22:28 (9:13)
OTP Bank - PICK Szeged
szerda 30.04.2014, 20:00 • Városi Sportcsarnok, Csurgó • Férfi kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

Szerda este a férfi kézilabda-bajnokság egyik fél két győztes meccséig zajló elődöntőjének második mérkőzésén fogadja az alapszakasz harmadik helyezettje, a Csurgó az alapszakaszban második helyen végzett szegedieket. Az első meccset múlt csütörtökön Szegeden vívták, s a Pick magabiztos sikert aratott (30:23). Amennyiben Csurgón is nyerni tudnak a kékek, akkor a Veszprém után ők is a lehető legrövidebb úton juthatnak be a bajnoki döntőbe.

A döntőbe jutás kiharcolása azonban cseppet sem lesz könnyű feladat Csurgón, hiszen idei tétmeccseikre az volt a jellemző, hogy Szegeden rendre simán nyert a Pick, ellenben Csurgón mindig megizzadtak. A bajnoki alapszakaszban hatalmas küzdelemben 28:27-re nyertek a szegediek, míg a Magyar Kupa első meccsén a Csurgó tudott győzni 25:24-re, ami erőt adhat a hazaiaknak a szerda esti meccs előtt is.

Juan Carlos Pastornak, a szegediek mesterének szélsőgondjai vannak továbbra is, ugyanis a bokájával műtött Källman mellett nem számíthat az ifjú jobbszélső, Gidai Máté játékára sem, aki a juniorok között szenvedett súlyos térdsérülést.

A hazaiak tiszta fekete szerelésben játszanak majd, a szegediek narancssárga-szürkében.

A Csurgó kezdi a meccset.

1

1
    Pukhouski harcol ki szabaddobást bal kettőben. (0:0) (0:0)

1
    Grebenár kap újabb szabaddobást. (0:0) (0:0)

2
    Pukhouski lövését sáncolják, a hazaiké marad a labda, de Grebenár lövését védi Mikler, a túloldalon Ilyését pedig Wyszomirski. (0:0) (0:0)

2
    Gyors lerohanás végén GAZDAG lövésébe Mikler csak beleérni tud, védeni nem. (1:0) (1:0)

3
    Balogh passzát ILYÉS vágja középről a bal sarokba. (1:1) (1:1)

3
    Blazevic kap sárga lapot Pordánnal szemben. (1:1) (1:1)

3
    Pukhouski eladott labdája után Mindegía lő fölé lerohanásból. (1:1) (1:1)

4
    Pukhouski lövését könnyen védi Mikler. (1:1) (1:1)

4
    Baloghgal szemben belülvédekezés, hetes. (1:1) (1:1)

5
    LARHOLM a kapu közepébe lövi a büntetőt. (1:2) (1:2)

5
    Grebenár lövését sáncolják, a hazaiké a labda, de Grebenár lövését védi Mikler. (1:2) (1:2)

6
    Mindegía passza után BALOGH lő jobbról a hosszú sarokba. (1:3) (1:3)

7
    Blazevic kapja a meccs első kétperces kiállítását. (1:3) (1:3)

7
    Támadófault előnyben, indulhat a Pick. (1:3) (1:3)

8
    Passzív a szegedi támadás, de a túloldalon Gazdag ziccerét a bal szélről védi Mikler. (1:3) (1:3)

9
    BALOGH tör előre középen egy szép csellel, s a bal sarokba lő. (1:4) (1:4)

9
    Borsos még kapott egy sárga lapot is. (1:4) (1:4)

10
    Pukhouski átlövése száll magasan fölé. (1:4) (1:4)

10
    Parrondo lép a vonalra a jobb szélen, indulhat a Csurgó. (1:4) (1:4)

10
    Pukhouski újabb labdavesztését követően ILYÉS indul meg, s középről lő a hálóba a lerohanás végén. (1:5) (1:5)

10
    Hazai időkérés. (1:5) (1:5)

10
    Támadásban gyenge nagyon eddig a Csurgó, sok Pukhouski-hibával, a Szeged pedig könyörtelenül él a lehetőségeivel. (1:5) (1:5)

11
    Savic került a földre középen, szabaddobás. (1:5) (1:5)

11
    Savic kap középen újabb szabaddobást szerencséjére, ugyanis rossz volt a bejátszása beállóba. (1:5) (1:5)

11
    Grebenár lövését védi végül Mikler. (1:5) (1:5)

12
    Balogh hatalmas felső kapufát lő, a hazaiké a labda, de belemenés miatt elveszik tőlük szinte azonnal. (1:5) (1:5)

13
    Ilyés átlövése is a kapufáról megy mellé-fölé. (1:5) (1:5)

13
    Vadkerti Gábriel harcol ki hetest Zubaival szemben. (1:5) (1:5)

13
    Gazdag hetesét kivédi Mikler! (1:5) (1:5)

14
    Ilyés labdája rossz balra, de sarokdobás a vendégeknek. (1:5) (1:5)

14
    BALOGH tör előre középen, s egy nagy csel után bombáz a bal sarokba. (1:6) (1:6)

15
    Grebenár passzát Vadkerti Gábriel pörgeti a bal szélről a hosszú sarok mellé. (1:6) (1:6)

16
    Újra passzív a szegedi támadás, indulhatnak a hazaiak. (1:6) (1:6)

16
    Zubai kap sárga lapos figyelmeztetést. (1:6) (1:6)

17
    Pordán beállóban harcol ki hétméterest. (1:6) (1:6)

17
    LELE Mikler érintésével lövi a büntetőt a bal sarokba. (2:6) (2:6)

18
    Prce bejátszását VRANJES lövi be beállóból. (2:7) (2:7)

18
    SZÖLLŐSI szintén beállóból eredményes a túloldalon. (3:7) (3:7)

19
    Balogh jobbról betörve harcol ki hétméterest. (3:7) (3:7)

19
    Larholm büntetőjét kivédi Wyszomirski! (3:7) (3:7)

19
    Szöllősi ziccerből, beállóból lő a jobb sarok mellé. (3:7) (3:7)

20
    Prce átlövése balról a kapu fölé vágódik, a túloldalon Vadkerti Gábriel lövését védi Mikler. (3:7) (3:7)

20
    BALOGH középről lő közbe, a bal sarokba vágódik a labda. (3:8) (3:8)

21
    GREBENÁR tör be jobb kettőben, majd némi lóba után a hosszú sarokba talál. (4:8) (4:8)

22
    Rossz kínai figura a vendégeknél, támadhat a Csurgó. (4:8) (4:8)

23
    Grebenár passza után Aguirrezabalaga kap hetest a jobb szélen. (4:8) (4:8)

23
    LELE a jobb sarokba lövi a büntetőt. (5:8) (5:8)

23
    Herbert kap sárga lapot, Vranjest bántotta. (5:8) (5:8)

24
    Vranjes lő felső kapufát beállóból, indulhatnak a csurgóiak. (5:8) (5:8)

25
    Grebenár tör be jobb kettőben, lövését védi Mikler. (5:8) (5:8)

25
    A gyors vendégtámadás végén PRCE tör előre jobb kettőben, s a hálóba talál. (5:9) (5:9)

25
    Lele ziccerét is hatalmas bravúrral védi Mikler. (5:9) (5:9)

25
    Vranjes kapott sárga lapot az akció végén. (5:9) (5:9)

26
    Prce támadófaultja után indulhat a Csurgó. (5:9) (5:9)

26
    GREBENÁR középről lő nagy átlövésgólt a jobb alsó sarokba. (6:9) (6:9)

27
    PRCE balátlövőből bombáz a bal alsó sarokba. (6:10) (6:10)

27
    VADKERTI GÁBRIEL egy csel után ziccerből, középről talál be. (7:10) (7:10)

28
    Balogh bejátszását VRANJES lövi a bal felső sarokba. (7:11) (7:11)

28
    Eladott hazai labda után lerohanás, s MINDEGÍA lövi be a ziccert. (7:12) (7:12)

29
    Lele nagy passza után NAGY MÁTÉ a bal szélről lő a rövid sarokba. (8:12) (8:12)

30
    Vendég időkérés. (8:12) (8:12)

30
    Magabiztosan vezetnek a vendégek, azonban támadásban nyújtott teljesítményére igazából egyik gárda sem lehet túl büszke. (8:12) (8:12)

30
    Balogh lő jobb kettőből a rövid sarok fölé. (8:12) (8:12)

30
    LELE középről küld megpattanó lövést a bal sarokba. (9:12) (9:12)

30
    Balogh bejátszását VADKERTI ATTILA beállóból pöccinti a bal sarokba. (9:13) (9:13)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (9:13)

Nagyszerűen védekezik a Szeged, s ennek köszönheti elsősorban a szünetre felépített négygólos előnyét. A csurgóiak támadásban borzalmasan kezdték a meccset, második góljukat a 17. percben lőtték csak, ami rányomta a bélyegét az első félidő jelentős részére. Támadásban időnként a szegediek kezén is dadog a labda, de ha az első félidei védőmunkájukat tartani tudják, megnyerhetik a mérkőzést.

A Szeged kezdi a második játékrészt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (9:13)

31
    Lépéshiba a szegedieknél, támadhat a hazai csapat, amit Ilyés két percet érő szabálytalansága állít meg. (9:13) (9:13)

31
    Grebenár bal kettőben betörve kap hétméterest. (9:13) (9:13)

31
    Lele büntetőjét kivédi Mikler! (9:13) (9:13)

31
    Maradt a labda azonban a hazaiknál. (9:13) (9:13)

32
    OLÁH középről lő nagy gólt a bal sarokba. (10:13) (10:13)

32
    Nagy védekezési hibát kihasználva PRCE lő a bal sarokba. (10:14) (10:14)

32
    PUKHOUSKI középen betörve eredményes villámgyorsan. (11:14) (11:14)

33
    PRCE középről lő nagy gólt a bal sarokba. (11:15) (11:15)

33
    Oláh lövését védi Mikler, a vendégeké a labda. (11:15) (11:15)

34
    Balogh bejátszását ZUBAI lövi beállóból a jobb felső sarokba. (11:16) (11:16)

34
    Grebenár jobb kettőben betörve harcol ki hétméterest. (11:16) (11:16)

35
    Oláh büntetőjét is kivédi Mikler! (11:16) (11:16)

35
    BALOGH tör be középen, s a jobb sarokba lő. (11:17) (11:17)

35
    Páros kiállítás, Borsos és Zubai megy le két-két percre. (11:17) (11:17)

35
    OLÁH középen tör be, s a léc alá bombáz. (12:17) (12:17)

35
    Az Oláht ellökő Blazevic is mehet ki két percre. (12:17) (12:17)

36
    Ilyés passzát MINDEGÍA balról lövi a hosszú sarokba. (12:18) (12:18)

36
    GREBENÁR bal kettőben betörve lő a kapu közepén a léc alá. (13:18) (13:18)

37
    Balogh eladta a labdát, támadhat a Csurgó, miközben Vadkerti Attila szólalkozik össze Aguirrezabalagával. (13:18) (13:18)

37
    GAZDAG a bal szélről váltja gólra a ziccerét. (14:18) (14:18)

38
    MINDEGÍA balról betörve pörget szépen a kapuba. (14:19) (14:19)

38
    Oláh lövését sáncolták, Balogh csap össze a labdával Gazdaggal, utóbbi a földön marad, ápolni kell, de a szegedieké a labda. (14:19) (14:19)

39
    Lépéshiba Mindegíánál, indulhatnak a hazaiak. (14:19) (14:19)

39
    Pukhouski lövése száll a kapu mellé, az ellenakció végén pedig Ancsin harcol ki hetest. (14:19) (14:19)

40
    LARHOLM a bal sarokba lövi a büntetőt. (14:20) (14:20)

40
    Pukhouski hiába lő a hálóba, már szabaddobást fújtak neki előtte. (14:20) (14:20)

41
    Pukhouski lövését védte ugyan Mikler, de a kipattanót PORDÁN beállóból belövi. (15:20) (15:20)

41
    ANCSIN hatalmas gólt lő jobbátlövőből a hosszú sarokba. (15:21) (15:21)

42
    Pukhouski lövése száll mellé, indulhat a Pick. (15:21) (15:21)

42
    Ilyés lövését Wyszomirski üti a kapu fölé. (15:21) (15:21)

42
    Pukhouski középen harcol ki hétméterest. (15:21) (15:21)

43
    Oláh büntetőjét melléüti Mikler! (15:21) (15:21)

43
    Belemenés Mindegíánál, a hazaiaké a labda. (15:21) (15:21)

44
    GREBENÁR alulról lő nagy gólt a kapu közepébe. (16:21) (16:21)

45
    ANCSIN tör előre középen, majd óriási kapufás gólt lő. (16:22) (16:22)

45
    BORSOS középről lő nagy erővel a kapu közepébe. (17:22) (17:22)

46
    Mindegía lövése a kapu fölé száll, de a túloldalon Országh ziccerét a jobb szélről védi Mikler. (17:22) (17:22)

46
    Oldalról jöhetnek a csurgóiak Mikler védése után. (17:22) (17:22)

46
    Pukhouski labdája azonban hosszú jobbra Országh felé, nem éri el a szélső az alapvonal előtt. (17:22) (17:22)

47
    ILYÉS balátlövőből lő nagy gólt a jobb alsó sarokba. (17:23) (17:23)

47
    PUKHOUSKI balról betörve lő ziccergólt. (18:23) (18:23)

48
    Ancsin nagy átlövését sáncolták, marad a labda a vendégeknél. (18:23) (18:23)

48
    Zubai harcol ki középen szabaddobást, Pordán ráncigálta meg a mezét. (18:23) (18:23)

48
    Ancsin átlövése a bal kapufán csattan, a hazaiaké a kipattanó. (18:23) (18:23)

49
    Oláh bejátszása nem jó beállóba, miként Milkler gyors indítása sem, végül Lele alulról eleresztett lövését szedi ki nagy bravúrral Mikler a bal alsó sarokból. (18:23) (18:23)

50
    BALOGH alulról lő nagy gólt a kapu közepén a léc alá. (18:24) (18:24)

50
    Hazai időkérés. (18:24) (18:24)

51
    VADKERTI GÁBRIEL középről betörve lő a jobb sarokba. (19:24) (19:24)

51
    BALOGH középről két lövőcsel után bombáz a jobb sarokba. (19:25) (19:25)

52
    Oláh lövését Vranjes sáncolta, majd el is adta a labdát azonnal, végül LELE lőtt a hálóba jobb kettőből. (20:25) (20:25)

53
    VRANJES tisztán lőhet beállóból, s nem is hibázza el. (20:26) (20:26)

54
    Ilyést küldik ki a bírók két percre. (20:26) (20:26)

54
    Oláh eladott labdáját SZÖLLŐSI gyűjti be kis szerencsével beállóban, s a jobb sarokba lövi a ziccert. (21:26) (21:26)

54
    Herbert hatalmas fájdalommal sántikál le a pályáról, miközben Borsost küldték ki két percre. (21:26) (21:26)

55
    Mindegía passza után a középen betörő Balogh harcol ki hétméterest. (21:26) (21:26)

55
    Larholm büntetőjét kivédi Wyszomirski! (21:26) (21:26)

55
    Grebenár harcol ki hetest jobb kettőben betörve Zubaival szemben. (21:26) (21:26)

55
    LELE nagy erővel vágja be a büntetőt. (22:26) (22:26)

56
    Prce lövését védi Wyszomirski, de a kipattanó Kekezovicé, végül Vranjes dobja mellé a ziccerét. (22:26) (22:26)

57
    Lele közbelövését Mikler üti mellé bravúrral. (22:26) (22:26)

57
    BALOGH lő nagy gólt balátlövőből a hosszú felső sarokba. (22:27) (22:27)

58
    Vranjest küldik ki két percre. (22:27) (22:27)

59
    Mindegía lövését mellérúgja Wyszomirski. (22:27) (22:27)

59
    Hazai időkérés. (22:27) (22:27)

59
    Rossz kínai figura a hazaiaktól, indulhat a Pick. (22:27) (22:27)

59
    BALOGH jobbról betörve lő a hosszú alsó sarokba. (22:28) (22:28)

60
    Aguirrezabalaga lövését védi a bal sarok előtt Mikler. (22:28) (22:28)

60
    Nem támad már a Szeged, kivárják a végét. (22:28) (22:28)

60
    Mérkőzés vége. (22:28)

Végig vezetve magabiztosan győzött Csurgón a Pick Szeged a bajnoki elődöntő második mérkőzésén. Az elején fantasztikusan megszervezte a védekezését a vendégcsapat, az első bő negyedórával egyetlen gólt tudott csak lőni a hazai gárda, ami gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. Mikler szenzációs védései is kellettek emellett ahhoz, hogy idén legmagabiztosabb csurgói sikerét érje el a Pick teljesen megérdemelten – a lehető legjobbkor...

2:0-ás összesítéssel a bajnoki döntőbe jutott a Pick Szeged, ellenfelük a Veszprém lesz, míg a Csurgó a bronzéremért a Balatonfüreddel küzdhet majd.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (21:35:42)