Japán2 – Magyarország 4:8 (vége)
Japán2
4:8 (2:2, 0:3, 2:3)
Magyarország
csütörtök 17.04.2014, 16:30 • ifj. Ocskay Gábor jégcsarnok, Székesfehérvár • U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Negyedik mérkőzéséhez érkezett az U18-as divízió I/B-s férfi jégkorong világbajnokság, amit hazai jégen, Székesfehérváron rendeznek meg.
    Az első összecsapásokon sikereket értünk el.
    Vasárnap Szlovéniával mérkőztünk meg, 6-1-es győzelmet arattunk, majd a magyarok Ausztriát fogadták és 0-2-ről fordítva végül fölényes, 6:2 arányú siker Magyarország javára.
    Az első meccsen Kornakker, a másodikon pedig Arany védett remekül, a mezőnyben pedig Láday, illetve Galló emelkedett ki, de csapatként is remekül funkcionáltunk.
    Szerdán előbb Lengyelország csapatával csapunk össze.
    Másnap azonnal ismét jégre lépünk, és Japánnal mérkőzünk meg. Reméljük, folytatódik remek sorozatunk!
    Az összecsapás csütörtökön 16:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Időközben véget ért a Lengyelország elleni találkozónk is, ahol rendkívül magabiztosan és fölényesen, 11-0 arányban győzött Magyarország válogatottja!
    Reméljük, hasonlóan jó játékkal és sikerekkel folytatja csapatunk a hátralevő összecsapásokon is.
    Csütörtökön 16:30-tól tehát Japán ellen folytatás!
    Tartsanak velünk!
    ----

Japán: Isobe (Kaneko) – Inamura, Minoshima, Irikura, Izumi, Saito – Halliday, Umemura, Shibata, Miura, Ishida – Yamazaki, Shiga, Deguchi, Katsuragawa, Furukawa – Kon, Tsuchimoto, Funaka, Yajima

Magyarország: Arany (Kornakker) – Garát, Láday, Erdély, Szabó K., Galló – Stipsicz, Szabó B., Kiss, Keresztúry, Gáspár – Szaller, Herner, Vizi, Mazzag, Vokla – Jászai, Szabad, Kovács, Terbócs, Egyed

Játékvezetők: Liam Sewell (GBR) – Marco Mori (ITA), Marko Sakovic (CRO).

Rövidesen elkezdődik a találkozó, a magyarok piros mezben, a japánok pedig fehérben.

00:01

00:20
    Az első buli a japánoké lett, de nem sikerült nagy helyzetet kialakítaniuk.

00:35
    A mai napon ismét Arany Gergely áll a magyar kapuban, ahogy a második találkozón is.

01:06
    Arany hárít egy lövést, Furukava suhintotta rá.

01:15
    Ha legyőzzük a távol-keleti együttest, akkor feljutnánk a divízió I/A csoportba az utolsó összecsapástól függetlenül.

01:45
    Egyelőre aktívabb a Japán válogatott.

01:47
    Japán gólt szerzett!
    Igen gyors góllal szerez vezetést Japán, DEGUCHI KEITA szólózott jobbról és a rövid felsőbe bombázott Arany mellett! 1-0 Japán javára.

02:05
    Igen, látszott, hogy a japánok gyorsabban, lendületesebben, aktívabban kezdtek. Remélem ez a kapott gól felébreszti a magyar csapatot.

02:57
    Ismét Arany hárít, de ez inkább biztonsági védés volt, Saito igen közel járt már hozzá, így volt biztos.

03:40
    Sajnos nagyon jól védekeznek eddig a japánok, egyetlen lövésünk sem volt eddig, ami számottevő lenne.

04:15
    Bevittük most a támadó harmadba, keresztpassz jobbról, de középen éppen nem volt jó senkinek. Végül tilos felszabadítás a fehér mezesektől, ott a buli.

04:55
    Erdély lopott korongot a saját harmadunkban, bevitte a fehérek zónájába, középről rábombázta, Isobe védett remekül. Megvolt az első igazi lövésünk!

05:45
    Ez nem lesz egyszerű mérkőzés, az első 5 perc után is látszik.

06:03
    Galló tüzelt középen, majd egy tömörülés, Shiga önfeláldozóan bevetődött a kapuba hárítani, nem ment át a gólvonalon a korong. Buli.

06:20
    Kisebb védelmi hiba után Yajima tüzel közelről, Aranynak sikerül kitornásznia!

06:37
    Sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy unalmas a meccs.

06:37
    Yajima kiállítva két percre, magyar emberelőny következik. Eddig 21 emberelőnyünkből 8-at használtunk ki.

07:02
    Magyarország gólt szerzett!!
    Rendkívül gyorsan sikerült kihasználnunk az emberelőnyünket, ERDÉLY CSANÁD halászott a zavarosban sikerrel, a japán kapu előtt tömörülés alakult ki, Erdély jobbról így is bebombázta! 1-1!!
    Gólpassz: Szabó Krisztián, Galló Vilmos

07:48
    Most Szabó Bence jut a kiállítás sorsára két percre.

09:28
    Arany hárít egy kellemetlen távoli lövést, még mindig sok van hátra az emberhátrányunkból.

09:40
    Halliday tüzelt középről, szerencsére néhány centivel mellé bombázta, a palánkon csattant.

09:46
    Hamarosan kiegészülünk, most sok a játékmegszakítás a játékban.

10:00
    Sikerült, megúsztuk kapott gól nélkül a hátrányt. Tegnap a lengyelek ellen kétszer is sikerült hátrányból betalálnunk.

10:19
    Izumi volt túl sebes, lesre csúszott.

10:40
    Újra a japán kapu előtt járunk, Isobe biztonsági védése után buli a vendégek harmadában.

11:00
    Ne zavarjon meg senkit, hogy Japán szerepel elöl az eredménynél, a hivatalos kiírás miatt van így, de szerencsére Székesfehérváron zajlik a meccs.

11:27
    A buli után bent tartottuk a pakkot az ellenfél harmadában, KERESZTURY ERIK lőtte rá, a kapus beleért, de végül átcsúszott a vonalon! 2-1 már ide!!
    Gólpassz: Galló Vilmos

12:40
    Remekül váltott ritmust Magyarország, egyértelműen sokkal többet támadunk az utóbbi 10 percben.

12:44
    Tilos felszabadítás, a harmadunban a buli.

13:08
    Szabad Kevin kis híján meg tudott iramodni, de nem vette át jól a korongot középen. A játék most egy komolyabb palánkra lökés miatt áll, egy japán korongos, Saito maradt lent, de szerencsére nincs nagyobb baj.

13:40
    Nagyon szépen járatjuk a korongot az ellenfél harmadában, végül Halliday vágta ki.

14:10
    Ishida tüzelt balról éles szögből, Arany testtel hárított.

14:32
    Keresztúry és Galló is helyzetbe került a japán kapu előtt, a tömörülésben most elakadt a korong, de a buli ismét abban a harmadban lesz.

14:52
    Egyértelműen a japán kontrákra kell figyelnünk. Nem tudtunk rendeződni, UMEMURA KOSUKE egy levágódó korongot tudott ismét rábombázni balról, be is akadt! 2-2, egyenlített Japán!
    Gólpassz: Takahashi Shun.

15:48
    Gyorsak a japánok, fizikálisan viszont mi vagyunk kisebb fölényben, remélhetőleg ezt tudjuk majd kamatoztatni. Most egy buli a vendégek harmadában.

16:05
    Inamura lőtt jobbról, Arany a rövid saroknál hárít.

16:20
    Sajnos a vezető gólunk óta ismét inkább a japánok aktívabbak.

16:50
    Jobbról lőtt kapura Vokla, de elsuhant a kapu előtt.

17:35
    Arany védett szenzációsan, Takahashi bombázta kapura középről!

18:00
    Garát tüzel a kék vonal közeléből, Isobe védett, majd egy ismétlést a lepkéssel hárít.

18:19
    Mazzag bombázta rá balról, Isobéről nem pattan ki, pedig középen ketten is várták a kipattanót. Szerencsére újra mi vagyunk támadásban percek óta.

19:00
    Megkezdődött a harmad utolsó perce, most a kapujához szögezzük Japánt.

19:21
    Aranynak kellett védenie, újra egy veszélyes japán kontra végén lőtt Kon.

19:30
    Vizi jobbról kapura tudja még tenni, Isobe védi meg a japán hálót.

19:45
    Nagy védelmi hiba után Shibata lő közvetlen közelről, Arany jól zárta a szöget!

20:00

Jó japán kezdés után fordítani tudtunk, ám az egyenlítés is megfelel a játék képének, nagyjából egyforma mennyiségű lövése van a két csapatnak, bár nekünk talán valamivel több a komoly lehetőségünk.
    Kiegyenlített a mezőnyben is a játék, a 2-2-es döntetlen leképezi az eddigi húsz percet.
    Reméljük, meg tudjuk nyerni a találkozót, nagy dolog lenne feljutni a divízió I/A-ba!
    Tartsanak velünk szűk negyed óra múlva a folytatásban is!
    ----

20:01

20:22
    Megint a japánok kezdik jobban a harmadot. Erdély Csanád áll ki a magyar csapatból két percre. Japán emberelőny következik.

20:55
    Shiga hatalmas bombája középről, Arany azonban sikeresen hárítja!

21:35
    Arany újabb védése után kontrázunk, Kiss iramodott meg és jobbról tüzelt, Isobe védett, majd Keresztúry ismételt középről, ezt is védte a japán kapus!!

22:40
    Kiegészültünk, megúsztuk ezt a hátrányt, sőt, majdnem gólt is ütöttünk.

22:51
    Saito tüzel balról, Arany rátenyerel, középen is várták a pakkot.

23:20
    Láday kissé jobbról bombázta kapura, a kapuvasról pattant ki a mezőnybe!

24:00
    Saitó kísérletezett balról, Láday remekül blokkolta le.

24:50
    A mai napon sokkal több szurkoló érkezett a csarnokba, szurkolni a magyar csapatnak.

24:50
    Japán kiállítás, Ishida Kazuya kerül két percre a büntetőpadra. Eddig egy japán hátrány volt, azt ki is használtuk.

25:30
    Isobe óriási bravúrja akadályozza meg a magyar gólt, Erdély tüzelt jobbról, közelről!

26:04
    Csodálatosan kijátszott figura, ismét emberelőnyös gól a magyaroktól! Szabó Krisztián jobbról balra húzott, kicselezett három japán védőt, jobbra passzolt az üresen álló ERDÉLY CSANÁDHOZ, aki a rövidbe bombázta! 3-2 Magyarország javára!
    Gólpassz: Szabó Krisztián, Stipsicz Bence.

26:40
    Kellemetlen stílusban játszanak a japánok, pillanatok alatt a kapunk elé tudnak kerülni, az egy gólos előny egyáltalán nem számít biztos fórnak.

27:25
    Most a mi kapunk előtt zajlik a játék egy ideje, szerencsére nagyobb lehetőség nélkül.

28:00
    Szépen lopott korongot Stipsicz, de elveszítjük a japán harmadban.

28:25
    Szabó Krisztián tüzelt középről, pár centivel lő mellé, a palánkon csattan.

28:38
    Takahashi hagyott ki egy lehetőséget, az ellentámadásból azonban mi lövünk gólt! GALLÓ VILMOS kapott korongot elől, egy csel után megszerzi a negyedik magyar találatot! Két gól az előnyünk, 4-2 ide!!
    Gólpassz: Keresztury Erik

29:22
    Még most sem dőlt el az összecsapás, de valamivel biztosabb az előnyünk.
    Kiállítás közben, kicsit szigorúnak tűnik. Keresztúry Erik a kiállított magyar. Japán emberelőny 2 percig.

29:45
    Szépen járatták a japánok a magyar kapu előtt, de végül ki tudjuk hozni a pakkot egészen a japán kapuig.

30:10
    Újra járatják a fehérek. Végül Shiga lövését fogja Arany jobbról.

30:35
    Sikerül Szabó Krisztiánnak kibombáznia a korongot, de gyorsan visszaérnek a japánok.

31:10
    Ismét kisöpörjük, új támadást indítanak a fehér mezesek.

31:35
    Vokla szólózhatott, a közelében sem volt védő, de sajnos pár centivel mellé bombázott középről!! Ez hatalmas helyzet volt!

32:20
    Újabb nagy helyzetünk marad ki, balról a lövés kissé fölé ment.

32:55
    Erdély kapott egy pontos visszapasszt a kapu előtt, rá is lőtte, de elakadt a kapusban, majd egy védő kivágja.

33:21
    Isobe újabb védése, most szerencsére egyértelműen dominálunk, ki kellene használni ezt a fölényt egy újabb magyar góllal!

33:50
    Mazzag vitte be a harmadba a korongot, egy japán védő lelopja az ütőjéről.

34:29
    Inamura tüzelt középről, Láday ütőjéről pattan a palánkon kívülre.

34:52
    Tilos felszabadítás a magyaroktól. Buli a mi harmadunkban.

35:08
    Japán kiállítás következik, Keresztúryt akadályozták meg jó helyzetben. Saito mehet pihenni két percre. Az eddigi két emberelőnyünket kihasználtuk, reméljük, hasonló lesz a folytatás!

35:20
    Egyelőre kiütötték a japánok, a saját kapunk elől indíthatunk új attakot.

36:20
    Most tudtunk csak felállni.

36:40
    Miura önfeláldozóan vetődött bele Láday távoli lövésébe.

37:17
    Már kiegészültek a japánok, tehát ez pont nem emberelőnyös gól lett, de annyi baj legyen!! Nem sikerült Isobének rátenyerelnie a korongra, GALLÓ VILMOS csapott le rá, jobbról bebombázta a felsőbe! 5-2 ide, ez a harmad remek lett számunkra!
    Gólpassz: Keresztúry Erik.

37:58
    A mi harmadunkban következik buli.

38:10
    Kiütöttük, sőt, elől Galló meg is tartja.

39:05
    Garát passzolta volna be középre, Yamazaki belenyúlt a passzba és megszerezte.

39:19
    Tilos felszabadítás a magyaroktól, újra nálunk lesz a buli. Bő fél perc maradt még hátra.

40:00

Igazán remekül sikerült ez a harmad, három gólt ütöttünk, egyet sem kaptunk és a mezőnyben is többnyire mi domináltunk, akár többet is lőhettünk volna. Három gólos előnyre tettünk szert, egy harmad maradt még hátra, fél lábbal már feljutottunk a divízió I/A-ba, de azért nagyon figyeljünk oda a záró játékrészben is.
    Ötletes támadásokból szereztük a gólokat, Erdély góljánál az akció szemet gyönyörködtető volt.
    Egyelőre 40 perc játék után tehát Magyarország 5:2-re vezet Japán ellen, a záró játékrész következik a szünet után.
    Tartsanak velünk akkor is!
    ----

40:01

40:15
    Remélhetőleg szűk fél órán belül a feljutást ünnepelhetjük, de még ne kiabáljuk el, fegyelmezetten játsszuk még végig ezt a húsz percet.

41:00
    Galló tüzelt balról, a rövid felsőt vette célba, de a kapuvas megmentette a japánokat!

41:15
    Menet közben a japánok kapust cseréltek, a harmadik játékrészben Kaneko véd.

41:46
    Kiss lőtt kapura balról, de nem ment át Kaneko lábai közt, pedig ez igen nagy helyzet volt közelről.

42:09
    Arany hárított egy villámgyors japán kontra végén, Shiga kísérletezett kapura lövéssel.

43:00
    Többnyire mezőnyjáték folyik most, lövés nélkül.

43:21
    Védelmi hiba után ketten vezették Aranyra a korongot, ám Yajima jobbról a kapusunkba ütötte bele a lövést! Hatalmas bravúr Aranytól!

43:50
    Most nagyon könnyen feljöhettek volna kettőre a távol-keletiek. Szerencsére nem sikerült nekik.

44:10
    Galló közvetlen közelről teszi bele botját egy lövésbe, Kaneko azonban résen volt és hárított!

45:20
    Furukava tüzelt középről, Arany lábbal hárít és a kipattanót meg is szerezzük szerencsére!

46:00
    Rohamoznak a japánok. Minoshima éles szögből lőtt, el a kapu előtt.

46:45
    Galló tette vissza jobbról a kapu mögül, pontatlan lett a passz, majd Keresztúry lőtt volna középről, leblokkolják.

47:42
    Vokla remek, áthúzós csel után került ziccerbe középen, közelről leadott lövését azonban Kaneko bravúrral kirúgja lábbal!

48:00
    Ha még egy gólt tudnánk szerezni, onnantól valóban minden fontos kérdés eldőlne ezen a tornán, elméletileg így is illene megtartani 12 perc alatt három gólos előnyt hazai pályán.

48:38
    Erdély esik nagyot egy bottal akasztást követően, japán kiállítás következik. Két percre leül Saito Daichi.

49:00
    Eddig igen jól sáfárkodtunk az előnyeinkkel, jó lenne, ha folytatódna a tendencia.

49:37
    Kaneko védett ismét, Szaller tüzelt.

50:10
    Szabó Krisztián lövését is hárítja Kaneko!

51:10
    Japán támadás után fordulunk, de Mazzagot megállítják a jobb oldalon.

51:40
    Mazzag lő jobbról, Kaneko ezt is védi, eddig jót tett a vendégeknek a kapuscsere.

51:57
    IZUMI SHOMA szerzett korongot, végigvitte ziccerben és középről a messzire kivetődő Arany fölött két gólra hozza a japánokat. 3-5!
    Gólpassz: Ishida Kazuya.

52:07
    Erdély majdnem nagyon gyorsan válaszolt, megkerülte a kaput balról és jobb oldalon próbálta visszahúzni a hálóba hátulról, de pont átért a kapus!

52:45
    Szabó Krisztián ismét megpróbálta ugyanazt eladni, mint a gólnál, hogy jobbról balra húz, majd visszapasszol a jobb oldalra, de Egyed elől éppen elhalássza egy védő!

53:28
    A létező legjobban jöttünk ki ebből a helyzetből! MAZZAG DÁNIEL szerzett korongot egy japán játékos által elkövetett lerántás után és még a kiállítás életbe lépése előtt ziccerben végigvitte és óriási gólt bombázott jobbról! 6-3 ide!!
    Gólpassz: Vokla Roland

54:11
    Innentől alighanem meg kell, hogy legyen a győzelem, bő 5,5 perc hiányzik még ahhoz, hogy megnyerjük a világbajnokságot az utolsó meccstől függetlenül.

54:30
    Garát lőtte be a kapu elé a korongot, Erdély elől azonban megszerezi Kaneko.

55:20
    Szaller lövését blokkolják, Kanekoig csorog, aki felszedi.

55:50
    IZUMI SHOMA tette bele az ütőjét egy lövésbe és újra eredményes! A negyedik japán gól miatt újra figyelnünk kell! 4-6!
    Gólpassz: Halliday Jiei, Miura Yuki.

55:57
    A hangosbemondó még el sem tudta mondani a japán gólszerzőt, amikor KISS ZSOMBOR valóban bebiztosítja a győzelmünket egy gyors akció végén Galló lövése után! 4-7!!

56:48
    Magyar kiállítás, Erdély Csanád két percre pihenni megy a büntetőpadra.

57:00
    Levitték a japánok a kapust, hat a négy ellen támadhatnak, de üres a kapujuk!

57:35
    Megvan a korong, el lehet indulni! Gáspárt szerelik a félpályánál.

58:15
    Innentől egyszerűen már nem lehet gond, kettős előny a japánoknak ide vagy oda.

58:51
    Letelt a kiállítás, Arany pedig véd egy lövést, Ishida kísérletezett. Most már csak hat az öt ellen támadhatnak a távol keletiek. Nagyon közel az ünnep, a feljutásra.

59:25
    Megszereztük, adogattunk egy keveset a kapujuk előtt, de nem sikerült lövőhelyzetbe kerülnünk. A kontrából Deguchi tüzelt, Arany pedig hárította! Ez megvan, kérem!

59:36
    Meglett a korong újra, most Keresztúry higgadtan végigvitte a bal oldalon, majd nagyon önzetlenül helyzetből is jobbra passzolt GALLÓ VILMOSNAK, aki mesterhármast tudott szerezni, az üres kapuba talál! 4-8!!

60:00

Így a harmadik harmadot is sikerült megnyernünk, Magyarország legyőzte Japánt és már az utolsó előtti meccsen kiharcolta a feljutást a divízió I/A-ba!!
    Fantasztikus napokon vagyunk túl, holnapután játszhatunk még egy jót Ukrajna ellen, már nem oszt, nem szoroz.
    Magyarország tehát 8:4 arányban megverte Japán válogatottját, ezzel biztosan első már.
    A legjobb magyar játékosnak Erdély Csanádot választják.
    Holnapután még egy meccs az ukránok ellen, tartsanak akkor is velünk! Ezzel a csodálatos hírrel búcsúzom mára, hogy a magyar U18-as férfi válogatott feljutott a divízió I/A csoportba a mai győzelmével!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (18:40:47)

Gólok és gólpasszok: 2. Deguchi, 15. Umemura (Takahashi), 52. Izumi (Ishida), 56. Izumi (Halliday, Miura) – 8. Erdély (Szabó, Galló), 12. Keresztury (Galló), 27. Erdély (Szabó, Stipsicz), 29. Galló (Keresztury), 38. Galló (Keresztúry), 54. Mazzag (Vokla), 56. Kiss (Keresztúry), 60. Galló (Keresztúry)

Japán2: Isobe (Kaneko) – Inamura, Minoshima, Irikura, Izumi, Saito – Halliday, Umemura, Shibata, Miura, Ishida – Yamazaki, Shiga, Deguchi, Katsuragawa, Furukawa – Kon, Tsuchimoto, Funaka, Yajima

Játékvezetők: Liam Sewell (GBR) – Marco Mori (ITA), Marko Sakovic (CRO)