Puskás Akadémia FC – Debreceni VSC 3:2 (vége) | Szigetszentmiklós – Diósgyőri VTK 0:1 (vége) | Lombard Pápa FC – Ferencvárosi Torna Club 0:2 (vége)
Lombard Pápa FC
0:2 (0:2)
Ferencvárosi Torna Club
kedd 01.04.2014, 17:00 • Perutz Stadion, Pápa • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

A Ligakupa negyeddöntőjének második mérkőzésén fogadja a Pápa a Ferencvárost. Az első mérkőzésen a Fradi 4:0-ra gázolta le ellenfelét, ennek fényében a visszavágó akár formalitásnak is tekinthető.

Azon a mérkőzésen az első félidőben Ugrai duplájával vezetett a Ferencváros, majd Jenner és végén még Holman is betalált.

Azóta mindkét csapat játszott egy döntetlent a bajnokságban, közben a Pápa kiesett a Magyar Kupából, és az elmúlt hétvégén bajnoki meccsen is találkozott a két csapat. A történelem ismételte önmagát, a zöld-fehérek ismét 4:0-ra nyertek, két-két gólt szerezve a két félidőben.

A mérkőzés után Thomas Doll elégedetten nyilatkozott, míg Tóth Bálint nagyon kemény szavakkal illette néhány játékosát, nem volt elégedett sem csapata teljesítményével, sem a hozzáállásával.

Itt a lehetőség bizonyítani, hiszen ennek a meccsnek komolyabb tétje nincs, ahogy veszíteni valója sem a Pápának.

Talán ezért lehet ebből jó mérkőzés, kövessék velünk!

1

1
    Hazai akció a jobb szélen, Laczkó szereli, Kulcsárt.

2
    Cukic buktatja az oldalvonal mellett Nagy Sándort.

3
    Kulcsár labdája a bal szélre, átveszi ugyan Présinger, de kivezeti, bedobás jön.

4
    Király tesz lövésre vissza egy labdát, Kulcsár emel kapura 18 méterről, Jova fogja könnyedén.

5
    A bal szélen indul Laczkó, oldalra szereli Nagy Sándor.

7
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Laczkó (Ferencvárosi Torna Club), Királyt rántotta le középen.

8
    Jovanovics ível be jobbról, Dialló fejel 7 méterről, Horváth G. fogja.

9
    Diallót indítanák középen, Józsi labdája hosszú, Horváth Gábor.

10
    Horváth Gábor egy hazaadásnál jön zavarba, rosszul találja el a labdát, Diallo passzol Ionescuhoz, aki 14 méterről az üres kapu mellé emel!

12
    Ionescu indul a jobbösszekötő helyén, a hosszú sprint végén Nagy Tamás szereli szögletre.

13
    Józsi szöglete veszélytelen, kihozzák a hazaiak a labdát.

14
    Cukic vezeti a védőkre a labdát, a körömpasszát lefülelik a védők.

15
    Ionescu lapos beadása jobbról, kivágják a védők Ugrai elől.

16
    Cukic ível előre hosszan, Horváth Gábor jön a kapujából érte.

17
    Horváth Richárd lő 17 méterről, jó helyzetből, de magasan fölé.

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Struhar (Lombard Pápa FC), Ionescut rántja le a felezővonal közelében.

19
    Józsi beadása balról, elmegy a támadók előtt a labda.

20
    Jenner a kapunak háttal állva kap egy labdát a 16-oson belül, nem jut lövéshez.

21
    Arsic cselez befelé jobbról, két csel után, ballal lő fölé 14 méterről!

23
    Laczkó indítja Józsit a bal szélen, lest lát a játékvezetők.

24
    A Fradi gólt szerzett!
    Cukic indítja a jobbösszekötő helyén UGRAI ROLANDOT, végigviszi a labdát, és 14 méterről a kapu közepébe helyez a kijövő kapus mellett! 0:1

26
    A továbbjutás eddig sem volt kérdéses, innentől a becsületéért küzd a Pápa.

27
    Arsic ad be jobbról szabadrúgást, Struhar csúsztatása megpattan egy védőn, és a felső lécről kerül a kapu mögé!

28
    A szögletet kicsiben oldja meg a Pápa, majdkifejelik a védők a beadást.

28
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nagy Sándor (Lombard Pápa FC), a megiramodó Diallót rúgja meg.

29
    Diallót hordágyon viszik le, de már vissza is kocog a helyére.

30
    Józsit rántja le Sekour a kaputól 25 méterről.

31
    Jenner lövi a szabadrúgást, kevéssel a kapu fölé.

33
    Most már egyértelmű a Ferencváros fölénye, egy-egy ellentámadással próbálkozik a Pápa, nem rossza a mérkőzés.

34
    Ferencvárosi akció végén Horváth Gábor húzza le a labdát.

35
    Arsic lép ki középen, nem jut lövéshez.

35
    Laczkót állítják meg lesen a bal szélen.

36
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kulcsár (Lombard Pápa FC).

37
    Jovanovics jobbról ad be, szögletre blokkolják a védők.

37
    Józsi szöglete jobbról, Diallo fejel centikkel mellé 5 méterről!

38
    Ionescu balról ível be, Horváth Gábor húzza le a 11-es pontnál.

39
    Ugrai 22 méteres lövése lepattan Struhárról.

39
    Józsi ível be szögletet jobbról, Pavlovic fejel mellé a hosszú saroknál.

40
    Jenner lő 20 méterről középről, a labdája centikkel kerüli el a jobb sarkot.

41
    Király indítaná középen Horváth Richárdot, a védők közbelépnek, majd szabálytalankodnak Arsiccsal, 20 méterre a kaputól.

42
    Arsic a sorfalba lövi a szabadrúgást.

42
    Sekournak emel be egy labdát Kulcsár, leveszi mellel a légiós, de 8 méterről a kapusba lő!

44
    Ionescu indítja középen ULYSSE DIALLÓT, aki kilép a védők között, és kapura vezeti a labdát, 14 méterről elgurítja a kapus mellett, a labda a bal kapufáról pattan a hálóba! 0:2

45

Változatos a mérkőzés, a Pápa is vezetett szép támadásokat, de gólt nem tudtak szerezni, a nagyobb helyzeteket kidolgozó és veszélyesebben játszó Fradi teljesen megérdemelten vezet.

46
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nél/nál: lemegy Pavlovic, bejön Busai.

46
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Arsic, bejön Eszlátyi.
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Struhar, bejön Tóth G..

46

46
    Az első támadás a Fradié, Józsi indítását lefüleli a védelem a bal szélen.

47
    Eszlátyi elől ad haza Hidvégi, Jova vágja előre a labdát.

48
    Ionescu megy el a jobb szélen, a beadását a védők kivágják.

49
    Kulcaár indulna a bal szélen, szabálytalankodik Jovanoviccsal, szabadrúgás kifelé.

50
    Nagy Tamás rúgja fel Ugrait a kaputól 28 méterre.

51
    Jenner íveli a szabadrúgást a kapu elé, Horváth Gábor húzza le könnyedén.

52
    Diallo sarkalja vissza a labdát a 16-oson belül, Ugrai csellel próbálkozik, szerelik.

53
    Eszlátyi rúgja meg a felezővonalnál.

54
    Laczkó passzol laposan a bal szélről Diallóhoz, aki egyből középre tekeri a labdát, beadásnak, és lövésnek sem jó.

55
    Jenner ad be balról az alapvonalról, kijön a védőkről.

57
    A Ferencváros fölényében telik a második félidő is, a Pápa elvétve keveredik a vendégek 16-osáig.

58
    Horváth Richárd a 16-os bal sarkáról lő laposan, Jova véd könnyedén.

59
    Jenner cselez befelé balról, 15 méterről lő, Horváth Gábor tolja fölé a bombáját.

60
    Józsi jobb oldali szöglete veszélytelen, kirúgás a vége.

61
    Jovanovics éles badását Jagodics menti DIallo elől, Nagy Sándor szabadít fel.

62
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nél/nál: lemegy Jenner, bejön Holman.

63
    Csere a Lombard Pápa FC-nél/nál: lemegy Király, bejön Maric.

64
    Maric egyből nagy helyzetbe kerül a jobbösszekötő helyén, de a ballábas lövését védi Jova a rövid saroknál.

65
    Holman fordul kapura, a 18 méteres lövése lepattan Nagy Sándorról.

66
    Laczkó tartja fel Nagy Sándort a Pápa térfelén.

67
    Sekour és Busai rúgnak össze a kezdőkörben, ápolják mindkettőt.

68
    Talpon a játékosok, leballagnak, folytatódik a játék.

69
    Horváth Richárd beadását szögletre menti Présinger.

70
    Tóth Gábor szöglete veszélytelen.

70
    Eszlátyi kerül lövőhelyzetbe 25 méterre a kaputól, de az égbe lövi a labdát...

71
    Maric adna be jobbról Eszlátyi elé, Cukicról pattan Jovához a labda.

73
    Présinger ível be balról, mély a labdája, kirúgás jön.

74
    Tóth Gábor ad kiváló labdát Maric elé, aki 12 méterről lőhet, becsúszva blokkol Hidvégi.

75
    Józsi ível be jobbról szögletet, kifejelik a védők.

76
    Laczkó beadása balról, Dialló elől fejeli ki a labdát Jagodics az ötösről.

78
    Csere a Ferencvárosi Torna Club-nél/nál: lemegy Laczkó, bejön Gyurácz.

79
    Holman vezeti a behátráló védőkre a labdát, rosszul passzol Ugrainak.

80
    Sekour lő 22 méterről, Hidvégi kézzel blokkol.

81
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hidvégi (Ferencvárosi Torna Club).

82
    Maric készülődik a szabadrúgáshoz, elsőre a sorfalba, másodjára a jobb sarok mellé lő.

83
    Horváth Richárd jobbról ad be, Józsi fejel szögletre.

83
    Eszlátyi szöglete veszélytelen.

84
    Hidvégi ugratja ki középen Busait, lesen állítják meg a játékvezetők.

85
    Horváth Richárd ível be balról, Eszlátyi az ötösről fejel mellé kevéssel.

86
    Maric indítása a bal szélre, Horváth Richárd nem éri el.

88
    Kulcsár lő 25 méterről, jócskán a kapu fölé.

89
    Holman kerül nagy helyzetbe a jobbösszekötő helyén, 7 méterről lő a kapusba!

90
    Sekour rúgja meg Jovanovicsot a jobb szélen.

A mérkőzés nagy részében a Ferencváros akarata érvényesült, a győzelme és a továbbjutása teljesen megérdemelt, a pápaiak csak pillanatokra villantottak fel valamit abból, aminek köszönhették, hogy a negyeddöntőig jutottak a Ligakupában. (18:49:25)

Gólok: 24. Ugrai, 44. Diallo

Lapok:   18. Struhar (PAP), 28. Nagy Sándor (PAP), 36. Kulcsár (PAP) – 7. Laczkó (FTC), 81. Hidvégi (FTC)

Lombard Pápa FC: Horváth G. – Nagy S. Jagodics, Struhar (46' Tóth G.), Présinger – Nagy T., Arsic (46' Eszlátyi), Király /63' Maric), Sekour, Kulcsár – Horváth R.

Cserék: Markek, Tóth G., Eszlátyi, Maric, Baldauf, Tajthy

Ferencvárosi Torna Club: Jova – Jovanovics, Pavlovic (46' Busai), Hidvégi, Laczkó (78' Gyurácz) – Cukic, Ionescu, Józsi – Diallo, Ugrai, Jenner (62' Holman)

Cserék: Kunsági, Csilus, Busai, Holman, Gyurácz, Péter

Játékvezetők: Radványi (Király) – Ring, Kispál