Győri Audi ETO KC
35:21 (15:12)
Érd
szerda 09.04.2014, 18:00 • Egyetemi Csarnok, Győr • Női kézilabda NB1

Ambros Martín nyilatkozata a mérkőzés után: „Legfontosabb most is természetesen az, hogy győztünk! Mostantól a szezon végéig ez számít, nem a gólarány. Fő célunk továbbra is, hogy a hullámzást a játékban elkerüljük. Véleményem szerint a játék képe nem tükrözi a végeredményt, az Érd sokáig nagyon jól tartotta magát. Számunkra a tanulság az, hogy még keményebben kell készülnünk a hátralévő meccsekre.”

Az Érd edzője, Szabó Edina az alábbiak szerint látta a mérkőzést: „Nehéz periódusokon sikerült jól átlendülnünk a meccsen, ez az első félidőben jobban sikerült. A játék képe alapján nem érzem reálisnak a gólkülönbséget. Nagy kár a második félidő elején az összeomlásunkért, egy ilyen csapattal szemben, mint a Győr nem szabad figyelmetlenségeket megengednünk magunknak. Összességében nagyon örülök, hogy elődöntőzünk, a Győr nagyon nemes ellenfél számunkra, mindig nagyon jó és tanulságos meccseket vívunk. Gratulálok az ellenfélnek!” (22:31:10)

Meglepte az Érd a győrieket, elhúztak három góllal, de aztán megnyugodott a hazai csapat és a félidőben már ők végezek hárommal. A szünet után beleerősített a Győr és szinte végig a legjobbjait a pályán tartva fölényes győzelemmel tudatosította, hogy melyik csapat az esélyese ennek a párharcnak.

60
    Mérkőzés vége. (35:21)

60
    Lunde indítása után KORSÓS állítja be a végeredményt. (35:21) (35:21)

60
    SOÓS VIKTÓRIÁNAK megjött a lövő kedve, a szaggatottról lövi ki a bal felsőt. (34:21) (34:21)

59
    Kovács Anna kezéből kicsúszik átlövésnél a labda. Jöhet az ETO. (33:21) (33:21)

59
    Hornyák Dóra passzából SOÓS eredményes. (33:21) (33:21)

58
    KLIVINYI KINGA ezt a büntetőt belövi. (32:21) (32:21)

58
    Szabálytalanság Klivinyivel szemben, hetes jön a túloldalon is. (32:20) (32:20)

58
    KOVACSICS ANIKÓ a bal felsőbe bombázza a büntetőt. (32:20) (32:20)

57
    A győriek is hetessel jöhetnek belülvédekezés után. (31:20) (31:20)

57
    Schatzl a szélről próbál meg ejteni, az is Lunde zsákmánya. (31:20) (31:20)

56
    SOÓS VIKTÓRIA a szaggatottról lövi ki a jobb alsót. (31:20) (31:20)

55
    Triscsuk hetesét is megfogja Lunde. Óriási formában a kapus. (30:20) (30:20)

55
    Érdi hetes jön belülvédekezésért. (30:20) (30:20)

55
    Vendég időkérés. (30:20) (30:20)

54
    SIRIÁN talál be beállóból, zúghat a győri szurkolók "10 közte" című kiszámolója. (30:20) (30:20)

54
    Kovács Anna betörésből lő a jobb sarok mellé. (29:20) (29:20)

53
    Görbicz lerohanás végén szintén ejtéssel próbálkozik, neki sikerül is, de a labdája visszapörög a gólvonalról. (29:20) (29:20)

53
    Schatzl vesztére ejteni próbál Lunde fölött, aki lehúzza a labdát. (29:20) (29:20)

52
    Triscsukkal szabálytalankodik Hornyák Ági, hetes jön. (29:20) (29:20)

52
    ORBÁN ADRIENN a szélről talál be. (29:20) (29:20)

52
    KLIVINYI átlövésébe Lunde még bele tud érni, de így is a hálóban a labda. (28:20) (28:20)

51
    Már kiegészülve támadhat az Érd. (28:19) (28:19)

51
    Ritka pillanat: Görbicz ad el egy labdát. (28:19) (28:19)

50
    Ismét eladott labda a vendégeknél, úgy tűnik ezt a tempót már nem bírják, támad a Győr. (28:19) (28:19)

50
    Görbicz pattintott passza HORNYÁK DÓRÁNAK, a hatosról talál a bal alsóba. (28:19) (28:19)

49
    Vukcsevics áll ki két percre, Görbiczet ütötte meg. (27:19) (27:19)

49
    Ismét hiba mindkét oldalon, támadhatnak a hazaiak. (27:19) (27:19)

48
    KOVÁCS ANNA átlövése a kapufáról kerül Lunde hátára, onnan a hálóba. (27:19) (27:19)

48
    Elhibázott támadás itt is, ott is. (27:18) (27:18)

47
    SOÓS kapja a labdát lerohanás végén betalál. (27:18) (27:18)

47
    Technikai hiba után támad a Győr. (26:18) (26:18)

46
    GÖRBICZ talpról 8 méterről lövi ki a bal alsót, nem számítottak rá sem a kapus, sem a védők. (26:18) (26:18)

46
    Hazai időkérés. (25:18) (25:18)

46
    SCHATZL a jobb sarokba dobja a büntetőt. (25:18) (25:18)

46
    Bognár ellen szabálytalankodnak a győriek, hetes jön. (25:17) (25:17)

45
    SOÓS VIKTÓRIA előtt nyílik szét a védőfal, visszahúzza a labdát a bal alsóba. (25:17) (25:17)

45
    Bognár remek ütemű passzát SCHATZL értékesíti a szélről. (24:17) (24:17)

44
    Görbicz átlövését védi Janurik, támad az Érd. (24:16) (24:16)

44
    KOVÁCS ANNA passzív jelzés alatt lövi ki a jobb alsó sarkot. (24:16) (24:16)

43
    Görbicz pattintott bejátszása után LÖKE talál az érdi hálóba. (24:15) (24:15)

42
    Bognár átlövésből talál a jobb sarok mellé. (23:15) (23:15)

42
    Bulatovic átlövését védi Janurik. (23:15) (23:15)

41
    KOVÁCS ANNA betörésből pattintott belövéssel veszi be Lunde kapuját. (23:15) (23:15)

40
    Kovacsics közbelövését védi Janurik, emberelőnyben támadhat az Érd. (23:14) (23:14)

40
    Löke áll ki két percre az előző szabálytalanságért. (23:14) (23:14)

40
    Triscsuk beállóból hagy ki egy ziccert, igaz előtte Löke szabálytalan volt vele. (23:14) (23:14)

39
    GÖRBICZ átejti a büntetőre beállt Gridnyevát. (23:14) (23:14)

39
    Bognár eladott labdája után a Győr támad, Amorimmal szabálytalankodnak ziccerben, hetes jön. (22:14) (22:14)

38
    BULATOVIC remek átlövése a bal sarokban. (22:14) (22:14)

38
    Triscsuk test mellől lő, a pattintott labdát védi Lunde, jöhet a Győr. (21:14) (21:14)

37
    Vendég időkérés. (21:14) (21:14)

37
    ORBÁN kap egy jó labdát ziccerben, ő sem hibázza el. (21:14) (21:14)

37
    KOREN a szélről talál be. (20:14) (20:14)

37
    Eladott labdát szerez meg Görbicz zseniális mozdulattal, LÖKE várja az indítást, nem is hibázza el a ziccert. (20:13) (20:13)

36
    Bulatovic a szaggatottról találja el a felső lécet. (19:13) (19:13)

36
    Koren átlövését is védi Lunde, jöhetnek a hazaiak. (19:13) (19:13)

35
    Kovács Anna átlövését védi Lunde, az indítása viszont hosszú Orbánnak. (19:13) (19:13)

35
    Lunde védése után lefordul a Győr, LÖKE fejezi be az akciót. (19:13) (19:13)

34
    Triscsuk beállóból bevetődve sem talál a hálóba, jöhetnek a győriek, akik eladják a labdát. (18:13) (18:13)

33
    Lunde véd ismét egy átlövést egy lerohanás végén, KOVACSICS ejt a hálóba a szélről. (18:13) (18:13)

33
    GÖRBICZ visszahúzott átlövése. (17:13) (17:13)

32
    Klivinyi átlövését védi Lunde. (16:13) (16:13)

32
    AMORIM átlövése a blokk fölött a jobb alsóban pihen meg a labda. (16:13) (16:13)

31
    TRISCSUK kapar össze egy bejátszást és be is lövi a ziccert. (15:13) (15:13)

31
    Az Érd kezdte a második félidőt. (15:12) (15:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:12)

Mindkét csapat a legjobb sorával kezdte a mérkőzést és némi meglepetésre a vendégek találták meg hamarabb a játékukat, el is húztak három góllal. Egy győri időkérés után azonban fordult a kocka és most már a Győr vezet három góllal a félidőben még úgy is, hogy ötször találták el a kapufát ziccerben.

Győriek fölénye ellenére érdekes második félidőre számíthatunk, hiszen a hibák ellenére stabil csapatjátékot láthattunk az Érdtől, megnehezíthetik a győriek dolgát.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:12)

30
    Kovacsics átlövése csattan a kapufán, marad a labda a győrieknél, de már csak egy időnt úli szabaddobásra futja, amit Soós átejt a blokkon, Janurik fogja a labdát. (15:12) (15:12)

30
    VUKCSEVICS beállóból szépít. (15:12) (15:12)

29
    Klivinyi átlövése nem talál kaput, a Győrnél a labda, de el is veszíti a hazai csapat egy rossz passz után, hiába számítanak szabaddobásra, támad az Érd. (15:11) (15:11)

29
    Hornyák Dóra átlövése jön ki a kapusról, támad az Érd. (15:11) (15:11)

29
    SCHATZL most a bal sarkot választja. (15:11) (15:11)

28
    Kovacsics védekezik belül Triscsukkal szemben, hetes jön. (15:10) (15:10)

28
    SOÓS be is lövi a ziccert. (15:10) (15:10)

27
    Kovacsics közbelövését védi Janurik, Klivinyi átlövése a kapufáról jön ki, indulhat Soós a labdával. (14:10) (14:10)

26
    KOVÁCS ANNA átlövése a győri kapuban. (14:10) (14:10)

26
    Szekeres szerzi meg a labdát, majd el is adja, HORNYÁK ÁGI indul, megszerzi első gólját. (14:9) (14:9)

25
    KLIVINYI visszahúzott átlövése a hálóban. (13:9) (13:9)

25
    Megszerzett, majd ügyetlenül eladott labda a vendégektől, Korsós azonban ismét a kapufát találja el ziccerből. (13:8) (13:8)

24
    KLIVINYI megpattanó átlövése zavarja meg Lundét, szépít az Érd. (13:8) (13:8)

24
    Hornyák Dóra bejátszása után Korsós pattintott passza is a felső lécről jön ki. (13:7) (13:7)

23
    Eladott labda után Kovács indulhat, végigviszi, de éles szögből a felső lécre lő. (13:7) (13:7)

23
    Kovács Anna pontatlan passza után ismét a Győr támad. (13:7) (13:7)

22
    Görbicz "oda sem nézek" passza találja ziccerben LÖKÉT, már 6 gól a győri előny. (13:7) (13:7)

22
    Támadó szabálytalanság az Érdnél, ismét a hazaiak támadnak. (12:7) (12:7)

21
    Bognár lövését védi Lunde, Görbicz egyből kapura dobja a labdát, de visszaér Janurik, fogja a lövést. (12:7) (12:7)

20
    KORSÓS kap a szélen egy labdát, gyönyörűen lövi ki a hosszú felsőt. (12:7) (12:7)

20
    Triscsuk átlövését is lábbal védi Löke, az ETO-nál a labda. (11:7) (11:7)

20
    Szekeres közbelövését védi Lunde, sarokdobás jön. (11:7) (11:7)

19
    Triscsuk technikai hibája után indul Orbán, de a szélről a felső lécre ejti a labdát. (11:7) (11:7)

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Görbicz (Győri Audi ETO KC). (11:7)

18
    Amorim labdaszerzése után LÖKE indul, belövi a ziccert. (11:7) (11:7)

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tervel (Győri Audi ETO KC). (10:7)

18
    Vukcsevics áll ki két percre a gól előtt elkövetett szabálytalanságért. (10:7) (10:7)

17
    AMORIM beálló pozícióból is betalál. (10:7) (10:7)

17
    KOVÁCS ANNA betörésből szépít. (9:7) (9:7)

17
    GÖRBICZ remek betörés után növeli az előnyt. (9:6) (9:6)

16
    SCHATZL kilövi a jobb sarkot a büntetőből. (8:6) (8:6)

16
    Bognárral szabálytalan Görbicz ziccerben, hetes jön. (8:5) (8:5)

16
    Görbicz pattintott passzát LÖKE veszi át és már hárommal vezet a Győr. (8:5) (8:5)

15
    Triscsuk átlövése a kapufáról kerül fölé. (7:5) (7:5)

15
    Görbicz 20 méteres passza egyenesen KOVACSICS kezébe, aki a szélről talál be. (7:5) (7:5)

14
    Kovács Anna bejátszása pontatlan, támad a Győr. (6:5) (6:5)

14
    Vendég időkérés. (6:5) (6:5)

14
    Kiegészülve támadhat az Érd. (6:5) (6:5)

13
    LÖKE ismét ziccerben kap bejátszást, ezt ő nem szokta elhibázni. (6:5) (6:5)

13
    Emberhátrányban támad a Győr, Schatzl átlövő pozícióból lő fölé. (5:5) (5:5)

12
    Görbicz jó ütemű pattintott passza találja ziccerben AMORIMOT, aki be is lövi, egyenlít a Győr. (5:5) (5:5)

12
    Szekeres áll ki két percre, Lökét rántotta le. (4:5) (4:5)

11
    Kovács Anna betörésből lő, Lunde véd lábbal, de szabaddobás az Érdnek, utána támadószabálytalanságért veszik el a labdát tőlük a bírók. (4:5) (4:5)

10
    AMORIM talpról lövi ki a bal alsó sarkot a védők gyűrűjében. (4:5) (4:5)

10
    Schatzl röpül be a szélről, de a hosszú sarok mellé lő. (3:5) (3:5)

9
    LÖKE kapja Amorim bejátszását, belövi a ziccert. (3:5) (3:5)

9
    Hazai időkérés. (2:5) (2:5)

9
    VUKCSEVICS kapja az indítást a hatoson, lefordul és megszerzi az Érd ötödik gólját. (2:5) (2:5)

8
    Amorim eladott labdája után fordul az Érd. (2:4) (2:4)

8
    Orbán szerez labdát, de a lerohanás nem sikerül a Győrnek, viszont marad náluk a labda. (2:4) (2:4)

7
    Orbán a szélről szintén a kapufát találja el, jöhet az Érd. (2:4) (2:4)

7
    SCHATZL értékesíti a Vukcsevics elleni szabálytalanságért adott hetest. (2:4) (2:4)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bulatovic (Győri Audi ETO KC). (2:3)

6
    Amorim lő kapufát, támad az Érd. (2:3) (2:3)

5
    TRISCSUK találja meg a rést a győri védelmen. (2:3) (2:3)

5
    AMORIM egy lecsorgó labdát kaparint meg, kilövi a bal felsőt. (2:2) (2:2)

4
    Eladott labda az Érdnél, a túloldalon Bulatovic fejezné be az akciót, de szabaddobás jön a győrieknek. (1:2) (1:2)

3
    Labdaszerzés az Érdnél, de Kovács betörése nem sikerül, mint ahogy Klivinyi átlövése sem, de marad a labda a vendégeknél. (1:2) (1:2)

3
    SCHATZL a bal sarokba lövi a büntetőt. (1:2) (1:2)

2
    Kovacsics adja el a labdát, és az ellentámadásnál ő védekezik belül, hetes jön. (1:1) (1:1)

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szekeres (Érd). (1:1)

2
    KOVÁCS ANNA betörésből egyenlít. (1:1) (1:1)

1
    Amorim labdájával ORBÁN tör be a szélről, megvan az első gól. (1:0) (1:0)

1
    A Győr kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1

-10
    A megadott összeállítások alapján úgy tűnik, mindkét csapat teljes keretével tud kiállni, az egyetlen hiányzó a súlyos sérüléséből lábadozó győri szélső, Szepesi Ivett.

A női kézilabda NBI-ben már az elődöntőknél tartunk. Ma este a két győzelemig tartó párharc első mérkőzésén a Győri Audi ETO az Érdet fogadja.

A Győr megnyerte az alapszakaszt, egyszer szenvedett vereséget, még a sorozat első mérkőzésén a Ferencváros ellen, az összes többit megnyerte, így az sem kétséges, hogy az Érd ellen is toronymagas esélyesnek számít. Már az is meglepő volna, ha még egyszer odahaza kellene játszania, vagyis ha egy hét múlva az Érd hazai pályán legyőzné a bajnoki címvédő, BL-győztes győrieket.

Az Érd a negyedik helyen végzett a bajnokságban, 14-1-7-es mérleggel zárva a sorozatot, és az egész évben stabilan játszottak. Igaz, hogy a táblázaton előttük végzett csapatoktól minden alkalommal kikaptak. Rutinosnak számítanak az elődöntők terén, hiszen ez zsinórban a harmadik alkalom, amikor a döntőért játszhatnak, bár az előző két alkalommal nem sikerült a döntőbe jutás. Most sem ők az esélyek, de talán ebben rejlik az egyetlen lehetőségük, hogy izgalmassá tegyék a párharcot.

Ezzel együtt is azt várja a köz- és szakmai vélemény, hogy az Audi ETO érvényesíti az erőfölényét, és már az első mérkőzésen sem hagy kétséget afelől, hogy ki lesz a döntős erről az ágról.

Lássuk, hogyan látja mindezt a hazaiak mestere:

"Összességében talán mondhatjuk, hogy jót tett nekünk ez a hosszabb szünet, de rosszul tisztában kell lennünk azzal is, hogy akár problémákat is okoztat az, hogy kiestünk a ritmusunkból. Mi az ilyen szünetekkel igyekszünk pozitívan felhasználni. Ilyenkor olyan dolgokkal foglalkozhatunk a lányokkal, amire egy zsúfolt versenyidőszakban nem jut elég idő. Ez a helyzet a többi csapatot is érinti, szóval, ugyanannyira előny is lehet, mint hátrány, hogy nem játszottunk együtt tétmeccset pár hete."

- Milyen összecsapásra számít szerdán?

- Már nagyon várom az összecsapást, abba az időszakba jutottunk, amiért egész idáig dolgoztunk: a szezon legfontosabb szakaszához érkeztünk. Itt dőlnek majd el a dolgok, és ez a tét még értékesebbé, még izgalmasabbá teszi a meccseinket. Azt várom, hogy nagy csata lesz szerdán, egy remek ellenfél ellen. Az Érd jelenleg remek formában van, nem számítok könnyű meccsre ellenük, de természetesen nyerni szeretnénk.

- Hogy áll a csapat? Mindenki egészséges?

– Kemény edzéseket tartunk a csapatnak, nem csak fizikailag, hanem az egymás elleni játékban is nagyon pörgős tréningjeink vannak. Ebből fakadóan kisebb sérülések ugyan előfordulnak, de ezeken már túl vagyunk. Szerdán már csak egyedül Korsós játéka kérdéses, aki egy edzésen ütközött, de valószínűleg rá is számíthatok!"

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Győri Audi ETO KC: Lunde, Herr – Bognár Bódi, Amorim, Görbicz, Löke, Hornyák Á., Hornyák D., Bulatovic, Korsós, Kovacsics, Orbán, Tervel, Soós, Sirián

Vezetőedző: Ambros Martín

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Török, Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcsevics, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár, Kamuti, Takács, Mester, Nick

Vezetőedző: Szabó Edina

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás – Unyatinszki Tamás

Nézőszám: 1.800