Dab.Docler – Fehérvár AV19 4:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 4:3 (vége)
Dab.Docler
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Fehérvár AV19
péntek 28.03.2014, 17:45 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • Borsodi Magyar kupa

Itt egy nagy meglepetés eredmény! Kilenc év után verte meg a Dunaújváros a Fehérvárt! Az utolsó játékrészben egyértelmű fölényben játszott a hazai Dunaújváros, így megérdemelten nyertek. Ezzel a Dunaújváros három pontot kap, még a Fehérvár pont nélkül marad.
    Köszönöm a figyelmet! (19:50:52)

60:00

59:02
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    LADÁNYI BALÁZS ugrott ki egy koronggal és vitte végig, majd az üres kapuba passzolt.

56:59
    Támadott a harmadban a Dunaújváros és egy levegőben lévő korongot SZAPPANOS DÁVID üti be Hetényi fölött.

Gólpassz: Peterdi Imre és Victor Lindgren.

52:22
    Pozsgai lövését ütik ki tilosra a hazaiak.

51:30
    Pavuk cselezte be magát lövésig, de lövését szépen védte Hetényi Zoltán.

51:03
    Egy kapu elé betett korong, de Hetényi rátenyerelt.

49:41
    Kiss Dániel lövése megy mellé.

48:42
    Hruby szólója végén akad fent a falon, de még így is majdnem bepattant a korong.

45:07
    Somogyi lövését fogja Hetényi lepkéssel.

44:43
    Magosit szerelik a palánknál.

43:39
    Szappanos vitte be a korongot a kapu mögé, majd passzolt LADÁNYI BALÁZSNAK, akinek hatalmas lövése ment Hetényi mögé.

Gólpassz: Szappanos Dávid és Peterd Imre.

43:02
    Léránt indult meg, de lövése a blokkról kijött.

41:45

41:09
    Kiss Ákos tette be a korongot kapu elé, de Azari lövését védte bravúrral Hetényi.

40:13
    Ladányi kapu elé tett korongját lövi Peterdi mellé.

40:01

Még mindig rengeteg helyzet, de most egyik kapus sem kapott gólt. Sevela és Hetényi jó formában véd ma, ez jó jel a válogatottnak. Még egy harmad van, ha nincs döntés akkor, hosszabbítás.

40:00

39:59
    Lindgren lövését védi másodszorra Hetényi.

39:55
    Pavuk korongjára tenyerel rá Hetényi.

39:35
    Somogyi ugrott meg egy koronggal, de nem találta el a kaput.

38:43

38:11
    Galanisz lövésébe ér bele Azari a kapu előtt, de Hetényi véd.

37:34
    Ladányi lövése akad el a blokkban.

37:16

36:38
    Pozsgai lövését fogja lepkéssel Sevela.

35:56
    Kiss Ákos hátra tett korongja akad el a blokkban.

35:26
    Yellow Horn lövését üti ki Sevela.

34:26
    Azari tette be középre, de a csapattárs nem tudta kapura tenni a korongot.

33:30
    Újabb lövés, Sevela védi Vincze lövését.

30:14
    Szappanos akarta kiugrani, de Hetényi szépen jött ki a kapuból.

30:05
    Egy pattogó lövésre tenyerel rá Sevela.

29:16
    Hetényi véd szépen egy korongot, pedig Pavuk lövését nem látta a hálóőr.

28:51
    Sertich tette át a korongot Naglich mögé.

28:22
    Galanisz passzát a kapu előtt nem tudta átvenni Azari.

27:16
    Varga lövését fogja lepkéssel Sevela.

26:28
    Németh tette be középre a korongot, de Naglich lövését védte szépen Sevela.

25:25
    Rövid oldalon a kapufa melletti lövést véd Sevela.

25:06

24:34
    Kovács lövésére ér ki időben Sevela.

24:10
    Serich lőtt és a korong a kapuban kötött ki, de elmozdult a kapu, így érvénytelen a találat.

23:56
    Sertich távoli lövését védi Sevela takarásból.

23:03
    Tóth szerzett korongot a semleges harmadban, de lőni már nem tudott.

Lassan érkeznek a csapatok a jégre.

Izgalmas mérkőzés a két rivális között. A DAB jobban kezdte a mérkőzést és meg is szerezte gyorsan a vezetést, majd támadott is többet, de nem tudták előnyüket növelni. A harmad végén a Fehérvár támadott többet és egy Yellow Horn kiugrás után egyenlítettek is.

20:00

19:56
    Németh elől ment a blokk.

19:04
    Az utolsó percekben nagyon nyom a Fehérvár.

18:36
    Kovács Csaba lőtt a blokkba.

17:24
    A Volán gólt szerzett!
    COLTON YELLOW HORN ugrott ki és szépen ment be a kapu elé, majd tette el Sevela mellett a korongot.

Gólpassz: Adam Jay Naglich és Andrew Sertich.

17:02
    Kiss Ákos lövését fogta Hetényi.

16:52

16:15
    Sarauer is kapu elé tette a korongot, de erre nem érkezett senki.

15:32
    Pavuk akarta kapu elé tenni a korongot, de a védők szerezték meg.

15:12
    Pavuk lövését ütötte ki Hetényi.

14:48
    Kiegészült a Fehérvár!

13:54
    Galanisz vitte be a korongot, de Azari volt lesen.

13:24
    Egyik ember visszajött a Fehérvárból!

13:09
    Ladányi lövését fogta Hetényi.

12:48
    Kettős emberelőnyben a DAB 38 másodpercig!
    Magosi Bálint megy ki két percre gáncsolásért.

11:56
    Peter Huba lövését védi Hetényi.

11:24
    Dunaújvárosi emberelőny!
    Andrew Sarauer megy ki két percre bottal lökésért.

10:47
    Galanisz ugrott ki, de lest fújtak.

10:29
    Lindgren lőtt a kék vonaltól, Hetényiről kijön, de még Szappanos előtt rátenyerel.

9:58
    Sevela feküldt rá egy rajta átcsorgó korongra, még épp a gólvonal előtt.

9:43
    Magosi lőtt a palánk mellől, de Sevela ölében a korong.

9:10
    Ladányi tette be középre, de Peterdi mögé érkezett a korong.

8:36
    Vincze előtt is jó a blokk, így az ő lövését is könnyen védi Sevela.

7:40
    Pavuk előtt jó a blokk, így nem tudott lőni.

7:08
    Nagy küzdelem a korongért Hetényi kapuja mögött.

5:23
    Kovács lövését védi mamuttal Sevela.

4:25
    Pavuk ugrott ki és tette be középre Gröschlnek, de ő nem tudta jól átvenni a korongot.

3:16
    Yellow Horn lőtt, de Sevela lekapta a levegőből.

2:46
    Ladányi ugrott ki, de lövését fogta Hetényi.

2:35
    Kovács keresztpasszát Varga Arnold lőtte a blokkba.

2:05
    Banham lőtt a blokkba.

1:25
    Fehérvári emberelőny!
    Kiss Ákos kapott két percet testreütésért.

1:10
    Szappanos Dávid tette be a korongot a kapu elé, ami Hetényi nem szerzett meg és PETERDI IMRE a tuszkolás végén belőtte a korongot a kapuba.

Gólpassz: Ladányi Balázs.

0:44
    Somogyi korongja Hetényi lepkésében.

0:32
    Banam bepassza volt hosszú Sarauernek.

00:01

A két kezdő kapus Hetényi Zoltán (SAPA Fehérvár AV19) és Peter Sevela (DAB.Docler).

Ladányi Balázs megkapta a MOL-Liga legjobb csatára címet.

Már érkeznek a jégre a fehérváriak is a jégre.

Jelenleg a pályán átadják a Dunaújváros játékosainak a MOL-Liga bronzérmet és a Magyar Bajnoki címet.

Dab.Docler: Sevela (Kalnins) – Lindgren, Huba, Ladányi, Peterdi, Szappanos – Nagy R., Erdélyi, Galanisz (C), Azari, Kiss Á. – Hruby, Hüffner, Somogyi, Pavuk, Gröschl – Papp V., Léránt, Sabados.

SAPA Fehérvár AV19: Hetényi Z. (Bálizs) – Szirányi, Pozsgai, Naglich (C), Yellow Horn, Magosi – Hetényi P., Sertich, Kovács, Banham, Sarauer – Varga A., Orbán, Benk, Vincze, Németh A. – Kiss D., Nemes, Tóth G., Sárpátki.

Játékvezetők: Nagy Attila, Varjú Árpád – Abonyi Attila, Pálkövi Botond.

A Magyar Kupa négyes döntőjét rendezik a hétvégén, ahol is a DAB Docler csapata , mely este háromnegyed hattól a megyei rivális Sapa Fehérvár AV19 gárdáját látja vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

Ugyan a MOL Liga és a bajnokság már véget ért a Dab.Docler jégkorongozói számára, mégsem maradtak munka nélkül az Acélbikák az elmúlt időszakban, hiszen korai ligabúcsújuk miatt Magyar Kupa selejtezőre kényszerültek, ahol öt alkalommal is megmérették magukat. Stephan Lundh tanítványai hozták is a kötelezőt, s minden meccsüket megnyerve végeztek a selejtező első helyén, így bejutottak a Magyar Kupa négyes döntőjébe, melyet az előttünk álló hétvégén rendeznek meg Miskolcon, illetve részben Dunaújvárosban.

A már említett dunaújvárosi kitérőről sorozat egyik szervezője, a Magyar Jégkorong Szövetség határozott, hiszen úgy ítélték meg, hogy pénteken kora délután nem lenne annyi nézője az Acélbikák Sapa Fehérvár AV19 elleni mérkőzésének, mint Dunaújvárosban, s mivel ezzel az érintett csapatok is egyetértettek, így a sorozat első mérkőzésén a Dunaújvárosi Jégcsarnokban csaphatnak össze a Dab.Docler jégkorongozói a címvédő fehérváriakkal. A Magyar Kupa idei lebonyolítása annyiban tér el az elmúlt évekétől, hogy idén körmérkőzéses alapon dől el a sorozat helyezéseinek sorsa, vagyis a Volán elleni csatán kívül a Miskolc, valamint a Ferencváros gárdája ellen is jégre korcsolyáznak hétvégén az Acélbikák.

A Dab.Docler jégkorongozói természetesen nagyon készülnek a kupahétvégére, melynek első állomása a Volán elleni mérkőzés lesz. Mint azt Stephan Lundh, az Acélbikák vezetőedzője a csapat honlapján napvilágot látott nyilatkozatában kifejtette, továbbra is rendületlenül hisz abban, hogy tanítványai képesek lesznek legyőzni megyei riválisukat.

"Már azt hiszem múltkor is elmondtam: merjünk nagyot álmodni, uraljuk a kapu előtti területet mindkét zónában, ne tiszteljük túlságosan az ellenfelet és dolgozzunk a legmagasabb fokozaton, amin csak bírunk. Minél egyszerűbben kell játszanunk pénteken is, vigyázni arra, hogy ne adjunk el könnyen korongot, és ne engedjük a lábukat túlságosan felpörögni, s keményen kell játszanunk a védekező harmadunkban. Meg kell szűrnünk minden támadást már a semleges zónában, s ha már a mi harmadunkban vannak, ki kell szorítani őket, amennyire csak lehetséges. Persze így elmondva és leírva nagyon könnyű recept ez, megvalósítani már annál nehezebb lesz, de ezért dolgoztunk az elmúlt hetekben kőkeményen, hogy végre ne csak megszorongassuk az Ördögöket, de el is kapjuk őket!" – árulta el a DAB svéd vezetőedzője.

A SAPA Fehérvár AV19 elleni mérkőzés előtt, 16.30-kor Peter Sevela a Dunaújvárosi Jégcsarnok jegén teszi le a magyar állampolgári esküt Cserna Gábor polgármester vezetésével.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:45 - kor kezdődik.

Pap Csaba

Gólok és gólpasszok: 2. Peterdi (Ladányi), 44. Ladányi (Szappanos, Peterdi), 57. Szappanos (Peterdi, Lindgren), 60. Ladányi (Peterdi) – 18. Yellow Horn (Naglich, Sertich)

Játékvezetők: Nagy Attila, Varjú Árpád – Abonyi Attila, Pálkövi Botond