Crystal Palace – Aston Villa FC 1:0 (vége) | Fulham FC – Norwich 1:0 (vége) | Southampton FC – Cardiff City FC 0:1 (vége)
Stoke City – Newcastle United 1:0 (vége) | Sunderland AFC – Everton FC 0:1 (vége) | West Bromwich Albion – Tottenham Hotspur 3:3 (vége)
West Bromwich Albion
3:3 (3:1)
Tottenham Hotspur
szombat 12.04.2014, 16:07 • The Hawthorns, West Bromwich • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:07 - kor kezdődik.

A West Brom hazai pályán is szeretné folytatni a győzelmi sorozatát. A mult heti fordulóban idegenben győzték le egy góllal a Norwich csapatát. Gera Zoltán a 77 percben állt be csereként, így neki 13 perc jutott a pályán.
    A Spurs hazai környezetben mért négy gólos vereséget a Sunderland csapatára.
    A West Brom a tabella végén foglal helyet, a kiesés elkerüléséért küzd, míg a Spurs a hatodik a tabellán. Öt pont a hátránya az Arsenalhoz képest a még BL szereplést érő helytől.
    A mérkőzés hét perccel kezdődik délután négy óra után, mert az 1989-es hillsborough-i katasztrófára emlékeznek.

A két csapat tavalyi mérkőzésén egy gólos vendég siker született, a gólszerző az azóta már a Real Madridot erősítő Gereth Bale volt.

Pepe Mel nem nevezte a csapatba Gera Zoltánt,így a magyar játékos nélkül kezdődik a mérkőzés.

1

1
    A West Bromwich kék-fehér csíkos mezben lép pályára, a Tottenham játékosai pedig világoskék mezben játszanak. A West Brom kezdi a mérkőzést.

1
    A West Bromwich gólt szerzett!
    A beadász kiüti Lloris, azonban pont Vidra elé, aki a kapuba passzolja.

4

Ried beadása után CHRIS BRUNT szerez gólt. A jobbról beívelt labdát kapásból vágja a jobb sarokba.

5
    Amalfitano-t buktatják, de a síp néma marad.

6
    Szabadrúgás a West Brom javára a félpályánál.

7
    Kane lövi mellé tizenhat méterről.

8
    Kabou indítása hosszú Adebayornak.

9
    Lennon ment meg egy balról belőtt labdát, de kapura nem tud vele fordulni.

10
    Adebayor nem tudja megtartani a labdát, elveszik tőle a védők.

11
    Vydra kapott egy labdát a jobb oldalon, bevezeti a tizenhatoson belülre, de szerelik a védők.

12
    Kane hagyta ki Adebayor beadását öt méterről.

13
    Sessegnon volt lesen, így oda a támadás lehetősége.

15
    Tizenegyest kap a Tottenham, Amalfitano lökte el Adebayor-t

16
    Adebayor állt a tizenegyes pontra, de a balra vetődő Foster kivédte a büntetőt.

17
    Chadli dönti fel a hazai középpályás Amalfitano-t.

18
    Bedobással jöhet a Spurs a bal oldalon.

19
    Adebayor nem tudja megmenteni a labdát, kirúgás következik.

20
    Brown beadását nem tudja Vydra kapuba lőni.

21
    Eriksen beadása után Foster hozhatja játékba a labdát.

22
    Átvette a játék irányítását a Spurs, de nem tudott gólt szerezni, még tizenegyesből sem.

23
    Mulumbu pöccinti rá a vendég lábra a labdát, bedobás a hazai csapat javára.

24
    Tartja a labdát a Tottenham, nem tud előre jutni a kapu irányába.

25
    Eriksen szabadrúgását Foster húzza le.

26
    Amalfitano a rövid sarkot célozza meg, de Lloris bravúrral véd, szöglet.

27
    Kaboul mentett egy visszafejelt labda után.

29
    Paulinho lőtte rá 20 méterről, de a labda középre ment, így könnyű zsákmány volt Fosternek.

30
    Kane ment le a bal oldalon az alapvonalig, de a beadása átszáll a túloldalra.

31
    Kaboul mászott át Vydran, de nem tudta középre tenni a labdát.

31

SESSEGNON kap az ellenféltől egy labdát, Chiriches nem tud versennyt futni vele, így a kijövő Lloris mellett ellövi a labdát.

34
    A Tottenham gólt szerzett!

Lennon adta be középre a labdát, de OLSSON rosszulér bele, így a lábáról a hosszúba vágódik a labda. Öngól

35
    Paulinho lövi rá, Foster véd, de a kipattanót Rose nem tudja gólba juttatni. Hatalmas lehetőséget szalasztott el.

37
    Nagyon jó a mérkőzés, az első félidőben már négy gólt láthattunk és egy kihagyott Adebayor tizenegyest.

39
    Rose Adebayor összjáték, de elválasztják a labdától.

40
    Brunt adta, lőtte rá a baloldalról, de egyiknek sem volt tökéletes kísérlet.

41
    Paulinho volt szabálytalan Dorrans-szal szemben.

42
    Chiriches szerez meg egy baloldalon előretett labdát Vydra elől.

43
    Bedobással jöhet a West Brom a bal oldalon a tizenhatos magasságában.

44
    Reid tette be középre jobbról, de Lloris résen volt, lehúzta a labdát.

45
    Szabadrúgást kapnak a hazaiak a mérkőzés utolsó percében az első félidőben.

45+1
    A szabadrúgás után Lloris húzza le a beadást.

Gyorsan vezetést szerzett a West Bromwich Albion, Vydra a csapat leggyorsabb találatát szerezte a klub történelmében, 25 másodperc alatt. Majd nem sokkal később Reid beadását követően Chris Brunt szerezte meg a hazaiak második találatát. Ezután inkább a Totenham vezetett támadásokat és veszélyes helyzeteket is ki tudtak alakítani. Adebayor kihagyott egy büntetőt, amivel 2-1re alakíthatta volna az eredményt. Támadást vezetett a vendég csapat, azonban a felszabadításnál Sessegnon gyorsabbnak bizonyult Chirichesnél, így már három gólos volt a West Brom előnye. Ezek után Lennon beadását Olsson szerzett gólt csak rossz kapuba. Izgalmas mérkőzést láthatunk helyzetekkel és gólokkal.

46

46
    A Tottenham kezdi a második félidőt.

47
    Szabadrúgáshoz jut a Tottenham 30 méterre a kaputól. Eriksen lövését fejelik ki.

48
    Ridgewell tud feszabadítani.

46
    Csere a Tottenham Hotspur-nél/nál: lemegy Chiriches, bejön Fyers.

49
    Tottenham végezhet el bedobást a jobb oldalon.

50
    Chadli lövése kerüli e a kaput egy méterrel.

52
    Naughton kap szabadrúgást saját térfelén.

53
    Lennon lövését fogja Foster 17 méterről. Nagyot kellett védenie.

54
    Eriksen beadását Foster szögletre üti.

54
    Paulinho fejéről hagyja el a labda a játékteret.

55
    Roset buktatják a tizenhatoson belül, a játékvezető kifelé ítél szabadrúgást és Roset jutalmazza egy sárga lappal.

57
    Brunt adja el az ellenfél tizenhatosának bal oldalán, Kaboul szabadít fel.

58
    Csere a West Bromwich Albion-nél/nál: lemegy Sessegnon, bejön Yacob.

59
    Kaboul indítaná Adebayort azonban hosszú.

60
    Brunt lesen kapja a labdát.

61
    Ridgewell volt szabálytalan Lennonal szemben.

61
    Eriksen beadásába senki nem ér bele, kirúgás.

62
    Dorrans kapja Lennon buktatásáért.

63
    Kane indítása Adebayor felé Fostert találja meg.

64
    Amalfitano 2 embert is kicselezett aztán rossz passzal folytatta.

64
    Eriksen tekeri be középre a bal oldalról, de Olsson kifejeli.

65
    Kaboul ütközik saját kapusával teljesen feleslegesen.

66
    Hátul járatja a labdát a vendég csapat.

67
    Adebayor készíti le Kanenek, a lövést blokkolják 20 méterről.

68
    Naughton beadását nem tudja Kane kapuba juttatni.

69
    Kane lemarad Rose bejátszásáról.

70
    Lennon adja be a jobb oldalról, ami Kane fejét találja meg 6 méterre a kaputól.

71
    Naughton beadását kifejelik a védők.

72
    Csere a West Bromwich Albion-nél/nál: lemegy Vydra, bejön Berahino.

73
    Adebayor marad lesen egy kifejelt labda után.

73
    Foster előre ívelése oldalt hagyja el a pályát.

74
    Adebayor fejeli le a felívelést Eriksennek, aki 16 méterről nem talál kaput.

75
    Dorrans támadja e Naughtont és szerzi meg a labdát.

76
    Berahino volt szabálytalan Kaboullal szemben a felező voonalnál.

77
    Sérülés miatt kihasználja Pepe Mel harmadik cseréjét is.

77
    Csere a Tottenham Hotspur-nél/nál: lemegy Chadli, bejön Sigurdsson.

79
    Foster húzza le Lennon beadását.

80
    Paulinho ügyetlenkedik saját tizenhatosánál azonban korrigálja a helyzetet.

81
    Adebayor fordul be a tizenhatoson belül, de lövését blokkolják. Rosehoz kerül, aki kapu fölé lő.

82
    Rose beadása a túlsó oldalvonaon megy ki.

83
    Birahino viszi be a sarokba és tartja meg a labdát Kaboullal zemben.

84
    Lebírkózta Lennont a vendégek térfelén.

85
    A Tottenham is kihasználja utolsó csere lehetségét. 3 védős játékra áll át a vendeg csapat.

86
    Adebayort találja lesen Naughton indítása.

87
    Kaboul húzódik előre és harcol ki egy szögletet.

88
    Dorrans indítása hosszú, Berahini meg sem próbál elmenni érte.

89
    Eriksen beadása a jobb oldalon senkit nem talál középen.

90
    Townsend gurítja középre, de Reid becsúszva szerzi meg a labdát Adebayor elől.

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Eriksen (Tottenham Hotspur).

90+1
    Brunt próbálja megtartani a labdát a sarokban.

90+2
    Sigurdsson marad lent a földön, de a bíró nem fújja le.

90+3
    Amalfitanot találja meg Reid felszabadítása, de nem sokáig tudja megtartani a labdát.

94
    Lennon teszi középre a labdát, McAuey nem jó helyre csúsztatja a labdát. Eriksen a bal felsőbe lövi 10 méterről.

90+5
    Pepe Mel nagyon csalódott, hogy nem sikerült megtartani a 3 gólos vezetést.

90+6
    Naughton íveli középre, de McAuley fejeli ki.

MInd a két fél csalódott az 1 ponttal. A Tottenham úgy érkezett Birminghambe, hogy 3 ponttal térnek haza. Az első félidő alapján örülhetnek az 1 pontnak is, hatalmasat küzdöttek a második félidőben, hogy kiegyenlítsék a mérkőzés állását. A West Bromwich három gólt is szerzett hazai pályán, de nem bírták megőrizni a meccs végéig előnyüket. (18:05:17)

Törzsök Tamás

Gólok: 1. Vidra, 4. Brunt, 31. Sessegnon – 34. Olsson (öngól), 70. Kane, 94. Eriksen

Lapok:   55. Rose (WBA), 62. Dorrans (WBA), 84. Ridgewell (WBA) – 90. Eriksen (TOT)

West Bromwich Albion: Foster- McAuley, Reid, Olsson(Dawson 77), Ridgewell- Brunt, Dorrans, Mulumbu, Amalfitano- Sessegnon(Yacob 58), Vydra (Berahino 72)
    Vezetőedző: Pepe Mel
    Cserék: Myhill, Berahino, Bifouma, Anichebe, Dawson, Jones, Yacob

Tottenham Hotspur: Lloris- Chiriches(Fyers 46), Kaboul, Rose(Townsend 85), Naughton- Eriksen, Paulinho, Lennon, Chadli(Sigurdsson 77)- Kane , Adebayor
    Vezetőedző: Tim Sherwood
    Cserék: Friedel, Sigurdsson, Townsend, Fryers, Bentaleb, Veljkovic, Winks

Játékvezetők: Neil Swarbrick, L Betts, A Halliday