Valladolid – UD Almería 1:0 (vége) | CA Osasuna – Real Sociedad 1:1 (vége) | Villarreal – Elche CF 1:1 (vége)
Valencia – Getafe CF 1:3 (vége)
Real Valladolid
1:0 (1:0)
UD Almería
vasárnap 30.03.2014, 12:00 • Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid • Primera División

Összességében egy meglehetősen langyos meccset láthattunk ezen a találkozón. Jóval több lehetősége adódott a Valladolidnak, így megérdemelten gyűjtötték be a három pontot, bár a sok elpuskázott helyzet miatt bosszankodhatnak azért. Az Almeria a második félidőben szinte semmi veszélyt nem jelentett kapura, az elsőben azért jóval többet. A kiállítást követően végképp nem maradt már erejük a támadások építésére.
    A 90 percből mindkét félidőben 10-12 perces időszakokban megélénkült a mérkőzés, több ragyogó lehetőséggel, ám sajnos az idő többségében lassú, ebéd előtti gurigázást végeztek a csapatok.
    A végeredmény tehát Real Valladolid – UD Almeria: 1-0!
    ---- (13:54:48)

90+4
    Omar adta középre balról, középen azonban Rossi eltörte a labdát 16 méteres lövésénél.

90+3
    Ez lehetőség volt, két védőn átcselezte magát Azeez, majd erős lövést eresztett meg, de bő két méterrel mellé szállt.

90+3
    Kifejelik a védők, de az Almeria kaparintja meg.

90+2
    Újabb szögletet ér el az Almeria, ismét balról.

90+2
    Három perc a ráadás.

90+1
    Nem veszélyes, a rövid oldalon fejelt Suso, de magasan fölé.

90+1
    Szöglet a bal oldalról az Almeria javára, ebben lehet még egy komoly lehetőség is.

90
    A labdabirtoklási arány közel azonos ebben a szakaszban, pedig a bordó mezeseknek rohamozniuk kéne az egyenlítésért.

90
    Ez viszont helyzet volt, jobbról adta be a labdát Rukavina, középen Manucho érkezett, vetődve fejelt 7-8 méterről, de kissé mellé szállt a kísérlet!

89
    Sajnos meglehetősen kevés helyzet az utóbbi húsz percben és az iram is lelassult.

88
    Pontatlan átadás középen, Rueda nem oda várta.

88
    Manucho fejét keresték az előreívelésnél, megcsúsztatta, de jócskán mellé.

87
    Nagy kirúgásra készül Jaime, középen harc a labdáért, szabadrúgást ér el végül Manucho.

86
    A mai utolsó csere, Larsson helyett Omar Ramos érkezett.

85
    A tizenhatos előterében elhalt a vendégek próbálkozása, Jaime rúghatja ki a labdát.

84
    Oscar hasznosan játszik a középpályán, sok ellentámadást szűr meg és jól osztogat előrefelé is.

84
    Larsson kevergetett a tizenhatos környékén, 16 méteres lövését Trujillo blokkolta, majd görcsöt kap Larsson lába.

Gólok: 6. Manucho

Lapok:   7. Rukavina (RVA), 81. Larsson (RVA) – 26. Torsiglieri (UDA)   76. Torsiglieri (UDA)

Real Valladolid: Jaime – Rukavina, Jesús Rueda, Marc Valiente, Pena – Victor Perez, Alvaro Rubio – Larsson, Oscar – Javi Guerra, Manucho Goncalves
    Cserék: Diego Marino – Rossi, Osorio, Baraja, Omar Ramos, Bergdich, Jeffren

UD Almería: Esteban – Rafita, Angel Trujillo, Torsiglieri, Mané – Marcos Tébar, Corona – Suso, Soriano, Aleix Vidal – Oscar Diaz
    Cserék: Julián – M. Silva, Rodri, Hélder Barbosa, Zongo, Nelson, Azeez

Játékvezetők: Fernando Teixeira – V. Diaz, M. Torre