Oroszország – Csehország 0:1 (vége) | USA – Kanada 1:5 (vége)
Oroszország
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Csehország
vasárnap 30.03.2014, 15:00 • Budapest (Káposztásmegyer) - Jégpalota, centerpálya. • U18 Női Világbajnokság

Köszönöm a figyelmet, tartsanak velünk a torna utolsó mérkőzésén a döntőn, ami 18:30-kor fog kezdődni! (17:11:23)

Most pedig a cseh játékosok kapják meg a bronzérmüket!

Most a bírok kapnak egy-egy emlékplakettet.

A cseh csapat legjobbjai a tornán: Aneta Ledlova, Vendula Pribylova és Klara Peslarova!

Az orosz csapat legjobbjai a tornán: Maria Batalova, Fanuza Kadirova és Anna Shokhina!

Csehország legjobbja: Aneta Tejralova!
    Oroszország legjobbja: Maria Batalova!

De előtte a mai nap legjobbjai.

Bronzérmet most adják át a cseh válogatottnak a jégen.

Hatalmas öröm Csehországnál, mindenki Peslarova nyakában és mindenki a jégen, a cseh női U18-as válogatott bronzérmet nyert Budapesten, így túlszárnyalták tavalyi produkciójukat egy hellyel! Csehország jobb volt a mai napon, Oroszország későn ébredt fel, így megérdemelt a győzelem!

60:00

59:54
    Bolgareva lőtt a kapu előtt, el a korong fölött.

57:36
    Bukolska lövése pattan fel, majd kijön Morozováról és utána tömörülés a kapu előtt, de nincs gól.

57:09
    Csehország emberelőnyben!
    Túl sok orosz játékos volt a jégen, így kapott a csapat egy két percet.

57:01
    Kolowratova távoli lövését védi Morozova.

56:07
    Páros kiállítás!
    Újabb kakaskodás, de most a palánknál. A csehektől Aneta Ledlova, még az oroszoktól Maria Batalova megy ki két percre, így most 4-4 ellen megy a játék.

55:35
    Shtaryova centerezését ütik ki Kadirova elől.

54:51
    Les Csehországnál.

54:47
    Pirogova centerezése pontatlan.

53:03
    Pribylova és Ledlova vitte rá egy védőre a korongot, de Pribylova lövését Morozova hárította.

52:52
    Tilos felszabadítás Csehországtól.

52:26
    Rakhimova a kaput megkerülve lőtte kapura a korongot, de csak oldalhálót talált.

52:06
    Kapu elé betett korong volt sokáig szabad, de végül a cseh védők találták meg.

52:00
    Egy palánkról visszapattanó korongra tenyerel rá Peslarova.

51:08
    Neryuyeva távoli lövése megy kapu mellé.

50:38
    Shokhina vitte kapura a korongot, majd közelről a rövid sarkot záró Peslarovába lőtt.

50:15
    Közben Vopravilovát kell ápolni a jégen, de már lábon a fiatal cseh lány.

50:15
    Shokhina rontott be a harmadba és lőtt kapu mellé.

49:45
    Ledlova előtt zárnak szépen össze.

49:19
    Tilos felszabadítás Oroszországtól.

49:01
    Myuller lőtt védők szorításában, így a lövés mellé ment.

47:44
    Les Oroszországnál.

47:16
    Csehország kiegészült!

47:12
    Egy kis kakaskodás a cseh kapu előtt, amiből Aneta Tejralova a csehektől és Alevtina Shtaryova az oroszoktól kapott két percet. A létszámot nem érinti a kiállítás.

47:20
    Vanisova elől ütik el a korongot.

46:24

45:16
    Oroszország emberelőnyben!
    Anna Zikova megy ki két percre játék késleltetésért.

45:16
    Megint tuszkolás Peslarova előtt, de ebből sincs gól.

45:05

45:03
    Shokhina ütött el a korong fölött.

44:14
    Kadirova bejátszását Shtaryova nem tudja kapura lőni.

43:05
    Magda Walicova megy ki két percre bottal akasztásért.

43:05
    Verkhovtseva lőtt kétszer a blokkba.

42:20
    Forejtova ütött el a korong fölött.

41:42
    Nagy a csata a korongért, de kapuralövés eddig nincs.

40:01
    Oroszország kapust cserélt, Morozova a kapuban!

40:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre.

A bulik arányát megfordította Csehország már ők vezetnek 20-15-re ebben a statisztikában. Az oroszok legaktívabb játékosa a második harmadban Alsu Rakhimova 2 lövéssel, még a cseheknél a a csapatkapitány Aneta Tejralova 3 lövéssel.

A kapura lövések arány a második harmadban 14-6 Csehországnak és összesen pedig 25-12 Csehországnak. Ebből egy gólt kapott Tarakanova még egy gólt sem Peslarova.

Ezt a harmadot szinte végig támadta a cseh csapat, aminek az eredménye a harmad végén szerzett vezetés, így egy gólos előnnyel várhatják az utolsó húsz percet.

40:00

39:42

38:46
    Csehország gólt szerzett!
    Feláll Csehország és szép korong járatás után ANETA TEJRALOVA lőtt a kapu rövid sarkába Tarakanova mellett.

Gólpassz: Vendula Pribylova és Dominika Laskova.

A góllal Oroszország kiegészült!

28:03
    Laskovát húzza vissza bottal az esetnél Nina Pirogova, így két percet kapott.

28:03
    Laskova a kapu mellől lő mellé nagy helyzetben.

37:55
    Pribylova lövésébe blokkol bele egy orosz ütő.

37:10
    Verkhovtseva ütőjéről pattan el a koron lövés előtt.

36:27
    Bukolska lőtt, de Tarakanova fogta, utána odaüt az orosz kapusnak, ezért Kanayeva vonja kérdőre Bukolskát. Nincs kiállítás az eset után.

36:04
    Bukolska lövését üti ki bárddal Tarakanova.

35:08
    Shokhina centerezését ütik ki két érkező orosz elől.

34:44
    Laskova lövését védi másodszorra Tarakanova.

34:16
    Pribylova rohant végig a szélen, majd egy védő mellől lőtt, de Tarakanova résen volt.

33:15
    Maskova lövése pattan ki Tarakanováról, de nincs ismétlés cseh részről.

33:10

32:36
    Bukolska lövése pattan meg a kapu előtt Vopravilován, de a csatárról a korong mellé ment.

32:09

31:54
    Ledlova elől ütik ki az oroszok a harmadból a korongot.

A vonalbíró rövid ápolása után folytatódik a játék.

30:36
    Tuszkolás ment Peslarova előtt, majd Rakhimova lövését sodorja maga alá a cseh kapus.

30:06
    Zikova távoli lövése jön ki Tarakanova mamutjáról.

28:36
    Pribylova lövése csattant a kapu mögötti plexin.

27:32
    Rakhimova ugrott meg majd lőtt Peslarova válla fölött fölé.

26:44

25:30
    Vopravilova lőtt takarásból mellé.

24:53
    Zikova centerezése pattan meg egy orosz korcsolyán, de Tarakanova figyelt és védett.

23:48
    Verkhovtseva próbált a kapu megkerülve lőni, de Peslarova ráfeküdt a korongra.

23:15
    Rakhimova centerezése megy el a keresztbe a kapu előtt.

22:04
    Shokhina teszi le Shtaryova elé a korongot, aki ahelyett, hogy lőtt volna még tovább akarta tenni, de mindezt pontatlanul. Nagy lehetőség volt Shtaryova előtt.

21:28

20:33

20:13
    Távoli lövés Ledlovától, Tarakanova könnyen védi.

20:01

Érkeznek vissza a csapatok a jégre. Csehország még 34 másodpercig van emberelőnyben.

Az első harmad statisztikájából pár érdekesség. A bulik megnyerésében Oroszország vezet 10-8-ra. Az oroszoknál a legtöbb lövést Kadirova eresztette kapura szám szerint hármat, a csehek legaktívabb játékosa Vanisova és Walicova 2-2 lövéssel.

Elég álmosan kezdődött a mérkőzés, de a harmad végére már volt pár lövés is. A kapura lövések aránya 11-6 Csehországnak, mivel az eredmény 0-0 a kapusoknak a védése is ugyanennyi.

20:00

19:56
    Pelikanova lövése is a blokkban akad el.

19:30
    Csehország tartja a korongot, de nem törnek kapura.

18:33
    Daria Seredina kapott két percet szándékos korongkilövésért.

18:15
    Maskova lőtt a palánktól, a korong Tarakanova lepkésében.

18:02
    Kadirova vitt be egy korongot a kapu elé majd lőtt, de Pelarova fogta a korongot.

17:40
    Bukolska lőtt kapásból közvetlen közelről, de Tarakanova szépen ott volt a saroknál.

17:10
    Zikova lövése is egy orosz ütőben hal el.

16:34
    Neryuyeva lőtt az előtte blokkoló orosz ütőbe.

16:20

15:40
    Patkovának szántak egy korongot a kapu elé, de a védők megakadályozták a lövésben.

15:02
    Shtaryovát akadályozzák meg szépen abban, hogy bevigye a korongot a támadó harmadba.

13:59
    Kadirovának szántak egy centerezést, de nem jutott el hozzá a korong.

13:08
    Neryuyeva lövésébe fekszik bele önfeláldozóan Tejralova.

12:05
    Shokhina akart megugrani, de az utolsó két védő szerelte.

10:48
    Vanisova lőtt kapura amit kiütött oldalra Tarakanova.

10:15
    Les Csehországtól.

9:36
    Nagy csata a korongért Tarakanova kapuja előtt, de végül a kapus szerzi meg.

9:27
    Pirogova centerezése volt túl mély.

8:30
    Shokhina tette kapura a korongot, de nem tudják kapura tenni a kapu előtt álló piros mezesek.

8:14

8:02
    Kadirovát szerelik még mielőtt kapura lőhetne.

6:59

6:40

6:20
    Egy visszalőtt korongra érkezett Shtayova de a levegőben lévő korongot nem éri el.

5:50
    Topolska lövése megy kapu mellé.

5:26

5:22
    Megvannak első védései Tarakanovának. Vanisova és Walicova lövését védi az orosz kapus.

4:15
    Vopravilova háttal a kapunak kap egy korongot, de nem tud kapura fordulni, így nincs lövés.

3:15
    Pribylova centerezése akad el egy orosz ütőben.

2:10
    Kadirova elől ütik el a korongot a kapu előtt.

1:34
    Kadirova indul meg és hagyja el a korongot, de visszapattan elé. A lövés mellé ment, a visszapattanót pedig Peslarova szerzi meg.

0:57
    Egy betett korong a kapu elé, de Vanisova nem tudja kapura lőni a játékszert.

0:30
    Pribylova lövése egy orosz ütőről hagyja el a játékteret.

00:01

Az oroszok kezdő kapusa, a tegnap kiváló formában védő Valeria Tarakanova, még a cseheknél Klara Peslarova kezd a kapuban.

A csapatok már a jégen, így lassan elkezdődik a csata a bronzért.

Jelenleg a csapatokat mutatják be. Oroszország pirosban, még Csehország fehérben fog a jégre lépni.

Oroszország: Tarakanova (Morozova) – Pirogova, Seredina, Rakhimova, Shokhina, Shtaryova – Batalaova, Chistyakova, Kanayeva, Neryuyeva, Korotkikh – Ganayeva, Bodrikova, Kadirova, Verkhovtseva, Myuller – Mamatsashvili, Teryoshkina, Vodopyanova, Timofeyeva, Bolgareva.

Csehország: Peslarova (Zechivska) – Tejralova, Kolowratova, Ledlova, Laskova, Pribylova – Pelikanova, Zikova, Bukolska, Vanisova, Vopravilova – Zednikova, Brotankova, Walicova, Maskova, Forejtova – Bartosova, Hola, Patockova, Patkova, Topolska.

Játékvezetők: Katie Guay (USA) – Bettina Angerer (Ausztria), Jennifer McMahon (Kanada).

A csapatok már a pályán melegítenek, így lassan elkezdődik a záró nap programja a bronzmérkőzéssel.

Pontosan egy hete indult útjára a korong Budapesten az U18-as VB-n és már csak az első négy helyezett kilétét nem tudjuk.
    A tegnapi két elődöntő vesztese Oroszország és Csehország küzd meg a bronzéremért. Oroszország hatalmas csatában, csak hosszabbítás után kapott ki Kanadától 1-0-ra köszönhetően Tarakanova hihetetlen formájának aki 69 lövést hárított, igazi meglepetés csapat lett Oroszország, mert ide őket senki sem várta talán csak ők magukat.
    Az ellenfelük Csehország lesz, akik kissé jártasabbak az éremért folytatott harcban, bár tavaly is itt voltak, de győzelmet az utolsó két nap már nem szereztek, így ők negyedikek lettek Finnországban.
    Megjósolhatatlan a végeredmény, az biztos, hogy hatalmas csata lesz, ahol még a hosszabbítás sem kizárt.