Ferencváros Bp. ESMTK – Dab.Docler 2:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Fehérvár AV19 2:5 (vége)

4. Ferencváros

Ezzel búcsúzom, köszönöm a kitartó figyelmet, találkozunk ősszel, az immár nyolc csapatos MOL Liga küzdelmei alkalmával! (19:21:55)

Varga Arnold a Kupa legjobb védője, Hajós Roland pedig a legjobb támadó.

Vége a mérkőzésnek, a Magyar Kupának és a szezonnak is! Az első harmad meglepetése után a folytatásban kijött a különbség a csapatok közt a Fehérvár javára és hiába küzdött derekasan a Miskolc, nem tudták tartani az EBEL tempóját. A Volán ezzel megérdemelten nyert, de mégsem örülhetnek, hiszen pénteki vereségük miatt lecsúsztak a kupagyőzelemről, amelyet a Dunaújváros szerzett meg.

60:00

59:50
    Zúg a taps és a "szép volt fiúk" a nézőtérről. A miskolci közönség végig kitartott, rajtuk nem múlt a meccs.

59:15
    Hafner hibázik, nem alakul ki helyzet.

58:40
    Dubek centerez, Hafner melléüt.

58:08
    Colton Yellow Horn a kispadon töltheti a szezon utolsó két percét gáncsolásért – hacsak nem esik hazai gól ez alatt.

57:30
    Tóth éles szögből leadott lövése és Bálizs védése után kiegészül a vendégcsapat.

56:50
    Durco lőtte volna ki a bal felsőt, de Bálizs erre is odaért.

55:57
    Knox keresztpasszába nyúlnak bele a kapu előtt, a korong a nézőtérre repül.

55:24
    Tóth és Orbán vitatkoznak össze Bálizs kapujától nem messze, de többen is beszállnak a beszélgetésbe, végül Benk András kap két percet.

55:15
    De Bruyn lövése kerüli el a kaput.

54:51
    Yellow Horn lövése után pörög fel a korong, Gyenes kapja le egy ugrással.

53:50
    Láda lő a kék vonalról, Szirányi blokkol a kapu előtt.

52:00
    Roczanov lövését blokkolja Hetényi a jobb szélen.

51:10
    Láda lövése és a kipattanó okozott nagy kavarodást, de nem tudták bekotorni a pakkot a kapuba a miskolci játékosok.

49:20
    Rafaj lövését védi Bálizs, a kipattanóra Ritó érkezik, de nem tudja belőni.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 7. Knox (Láda, Dubek), 11. Tóth – 30. Szirányi (Kovács, Varga), 32. Banham (Horn), 35. Kovács (Jackman, Sertich), 39. Horn (Kovács), 45. Banham (Horn, Kiss)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes (Duschek) – Boyle, De Bruyn, Knox, Hafner, Miskolczi – Durco, Vojtkó, Roczanov, Dubek, Rafaj – Láda, Hegyi, Hajós, Popovics, Tóth – Budai, Ritó, Fliszár
    Fehérvár AV19: Bálizs (Rajna) – Sertich, Kiss D., Banham, Yellow Horn, Naglich – Szirányi, Jackman, Nemes, Kovács, Németh – Hetényi, Varga, Kocsis, Benk, Sárpátki – Pozsgai, Orbán, Vincze, Tóth, Magosi

Játékvezetők: Varjú, Haszonits – Vas, Juhász