuba a labdát.

1
    Biros szerzett labdát Marelja-tól.

1
    Kovács G.-től veszik el a játéksóvezetők a labdát.

Viskovic és Graham úsznak most a labdáért, a hazai játékosé a játékszer.

Maradt a két gólos különbség, de már megtaláltuk a támadó játékunkat. Azonban sajnos még így is akadozik, ami leginkább a lassú és pontatlan passzoknak köszönhető. Nyerhető ez a meccs, ha a védekezés mellett a támadásunkat is feltudjuk húzni. Amire viszont oda kell figyelni az a hibák, amiből már 11 van nekünk, a vendégeknél kilenc, és négyen vannak két hibával. Színvonalas találkozó zajlik, hajrá Eger!

8
    Most az Eger szerez labdát, majd Salamon és Viskovic balhéznak össze, mindkettejüket kiküldik! Lövésre már nincs idő, vége az első félidőnek.

8
    Macan szerzett labdát. Sok a pontatlan passz a ZF-nél.

8
    Boskovic szerzett labdát, majd úszott végig vele a jobb szélen, középen Markovicnak passzolt, aki könnyedén dobta a kapuba a játékszert.

7
    Boskovic harmadik gólját szerezte! Középről a blokkról pattant a kapu jobb oldalába.

7
    Varga is megkapja második hibáját, időt kér a horvát gárda.

6
    Sutalo begyűjti második hibáját, ezúttal visszaúszásnál küldik ki. Varga vágja középről távolról kapu fölé.

6
    Varga kiállítása után Viskovic lő jobbról felső kapufát.

5
    Újra egyenlítünk Biros kapott nagyszerű átadást Bátoritól, amit a kapu jobb oldaláról húzott be.

5
    Elpazarolt támadás a Dubrovnik részéről.

5
    Előbb Vranjes-t, majd Sutalo-t is kiküldik a játékvezetők, de Bátori elkapkodja és kapu mellé lő bal szélről

4
    A visszaúszásnál Salamon kap kiállítást, Boskovic pedig egy nagyszerű gólt szerez középről pattintva.

3
    Bátori bal szélről lőtt, de Bijac kivédte a hosszúba tartó próbálkozást.

3
    Buslje kiállítása után időt kér a ZF.

2
    Bundchuh a gólja után második hibáját szerzi, de Janovic a jobb szélről bődületes felső lécet lő.

2
    Bundchuh egyenlít! Erről beszéltem feljavult a játék! Nagyszerű megmozdulás volt!

1
    Sántavy begyűjtötte a második hibáját is, de gólt nem kaptunk belőle Salamon blokkolta Sutalo lövését nagyszerűen.

1
    Varga gyorsan betalál a második negyed elején, ezzel szépítettünk!

1
    Markovic próbált másodszor is szerencsét a ráúszásnál, de újra Graham nyeri a csatát.

Harmatos támadójátékkal kezdett a ZF, így két góllal elhúzott a Dubrovnik. Nincsen sajnos kreativitás a hazaiak játékában, így könnyedén védekeznek ki minket. Reméljük feljavul a játékunk!

8
    Azonban nincs idő lövésre, vége az első negyednek.

8
    Labdaszerzés után időt kér a ZF. 12 másodpercük maradt támadni.

8
    Biros jobb szélről került helyzetbe, de Bijacon nem tudunk kifogni.

8
    Dobud centerből ejtette kapu fölé Sutalo adott parádés passzt!

7
    Kovács G. lőtt balról, de Bijac ezt is hárította! Jól véd a vendég hálóőr.

7
    Markovictól veszik el a labdát a bírák fejelésért.

6
    Biros passza sikerül rosszra, Buslje szerezte meg.

6
    Jó hazai védekezés most, lejárt a Dubrovnik támadóideje.

6
    Benic kiállítása után Lőrincz előbb bal oldalról lőtt, de Bijac hárított, majd visszaúszásnál kiállította magát.

5
    Benic lőtt középről, Bisztritsányit találta telibe, nem volt helyezve.

5
    Visszaúszásnál Bátori kap büntetést, időt kér a Dubrovnik.

5
    Janovic második hibáját gyűjtötte be, de ebből se születik magyar gól, Biros jobbról lőtt kapufát.

3
    Bundschuh lőtt jobb oldaról, de a felső lécről kifele pattan a játékszer.

3
    A másik oldalt is megvan az első kiállítás, Kovács G.-nek kellett elhagynia a pályát, de a horvátok se tudnak találatot elérni, Dobud jobb szélről lőtt, de Bisztritsányi hárított.

2
    Janovic az első kiállított játékos, de lt nem sikerült belőle szerezni Graham lőtt jobb szélről kapufát.

2
    Janovic próbált ejteni, de rövidre sikerült, Bisztritsányi fogta meg.

1
    Kovács G.-é az első lövés középről, Bijac védett könnyedén.

1
    Graham és Markovic úsztak versenyt a labdáért, a magyar csapat játékosa hozta el.

ZF-Eger: Kezdők: Bisztritsányi (Meixner) – Bundschuh, Bátori, Graham, Biros, Kovács G., Bedő. Cserék: Varga, Lőrincz, Salamon, Sántavy, Zalánki.

Dubrovnik: Kezdők: Bijac (Nizic) – Macan, Boskovic, Janovic, Dobud, Viskovic, Markovic. Cserék: Buslje, Benic, Sutalo, Marelja, Vranjes.

A vízilabda Bajnokok Ligája a nyolcadik körhöz érkezett, amikor a ZF-Eger a horvát Dubrovnikot fogadja. Horvátországban öt góllal maradt alul a magyar gárda, 16-11-el múlt felül minket a déli szomszédaink. Az egrieknek matematikai esélye ugyan van még a továbbjutásra, de ez inkább a vendégeknek tét meccs, ugyan is mind az olasz Pro Recco, mind a görög Olympiakos szorosan a nyomukban van, a taljánok ugyanannyi, míg a hellének egy ponttal kevesebbel állnak. Sajnos nagy csalódás a ZF teljesítménye a legrangosabb nemzetközi , ugyanis csak egy győzelme van eddig, amit Egerben aratott egy góllal fölülmúlva az Olympiakost, e-mellé hat vereség párosult és ezek se épp szorosak, leszámítva az első mérkőzést a Pro Recco ellen a hevesi megyeszékhelyen (7-8 a vendégeknek), rendre öt gól felett kaptunk ki.
    Épp itt az ideje a javításra, ugyanis a Dubrovnik sincs túl jó formában, előbb a Recco-tól, majd a Barcelonától is kikapott, bár mind két meccs csak egy találaton múlott. Az egri közönség bízik a csapatban, tegyük mi is azt és szurkoljunk az Onlajnokkal együtt a csapatért! Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.