Fehérvár AV19 – Ferencváros Bp. ESMTK 8:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:4 (vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Dab.Docler
szombat 29.03.2014, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • Borsodi Magyar kupa

Véget ér a találkozó, a Dunaújváros a második nagy lépést is megteszi a Kupa megnyerése felé, miután végig kiegyensúlyozott játékot nyújtva magabiztosan és megérdemelten legyőzi a Miskolci Jegesmedvék csapatát. Holnap délután 13.30-tól a Ferencváros ellen lépnek jégre Ladányiék, tartsanak velünk akkor is és holnap este is, amikor a Jegesmedvék a Fehérvárt fogadják! Mára köszönöm a figyelmet, további szép estét kívánok! (20:41:20)

60:00

59:55
    Popovics tüzel balról, majd a kipattanót Boyle bombázza rá, de azt is védi Kalnins.

59:10
    Láda lövését védi bravúrral Kalnins a jobb alsónál.

58:49
    Hüffner bombázza le Fliszárt a palánk mellett, palánkra lökésért kap is két percet.

58:30
    Már mindenki a meccs végét várja csak.

57:50
    Roczanov lőne közelről, Hüffner állja útját.

56:43
    Eldőlt a mérkőzés, 1-4!! SZAPPANOS DÁVID ugrik ki egyedül Ladányi Balázs passzával, rávezeti Duschekre, majd két méterről ellövi mellette a bal alsóba, ezzel 1-4 az állás!

56:20
    Láda tüzel balról, Kalnins véd nagyot.

55:50
    Ladányi lő a buli után egyből, de nem tudja meglepni Duscheket.

55:10
    Azari érkezik középen és bombáz négy méterről, Duschek nagy bravúrral véd.

54:20
    Popovics távoli lövése csúszik mellé a blokkról.

53:40
    Faith körözgetett a kapu mögött, majd tette vissza Láda elé, aki a kék vonalról ágyúzott, Kalninsnak nagy gondot nem okozott.

53:10
    Rafaj gyengécske lövését védi Kalnins könnyedén.

52:35
    Roczanov átlátszó passzát csípi el Lindgren, egyelőre nagyon hiányzik az átütőerő a Jegesmedvék játékából.

51:40
    Kiegészülnek a csapatok, csendben lepergett a kettős kiállítás.

50:40
    Dubek fordul be balról, de nem tudja kapu elé tenni a korongot.

49:57
    Négy a négy ellen két percig, a Miskolcnak egyre inkább kell a gól, de legutóbb ilyen felállásban kaptak és nem lőttek.

49:38
    Hüffner és Faith találnak egymásra, mindketten pihenhetnek két-két percet. Hüffner bottal lökésért, Faith testre ütésért.

49:30
    De Bruyn távoli lökete vágódik a blokkról fölé.

48:40
    Hajós lőtt volna, de az utolsó pillanatban elpiszkálta előle Huba a korongot.

48:10
    Pavuk bombáz takarásból, Duschek üti ki a jobb alsó elől.

47:30
    Knox és Gröschl élményszámba menő ütközése rengeti meg a csarnokot a palánknál.

47:07
    Láda tilos felszabadítása szakítja meg a játékot.

46:40
    Hajós passzol balról kapu elé, de Popovicsot megelőzi Lindgren.

46:10
    Hajós passzát veszi át rosszul Láda, így elveszti a korongot a Miskolc.

45:32
    Tóth húz el a bal szélen, majd lövi el tíz méterről a korongot, Kalnins elegánsan kapja el.

44:55
    Rafaj passzára érkezik középen teljesen üresen Fliszár, aki nem tud beleérni a lőtt passzba.

44:22
    Kiss Ákos közelít majd lő estében közelről, Duschek véd.

43:50
    Huba lódult meg teljesen egyedül, de nem tudott túljárni Duschek eszén egy az egyben.

43:20
    Hajós passzolna középre jobbról, de Szappanos útját állja az átadásnak.

42:45
    Megint Popovics bombáz, ezúttal kijön a kapusról, de az odaugró Tóth nem tudja belőni a kipattanót.

42:35
    Popovics tüzel hét méterről, Kalninsnak kellett figyelnie.

41:55
    Rafaj húzza be balról a kapu elé a korongot, de csak Lindgren áll ott.

41:15
    Láda is próbálkozik távolról, megint véd Kalnins. Nagy a lövőkedv a hazai oldalon.

40:50
    Faith kínálja meg Kalninst a kék vonalról egy kemény lövéssel.

40:30
    Popovics távoli lövése száll magasan fölé.

40:01

Bő másfél perc van még a folytatásig, egyelőre csak a játékvezetők még a jégen.

Vége a második harmadnak, amely bő öt perc alatt két dunaújvárosi gólt termett, így a Jegesmedvék nehéz helyzetből várják a folytatást, hiába kapcsoltak ugyanis magasabb sebességre a játékrész végén, nem tudtak szépíteni. Abban bízhatnak talán, hogy tegnap a Fradi ellen is kétgólos hátrányt dolgoztak le a harmadik harmadban, most is erre lesz szükség, ha életben akarják tartani győzelmi reményeiket. Tartsanak velünk negyedóra múlva és kiderül, sikerül-e a bravúr ismét Miskolcziéknak!

40:00

39:35
    Kiss közeli lövését blokkolja szépen Boyle.

39:05
    De Bruyn lövésébe próbál belepiszkálni Tóth a kapu előtt, de nem ér bele, így Kalnins tisztázhat.

38:05
    Durco enged el nyolc méterről egy lövést, Kalnins bravúrral tolta ki.

37:40
    A másik oldalon már Papp Viktor érkezik középen és tüzel kapásból három méterről, Duschek véd bravúrral.

37:25
    Hegyi csinál meg egy szép cselt, majd lő, Kalnins véd.

36:40
    Roczanov Dezső és Kiss Ákos akasztanak tengelyt egy keményebb ütközés után, de csak szócsatáig jutnak.

36:00
    Többnyire védekezik az utóbbi percekben a DAB, de azt rendkívül magabiztosan teszi.

35:34
    De Bruyn passzát nem tudta megszelídíteni Fliszár, így nincs helyzet.

34:50
    Ladányi és Rafaj ütközik nagyot, szabálytalanság nincs, Rafaj megcsúszása eredményezte a találkozást.

34:00
    Kiss Ákos bombáz a bal felsőbe zseniálisan, de hiába mert lesen volt.

33:30
    De Bruyn öli a másodperceket a kapu mögött, Huba pedig visszajön, nem használta ki a négy percnyi előnyt a hazai csapat.

32:35
    Tóth kerüli meg a kaput aztán készítené le lövésre, de senki nem ér bele, így egész Duschekig csorog hátra a pakk.

31:50
    Popovics passzol nagyon pontatlanul a félpályánál, elveszítik a korongot a Jegesmedvék.

31:35
    Két perc letelt, jön a második kettő.

31:15
    Hegyi gyorsít fel és tüzel, Kalnins véd.

30:50
    Faith cselezi be magát a kapu elé, de Gröschlt már nem tudja felfűzni.

30:25
    Hajós passzol középre, Popovics elől mentenek nagyot.

30:00
    Türelmesen járatják a korongot a hazaiak.

29:28
    Miskolczi kap egy nagyot Hubától, alig bír felkelni is. Kettő plusz kettő perc a büntetés, magas bottal való játékért.

29:15
    De Bruyn kínálja meg messziről Kalninst.

28:01
    Pavuk centerez jobbról, Gröschl centikkel marad le, pedig ha ebbel beleér, az szinte biztosan gól.

27:20
    Tóth fordul be balról a kapu mögül, de nem tudja ellőni Kalnins mellett a korongot.

26:40
    Peterdi próbál cserélni az icing után, de lefülelik a játékvezetők.

26:14
    Tilos felszabadítás a vendégek részéről, próbál nyomni a Miskolc, most nagyon kéne nekik a gól, de ezúttal Durco hibázik, így kijut a korong a támadó harmadból.

25:31
    Gól, már kettővel vezetnek a vendégek!! PAPP VIKTOR érkezett remekül Sabados kapu mögül visszatett passzára és négy méterről bebombázta Duschek lába mellett a bal alsóba.

25:15
    Pavuk gyorsított fel a jobb szélen, éles szögből nyolc méterről tüzelt, Duschek szépen kapta el a rövidnél.

24:50
    Rafaj érkezik pontosan a centerezésre, de óriási helyzetben nem tudja ellőni Kalnins mellett.

24:20
    Hajós próbálkozik éles szögből, sikertelenül.

23:30
    Kiegészül mindkét csapat. Láda centerezése és Hajós melléütése volt az utolsó momentum négy a négyben.

22:20
    Gól, vezet ismét a DAB! Gröschl Tamás a kapu mögül készíti ERDÉLYI TAMÁS elé a korongot, aki négy méterről, szemből kipókhálózza a bal felső sarkot! 1-2!

21:50
    Gröschl került váratlanul helyzetbe, ő maga is meglepődött talán és két méterről Duschek testébe lőtt.

21:34
    Knox testre ütésért bűnhődik, a túloldalról Hüffner durva játékért.

21:34
    Faith centerezésére érkezik Knox, aki közelről nem tudja ellőni Kalnins mellett és ezt elég nehezen veszi tudomásul, így hamar tömegverekedés kezdődik, amit azonban el tud fojtani a játékvezetői négyes.

21:15
    Knox játssza tisztára a korongot, de pontatlanul teszi Hegyi elé.

20:55
    Huba tilos felszabadítása az első említésre méltó momentum a harmadban.

20:01

Most folytatódhat a játék.

Még mindig nincs kezdés, Gangel sporttárs próbálgatja mennyire csúszik a korong a jégen.

A technikai szünet időt ad a szurkolóknak is, akik még most is szállingóznak vissza a lelátóra a büféből, sörrel, forralt borral és pogácsával a kézben. (Néhányuknál tea is van.)

Viszont nem kezdenek még a srácok, vizes a jég.

Húsz másodpercig emberhátrányban lesz a Miskolc, utána jöhet vissza Vojtkó.

Egy perc még a folytatásig, ezekben a másodpercekben érkeznek a jégre a csapatok.

Vége az első harmadnak, mozgalmas, jó iramú játékot és két gólt láthattunk, mindkét csapatnak jót tett a tegnapi győzelem! Izgalmasnak ígérkezik a folytatás is, tartsanak velünk negyedóra múlva, amikor kezdődik a második játékrész.

20:00

19:40
    Ezúttal elfogytak a védők, Peterdi érkezett a centerezésre és tüzelt négy méterről tisztán, Duschek hatalmas bravúrral védett.

19:15
    Nem tudnak felállni fórban a vendégek, mindig közbelép egy hazai bot, ezúttal Durco zavar eredményesen.

18:55
    De Bruyn szabadítja fel a hazai kaput.

18:40
    Rafaj lepte meg majdnem Kalninst egy félpályás lövéssel.

18:19
    Jön az első kiállítás, Vojtkó Mátyás fogásért ül le.

18:05
    Gröschl bombáját védi Duschek.

17:10
    Tóth kereste Hajóst középen, de Hüffner közbelépett.

16:40
    Huba lövésébe próbált (sikertelenül) belekapni Ladányi, Duschek magabiztosan fogta a löketet.

16:10
    Tóth cselezte magát reménytelen helyzetbe, meg is fosztották a pakktól.

15:35
    Hegyi lő a kék vonalról, gyakorlatilag minden mezőnyjátékos előtte tömörült, el is akadt a lövés a blokkban.

15:10
    Ritó szúrta kapura messziről, Kalnins tisztáz lábbal.

14:30
    Boyle lő takarásból, Kalnins kapja el bravúros ügyességgel.

14:15
    Faith zörgeti meg a hálót, de csak oldalról.

13:38
    Gól,megvan az egyenlítés! Tóth Adrián tálal jobbról a kapu mögül HAJÓS ROLAND elé, aki másfél méterről bebombázza a rövid felsőbe! 1-1!

13:05
    Dubek lő a kapu elé, Kalnins nyúl bele és tisztáz.

12:20
    Somogyi szerez korongot Rafajtól a félpályánál, de hiába lódul meg, nem tud lövőhelyzetet kiharcolni.

11:13
    GÓL, a semmiből szerez vezetést a vendégcsapat! Ladányi Balázs potnos passzát PETERDI IMRE vágja be közvetlen közelről! 0-1!

10:58
    Miskolczi próbálta éles szögből meglepni Kalninst, de nem sikerült neki.

10:40
    Ezúttal Láda bombáz nagyon messziről, Kalnins elkapja, de nem tudja játékban tartani a korongot, mert Láda azonnal rárontott.

9:50
    Roczanov szúrja rá a kék vonalról, Kalnins üti ki,

8:55
    Pavuk lőtte el félpályáról, kapura is ment, de Duscheket nem hozta zavarba. Tegnap Gyenes kapott majdnem ugyanonnan egy gólt, talán ez motoszkált Pavuk fejében.

8:25
    Kiss Ákos passzol balról középre, de senki nem érkezik a kapu elé.

7:30
    Szappanos nem tudja átvenni a hosszú passzt, pedig kettő az egyben vihették volna kapura.

6:40
    Ladányi tüzelt volna Peterdi passza után kapásból, de nem tudta eltalálni a korongot rendesen.

6:30
    Pontatlan előkészítés a jobb szélről Rafajtól.

5:40
    Boyle érkezett későn a centerezésre.

4:20
    Magyar zászlót feszítenek ki a lelátón, "Ladányi" felirattal, a dunaújvárosi veteránt a miskolci szurkolók is a válogatottban látnák.

3:46
    Hajós passzát fülelte le Nagy Richárd, meghiúsítva a miskolci helyzetet.

2:54
    Huba tilos felszabadítása után kerül vissza a korong az újvárosi harmadba. Aktívabban kezdenek a hazaiak.

2:20
    Dubek centerezésébe nyúl bele Erdélyi az utolsó pillanatban az érkező Rafaj előtt.

1:30
    Durco lövése pattan le Somogyi blokkjáról.

0:50
    Faith cselezte be magát Kalnins kapuja elé, de lőni már sem ő, sem a koronghoz hozzáférkőző Knox nem tudott.

0:20
    Boyle bombáz fölé a kék vonalról.

00:01

Jégen a csapatok, egy perc és kezdődik a rangadó!

Miskolc JJSE: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Knox, Miskolczi, Faith – Durco, Votjkó, Roczanov, Dubek, Rafaj – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Budai, Ritó, Fliszár

Dab.Docler: Kalnins (Kiss) – Lindgren, Huba, Ladányi, Peterdi, Szappanos – Nagy, Erdélyi, Galanisz, Azari, Kiss Á. – Hruby, Hüffner, Somogyi, Pavuk, Gröschl – Papp, Léránt, Sabados

Játékvezetők: Kincses, Gangel – Soós, Kormos.

A dunaújvárosiak megérkeznek a jégre és megkezdik a bemelegítést. Bő negyven perc múlva kezdődik a mérkőzés.

Miskolcon felemás a két csapat mérlege, a négy szezonbeli MOL Liga találkozóból kettőt nyertek a Jegesmedvék (5-3, 3-0), kettőt pedig az Acélbikák – ebből egyet hosszabbítás után (5-4), egyet rendes játékidőben (5-2). Újvárosban háromszor (egyszer hosszabbítást követően) a hazaiak nyertek, a sárga-feketék egyszer örülhettek.

Szombat este a szezonban utoljára találkozik Miskolcon a MOL Liga rájátszásának két magyarországi résztvevője, a Bajnokság ezüst- és aranyérmese, a Miskolci Jegesmedvék és a DAB Docler csapata.

Mindkét együttes győzelemmel kezdte a négyesdöntőt, a DAB egy kemény rangadón 4-1-re verte az EBEL-ben edződő fehérváriakat, míg a Miskolc szintén remekül hajrázva 4-1-re nyerte az utolsó harmadot a Fradi ellen, így a találkozó végeredménye 4-3 lett a hazaiak javára.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 14. Hajós (Tóth, Popovics) – 12. Peterdi (Ladányi, Szappanos), 23. Erdélyi (Gröschl, Pavuk), 26. Papp (Sabados), 57. Szappanos (Ladányi)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Gyenes) – Boyle, De Bruyn, Knox, Miskolczi, Faith – Durco, Votjkó, Roczanov, Dubek, Rafaj – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Budai, Ritó, Fliszár

Játékvezetők: Kincses, Gangel – Soós, Kormos