PLER-Budapest
25:25 (12:14)
Orosházi Férfi KSE
csütörtök 01.05.2014, 18:00 • Lőrinci sportcsarnok • Férfi kézilabda NB1

A mérkőzés végén egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok, ezzel az eredménnyel talán az Orosháza lehet elégedettebb. A PLER az első félidő végén hét percig gólképtelen volt, ennek köszönhetően a vendégek kétgólos előnnyel kezdhették a második félidőt.
    A hazaiaknak sikerült ledolgozni a hátrányt, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó három percben kétszer is megnyerhette volna a találkozót a PLER, előbb viszont Perger elajándékozta a labdát, majd Nagy büntetője is kimaradt.
    A bennmaradásért való küzdelemben a hazaiak fontos pontot szereztek, de még közel nem nyugodhatnak meg.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (19:44:34)

60
    Vége a második félidőnek. (25:25)

60
    Buday lövése a blokkban elakadt, ezzel vége a mérkőzésnek. (25:25) (25:25)

60
    Hét másodperccel a vége előtt az Orosháza időt kért! (25:25) (25:25)

60
    Nagy büntetője kimaradt, Heryeczki lábbal védett. (25:25) (25:25)

60
    Marczinkó lövését ugyan védte Heryeczki, de hétméterest dobhat a PLER. (25:25) (25:25)

59
    Hosszan támadhatnak a hazaiak, Mikita Jakub lövése elakad a blokkban, a labda viszont maradhat a PLER-nél. (25:25) (25:25)

59
    A PLER-Budapest időt kért. (25:25) (25:25)

58
    BALDA teljesen szabadon kapta a labdát, ziccerénél ezúttal Perger sem segíthetett. (25:25) (25:25)

58
    Micsoda hiba! A vendégek belementek, utána viszont Perger az ellenfélnek ajándékozta a labdát. (25:24) (25:24)

57
    Nagy védések mindkét oldalon, a mérkőzés végére Pergernek több bravúrja is van. (25:24) (25:24)

56
    NAGY vállalta el a hétméterest, nagyon bevágta. (25:24) (25:24)

55
    Mousavit sikerült megjátszani beállóban, lerántása után büntetővel jöhetnek a hazaiak. (24:24) (24:24)

54
    MILOVIC szinte azonnal válaszolt, a hazaiak még nem érkeztek rendesen felállni. (24:24) (24:24)

54
    MARCZINKÓ-nak nem remegett meg a keze, átlövésből ragasztott nagy gólt. (24:23) (24:23)

53
    Heryeczki védése után, lerohanásból nem tudott eredményes lenni az Orosháza, Perger hatalmasat védett. Támadhat a PLER. (23:23) (23:23)

52
    CIFRA kapta a labdát Budaytól, betörésből egalizált. Komoly feszültség a pályán! (23:23) (23:23)

51
    Az Orosháza időt kért. (23:22) (23:22)

51
    MIKITA JAKUB nem sokat vacakolt, félmagasan lőtte el, Heryeczki pislogni se nagyon érkezett. (23:22) (23:22)

50
    BALDA kapta a labdát bal szélen, már nem először választotta a rövidet. (22:22) (22:22)

49
    Elképesztő hibák mindkét oldalon. A vendégek rosszul játszották be középre, a PLER pedig ellépte. Az Orosháza támadhat. (22:21) (22:21)

48
    Eladta az Orosháza, elől NÉMETH TAMÁS kapta a labdát, ziccerben nem hibázott. Ezzel előny a hazaiaknál. (22:21) (22:21)

47
    MIKITA JAKUB vitte be nagy lendülettel, bombájával ismét egyenlő. (21:21) (21:21)

46
    A PLER-Budapest csapata kért időt. (20:21) (20:21)

46
    Marczinkó kapott két percet, visszahúzta ellenfelét. (20:21) (20:21)

45
    MAZIC jött be támadásba, emberhátrányban is eredményes tudott lenni. Átlövésből varrta be. (20:21) (20:21)

45
    NAGY vállalja el ezúttal a hazaiak büntetőjét, góljával kiegyenlíti az állást. (20:20) (20:20)

44
    Németh László szabálytalankodott, két percet kapott. (19:20) (19:20)

44
    Perger védett, MARCZINKÓ átlövése viszont eredményes volt, egy gólra jönnek fel a hazaiak. (19:20) (19:20)

43
    VANCSICS szélről cselezett befelé, lövésébe Heryeczki csak beleérni tudott. (18:20) (18:20)

42
    Könnyen szórják ki a játékvezetők a játékosokat, ezúttal Berta kapott két percet túlzottan kemény védekezésért. (17:20) (17:20)

41
    NÉMETH LÁSZLÓ kapott jó labdát a bal szélen, Perger mellett előtte a hosszúba. (17:20) (17:20)

41
    Mikita Jakub kapott két percet, emberhátrányban a hazaiak. (17:19) (17:19)

40
    MORVA a szaggatottról engedte el, emberhátrányban is eredményes tudott lenni az Orosháza. Perger eddig nem sokat védett. (17:19) (17:19)

39
    Mousavit bántották beállóban, Vancsics ezúttal viszont kihagyta a büntetőt. (17:18) (17:18)

39
    Bali birkózott egyet, ebben a sportágban ezt nem szokták díjazni, két perc a büntetése. (17:18) (17:18)

38
    VANCSICS mutatta meg, hogy nem csak büntetőből tud eredményes lenni, indításgóljával tapad a PLER. (17:18) (17:18)

37
    BALI ment be a darálóba, góljával ismét kettő a különbség. (16:18) (16:18)

37
    VANCSICS ezúttal sem hibázta el a büntetőt, magabiztosan értékesítette. (16:17) (16:17)

36
    BALDA kapott jó labdát a jobb szélen, szépen húzta vissza a rövidbe. (15:17) (15:17)

36
    VANCSICS vállalta el a hazaiak büntetőjét, Heryeczki lábai között bevágta. (15:16) (15:16)

35
    Buday rossz bejátszása után a PLER támadhatott, Németh harcolt ki szélről hétméterest. (14:16) (14:16)

34
    Az emberelőnyös helyzetet hamar kihasználta a PLER, Németh volt eredményes szélről. (14:16) (14:16)

34
    Berta vitte földre ellenfelét, két percet kapott érte. (13:16) (13:16)

33
    CIFRA nem cifrázott, szaggatottról engedett el egy elemi erejű löketet, Perger nem foghatta. (13:16) (13:16)

32
    Buday mellé lőtt, hazai oldalon viszont MARCZINKÓ átlövése a kapufáról bepattant. (13:15) (13:15)

31
    BENMILOUD kapott jó labdát beállóban, nem is hibázta el a ziccert. (12:15) (12:15)

31
    Az Orosháza kezdte a második félidőt, a hazaiak kapuját Perger védi. (12:14) (12:14)

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:14)

A hazaiak amilyen jól és eredményesen kezdték a mérkőzést, a félidő végére kapkodóvá és főleg pontatlanná vált a játékuk. A PLER a félidő utolsó hét percében nem dobott gólt, miközben a védekezésben feljavult Orosháza zsinórban ötször is beköszönt Szabó kapujába.
    A szünet jókor jött a hazaiaknak, tartsanak velünk a folytatásban is!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:14)

30
    Oláh kapott két percet, gólhelyzetben húzta vissza ellenfelét. (12:14) (12:14)

30
    Rengeteg a hiba hazai oldalon, ezúttal sem sikerült góllal befejezni a támadást, a vendégeknél viszont VARSANDÁN lerohanás végén magabiztosan lőtt Szabó kapujába. (12:14) (12:14)

29
    A hazaiak eladták a labdát, az Orosháza lerohanása végén VARSANDÁN ziccerét Szabó bravúrral védte. (12:13) (12:13)

28
    BENMILOUD kapta a labdát beállóban, ziccerben megszerezte a vezetést a vendégeknek. (12:13) (12:13)

27
    Feszültek a játékosok, vendégoldalon Buday lőtt mellé, a hazaiaknál Bakos a kapufát találta telibe. (12:12) (12:12)

26
    Az Orosháza védekezése feljavult, megtorpant a PLER lendülete. A vendégek támadhatnak. (12:12) (12:12)

25
    MILOVIC lőtte át a hazaiak falát, nagy formában a vendégek átlövője. (12:12) (12:12)

24
    Vendég labdaszerzés után BALDA fejezte be szélről az Orosháza támadását, Szabó mellett ellőtte a hosszúba. (12:11) (12:11)

23
    Lókodi lökete elakad a blokkban, nem úgy MILOVIC átlövése. Tapad az Orosháza. (12:10) (12:10)

23
    Marczinkó kapta le ellenfelét, két perc a büntetése. (12:9) (12:9)

23
    MARCZINKÓ ment be a darálóba, góljával növelte a hazaiak előnyét. (12:9) (12:9)

22
    A hazaiak rossz bejátszása után, MORVA kapta a labdát, egyedül végigvitte. (11:9) (11:9)

21
    Buday fölé durrantott, a PLER-Budapest támadhat. (11:8) (11:8)

20
    BAKOS engedte el a jobbost, Ivanisevicről bepattant a labda. (11:8) (11:8)

19
    Lókodi a szaggatottról engedte el, Ivanisevic lábbal hárított, a vendégek viszont ellépték a támadást. A PLER jöhet. (10:8) (10:8)

18
    MIKITA JAKUB vállalkozott lövésre, bombájával ismét kettővel mennek a hazaiak. (10:8) (10:8)

17
    Marczinkó előkészítetlenül lőtte el, de a vendégek is eladták a labdát, támadhatnak a hazaiak. (9:8) (9:8)

17
    A PLER-Budapest időt kért. (9:8) (9:8)

16
    A hazaiak rosszul játszották be a labdát, ebből azonnal megindult az Orosháza, elől CIFRA kapta, könnyedén vágta be. (9:8) (9:8)

16
    CIFRA ment be bátran a hazai falba, betörésből volt eredményes. (9:7) (9:7)

15
    NÉMETH-et sikerült megjátszani beállóban, nem is hibázta el a ziccert. (9:6) (9:6)

15
    Inanisevic védett, de az Orosháza eladta a labdát, ismét a PLER támadhat. (8:6) (8:6)

14
    MILOVIC jött be támadásba, átlövésével tovább csökkent a hazaiak előnye. (8:6) (8:6)

13
    Ivanisevic egymásután kétszer is védett, támadhat az Orosháza. (8:5) (8:5)

12
    MILOVIC ment fel középen, elemi erejű lövését Szabó nem védhette. (8:5) (8:5)

11
    A vendégek támadtak, szélről Milovic csak a kapufát találta el, a kipattanót az Orosháza szerezte meg. (8:4) (8:4)

11
    Az Orosháza időt kért. (8:4) (8:4)

11
    Eladta az Orosháza, zilált fal ellen MARCZINKÓ volt eredményes. (8:4) (8:4)

10
    Hosszú labdajáratás után MARCZINKÓ lövése talált utat a vendégek kapujába. Betörésből volt eredményes. (7:4) (7:4)

9
    Buday nagy passza után MAZIC beállóból talált a hazaiak kapujába. (6:4) (6:4)

8
    nagy volt túlzottan agresszív, sárga lapot kapott. (6:3) (6:3)

8
    MIKITA JAKUB-ot nem veszik elég komolyan a vendégek, ki is használja. Átlövésből növelte a hazaiak előnyét. (6:3) (6:3)

7
    STRANIGG tolja most a vendégek szekerét, ezúttal is átlövésből volt eredményes. (5:3) (5:3)

7
    MIKITA JAKUB ment fel, majd a szaggatottról pókhálózta ki a felsőt. (5:2) (5:2)

6
    STRANIGG mutatta meg, hogy az Orosháza is a pályán van, jobbátlövőből ragasztotta be. (4:2) (4:2)

5
    MOUSAVI-t sikerült megjátszani, beállóból növelte a hazaiak előnyét. (4:1) (4:1)

4
    Buday hétméteresét fogta Szabó, majd a kipattanót, mellé dobta az egykori válogatott. (3:1) (3:1)

4
    NAGY engedett el egy bődületes lövést, a labda a jobb felsőben kötött ki. (3:1) (3:1)

3
    MAZIC köszöntött be a hazaiak kapujába, nem léptek ki rá, átlövésből volt eredményes. (2:1) (2:1)

2
    Szabó védése után még nem álltak fel a vendégek, MARCZINKÓ könnyedén vitte be. (2:0) (2:0)

1
    MIKITA JAKUB kezdi a gólok sorát, átlövésből volt eredményes. (1:0) (1:0)

1
    A hazaiak kezdték a találkozót. A PLER-nél Szabó, a vendégeknél Ivanisevic kezd a kapuban. (0:0) (0:0)

1

Most mutatják be a játékosokat, a szokásjog szerint előbb a vendégek, majd a hazaiak következnek.

PLER-Budapest: Szabó, Perger, Kránitz (kapusok) – Vancsics, Bakos, Németh T., Mousavi, Varga, Rév, Lókodi, Oláh, Leimeter, Nagy, Marczinkó, Mikita J., Mikita M.

Orosházi Férfi KSE: Heryeczki, Ivanisevic (kapusok) – Buday, Raffai, Stranigg, Berta, Cifra, Morva, Milovic, Varsandán, Balda, Mazic, Varsandán, Maric, Benmiloud, Bali, Németh L.,

Játékvezetők: Bács, Bán.

A férfi kézilabda NB I. rájátszásának alsóházában folytatódnak a küzdelmek, a hosszú hétvégén több találkozó is terítékre kerül, a sort a PLER – Orosháza összecsapás nyitja.

A rájátszásban eddig mindkét csapat remekel, a hazaiak ötből négyet, míg a vendég Orosháza hat meccsből ötöt tudott megnyerni. Ennek a teljesítménynek köszönhetően a PLER elmozdult a kiesést jelentő utolsó előtti helyről, és most már a Győr mellett a Vácot is maga mögött tudhatja Hutvágner István együttese. A fővárosiak a rájátszásban elszenvedett egyetlen vereséget éppen Orosházán szenvedték el, rögtön azután, hogy az alapszakasz utolsó mérkőzésén négy góllal nyertek a dél-alföldiek ellen. A jó tavaszi sorozat ellenére a PLER-Budapest még nincs biztonságban a kiesést illetően, a bennmaradáshoz még pontokra van szüksége.

A vendég Orosháza 22 ponttal vezeti az alsóházat, a kieséstől már nem kell félniük, céljuk, hogy a rájátszás végéig megtartsák jelenlegi pozíciójukat. A PLER ellen ebben a szezonban háromszor játszottak, ezeken a találkozókon mindkét csapat három-három pontot gyűjtött. A mérkőzést megelőzően Vladan Jordovic az Orosháza mestere a következőket nyilatkozta:
    "A PLER elleni mérkőzésnek specifikus nehézségei vannak. Az ellenfelünk játékosállománya megerősödött a bajnokság első részéhez képest, eredményeik számunkra nem meglepőek. Világos dolog az, hogy ők most győzelmi kényszerben vannak, megpróbálnak lépéseket tenni a tabella közepe felé. Ilyen körülmények között, amikor minden labda, minden védekezés és támadás fontos, ez nagy pszichológiai terhet jelenthet a játékosok számára. Nem könnyű játszani akkor, amikor nem hibázhatsz. Mi nagyobb nyomás nélkül utazhatunk, nincs mit veszítenünk, a sportmotiváció és versenyszellem vezet bennünket. Várjuk a lehetőségeinket és azokat próbáljuk kihasználni. Hiszem azt, hogy a publikum élvezni fogja az izgalmasnak és jó színvonalúnak ígérkező mérkőzést."

A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Játékvezetők: Bács, Bán