Kanada – Oroszország 1:0 (hosszabbítás vége) | Magyarország – Japán2 0:6 (vége) | Svédország – Finnország 2:3 (hosszabbítás vége)
USA – Csehország 3:1 (vége)
Magyarország
0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Japán2
szombat 29.03.2014, 15:00 • Jégpalota, Káposztásmegyer, Budapest • U18 Női Világbajnokság

A közönség által a legjobbnak választott magyar játékos Németh Anikó. (16:59:20)

A mérkőzés legjobb japán játékosa Nana Hattori.

A mérkőzés legjobb magyar játékosa Kiss Andrea lett.

A mérkőzés végére sajnos nagyon szétesett a magyar csapat, így a japánok meglepően simán, 6 góllal verték a mieinket. Ezzel eldőlt, hogy jövőre a divízió I-es világbajnokságon fog küzdeni a feljutásért.

60:00

59:46
    Japán gólt szerzett!

Egy hihetetlen gól a végére. YOSHINO ENOMOTO estében ló a kapus válla fölött a jobb felső sarokba. Assziszt: Toko és Kawashima

58:57

A kaput megkerülve ad középre az egyik japán játékos, amit társa üresen vár középen és bombáz a kapu jobb felébe. A gólszerző CHISATO MIYAZAKI. Assziszt: Toko és Ukita

58:40
    A japánok most már próbálják eldugni a korongot, nekik már nem sürgős.

58:00
    A mérkőzés utolsó 2 perce következik.

Ezzel a góllal eldőlt a mérkőzés.

55:51

Egy újabb japán gól a semmiből. A gólszerző MOE TSUKIMOTO. Assziszt: Hattori és Toko

55:30
    Ukita távoli lövése megpattan, méterekkel a kapu mellé száll.

54:30
    Kiállítás a magyar csapatból. Pintér Lili büntetése bottal akasztásért 2 perc.

53:45
    Sonoda emelt kapura, de a lövése jócskán elkerülte a kaput.

53:12
    Újabb Medgyes kísérlet, ami után a korong a japán kapus alá kerül.

53:00
    Kiegészül a japán csapat.

51:50
    Medgyes fél méterre a kaputól kap nagyszerű korongot, de centikkel melléüti.

51:00
    Kiállítás a japán csapatból. Soda büntetése 2 perc bottal akasztásért.

Időt kér a magyar csapat.

50:09

Az első japán lövés kijön Némethről, de a korong pont YOSHINO ENOMOTO elé pattan, aki kíméletlenül bevágja. Assziszt: Taka és Sasano. A góllal a magyar csapat kiegészült.

49:52
    Kiállítás a magyar csapatból. Németh Bernadett büntetése 2 perc testre ütésért.

49:00
    Odnoga lövésére tenyerel a japán kapus.

48:10
    Soda szerez korongot a magyar kék vonalnál, majd lövi el kiszorított helyzetből, így mellémegy a lövés.

47:30
    Partos középrejátszása nem jut magyar játékoshoz.

47:00
    Helyzet a túloldalon is, Dabasi lövését fogja Tonosaki.

46:30
    Ukita szerez korongot a magyar kapu előtt,d e belelövi az egyik magyar védőbe.

45:30
    Medgyes próbálkozása is kijön Tonoksakiról, majd az ismétlésre már rátenyerel a kapus.

45:00
    Tilos felszabadítás (HUN)

44:30
    Pintér Lili próbálkozott többször egymás után, de közvetlen közelről sem sikerül a japán kapuba paszírozni a pakkot.

43:30
    Pintér Hanna korcsolyázott el a jobb oldalon, de a beadás helyett a lövést választotta, a korong azonban kijön Tonosakiról.

43:00
    Megint hosszabb időre beszorul kapuja elé a japán csapat, de nem tudunk veszélyes helyzetet kialakítani.

41:39
    A magyar csapat kiegészült.

41:20
    Kawashima lőtt messziről, de a kapu mellett elcsúszik a korong.

40:10
    Hátrányban kezdjük újfent a harmadot.

40:01

Sajnos nemhogy felzárkózni nem sikerült, de a japánok, ha minimálisan is, de növelni tudta az előnyét. Ezzel egyre messzebb kerülnek a lányok a bennmaradástól.

40:00

39:43
    Kiállítás a magyar csapatból. Túl sok játékos tartózkodott a jégen, ezért 2 perces hátrányba kerül a csapat.

39:30
    Medgyes próbálkozik a bal szélről, a bombaerős lövése azonban centikkel a kapuvas mellett száguld el.

39:00
    A harmad utolsó perce kezdődik.

38:00
    Kawashima próbálkozik a kékről. A korong eljut Némethig, aki azonban könnyedén hárítja a lövést.

36:46

Egy villámgyors akció végén, szinte a semmiből kerül a magyar kapuba a korong. A gólszerző RUI UKITA. Assziszt: Miyazaki és Toko

36:30
    Medgyes ütőjét felszedik, pedig Kiss beadása nagyon jó volt, így azonban nem lett belőle lövés.

35:45
    Miyazaki próbálkozik közelről, a korong Németh lepkésébe kerül.

35:00
    Tilos felszabadítás (JAP)

34:30
    Kiss beadásából majdnem öngól lesz, de végül a japán kapus kitornázza a korongot.

33:00
    Megint csapkodóvá válik a játék, hol az egyik, hol a másik csapat birtokolja a korongot.

32:10
    Újabb japán helyzet, Ezúttal hattori próbálkozik messziről, de Németh megint résen van.

32:00
    Ito kék vonalas lövése éppen csak megáll Németh alatt.

31:10
    Seki előtt csúszik el egy remek beadás, nem lesz kapura lövés a villámgyors japán akcióból.

30:45
    Dabasi távoli lövése a japán kapus ölében hal el.

30:22
    Les (JAP)

30:00
    Medgyes lövése után a korong a kapu mögötti plexin csattan.

29:00

28:50
    Ziccer marad ki a japánoknál. Miyazaki üresen kap korongot ziccer helyzetben, de elüt fölötte.

28:12
    Kavarodás a magyar kapu előtt, szerencsére nagyobb veszély nem alakul ki.

28:00
    Dabasi helyzet a bal kapuvasnál, a korong Tonosaki alatt.

27:26
    Újra Medgyes próbálkozik, de a japán kapus megint védeni tud.

27:00
    Ungár lövését védi Mamuttal Tonosaki.

26:45

26:05
    Helyzet a túloldalon is, Toko kísérlete landol Németh kezében.

26:00
    Medgyes bombáját hárítja a japán kapus.

25:50

25:45
    Sikerül a felállni, de jól zárják a területet japánok.

25:00
    Dabasi korcsolyázik el a jobb szélen, a beadása elcsúszik a kapu előtt.

23:00
    Kiállítás a japán csapatból. Tomita büntetése 2 perc bottal akasztásért.

22:10
    Jókai-Szilágyi kapu mögül visszaadott korongja kicsúszik a harmadból.

21:15
    Odnoga cselezi át magát a teljes pályán és csak az utolsó japán védő tudja megállítani.

20:38
    Kiegészül a magyar csapat.

20:01

Sajnos megint a japán válogatott szerezte meg a mérkőzésen a vezetést, de a játék képe az egész harmadban a tegnapira hajazott. Sokat támadtak a magyar lányok, de gólt nem sikerült szerezni, így egy gólos japán vezetéssel fordulnak a csapatok. Tóth kései büntetése miatt emberhátrányban kezdi a válogatottunk a játékot.

20:00

19:59
    Kawashima lövése után felpattan a korong Némethről, majd ezzel vége is a játékrésznek.

19:15
    Hattori lövése vágódik le a magyar védelemről, majd sikerül a harmadból is kilőni a korongot.

19:00
    A harmad utolsó perce következik.

18:34
    Kiállítás a magyar csapatból. Tóth büntetése 2 perc testre ütésért.

18:10
    Tsukimoto cselezget befelé, de végül kiszorítják a magyar védők.

17:20
    Újra Ukita lőtt kapura, majdnem a kék vonalról, Németh botos kesztyűvel kiteszi a korongot oldalra.

16:00
    Hosszú percek után az első japán lövés. Ukita volt az elkövető, Németh lepkésében landol a korong.

15:10
    Les (HUN)

15:00
    Ungár lövése után Tonosaki tenyerel a korongra. A bedobás után a japánok hozzák el a korongot.

14:20
    Jobbnak tűnik a magyar csapat az utóbbi percekben, de a japán védelem nagyon fegyelmezett és eddig hibátlan.

12:55
    Odnoga lövése jön ki ezúttal. Egyenlő létszámnál beszorulnak a japánok.

11:32
    Partos beadás jön ki az egyik japán védőről. Sok helyzetet dolgoznak ki a lányok, de eddig nem sikerült betalálni.

11:00
    Újfent Pintér Lili veszélyeztet, de a japán kapus el tudja ütni a pakkot.

10:26
    Pintér beadását Ungár lövi közelről Tonosakiba.

09:23
    Les (HUN)

08:54

08:45
    Sakamoto lőhet ziccerben, de ezt Németh hárítani tudja.

08:30
    Sajnos megint nekünk kell futni az eredmény után...

07:42

Sajnos a következő támadásnál már sikerül bevenni a magyar kaput. A gólszerző HARUKA TOKO. Assziszt: Miyazaki

07:35
    Ukita lő kapura, de védeni tud Németh.

07:11

06:40
    Jókai-Szilágyi bombázza a játékszert az egyik japán védőbe.

06:00
    Egyik csapat sem tudja hosszabb ideig birtokolni a korongot, kapkodó most kicsit a játék mindkét oldalon.

05:10

04:45
    Miyazaki lövése kerüli el centikkel a magyar kaput.

04:24

04:11
    Egy becsapós beadás után a japán kapus bravúrral tudja csak összeszedni a korongot.

04:00
    Grkovic lő több alkalommal is kapura, de vagy pontatlanok volt a lövések, vagy a kapus tudott hárítani, nincs gól.

03:00
    Sikerül felállni, szépen, nyugodtan járatják a korongot a lányok.

02:24
    Kiállítás a japán csapatból. Kurokawa büntetése 2 perc, a játék késleltetése miatt.

02:00
    Horváth korcsolyázik a kapu mögött, de nem tudja jól beadni a korongot, nem alakul ki helyzet.

01:10
    Az első magyar lövést Jókai-Szilágyi ereszti meg, de a korongot blokkolják a védők.

00:33
    Les (JAP)

00:10
    Japáné az első lövés, de a messziről kapura emelt korong csemege Némethnek.

00:01

Magyarország: Németh A. (Poltzer) – Németh B., Tóth, Ungár, Horváth T., Pintér L. – Köles, Medgyes, Kiss, Dabasi, Jókai-Szilágyi – Pál, Odnoga, Pintár H., Grkovic, Szelényi – Holzer, Krivi, Pártos, Gottlibet

Japán: Tonosaki (Kamimura) – Tomita, Hattori, Ukita, Miyazaki, Toko – Sonoda, Kawasaki, Aoki, Taka, Enomoto – Kurokawa, Tatsuma, Tsukimoto, Soda, Seki – Furuta, Ito, Sasano, Sakamoto, Nishi

Játékvezetők: Ramona Weiss (GER) – Jenni Heikkinen (FIN), Veronica Johansson (FIN).

Nagy Orsolya tanulmányi kötelezettségei miatt ma nem tud a válogatott rendelkezésére állni, így csak 3 teljes és egy csonka sorral tudunk ma kiállni.

A világbajnokság legfontosabb mérkőzése vár ma a lányokra, hiszen egy mai vereség azt jelentené, hogy jövőre a Divízió 1-es világbajnokság küzdelmeiben vehet részt csak a csapat. Csütörtökön 4-3-as vereséget szenvedtek a lányok Japántól, azonban ez a mérkőzés már a múlté, most csak a mai találkozóra kell koncentrálni és a legutóbb mutatott játékkal, valamint egy kicsit több szerencsével, nyerni lehet ma.
    Gömöri Csaba tisztában van a mérkőzés súlyával és igyekszik ezt a lányokban is tudatosítani, valamint kéri a szurkolók segítségét is, akikre az egész torna alatt nem lehetett panasz.
    Várunk mindenkit 15 órától a Jégpalotában és a képernyők előtt! Hajrá Magyarok!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 8. Toko (Miyazaki), 37. Ukita (Miyazaki, Toko), 51. Enomoto (Taka, Sasano), 56. Tsukimoto (Hattori, Toko), 59. Miyazaki (Toko, Ukita), 60. Enomoto (Toko, Kawashima)

Japán2: Tonosaki (Kamimura) – Tomita, Hattori, Ukita, Miyazaki, Toko – Sonoda, Kawasaki, Aoki, Taka, Enomoto – Kurokawa, Tatsuma, Tsukimoto, Soda, Seki – Furuta, Ito, Sasano, Sakamoto, Nishi