PLER-Budapest – ETO-SZESE 27:26 (vége) | Tatabánya – Csurgó 25:23 (vége) | Orosháza – Mezőkövesdi KC 26:23 (vége)
PLER-Budapest
27:26 (14:12)
ETO-SZESE
szerda 09.04.2014, 18:00 • Lőrinci sportcsarnok • Férfi kézilabda NB1

Hatalmas tét és hatalmas küzdelem volt a pályán! Ezt a meccset lehetne mutatni a fiataloknak, hogy, így kell küzdeni egy meccsen. Végig szoros mérkőzést nyert meg a PLER-Budapest, így már csak két pontra a bennmaradást jelentő helytől, még a Győr egyre reménytelenebb helyzetben! Szabó és Lorger is jól védett, még az egyik oldalon Marczinkót lehet dicsérni sok gólja miatt, de a Győrnél nem volt kiemelkedő játékos ma, ott a gólok szépen eloszlottak.
    Köszönöm a figyelmet! (19:29:01)

60
    Mérkőzés vége. (27:26)

60
    Mota lőtte blokkba az átlövést, így vége nyert a PLER-Budapest! (27:26) (27:26)

60
    10 másodperccel a vége előtt kért időt a Győr! (27:26) (27:26)

60
    VANCSICS kihagyta a büntetőt, de a kipattanót belőtte. 17 másodperc van hátra, a Győr levitte a kapusát. (27:26) (27:26)

60
    Nagy Bence lőtt gólt, de lent volt a lába, így büntetőt, mert lökték. (26:26) (26:26)

60
    59:02-nél kért időt a PLER! Hatalmas a küzdelem a két pontért. (26:26) (26:26)

59
    MOTA lőtte be a büntetőt Pergernek. (26:26) (26:26)

59
    Távoli lövést véd lábbal Perger, eladott hazai labda, majd lerohanás végén büntető a Győrnek. (26:25) (26:25)

58
    Vancsics lőtte be Somogyinak. (26:25) (26:25)

58
    Mousavi lőtt mellé beállóból, de böntető és a vendég oldalon két perc (25:25) (25:25)

58
    HALÁSZ átlövése ment be a kapuba. (25:25) (25:25)

57
    Marczinkónál belemenés. (25:24) (25:24)

57
    NÉMETH GÁBOR még rendezetlen védelem ellen lőtt gólt. (25:24) (25:24)

57
    MIKITA MATEJ talált helyett a falon és lőtt gólt. (25:23) (25:23)

56
    Halász lövését védi passzívnál Perger. (24:23) (24:23)

56
    Halász marad a földön, de nem volt a szokásosnál nagyobb szabálytalanság. (24:23) (24:23)

55
    Marczinkó lövését fogja passzívnál Lorger. (24:23) (24:23)

54
    SIMON átlövését sem tudta védeni Perger. (24:23) (24:23)

54
    Mousavi szerzett labdát, de visszafújják. (24:22) (24:22)

53
    MIKITA MATEJ tört be, közben hárman lökték, de még, így is gólt lőtt. (24:22) (24:22)

53
    Marczinkó és Rivnyák ütközik össze és a győri marad lent, de már lábon. Nagyon kemény küzdelem, inkább már durva játék folyik. (23:22) (23:22)

53
    Nagy Bencét lökték lövés közben. (23:22) (23:22)

52
    Németh Gábor lőtt kapu fölé. (23:22) (23:22)

52
    VANCSICS lőtte be a büntetőt. (23:22) (23:22)

51
    Mikita Matejt lökték rá Németh Gáborra ziccerben, de csak hetes. (22:22) (22:22)

51
    NAGY BENCE vett észre egy üres részt és lőtt oda gólt. (22:22) (22:22)

50
    Marczinkót fogják meg a falban. (21:22) (21:22)

50
    MOTA lőtt gólt Perge és a kapufa között. (21:22) (21:22)

50
    NÉMETH TAMÁS eredményes szélről. (21:21) (21:21)

49
    Kapust cserélt a PLER, Perger a kapuba. (20:21) (20:21)

49
    HALÁSZ egy lövőcsel után talált a kapuba. (20:21) (20:21)

49
    Halászt fogják meg a falban. (20:20) (20:20)

48
    MARCZINKÓ veri meg ellenfelét és üres területet befutva talált a kapuba. (20:20) (20:20)

48
    KALMÁR betörés után eredményes. (19:20) (19:20)

47
    Németh G. lövése ment blokkról fölé. (19:19) (19:19)

47
    NAGY BENCE tört be és lőtt gólt. (19:19) (19:19)

46
    GEBHARDT indult meg és ejtette át Szabót. (18:19) (18:19)

46
    Halász adta el a labdát, a másik oldalon lépés hiba. (18:18) (18:18)

45
    Mikita Matej lövését védi Lorger. (18:18) (18:18)

45
    NÉMETH veri meg lábon Mikita Jakubot, majd lőtt Szabó feje fölött a kapuba. (18:18) (18:18)

44
    Halász lövése ment blokkról mellé. (18:17) (18:17)

44
    VANCSICS lőtte be a büntetőt. (18:17) (18:17)

43
    Mikita Matej tette be Marczinkónak, aki mellé lőtt, de lökték, így büntető. (17:17) (17:17)

43
    MOTA a büntetőt belőtte Pergernek. (17:17) (17:17)

42
    Büntetőt kap az ETO. (17:16) (17:16)

42
    MIKITA MATEJ ment föl a levegőbe és lőtte ki a jobb felső sarkot. (17:16) (17:16)

41
    Simon lövését rúgja ki passzívnál Szabó Tamás. (16:16) (16:16)

40
    Lókodi adta el csúnyán a labdát, a közelben nem volt csapattárs. (16:16) (16:16)

40
    Mousavit rántja le Zivan Pesic egy két percért. (16:16) (16:16)

39
    Lókodi tette ki szélre MARCZINKÓnak és ő nem is hibázott, a másik oldalon belemenés. (16:16) (16:16)

39
    38:08-nál kért időt a PLER-Budapest! (15:16) (15:16)

38
    Rév ment be szélről, de Lorger megint fogta, majd egy eladott labda a másik oldalon. (15:16) (15:16)

38
    PESIC lőtt beállóból Szabó alatt a kapuba. (15:16) (15:16)

37
    MOTA lőtte be Pergernek a büntetőt. (15:15) (15:15)

37
    Pesic harcol ki egy büntetőt. (15:14) (15:14)

36
    Mikita Jakub lőtt gyors támadás végén mellé. (15:14) (15:14)

35
    MOUSAVI kap el egy labdát a levegőben és még mielőtt le ért a lába, a bal felsőbe lőtt. (15:14) (15:14)

35
    SIMON BENCE a kezek alatt talált a kapuba. (14:14) (14:14)

35
    Simont fogják meg szépen a falban. (14:13) (14:13)

34
    Mousavitól pattan el a labda. (14:13) (14:13)

34
    Szabó lőtt kapufát, majd a labdáért folyó harcban üt Leimeter arcára egy két perces büntetésért. (14:13) (14:13)

33
    Németh adta haza a labdát. (14:13) (14:13)

33
    Mikita Jakubnak pontatlan passz. (14:13) (14:13)

32
    Szabó András lőtt kapufát, majd szélről GEBHARDT volt eredményes. (14:13) (14:13)

32
    Rév állt oda és lőtte fölé. (14:12) (14:12)

31
    Büntetőt kap a PLER! (14:12) (14:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:12)

A csapatok a pályán a PLER kezdi a félidőt.

Hatalmas küzdelem a pályán olykor durva is, látszik, hogy mindkét csapat utolsó esélyként tekint erre a mérkőzésre. A PLER a mérkőzés elején elhúzott, de az ETO fokozatosan visszajött, majd a félidő legvégén két gólt is szerzett a PLER, így ők mennek előnnyel a félidőre.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (14:12)

30
    Eladja a labdát megint az ETO és egy hosszú indítás RÉVnek, aki 1 másodperccel a vége előtt gólt lőtt. (14:12) (14:12)

30
    LÓKODI Lövés pattan meg és lőtt gólt. (13:12) (13:12)

30
    Mota lövés passzívnál megy ki a blokkról. (12:12) (12:12)

29
    LÓKODI a büntetőt belőtte. (12:12) (12:12)

29
    Simon Bence kap két percet és hetes. (11:12) (11:12)

29
    GUBÓ átlövése is jó, így vezet az ETO. (11:12) (11:12)

28
    Eladja a labdát az ETO és lefutja őket NÉMETH TAMÁS aki nem hibázik. (11:11) (11:11)

28
    Rév szélről Lorgertbe lőtt. (10:11) (10:11)

28
    NÉMETH GÁBOR elhitette, hogy passzol majd a kapuba lőtt. (10:11) (10:11)

27
    Mikita Jakub átlövése megy fölé passzívnál, de lökték közben. (10:10) (10:10)

26
    Mousavit fogják meg beállóban. (10:10) (10:10)

25
    Mousavi átlövését fogja Lorger, majd Németh Gábor lövése megy kapu fölé. (10:10) (10:10)

25
    GEBHARDT szélről egy lövőcsel után lőtte ki a hosszú részét a kapunak. (10:10) (10:10)

24
    MOUSAVIT rántják le beállóban, de még, így is hosszú sarokba talált. (10:9) (10:9)

24
    Mousavit fogják a falban. (9:9) (9:9)

24
    Mikita átlövését fogja Lorger, de marad a PLER-nél. (9:9) (9:9)

23
    NÉMETH GÁBOR lövése pattan meg, így átverve Szabót a kapuban landolt a labda. (9:9) (9:9)

23
    Marczinkót lökik lövés közben, de nincs sípszó, majd idegből futott vissza és szabálytalankodott egy két percért. (9:8) (9:8)

22
    Marczinkót rántják le a szaggatottnál. (9:8) (9:8)

22
    NÉMETH GÁBOR passzívnál talált takarásból a kapuba. (9:8) (9:8)

21
    Németh Gábor lövését védi Szabó, még Lókodi lövését Lorger fogja. (9:7) (9:7)

20
    MARCZINKÓ átlövése megint a kapuban kötött ki. (9:7) (9:7)

19
    HALÁSZ válaszolt gyorsan góllal. (8:7) (8:7)

19
    MARCZINKÓ átlövés éppen, hogy elment Lorger lába előtt. (8:6) (8:6)

19
    Nagy Bencét rántják le. (7:6) (7:6)

18
    Mota lőtt kapufát. (7:6) (7:6)

18
    Gált fogják meg lövés előtt. (7:6) (7:6)

17
    LÓKODI futott be szépen a résre a falon és gólt is szerzett. (7:6) (7:6)

17
    16:38-nál kért időt a hazai PLER! (6:6) (6:6)

16
    Pesic ziccerét beállóból védte Szabó szépen. (6:6) (6:6)

16
    Lókodi ment be és lőtt fölé, de előtte már szabálytalanok voltak vele. (6:6) (6:6)

15
    Nagy Bence lőtt a blokkba, de Marczinkó hatalmas sprinttel szerezte vissza a labdát. (6:6) (6:6)

15
    MOTA betörésé után eredményes és még Mikita Jakub is kimegy két percre. (6:6) (6:6)

14
    Nagy Bence lövését védte Lorger, de előtte már szabálytalanság, így támad a PLER. Mousavi vetődött be és lőtt mellé. (6:5) (6:5)

14
    NÉMETH GÁBOR a kezek alatt talált a kapuba. (6:5) (6:5)

13
    Nagy Bence lőtt a kezek alatt mellé. (6:4) (6:4)

13
    GÁL lőtte be a büntetőt, miután megmozgatta Szabót. (6:4) (6:4)

13
    A falban Révet állítják ki és büntető. (6:3) (6:3)

12
    Marczinkó átlövését szemmel védte kapufára Lorger. (6:3) (6:3)

12
    Mota lövését fogja Szabó lábbal. (6:3) (6:3)

12
    NAGY BENCE betörés után eredményes. (6:3) (6:3)

11
    PESIC beállóból Szabó alatt eredményes. (5:3) (5:3)

11
    Mikita Jakub passza volt magas. (5:2) (5:2)

11
    Halász átlövése ment fölé. (5:2) (5:2)

10
    Marczinkó lövése pattan meg a blokkon és ezután Lorger területére került, így támad a Győr. (5:2) (5:2)

10
    Halászt fogják meg szépen lövése előtt, majd Gebhardt megy be szélről, de Szabó ismét védett. (5:2) (5:2)

9
    MOUSAVI kap megint jó labdát beállóban és most sem hibázott. (5:2) (5:2)

9
    GEBHARDT lerohanás végén eredményes. (4:2) (4:2)

9
    Németh ment be szélről rossz szögből, így védett Lorger. (4:1) (4:1)

8
    Garza megy ki megint két percre, mert félpályánál a nyakánál rántja le Mousavit. (4:1) (4:1)

8
    Szabó védi megint Halász lövését. (4:1) (4:1)

7
    MOUSAVI kapja beállóban a labdát és nem is hibázik. (4:1) (4:1)

7
    Mikita Jakub lövés blokkról megy ki a pályáról. (3:1) (3:1)

7
    Halászt fogják meg szépen, majd Halász lövését védi Szabó. (3:1) (3:1)

6
    Mota lövése blokkról megy mellé. (3:1) (3:1)

5
    HALÁSZ betörése után meglövi első gólját a Győr, a másik oldalon Rév ment be oldalról, de Lorger védett. (3:1) (3:1)

5
    Kihagyott vendég helyzet megint, és a támadásból szép gól született, de Mousavi már bent állt, így érvénytelen. (4:0) (3:0)

4
    Gebhardt elől sodorják el a labdát, de marad a Győrnél. (3:0) (3:0)

4
    3:12-nél időt kért a vendég csapat! (3:0) (3:0)

4
    RÉV MÁTYÁS a büntetőt belőtte. (3:0) (3:0)

4
    Garza kap két percet és büntető. (2:0) (2:0)

4
    Pesic szabálytalan a falban. (2:0) (2:0)

3
    MARCZINKÓ emelkedik a magasba és lőtt gólt a hosszú sarokba. (2:0) (2:0)

3
    Mota adja el a labdát. (1:0) (1:0)

2
    NÉMETH iramodott meg és vitte végig a letámadást, amiből gól lett. (1:0) (1:0)

2
    Halászt fogják meg lövés előtt, majd eladott labda. (0:0) (0:0)

1
    Halász lövését fogja Szabó, majd a másik oldalon technikai hiba. (0:0) (0:0)

1
    Gebhardtot fogják meg szépen a falban. (0:0) (0:0)

1

A PLER kapujában Szabó Tamás kezd, még a Győrnél Gregor Lorger a kezdő hálóőr. Az ETO kezdi majd a mérkőzést.

Befejeződött a bemutatás, így már tényleg csak a kezdés van hátra.

A csapatok bemutatása következik, ezután kezdetét veszi a mérkőzés.

Most fejezték be a bemelegítést, jelenleg egy tánc bemutató zajlik a pályán.

Az ETO feketében lép majd pályára, még a PLER-Budapest zöldben.

PLER-Budapest: Szabó T., Kránitz – Vancsics, Németh T., Mousavi, Varga L., Rév, Tóth P., Lókodi, Oláh, Leimeter, Nagy B., Marczinkó, Perger, J. Mikita, M. Mikita.

ETO-SZESE: Lorger, Somogyi, Vogt – Szabó A., Németh G., Gubó, Terenyi, Mota, Kalmár, Rivnyák, Garza, Halász, Gál K., Gebhardt, Simon B., Pesic.

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

Jelenleg a csapatok melegítenek a pályán, hamarosan befejezik és akkor kezdődhet a küzdelem a bennmaradás reményéért.

A mai napon a férfi kézilabda bajnokság rájátszásában játsszák a 7-12. helyért. A PLER-Budapest fogadja a SZESE-Győr csapatát. Mindkét csapat a bennmaradásért küzd, mivel jelenleg a két csapat a két kieső helyen helyezkedik el. Talán a győri csapatnak az utolsó esélye, hogy elinduljon felfele és ne essen ki a legmagasabb osztályból, de egy esetleges hazai vereség sem jól befolyásolná a PLER sorsát.
    Az alapszakaszban Győrben a hazai csapat, még Budapesten a hazai csapat talán a legjobb játékát mutatva egy kemény védekezéssel a végére simán verte meg a Győr csapatát.
    Tartsanak velünk ezen az izgalmasnak ígérkező mérkőzésen!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Pap Csaba

PLER-Budapest: Szabó T., Kránitz, Perger – Vancsics, Németh T., Mousavi, Varga L., Rév, Tóth P., Lókodi, Oláh, Leimeter, Nagy B., Marczinkó, J. Mikita, M. Mikita.

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert