Valladolid – UD Almería 1:0 (vége) | CA Osasuna – Real Sociedad 1:1 (vége) | Villarreal – Elche CF 1:1 (vége)
Valencia – Getafe CF 1:3 (vége)
Real Valladolid
1:0 (1:0)
UD Almería
vasárnap 30.03.2014, 12:00 • Estadio Municipal José Zorrilla, Valladolid • Primera División

Összességében egy meglehetősen langyos meccset láthattunk ezen a találkozón. Jóval több lehetősége adódott a Valladolidnak, így megérdemelten gyűjtötték be a három pontot, bár a sok elpuskázott helyzet miatt bosszankodhatnak azért. Az Almeria a második félidőben szinte semmi veszélyt nem jelentett kapura, az elsőben azért jóval többet. A kiállítást követően végképp nem maradt már erejük a támadások építésére.
    A 90 percből mindkét félidőben 10-12 perces időszakokban megélénkült a mérkőzés, több ragyogó lehetőséggel, ám sajnos az idő többségében lassú, ebéd előtti gurigázást végeztek a csapatok.
    A végeredmény tehát Real Valladolid – UD Almeria: 1-0!
    ---- (13:54:48)

90+4
    Omar adta középre balról, középen azonban Rossi eltörte a labdát 16 méteres lövésénél.

90+3
    Ez lehetőség volt, két védőn átcselezte magát Azeez, majd erős lövést eresztett meg, de bő két méterrel mellé szállt.

90+3
    Kifejelik a védők, de az Almeria kaparintja meg.

90+2
    Újabb szögletet ér el az Almeria, ismét balról.

90+2
    Három perc a ráadás.

90+1
    Nem veszélyes, a rövid oldalon fejelt Suso, de magasan fölé.

90+1
    Szöglet a bal oldalról az Almeria javára, ebben lehet még egy komoly lehetőség is.

90
    A labdabirtoklási arány közel azonos ebben a szakaszban, pedig a bordó mezeseknek rohamozniuk kéne az egyenlítésért.

90
    Ez viszont helyzet volt, jobbról adta be a labdát Rukavina, középen Manucho érkezett, vetődve fejelt 7-8 méterről, de kissé mellé szállt a kísérlet!

89
    Sajnos meglehetősen kevés helyzet az utóbbi húsz percben és az iram is lelassult.

88
    Pontatlan átadás középen, Rueda nem oda várta.

88
    Manucho fejét keresték az előreívelésnél, megcsúsztatta, de jócskán mellé.

87
    Nagy kirúgásra készül Jaime, középen harc a labdáért, szabadrúgást ér el végül Manucho.

86
    A mai utolsó csere, Larsson helyett Omar Ramos érkezett.

85
    A tizenhatos előterében elhalt a vendégek próbálkozása, Jaime rúghatja ki a labdát.

84
    Oscar hasznosan játszik a középpályán, sok ellentámadást szűr meg és jól osztogat előrefelé is.

84
    Larsson kevergetett a tizenhatos környékén, 16 méteres lövését Trujillo blokkolta, majd görcsöt kap Larsson lába.

83
    A mai meccsen nem sokat mutató Corona helyett érkezik Azeez, többet már nem cserélhet az Almeria.

82
    Tíz perce maradt az Almeriának, hogy valamit próbáljon még ebből a meccsből kihozni, de ez nem lesz egyszerű emberhátrányban.

81
    Két játékos is a földön maradt, sárga lapot kapott Larsson, ő volt a jelek szerint az elkövető. Két játékost lökött egymásra.

80
    Jeffren került lövőhelyzetbe a jobb oldalon 6 méteren, egy védő vágta ki oldalra az utolsó pillanatban.

80
    Ötletes szabadrúgás kombináció, a jobb oldalon próbált fejelni Perez, de végül pár centivel hosszabb lett az előreívelés.

79
    Úgy tűnik, igyekszik a Valladolid eldönteni a mérkőzést, elkezdték nyomás alatt tartani az Almeria kapuját.

78
    Manucho küldte kapura a jobb oldalról 12 méterről, Esteban kapta le.

77
    Jobb oldali hazai támadás, majd Pena adja be, nem tudnak felszabadítani a vendégek.

76
    Egyik középső védőjét veszíti tehát el az Almeria, még nehezebb lesz nekik az utolsó negyed óra, így is egy gólos hátrányban vannak már.

76
    Torsiglieri pár perce még megúszta a sárgát, most már nem, felrúgta Manuchot, megkapta második sárgáját, így mehet zuhanyozni a piros lap miatt!

75
    Larsson tisztázott, mint jobbhátvéd.

74
    Kettős csere a Valladolidnál. Guerra és Rubio hagyták el a pályát, Jeffren és Rossi pedig érkeztek.

74
    Al Rubio maradt a földön a saját tizenhatosa előterében.

73
    Hát ez centiken múlott csak! Rueda bombázta kapura jobbal és a felső lécen csattanva hagyta el a játékteret!

72
    Veszélyes helyről szabadrúgás a hazaiak javára, 20 méterre a kaputól, éppen középen. J. Rueda készülődik elvégezni.

71
    Jaime fog egy középre tartó lövést, balról lőtt Trujillo.

71
    Úgy tűnik, próbálja felpörgetni kissé a tempót az Almeria, az utóbbi néhány percben lendületesebben támadnak le.

70
    Suso tüzelt 16 méterről középről, Ruedán pattant meg, a liláké lett.

69
    Egy keresztpassz érkezett volna a jobb oldalra, Pena azonban közbelépett és felszabadított a vendégek támadásánál.

69
    Esteban ismét igen kockázatos manővert hajtott végre az alapvonalnál testtel fedezte a labdát, kevés híján elvette tőle Manucho.

68
    Újabb vendégcsere. Diaz le, Rodri pedig be.

67
    Mit hagyott ki Javi Guerra!! Jobbról Larsson adott be laposan, tökéletesen sikerült, teljesen egyedül találta középen Javi Guerrát, aki három méteren csak az üres kapuval állt szemben, de luftot rúgott és így a védők fel tudtak szabadítani!

66
    Ismét a Valladolid birtokolja többet a labdát.

65
    Guerra jó 30 méterről szánta el magát lövésre. Rendkívül optimista hozzáállás volt, mert még pattant is egyet a labda, amíg Estebanig elért, könnyedén fogta.

64
    Rukavina unta meg a semmittevést és jobbról egy szólóba kezdett, a tizenhatos előterében egy védő megállította az előretörő játékost.

63
    Sajnos úgy tűnik, hogy a kezdeti nagy lendület csak bő 10 percig tartott ki, teljesen leült ismét a találkozó.

63
    Bő egy óra játékot követően továbbra is vezet 1-0 arányban a Valladolid.

62
    Rukavina érkezik egy jobb oldali bedobáshoz, Larssonnal játszik össze.

61
    A ma kissé szürke Soriano helyett érkezett a pályára Zongo. Az első csere a meccsen.

60
    Fejpárbajt követően egy bal oldali vendég lövésbe lépnek bele, végül egy lapos, erőtlen lövés Susotól, Jaime fogja meg.

59
    Szögletet harcol ki az Almeria a bal oldalon.

59
    Eddig nem volt sok a pontatlanság, most több támadás is ezen halt el mindkét oldalon.

58
    Manucho felé érkezett indítás a jobb oldalra, túl hosszú is lett, de egyébként is lesen állt a csatár.

57
    Balról laposan adta be Guerra, középen nem volt senki, csak Esteban.

56
    Az ilyen kontrákban bízhatnak az Almeria játékosai, előtte folyamatosan percek óta a Valladolid támadott.

55
    Vidal előtt elképesztően nagy egyenlítési lehetőség adódott. Tökéletes keresztlabda érkezett jobbról, Vidal a bal oldalon 6-7 méterről lőhetett, már csak a kapussal állt szemben, ám a hosszú sarok mellé gurított!

54
    Igen harcosan lép fel eddig az első 8 percben a hazai gárda, szinte csak másodpercekre van a labda a vendégeknél.

54
    A bal felsőt vette célba Victor Perez a szabadrúgásból, kb 5 centivel lőtt fölé!

53
    Veszélyes helyről szabadrúgás a Valladolid javára. Középről, nagyjából 22 méterről végezhetik el.

52
    Pena ismétel, nagyobb ívű a beadás balról, de mindenki fölött magasan átszáll.

52
    Visszafelé passzolta, majd Pena próbált beadni, kifejelik.

51
    Most öt perc alatt történt több esemény, mint az első félidő utolsó 20 percében összeadva. Szöglet közben a hazaiak javára jobbról.

50
    De jól kezdik a második játékrészt a felek! Larsson iramodott meg a bal oldalon, a tizenhatos bal sarkánál kapura tűzte, Esteban bravúrral ütötte szögletre!

49
    Beadni szeretett volna Rafita a jobb oldalról, de megpattant Valiente lábán, veszélyesen a rövid sarok felé, a jobb kapufához hozzáérve pattant szögletre, a kapusnak esélye sem let volna.

48
    Egy lövés a vendégektől, Diaz tüzelt 18 méterről, de fél méterrel célt tévesztett.

47
    Manucho húzta meg a bal oldalon, de hosszan szöktette magát, a vonal előtt ugyan még elérte, hogy beadja, de irányítani már nem tudta, Esteban kivetődve megfogta.

46
    Villámgyors akcióval próbálkozott a Valladolid, de a tizenhatos előterében Manucho elől tisztáztak a védők.

46

Lendületesen kezdték a felek a mérkőzést, egy gyors góllal vezetést is szerzett a Real Valladolid. Előtte alig egy perccel a vendégek találtak a hálóba, ám a gólt les miatt, jogosan a bíró érvénytelenítette.
    Az utolsó negyed órában sajnos leült a meccs, alig-alig akadtak lehetőségek, pedig a félidő közepén itt is, ott is bőven voltak helyzetek.
    A Valladolid aktívabb, több gólt is szerezhetett volna az első 45 percben.
    Hogy sikerül-e újítania az Almeriának, megtudhatjuk a szünet után, tartsanak akkor is velünk!
    ----

45+1

45+1
    Jaime kapja le a levegőből, a bíró pedig alig pár mp múlva le is fújja az első játékrészt.

45
    Vendég szabadrúgás középről, 40 méterre a kaputól.

44
    A jobb oldalon megszökött Diaz, most meg is találták egy íveléssel, 16 méterről tüzelt, lapos lövése elkerülte a hosszú sarkot.

43
    Hosszú előreívelés, Oscar Diaz fejét keresték, de kissé magas lett neki, Jaime fogja kézbe a labdát.

43
    A szöglet semmi veszélyt nem teremtett, már az Almeria támad a jobb oldalon, kénytelen voltak visszafelé passzolni, egészen Esteban kapusig.

42
    Javi Guerra kapott labdát a jobb oldalon, 13 méterről tüzelt is, egy védőről szögletre vágódott.

41
    Egyik csapat sem szakad meg azért, hogy gyors támadást építsen, de most kissé áttevődött a játék a hazai térfélre.

41
    Manucho trükkösen úgy esett el, mintha őt lökték volna, közben ő fogta be védője kezét a hóna alá, ezt ki is szúrta a játékvezető és ellene ítélt.

40
    Jaime bonyolódott a saját kapuja előtt kockázatos cselbe, Diaz kevés híján meg is szerezte tőle.

39
    Egy jó tíz perces időszak volt a félidő derekán, amikor futószalagon jöttek a jobbnál jobb helyzetek, most azonban visszavettek a tempóból sajnos.

39
    A labdabirtoklási arány eddig 53-47%.

38
    Érdekesség, hogy az eredetileg jobbhátvéd Rukavina jóval többször fut fel a jobb oldalon támadásban, mint a támadó középpályás Larsson.

37
    Elkezdett letámadni a hazai gárda, megunva az adogatást.

36
    Kicsi leült a játék, középen labdázgat az Almeria.

35
    Manucho megint ütközik Estebannal, de most 5 méteren egy beadást követően, a kapus már birtokolta a labdát.

34
    Manucho került a földre a felező közelében, Trujillo lökte őt, szabadrúgás.

33
    Jobb oldali visszapasszt követően Rubio tűzte kapura belsővel 18 méterről, fél méterrel fölé.

32
    Soriano beadni próbált jobbról, ez igen rosszul sikerült, a közelben sem volt csapattárs.

32
    Bő fél óra játékot követően Valladolid – Almeria: 1-0. Többet támadnak a hazaiak, de az Almeriának is akadtak már biztató lehetőségei.

31
    Nagyon mély a beívelés, Jaime könnyedén kapja le a levegőből.

31
    Szögletet harcol ki az Almeria a jobb oldalon, Valientéről ment ki.

30
    A túloldalon is egy komoly lövés, Jaime csak kiütni tudja Corona 20 méteres próbálkozását.

29
    Ez érdekes jelenet volt, hosszú indítás előre a hazaiaktól, kb 20 méterre a kaputól Manucho átemelte a kapus fölött, majd ütközött Estebannal, úgy tűnt, ezért sárga járt volna, egyértelmű feltartásnak tűnt a dolog, de még csak meg sem állította a játékot Teixeira játékvezető.

28
    A szöglet veszélytelen, kifejelik a védők, de egyébként is a támadó ellen fújtak lökés miatt.

27
    Ismét Esteban menti meg a vendégek kapuját, remekül fordult kapura Oscar 12 méterről, a kapus szögletre tudta ütni bravúrral!

26
    Az első vendég sárga lap, Torsiglieri vágta fel Larssont.

25
    Almeria támadás középen, Jesus Rueda azonban kivágja végül.

24
    Larsson kényszerítője nem jó a jobb oldalon, de gyorsan visszaszerzik a lila-fehér mezesek.

23
    Fölénybe került az elmúlt percekben a Valladolid, több góllal is vezethetnének.

22
    Guerra lesen, Manucho egy ütemmel később adta neki a labdát.

21
    Manucho szenzációsan került helyzetbe középen egy szép támadást követően, 12 méterről ballal rátűzte, alig pár centivel fölé!

21
    Ígéretes akciót vezetett középen a hazai csapat, a végén 18 méterről lövésre szánta el magát Alvaro Rubio, de legalább két méterrel kapu fölé szállt.

20
    Rueda volt körülményes a tizenhatos előterében, az Almeria védői szerelték is.

19
    Pena balról próbál beadni, de eléggé elnézi, méterekkel száll el a belső emberek feje fölött.

18
    Az utóbbi tíz percben közel kiegyenlített játékot hoz a meccs mezőnyben, de komoly helyzetek a Valladolid előtt adódtak.

17
    Igen veszélyesek egyelőre a Valladolid jobb oldali akciói, szinte mindig innen építkeznek egyelőre ma.

17
    Larsson egy jobb oldalon futó támadás végén középre adott, a védők bedobásra mentenek.

16
    Mané lépett bele egy hosszú átadásba a jobb oldalon.

16
    Javi Guerra volt legalább 2 méteres lesen, de rajta kívül két társa is bent ragadt.

15
    Esteban nyújtózott nagyot, hogy vetődve kiszedje a labdát a jobb alsóból. Oscar tüzelt 15 méterről laposan, pont befért volna!

14
    Kijött az enyhe szorításból a lila-fehér mezes csapat, Rukavina beadása most pocsék, a kapu mögött landol.

13
    Az utóbbi percekben áttevődött a játék a Valladolid térfelére.

13
    Oscar helyzeti előnyben és ki is kíséri a bal oldalon a vonalon túlra, dobhatnak a hazaiak.

12
    Larsson szerzett remekül labdát hátul a bedobás után, nem sikerült beadnia Vidalnak.

12
    Bal oldali bedobás a bordó mezesek javára.

11
    Jobb oldali szöglettel jöhet az Almeria. Kis szöglet, a beadást Jaime öklözi ki oldalra.

11
    Suso húzza meg a jobb oldalon, beadását szögletre menti Pena.

10
    Biztató ellentámadás a vendégektől, a jobb oldalon szöktették Sorianot, ám néhány centivel hosszabbra sikerült, Jaime meg tudta kaparintani.

9
    Ismét nagy helyzet a hazaiak előtt, Rukavina jobbról beadja, a hosszú saroknál tökéletesen érkezik a labdára Guerra, 6 méterről fejel, Esteban bravúrral hárít!

8
    Középen jól szűr egyelőre a Valladolid.

7
    Az eddig aktív Rukavina állítja meg durván Vidalt középen, villan a sárga lap.

6
    A Valladolid gólt szerzett!
    Az ellenakcióból azonnal betalál a Valladolid! Egy bal oldali lapos középre adás teljesen üresen találta MANUCHO GONCALVES-t (Manucho), aki három méterről az üres kapuba pofozta a labdát. 1-0!

6
    Továbbengedték elsőre a nyilvánvaló lest követően kilépő Diazt a bal oldalon, aki a kapus lábai között a kapuba is bombázott 5 méterről, ám végül visszafújták les miatt. Nagy meglepetés lett volna, ha ezt a gólt megadják.

5
    Rukavina szabálytalan a jobb oldalon, jöhet az Almeria.

4
    A szöglet is veszélyesen kanyarodott befelé, középen 6 méterről fejelt Pena, néhány centivel fölé szállt a fejes! Jól kezd a Valladolid.

3
    Remek átadás a jobb oldalon Rukavinának, középre tette laposan Goncalvesnek, aki már lőni készült 10 méteren, egy védő azonban kifejelte szögletre!

2
    Larsson futott lesre, Almeria támadás következhet.

1
    A Real Valladolid lila-fehér mezben lépett pályára, az Almeria gárdája pedig bordóban.

1

Real Valladolid: Jaime – Rukavina, Jesús Rueda, Marc Valiente, Pena – Victor Perez, Alvaro Rubio – Larsson, Oscar – Javi Guerra, Manucho Goncalves
    Cserék: Diego Marino – Rossi, Osorio, Baraja, Omar Ramos, Bergdich, Jeffren

UD Almería: Esteban – Rafita, Angel Trujillo, Torsiglieri, Mané – Marcos Tébar, Corona – Suso, Soriano, Aleix Vidal – Oscar Diaz
    Cserék: Julián – M. Silva, Rodri, Hélder Barbosa, Zongo, Nelson, Azeez

Játékvezetők: Fernando Teixeira – V. Diaz, M. Torre.

Alsóházi rangadót láthatunk a spanyol bajnokság 31. fordulójából. A 19. helyen álló Valladolid fogadja a 16. helyezett Almeriát. Összesen három ponttal előzi meg a vendégegyüttes a hazaiakat, tehát igazi hatpontos mérkőzés lesz. Ha nyernek a vendégek, levegőhöz jutnak a kiesés elleni harcban, hazai győzelem esetén azonban éppen az Almeria elé kerülne a Valladolid, jobb gólkülönbség miatt.
    A Valladolid utolsó 5 meccséből egyet nyert meg, két döntetlen és két vereség, míg a vendégek három vereség mellett egy döntetlent és egy győzelmet értek el.
    Az összecsapás vasárnap délben, azaz 12 órakor kezdődik, tartsanak velünk!