35:21 (15:12)
Érd
szerda 09.04.2014, 18:00 • Egyetemi Csarnok, Győr • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A női kézilabda NBI-ben már az elődöntőknél tartunk. Ma este a két győzelemig tartó párharc első mérkőzésén a Győri Audi ETO az Érdet fogadja.

A Győr megnyerte az alapszakaszt, egyszer szenvedett vereséget, még a sorozat első mérkőzésén a Ferencváros ellen, az összes többit megnyerte, így az sem kétséges, hogy az Érd ellen is toronymagas esélyesnek számít. Már az is meglepő volna, ha még egyszer odahaza kellene játszania, vagyis ha egy hét múlva az Érd hazai pályán legyőzné a bajnoki címvédő, BL-győztes győrieket.

Az Érd a negyedik helyen végzett a bajnokságban, 14-1-7-es mérleggel zárva a sorozatot, és az egész évben stabilan játszottak. Igaz, hogy a táblázaton előttük végzett csapatoktól minden alkalommal kikaptak. Rutinosnak számítanak az elődöntők terén, hiszen ez zsinórban a harmadik alkalom, amikor a döntőért játszhatnak, bár az előző két alkalommal nem sikerült a döntőbe jutás. Most sem ők az esélyek, de talán ebben rejlik az egyetlen lehetőségük, hogy izgalmassá tegyék a párharcot.

Ezzel együtt is azt várja a köz- és szakmai vélemény, hogy az Audi ETO érvényesíti az erőfölényét, és már az első mérkőzésen sem hagy kétséget afelől, hogy ki lesz a döntős erről az ágról.

Lássuk, hogyan látja mindezt a hazaiak mestere:

"Összességében talán mondhatjuk, hogy jót tett nekünk ez a hosszabb szünet, de rosszul tisztában kell lennünk azzal is, hogy akár problémákat is okoztat az, hogy kiestünk a ritmusunkból. Mi az ilyen szünetekkel igyekszünk pozitívan felhasználni. Ilyenkor olyan dolgokkal foglalkozhatunk a lányokkal, amire egy zsúfolt versenyidőszakban nem jut elég idő. Ez a helyzet a többi csapatot is érinti, szóval, ugyanannyira előny is lehet, mint hátrány, hogy nem játszottunk együtt tétmeccset pár hete."

- Milyen összecsapásra számít szerdán?

- Már nagyon várom az összecsapást, abba az időszakba jutottunk, amiért egész idáig dolgoztunk: a szezon legfontosabb szakaszához érkeztünk. Itt dőlnek majd el a dolgok, és ez a tét még értékesebbé, még izgalmasabbá teszi a meccseinket. Azt várom, hogy nagy csata lesz szerdán, egy remek ellenfél ellen. Az Érd jelenleg remek formában van, nem számítok könnyű meccsre ellenük, de természetesen nyerni szeretnénk.

- Hogy áll a csapat? Mindenki egészséges?

– Kemény edzéseket tartunk a csapatnak, nem csak fizikailag, hanem az egymás elleni játékban is nagyon pörgős tréningjeink vannak. Ebből fakadóan kisebb sérülések ugyan előfordulnak, de ezeken már túl vagyunk. Szerdán már csak egyedül Korsós játéka kérdéses, aki egy edzésen ütközött, de valószínűleg rá is számíthatok!"

-10
    A megadott összeállítások alapján úgy tűnik, mindkét csapat teljes keretével tud kiállni, az egyetlen hiányzó a súlyos sérüléséből lábadozó győri szélső, Szepesi Ivett.

1

1
    A Győr kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1
    Amorim labdájával ORBÁN tör be a szélről, megvan az első gól. (1:0) (1:0)

2
    KOVÁCS ANNA betörésből egyenlít. (1:1) (1:1)

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szekeres (Érd). (1:1)

2
    Kovacsics adja el a labdát, és az ellentámadásnál ő védekezik belül, hetes jön. (1:1) (1:1)

3
    SCHATZL a bal sarokba lövi a büntetőt. (1:2) (1:2)

3
    Labdaszerzés az Érdnél, de Kovács betörése nem sikerül, mint ahogy Klivinyi átlövése sem, de marad a labda a vendégeknél. (1:2) (1:2)

4
    Eladott labda az Érdnél, a túloldalon Bulatovic fejezné be az akciót, de szabaddobás jön a győrieknek. (1:2) (1:2)

5
    AMORIM egy lecsorgó labdát kaparint meg, kilövi a bal felsőt. (2:2) (2:2)

5
    TRISCSUK találja meg a rést a győri védelmen. (2:3) (2:3)

6
    Amorim lő kapufát, támad az Érd. (2:3) (2:3)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bulatovic (Győri Audi ETO KC). (2:3)

7
    SCHATZL értékesíti a Vukcsevics elleni szabálytalanságért adott hetest. (2:4) (2:4)

7
    Orbán a szélről szintén a kapufát találja el, jöhet az Érd. (2:4) (2:4)

8
    Orbán szerez labdát, de a lerohanás nem sikerül a Győrnek, viszont marad náluk a labda. (2:4) (2:4)

8
    Amorim eladott labdája után fordul az Érd. (2:4) (2:4)

9
    VUKCSEVICS kapja az indítást a hatoson, lefordul és megszerzi az Érd ötödik gólját. (2:5) (2:5)

9
    Hazai időkérés. (2:5) (2:5)

9
    LÖKE kapja Amorim bejátszását, belövi a ziccert. (3:5) (3:5)

10
    Schatzl röpül be a szélről, de a hosszú sarok mellé lő. (3:5) (3:5)

10
    AMORIM talpról lövi ki a bal alsó sarkot a védők gyűrűjében. (4:5) (4:5)

11
    Kovács Anna betörésből lő, Lunde véd lábbal, de szabaddobás az Érdnek, utána támadószabálytalanságért veszik el a labdát tőlük a bírók. (4:5) (4:5)

12
    Szekeres áll ki két percre, Lökét rántotta le. (4:5) (4:5)

12
    Görbicz jó ütemű pattintott passza találja ziccerben AMORIMOT, aki be is lövi, egyenlít a Győr. (5:5) (5:5)

13
    Emberhátrányban támad a Győr, Schatzl átlövő pozícióból lő fölé. (5:5) (5:5)

13
    LÖKE ismét ziccerben kap bejátszást, ezt ő nem szokta elhibázni. (6:5) (6:5)

14
    Kiegészülve támadhat az Érd. (6:5) (6:5)

14
    Vendég időkérés. (6:5) (6:5)

14
    Kovács Anna bejátszása pontatlan, támad a Győr. (6:5) (6:5)

15
    Görbicz 20 méteres passza egyenesen KOVACSICS kezébe, aki a szélről talál be. (7:5) (7:5)

15
    Triscsuk átlövése a kapufáról kerül fölé. (7:5) (7:5)

16
    Görbicz pattintott passzát LÖKE veszi át és már hárommal vezet a Győr. (8:5) (8:5)

16
    Bognárral szabálytalan Görbicz ziccerben, hetes jön. (8:5) (8:5)

16
    SCHATZL kilövi a jobb sarkot a büntetőből. (8:6) (8:6)

17
    GÖRBICZ remek betörés után növeli az előnyt. (9:6) (9:6)

17
    KOVÁCS ANNA betörésből szépít. (9:7) (9:7)

17
    AMORIM beálló pozícióból is betalál. (10:7) (10:7)

18
    Vukcsevics áll ki két percre a gól előtt elkövetett szabálytalanságért. (10:7) (10:7)

18
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tervel (Győri Audi ETO KC). (10:7)

18
    Amorim labdaszerzése után LÖKE indul, belövi a ziccert. (11:7) (11:7)

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Görbicz (Győri Audi ETO KC). (11:7)

19
    Triscsuk technikai hibája után indul Orbán, de a szélről a felső lécre ejti a labdát. (11:7) (11:7)

20
    Szekeres közbelövését védi Lunde, sarokdobás jön. (11:7) (11:7)

20
    Triscsuk átlövését is lábbal védi Löke, az ETO-nál a labda. (11:7) (11:7)

20
    KORSÓS kap a szélen egy labdát, gyönyörűen lövi ki a hosszú felsőt. (12:7) (12:7)

21
    Bognár lövését védi Lunde, Görbicz egyből kapura dobja a labdát, de visszaér Janurik, fogja a lövést. (12:7) (12:7)

22
    Támadó szabálytalanság az Érdnél, ismét a hazaiak támadnak. (12:7) (12:7)

22
    Görbicz "oda sem nézek" passza találja ziccerben LÖKÉT, már 6 gól a győri előny. (13:7) (13:7)

23
    Kovács Anna pontatlan passza után ismét a Győr támad. (13:7) (13:7)

23
    Eladott labda után Kovács indulhat, végigviszi, de éles szögből a felső lécre lő. (13:7) (13:7)

24
    Hornyák Dóra bejátszása után Korsós pattintott passza is a felső lécről jön ki. (13:7) (13:7)

24
    KLIVINYI megpattanó átlövése zavarja meg Lundét, szépít az Érd. (13:8) (13:8)

25
    Megszerzett, majd ügyetlenül eladott labda a vendégektől, Korsós azonban ismét a kapufát találja el ziccerből. (13:8) (13:8)

25
    KLIVINYI visszahúzott átlövése a hálóban. (13:9) (13:9)

26
    Szekeres szerzi meg a labdát, majd el is adja, HORNYÁK ÁGI indul, megszerzi első gólját. (14:9) (14:9)

26
    KOVÁCS ANNA átlövése a győri kapuban. (14:10) (14:10)

27
    Kovacsics közbelövését védi Janurik, Klivinyi átlövése a kapufáról jön ki, indulhat Soós a labdával. (14:10) (14:10)

28
    SOÓS be is lövi a ziccert. (15:10) (15:10)

28
    Kovacsics védekezik belül Triscsukkal szemben, hetes jön. (15:10) (15:10)

29
    SCHATZL most a bal sarkot választja. (15:11) (15:11)

29
    Hornyák Dóra átlövése jön ki a kapusról, támad az Érd. (15:11) (15:11)

29
    Klivinyi átlövése nem talál kaput, a Győrnél a labda, de el is veszíti a hazai csapat egy rossz passz után, hiába számítanak szabaddobásra, támad az Érd. (15:11) (15:11)

30
    VUKCSEVICS beállóból szépít. (15:12) (15:12)

30
    Kovacsics átlövése csattan a kapufán, marad a labda a győrieknél, de már csak egy időnt úli szabaddobásra futja, amit Soós átejt a blokkon, Janurik fogja a labdát. (15:12) (15:12)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (15:12)

Mindkét csapat a legjobb sorával kezdte a mérkőzést és némi meglepetésre a vendégek találták meg hamarabb a játékukat, el is húztak három góllal. Egy győri időkérés után azonban fordult a kocka és most már a Győr vezet három góllal a félidőben még úgy is, hogy ötször találták el a kapufát ziccerben.

Győriek fölénye ellenére érdekes második félidőre számíthatunk, hiszen a hibák ellenére stabil csapatjátékot láthattunk az Érdtől, megnehezíthetik a győriek dolgát.

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:12)

31
    Az Érd kezdte a második félidőt. (15:12) (15:12)

31
    TRISCSUK kapar össze egy bejátszást és be is lövi a ziccert. (15:13) (15:13)

32
    AMORIM átlövése a blokk fölött a jobb alsóban pihen meg a labda. (16:13) (16:13)

32
    Klivinyi átlövését védi Lunde. (16:13) (16:13)

33
    GÖRBICZ visszahúzott átlövése. (17:13) (17:13)

33
    Lunde véd ismét egy átlövést egy lerohanás végén, KOVACSICS ejt a hálóba a szélről. (18:13) (18:13)

34
    Triscsuk beállóból bevetődve sem talál a hálóba, jöhetnek a győriek, akik eladják a labdát. (18:13) (18:13)

35
    Lunde védése után lefordul a Győr, LÖKE fejezi be az akciót. (19:13) (19:13)

35
    Kovács Anna átlövését védi Lunde, az indítása viszont hosszú Orbánnak. (19:13) (19:13)

36
    Koren átlövését is védi Lunde, jöhetnek a hazaiak. (19:13) (19:13)

36
    Bulatovic a szaggatottról találja el a felső lécet. (19:13) (19:13)

37
    Eladott labdát szerez meg Görbicz zseniális mozdulattal, LÖKE várja az indítást, nem is hibázza el a ziccert. (20:13) (20:13)

37
    KOREN a szélről talál be. (20:14) (20:14)

37
    ORBÁN kap egy jó labdát ziccerben, ő sem hibázza el. (21:14) (21:14)

37
    Vendég időkérés. (21:14) (21:14)

38
    Triscsuk test mellől lő, a pattintott labdát védi Lunde, jöhet a Győr. (21:14) (21:14)

38
    BULATOVIC remek átlövése a bal sarokban. (22:14) (22:14)

39
    Bognár eladott labdája után a Győr támad, Amorimmal szabálytalankodnak ziccerben, hetes jön. (22:14) (22:14)

39
    GÖRBICZ átejti a büntetőre beállt Gridnyevát. (23:14) (23:14)

40
    Triscsuk beállóból hagy ki egy ziccert, igaz előtte Löke szabálytalan volt vele. (23:14) (23:14)

40
    Löke áll ki két percre az előző szabálytalanságért. (23:14) (23:14)

40
    Kovacsics közbelövését védi Janurik, emberelőnyben támadhat az Érd. (23:14) (23:14)

41
    KOVÁCS ANNA betörésből pattintott belövéssel veszi be Lunde kapuját. (23:15) (23:15)

42
    Bulatovic átlövését védi Janurik. (23:15) (23:15)

42
    Bognár átlövésből talál a jobb sarok mellé. (23:15) (23:15)

43
    Görbicz pattintott bejátszása után LÖKE talál az érdi hálóba. (24:15) (24:15)

44
    KOVÁCS ANNA passzív jelzés alatt lövi ki a jobb alsó sarkot. (24:16) (24:16)

44
    Görbicz átlövését védi Janurik, támad az Érd. (24:16) (24:16)

45
    Bognár remek ütemű passzát SCHATZL értékesíti a szélről. (24:17) (24:17)

45
    SOÓS VIKTÓRIA előtt nyílik szét a védőfal, visszahúzza a labdát a bal alsóba. (25:17) (25:17)

46
    Bognár ellen szabálytalankodnak a győriek, hetes jön. (25:17) (25:17)

46
    SCHATZL a jobb sarokba dobja a büntetőt. (25:18) (25:18)

46
    Hazai időkérés. (25:18) (25:18)

46
    GÖRBICZ talpról 8 méterről lövi ki a bal alsót, nem számítottak rá sem a kapus, sem a védők. (26:18) (26:18)

47
    Technikai hiba után támad a Győr. (26:18) (26:18)

47
    SOÓS kapja a labdát lerohanás végén betalál. (27:18) (27:18)

48
    Elhibázott támadás itt is, ott is. (27:18) (27:18)

48
    KOVÁCS ANNA átlövése a kapufáról kerül Lunde hátára, onnan a hálóba. (27:19) (27:19)

49
    Ismét hiba mindkét oldalon, támadhatnak a hazaiak. (27:19) (27:19)

49
    Vukcsevics áll ki két percre, Görbiczet ütötte meg. (27:19) (27:19)

50
    Görbicz pattintott passza HORNYÁK DÓRÁNAK, a hatosról talál a bal alsóba. (28:19) (28:19)

50
    Ismét eladott labda a vendégeknél, úgy tűnik ezt a tempót már nem bírják, támad a Győr. (28:19) (28:19)

51
    Ritka pillanat: Görbicz ad el egy labdát. (28:19) (28:19)

51
    Már kiegészülve támadhat az Érd. (28:19) (28:19)

52
    KLIVINYI átlövésébe Lunde még bele tud érni, de így is a hálóban a labda. (28:20) (28:20)

52
    ORBÁN ADRIENN a szélről talál be. (29:20) (29:20)

52
    Triscsukkal szabálytalankodik Hornyák Ági, hetes jön. (29:20) (29:20)

53
    Schatzl vesztére ejteni próbál Lunde fölött, aki lehúzza a labdát. (29:20) (29:20)

53
    Görbicz lerohanás végén szintén ejtéssel próbálkozik, neki sikerül is, de a labdája visszapörög a gólvonalról. (29:20) (29:20)

54
    Kovács Anna betörésből lő a jobb sarok mellé. (29:20) (29:20)

54
    SIRIÁN talál be beállóból, zúghat a győri szurkolók "10 közte" című kiszámolója. (30:20) (30:20)

55
    Vendég időkérés. (30:20) (30:20)

55
    Érdi hetes jön belülvédekezésért. (30:20) (30:20)

55
    Triscsuk hetesét is megfogja Lunde. Óriási formában a kapus. (30:20) (30:20)

56
    SOÓS VIKTÓRIA a szaggatottról lövi ki a jobb alsót. (31:20) (31:20)

57
    Schatzl a szélről próbál meg ejteni, az is Lunde zsákmánya. (31:20) (31:20)

57
    A győriek is hetessel jöhetnek belülvédekezés után. (31:20) (31:20)

58
    KOVACSICS ANIKÓ a bal felsőbe bombázza a büntetőt. (32:20) (32:20)

58
    Szabálytalanság Klivinyivel szemben, hetes jön a túloldalon is. (32:20) (32:20)

58
    KLIVINYI KINGA ezt a büntetőt belövi. (32:21) (32:21)

59
    Hornyák Dóra passzából SOÓS eredményes. (33:21) (33:21)

59
    Kovács Anna kezéből kicsúszik átlövésnél a labda. Jöhet az ETO. (33:21) (33:21)

60
    SOÓS VIKTÓRIÁNAK megjött a lövő kedve, a szaggatottról lövi ki a bal felsőt. (34:21) (34:21)

60
    Lunde indítása után KORSÓS állítja be a végeredményt. (35:21) (35:21)

60
    Mérkőzés vége. (35:21)

Meglepte az Érd a győrieket, elhúztak három góllal, de aztán megnyugodott a hazai csapat és a félidőben már ők végezek hárommal. A szünet után beleerősített a Győr és szinte végig a legjobbjait a pályán tartva fölényes győzelemmel tudatosította, hogy melyik csapat az esélyese ennek a párharcnak.

Ambros Martín nyilatkozata a mérkőzés után: „Legfontosabb most is természetesen az, hogy győztünk! Mostantól a szezon végéig ez számít, nem a gólarány. Fő célunk továbbra is, hogy a hullámzást a játékban elkerüljük. Véleményem szerint a játék képe nem tükrözi a végeredményt, az Érd sokáig nagyon jól tartotta magát. Számunkra a tanulság az, hogy még keményebben kell készülnünk a hátralévő meccsekre.”

Az Érd edzője, Szabó Edina az alábbiak szerint látta a mérkőzést: „Nehéz periódusokon sikerült jól átlendülnünk a meccsen, ez az első félidőben jobban sikerült. A játék képe alapján nem érzem reálisnak a gólkülönbséget. Nagy kár a második félidő elején az összeomlásunkért, egy ilyen csapattal szemben, mint a Győr nem szabad figyelmetlenségeket megengednünk magunknak. Összességében nagyon örülök, hogy elődöntőzünk, a Győr nagyon nemes ellenfél számunkra, mindig nagyon jó és tanulságos meccseket vívunk. Gratulálok az ellenfélnek!” (22:31:10)

Győri Audi ETO KC: Lunde, Herr – Bognár Bódi, Amorim, Görbicz, Löke, Hornyák Á., Hornyák D., Bulatovic, Korsós, Kovacsics, Orbán, Tervel, Soós, Sirián

Vezetőedző: Ambros Martín

Érd: Gridnyeva, Janurik, Oguntoye – Török, Schatzl, Triscsuk, Kovács, Vukcsevics, Kisfaludy, Klivinyi, Wolf, Oláh, Koren, Bognár, Kamuti, Takács, Mester, Nick

Vezetőedző: Szabó Edina

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás – Unyatinszki Tamás

Nézőszám: 1.800