Debrecen - Széchenyi Bank-FTC 5:6 (vége) | Szolnoki Dózsa - PVSK-Füszért 14:3 (vége)
BVSC- Zugló - ZF-Eger 11:12 (vége) | RacioNET Honvéd - OSC-Újbuda 12:9 (vége)
RacioNET Honvéd - OSC-Újbuda

12:9

(4:3, 3:1, 2:2, 3:3)

szombat 05.04.2014, 18:00 • Kőér utcai uszoda • E.ON Férfi OB I

A Honvéd papírforma győzelmet aratott, viszont az OSC igencsak megnehezítette esélyesebb ellenfele dolgát. A második negyed után úgy tűnt a hazaiak simán nyerhetnek, utána viszont kiegyenlítettebb lett a mérkőzés. Az utolsó nyolc percben egyenlíthetett volna az OSC, de a vendéglátók összekapták magukat és végül három góllal megnyerték a találkozót. Köszönöm figyelmüket, további szép estét kívánok! (19:12:35)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Becsey Péter is kikéri idejét, nyolc másodperccel a vége előtt.

32
    Vad Lajos kér időt.

32
    KOJI TAKEI közelről talál a kapuba! 12:9

31
    Fülöp blokkol hátrányban, és támadhatnak a hazaiak.

31
    Kontra a Honvéd ellen.

30
    KOVÁCS PÉTER használja ki az emberfórt, centerből lő közelről a hálóba! 11:9

30
    Áts a kapu fölé tolja a labdát, így sarokdobással jöhet a Honvéd.

29
    Császár passzol fórban a center REGŐS ÁRONNAK, aki könnyedén lő a kapuba! Izgalmas lehet az utolsó három és fél perc! 10:9

29
    Ismét kontra a vendégek ellen, de hátul szerelni tudnak.

28
    Szőke a jobb szélről lőhetett, de Áts kitolja ezt a kísérletet.

28
    Labdát szerez az OSC, de utána kontrát fújnak ellenük.

27
    CSEH ATTILA centerből helyez a hálóba! 10:8

27
    TÓTH BENDEGÚZ a bal felsőt találta meg büntetőből! 10:7

27
    DELGADO BACHES ADRIAN ejti át a labdát a jobb szélről, a kimozduló György felett! 9:7

26

26
    Koji pattint a támadóidő lejárta előtt a bal szélről, viszont Áts beleért, így sarokdobás következik.

25
    Mátyás pontozódik ki, de az OSC nem tudja kihasználni a létszámfölényt.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Jávor harmadszorra is elhozza a labdát.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Hamar fölé pattintanak a hazaiak előnyben.

24
    Regős közeli lövését kiüti György, de marad a labda az OSC-nél.

23
    Steinmetz kipontozódik, a vendégek pedig időt kérnek.

23
    Fülöp ismét középről tüzelhet, de Áts védi a bal alsóba tartó próbálkozást.

23
    DELGADO BACHES ADRIAN távolról zúdít hatalmas gólt a bal alsó sarokba! 9:6

22
    Fülöp középről lőhet, de a kapufát találja el.

22
    Kiállítás az OSC-nél, hazai időkérés.

22
    Fülöp szerez labdát középen a vendég fór alatt.

21
    KOVÁCS PÉTER az ellentámadást hamar gólra váltja! 9:5

21
    Simon szép svédcsavarja centerből, amit György védeni tud.

20
    FÜLÖP BENCE úszik el a kapu előtt, majd kapja a labdát, amit közelről húz a hálóba! 8:5

20
    Szőke blokkol hátul.

19
    Kis kavarodás után a hazaiak centere szedi össze a labdát, de Áts védi közeli lövését.

19
    DELGADO BACHES ADRIAN nagy erővel lő a bal alsó sarokba büntetőből! 7:5

18
    Ez a két támadás a kapusokról szólt. Előbb Áts, majd György hárít.

18
    Cseh emberfórban pattint fölé.

17
    Steinmetz középről lőhet, de Áts kitolja a kísérletét.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, ismét Jávor nyerte a ráúszást.

Az első negyedben nagyon jól tartotta magát az OSC esélyesebb ellenfelével szemben. A vezetést is átvette egyszer, utána viszont a Honvéd erőfölénye érvényesült. Ez nagyban köszönhető a jó emberelőny kihasználásnak. Ha az OSC kicsit pontosabban védekezik a folytatásban és nem kerül hátrányba, akkor még izgalmas lehet a találkozó!

16
    Vége a második negyednek.

16
    KORÉNYI BALÁZS a bal felső sarokba lövi a büntetőt! 7:4

16
    Mátyás passzol középre FÜLÖP BENCÉNEK, aki tisztán a kapu közepébe bombáz fórban! 7:3

16
    Szerelik a centert a vendégek, de elől hamar eladják a labdát.

15
    Egy blokk utáni kis értetlenkedés után, Vad Lajos kér időt.

15
    Suti pontozódik ki hamar a vendégeknél, de a fór kimarad Áts bravúrja után.

14
    A Honvéd távoli ejtése a felső lécről Korényi elé pattan, jöhet az OSC.

13
    Györgytől láthatunk egy újabb védést, ami után már Tóth hozhatja a labdát a hazaiaknál.

13
    MÁTYÁS ZOLTÁN a jobb felső sarokba lő, amivel megszerzi csapata első akciógólját a mérkőzésen! 6:3

12
    Szabálytalan a vendég találat, így a Honvéd támadhat.

12
    Tóth lőhetett szabadon a vendégeknél, ám György beleér a kísérletébe, ami a felső lécet találja el.

11
    Hátul szerez labdát az OSC.

11
    Korényi pattint fórban a bal szélről, de György védeni tud bravúrral.

10
    Labdát szerez a Honvéd, de rögtön kontrát fújnak ellenük.

10
    KOJI TAKEI emberelőnyből lő a jobb alsóba! 5:3

9
    Mátyás lövését nagy bravúrral védi Áts, de marad a labda a hazaiaknál.

9
    Tóth a bal szélről kapufára dobja a fórt.

9
    Elkezdődött a második negyed, Jávor hozza el a labdát a vendégeknek, akik így előnyben támadhatnak.

8
    Az OSC is fórba kerül, de már nem jut idő lövésre, viszont ha elhozzák a labdát, akkor létszámfölényben támadhatnak. Vége az első negyednek.

8
    Becsey Péter kér időt pát másodperccel az első nyolc perc vége előtt.

8
    Koji kapja a bal szélen a labdát, amivel FÜLÖP BENCÉT játssza meg a kapu előtt, aki a jobb felsőbe talál emberelőnyben! 4:3

8
    Vad Lajos kér időt a negyed utolsó percében.

7
    Szőke átadását most lefüleli középen Balla.

6
    Szőke játssza meg centerben a kiemelkedő KOVÁCS PÉTERT, aki fórban a hálóba húzza a labdát! 3:3

6
    KORÉNYI BALÁZS a bal szélről a hosszú felsőbe pattint! Először vezet az OSC! 2:3

5
    REGŐS ÁRON lövése a jobb alsóban landol! 2:2

5
    SZŐKE SZABOLCS büntetője a felső kapufáról Áts hátára pattan, majd onnan a gólvonalon túlra! 2:1

4
    Az OSC kivédekezi az első hátrányt.

3
    Hamar elpuskázott támadások mindkét oldalon.

3
    Mátyás lövése vendég játékoshoz pattan a felső lécről.

2
    REGŐS ÁRON pillanatok alatt kihasználja az emberfórt, és a bal alsó sarokba helyezett! 1:1

1
    Elkezdődött a mérkőzés, Szőke hozza el a labdát a hazaiaknak.

A Honvéd az OSC-t fogadja a Kőér utcában az OB I 25. fordulójában. A találkozónak két körrel az alapszakasz vége előtt különösebb tétje már nincs, hiszen a hazaiak már biztos negyedikek, ezzel elődöntősök, míg az OSC az alsóházban csatázhat majd, ugyanis a 12. a tabellán 16 ponttal. Ősszel a Honvéd 13:6-ra nyert idegenben. Így Vad Lajos kísérletezésként is felfoghatja a szombat esti találkozót, amin viszont hiányozni fog dr. Kiss Gergely, akit a fegyelmi bizottság három mérkőzésre tiltott el, a múlt heti Szeged elleni kiállítása miatt. Érdekesség, hogy Vogel Gábor lesz az egyik játékvezető, akinek jelentése kapcsán született meg ez a határozat.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 18:00 - kor kezdődik.