Svájc – Oroszország 0:5 (vége) | Franciaország – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Fehéroroszország – USA 1:6 (vége)
Szlovákia – Csehország 2:3 (hosszabbítás vége)
Svájc
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Oroszország
péntek 09.05.2014, 15:45 • Minsk Arena • A csoportos Világbajnokság

Sima, de egy kicsit meglepő orosz győzelem a tavalyi ezüstérmes svájci gárda ellen. Az első két harmadban dominált az orosz játék, a záró harmadban kontrol alatt tartották a játékot. A svájciak még próbálkoztak a becsület góllal, végül Zaripov lőtt még egyet és 5-0-ra állította be a végeredményt. (18:03:26)

Az orosz himnusz következik a győztesek tiszteletére.

A meccs legjobb játékosai, svájci oldalon Damian Brunner, az orosz csapatból a kapus Sergei Bobrovski.

60:00

59:30
    Utolsó svájci rohamok a meccs hajrájában, végül simán kihozzák a pakkot az orosz hátvédek.

58:25
    Oroszország gólt szerzett!
    Ovechkin passza után DANIS ZARIPOV a körök közül védhetetlenül bombázz Genoni háta mögé. Gólpassz: Alexander Ovechkin

58:01
    A meccs utolsó két perce.

56:30
    Eléggé szétszórt most és pontatlan a játék, az orosz csapat többnyire kivágja a korongot, nem nagyon hajt előre.

55:30
    A becsület gól a tét a hátralevő időben, Svájc mindent megpróbál, de az orosz védelem eddig hiba nélkül játszik.

55:00
    Nagyon jó a hangulat a minszki arénában, 13300 néző figyeli a helyszínen a mérkőzést.

54:35
    A reklám szünet után Anisimov hozza el a bulit.

53:57
    Lesre korcsolyáztak az orosz csatárok.

53:20
    Folyamatos játék megszakítás nélkül, többnyire svájci botokon a pakk.

52:15
    Brunner nagyon aktív ezekben a másodpercekben, ismét veszélyt teremtett Bobrovskij kapus előtt.

51:30
    Brunner remek helyzete, közelről fonákkal Bobrovskijba lőtte a ziccert.

50:55
    Kukan kemény lövését védte ismét biztos kézzel Bobrovskij.

50:00
    A záró harmad első felében aktívabbak a svájciak, az oroszok az eredmény tartására rendezkedtek be.

48:05
    Blum vitte be a korongot az oroszok harmadába, majd rövid passzokkal tartották a korongot az orosz harmadba, de lövésig nem jutottak el.

47:10
    Újabb remek Bobrovskij védés, a svájciak igyekeznek ezekben a percekben, de eddig ne sikerül betalálni.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 1. Plotnikov (Denisov, Shipachyov), 7. Ovechkin (Zaripov, Belov), 18. Shipachyov (Chudinov), 30. Belov (Kulyomin, Shirokov), 59. Zaripov (Ovechkin)

Svájc: Genoni – Schlumpf, Josi (A), Blum, Grossmann, Seger (C), Weber, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Holenstein, Bartschi – Ambuhl (A), Fiala, Suri – Rufenacht, Schappi, Stancescu.
    Oroszország: Bobrovskij (Vasilevskij) – Denisov, Orlov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov, Zubarev, Cudinov – Ovechkin (C), Plotnikov, Sipacjov – Kuljomin (A), Anisimov, Sirokov – Tichonov, Zaripov (A), Loktionov – Dadonov, Burmistrov, Kuznecov.

Játékvezetők: Lars Brüggemann (GER), Antonín Jeřábek (CZE) – Chris Carlson (CAN), Pierre Dehaen (FRA)

Nézőszám: 13300