Svájc – Oroszország 0:5 (vége) | Franciaország – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Fehéroroszország – USA 1:6 (vége)
Szlovákia – Csehország 2:3 (hosszabbítás vége)
Svájc
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Oroszország
péntek 09.05.2014, 15:45 • Minsk Arena • A csoportos Világbajnokság

Sima, de egy kicsit meglepő orosz győzelem a tavalyi ezüstérmes svájci gárda ellen. Az első két harmadban dominált az orosz játék, a záró harmadban kontrol alatt tartották a játékot. A svájciak még próbálkoztak a becsület góllal, végül Zaripov lőtt még egyet és 5-0-ra állította be a végeredményt. (18:03:26)

Az orosz himnusz következik a győztesek tiszteletére.

A meccs legjobb játékosai, svájci oldalon Damian Brunner, az orosz csapatból a kapus Sergei Bobrovski.

60:00

59:30
    Utolsó svájci rohamok a meccs hajrájában, végül simán kihozzák a pakkot az orosz hátvédek.

58:25
    Oroszország gólt szerzett!
    Ovechkin passza után DANIS ZARIPOV a körök közül védhetetlenül bombázz Genoni háta mögé. Gólpassz: Alexander Ovechkin

58:01
    A meccs utolsó két perce.

56:30
    Eléggé szétszórt most és pontatlan a játék, az orosz csapat többnyire kivágja a korongot, nem nagyon hajt előre.

55:30
    A becsület gól a tét a hátralevő időben, Svájc mindent megpróbál, de az orosz védelem eddig hiba nélkül játszik.

55:00
    Nagyon jó a hangulat a minszki arénában, 13300 néző figyeli a helyszínen a mérkőzést.

54:35
    A reklám szünet után Anisimov hozza el a bulit.

53:57
    Lesre korcsolyáztak az orosz csatárok.

53:20
    Folyamatos játék megszakítás nélkül, többnyire svájci botokon a pakk.

52:15
    Brunner nagyon aktív ezekben a másodpercekben, ismét veszélyt teremtett Bobrovskij kapus előtt.

51:30
    Brunner remek helyzete, közelről fonákkal Bobrovskijba lőtte a ziccert.

50:55
    Kukan kemény lövését védte ismét biztos kézzel Bobrovskij.

50:00
    A záró harmad első felében aktívabbak a svájciak, az oroszok az eredmény tartására rendezkedtek be.

48:05
    Blum vitte be a korongot az oroszok harmadába, majd rövid passzokkal tartották a korongot az orosz harmadba, de lövésig nem jutottak el.

47:10
    Újabb remek Bobrovskij védés, a svájciak igyekeznek ezekben a percekben, de eddig ne sikerül betalálni.

46:30
    Bobrovskij véd remekül egy távoli lövést takarásból, amit az utolsó pillanatban vett észre.

45:50
    Most lazán védekeznek a csapatok, mindkét kapu előtt helyzetek sora ezekben a percekben.

45:20
    Nagyon szép svájci kontra végén Bobrovskij remek védést mutatott be, és máris fordul az orosz csapat.

43:50
    Anisomov kevergetett jól a svájciak harmadában, végül Genoni rátenyerelt a pattogó korongra.

42:50
    Ovechkin kemény lövése rögtön a buli után, Genoni kiüti oldalra a pakkot.

42:20
    Orlov visszatért a büntetőpadról.

41:50
    Shipacyiov veszélyes lövése emberhátrányban a kapu mellett suhan el.

40:50
    Svájci nyomás az emberelőny kezdetén, végül sikerül kivágni a korongot az orosz csapatnak.

40:17
    Orlov a harmad elején kap két percet bottal akasztásért.

40:01

Eddig az orosz csapat nagyon magabiztosan játszik, és jó úton halad a győzelem felé. A svájciak néha oda tudnak érni Bobrovskij elé, de igazán nem tudnak nyomást gyakorolni. Teljesen megérdemelt négy gólos orosz vezetés két harmad után. A záró harmadban még van javítási lehetősége a svájciaknak, de nagyon úgy néz ki,az oroszok már nem engedik ki a kezükből a meccset.

40:00

39:35
    Talán az utolsó svájci támadás indul Genoni kapuja mögül ebben a harmadban.

39:01
    Genoni előtt veszélyesen pöcköltek egy lövésbe, ez is nagy orosz lehetőség volt.

38:30
    Nyomás alatt a svájci kapu a harmad hajrájában is.

37:50
    Grossmann lövését a kékről védi a lepkéssel Bobrovskij.

37:01
    Brunner újra játékban, kiegészült a svájci gárda.

36:50
    Shipachiev közelről durrantott nagy helyzetben Genoni kapuja mellé.

36:10
    Eddig nagyon jól védekezik a svájci csapat, sőt támadást indítanak, Ambühl majdnem helyzetbe került.

35:50
    Lesre passzolták az oroszok a korongot.

35:01
    Brunner kap két percet a svájci csapatból.

34:45
    Brunner kétszer is veszélyesen próbálkozott Bobrovskij előtt.

34:00
    Újabb szép orosz kombináció végén Orlov kemény lövése a kék vonalról suhan el a kapu mellett.

33:10
    Egy svájci lepattanó lövés után buli Bobrovskij előtt.

32:50
    Anisimov megy el a jobb oldalon és takarásból lő veszélyesen, de most nem lepte meg Genoni kapust.

32:15
    Bobrovskij véd szépen, hosszabb idő után az orosz kapu előtt zajlik a játék.

31:30
    A buli után rögtön lő az orosz gárda, Genoni szépen véd, újabb buli a jobb oldalán.

30:35
    Ovechkin lő jó helyzetből keményen, de eltörte az ütőjét, így Genoninak nem kellett védenie..

30:01
    A gól után tovább folytatódik az orosz nyomás a svájci kapu előtt.

29:06
    A kék vonaltól lövi meg keményen ANTON BELOV a korongot, Genoni kapus egy kicsit benézte, és a lábai között csorgott be a pakk. Gólpasszok: Nikolai Kulyomin, Sergei Shirokov.

28:25
    Éles szögből leadott lövést véd Genoni.

27:30
    Nagy harc a korongért Bobrovskij kapuja mögött, majd Roni elé kerül a korong aki a kapu mellé durrant.

26:40
    Ovechkin indul meg a bal oldalon, majd kereszt passzal kereste Plotnikovot, de pontatlan volt a korong átvétel.

26:09
    Bobrovskij kapusnak eddig semmi dolga nem volt, most tenyerel rá egy korongra először a második harmadban.

25:20
    Nagy nyomás közben, kiegészül Svájc.

25:00
    Medvedev lövése is kipattan Genoni védése után.

24:40
    Anisimov lövése pattan a nézőtérre, buli következik.

24:00
    Gyors passzokkal próbálják megzavarni a svájci védelmet az oroszok, de végül sikerül felszabadítani a svájci csapatnak.

23:20
    Kivágják a svájciak a korongot Stancescu kap ezért két percet.

22:45
    Ketten az egy ellen, orosz kontra, de Anisimov egyedül fejezte be a ziccert, Genoni jól zárta a bal alsót.

22:10
    Először költöznek be a svájciak ebben a játékrészben az orosz harmadba.

21:50
    Orosz tilos felszabadítás.

21:30
    Orosz nyomással kezdődik a második harmad.

20:33
    Ovechkinnak lecsúszik a lövés pillanatában a korong a botjáról.

20:09
    Az első Genoni védés, rátenyerel a korongra.

20:01

Nagyon jó tempóban kezdték a csapatok az idei vb-t, le föl támadtak a csapatok, de sokkal veszélyesebben és főleg eredményesebben az orosz gárda, így megérdemelt háromgólos vezetés mellett vonulhattak az öltözőbe Oleg Znaroks legényei. Hamarosan folytatjuk a második felvonással.

20:00

19:25
    Egy megpattanó lövés szál el Bobrovskij kapuja mellett.

18:30
    Meglepően sima orosz vezetés a tavalyi ezüstérmes svájci csapat ellen.

18:00
    Elkezdődött a harmad utolsó két perce.

17:15
    Chudinov lövésébe a kék vonaltól ügyesen tette bele a botját VADIM SHIPACHYOV Genoni kapusnak nem volt esélye védeni a lövést. Gólpasszok: Maxim Chudinov.

17:01
    Kiegészültek a csapatok.

15:40
    Cunti tört be a harmadba, de szerelték az orosz védők, majd Zaripovot indították, aki lövéssel fejezte be az akciót.

15:01
    Páros kiallítás Shipachev és Schappi kapnak kért percet.

15:00
    Nyomás alatt tartja az orosz csapat Genoni kapuját.

14:20
    Továbbra is nagy iramban játszanak a csapatok, az orosz csapat veszélyesebb eddig.

13:55
    Moser közelről nem tudta begyötörni a korongot Bobrovskij alatt.

13:20
    Ovechkin újra játékban.

13:00
    Kidobja az orosz csapat a korongot.

12:30
    Bobrovskij véd a lépkéssel, majd a buli után újabb Weber lövést hárít.

11:50
    Gyors orosz kontra végén nagy ziccer alakult ki Genoni kapuja előtt, de végül Kuljomin a kapusba lőtte a ziccert.

11:20
    Ovechkin megy le két percre, újabb svájci lehetőség.

10:10
    Gyors orosz támadás végén, Genoni kapuvasán csattant a korong.

09:45
    Kiegészült Oroszország.

09:12
    Nagy kavarodás az oroszok kapuja előtt, végül Bobrovskij megoldotta a szituációt.

08:30
    Jól védekezik eddig az orosz csapat kétszer is sikerült kidobni a pakkot a harmadból.

07:42
    Kiállítás az orosz csapatból, 2 perc Chudinov.

06:34
    ALEXANDER OVECHKIN kap a bal bedobó kör tetejére egy pontos korongot, és kapásból átlövi Genoni kapust. Gólpasszok: Denis Zaripov, Anton Belov.

06:12
    Ismét egy svájci kap két percet, Grossmann gáncsolt.

06:00
    Pont amikor kiegészült a svájci csapat, Genoni védett egy kemény lövést.

05:55
    Romi hozza ki a korongot, jól védekezik most Svájc.

05:20
    Anisimov lő takarásból veszélyesen, Genoni véd a lepkéssel.

04:50
    Kivágják a svájciak a korongot, majd egy orosz lövés pattan ki a nézőtérre.

04:20
    Nagy nyomás alatt a svájci kapu, Genoni véd a lepkéssel, buli következik a jobb oldalán.

03:50
    Mathias Seger kap két percet bottal akasztásért.

03:10
    Nagy iramban kezdődött a meccs, most Bruner veszélyeztette közelről Bobrovskijt.

02:10
    Bobrovskij védi Moser lövését, a kipattanóból, megindul az orosz csapat.

01:30
    Újabb nagy orosz helyzet, Sirokov közelről lövi Genoni kapusba a ziccert.

00:13
    Az első támadásból jobb oldalról a kör tetejéről SERGEY PLOTNIKOV a jobb felsőbe lövi Genoni válla fölött az oroszok vezető gólját. Gólpasszok: Denis Denisov, Vadim Schipachyov.

00:01

Svájc piros mezben, az orosz csapat fehérben lép jégre. Seger és Ovechkin köszöntik egymást, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Svájc: Genoni – Schlumpf, Josi (A), Blum, Grossmann, Seger (C), Weber, Kukan – Moser, Romy, Brunner – Cunti, Holenstein, Bartschi – Ambuhl (A), Fiala, Suri – Rufenacht, Schappi, Stancescu.

Oroszország: Bobrovskij (Vasilevskij) – Denisov, Orlov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov, Zubarev, Cudinov – Ovechkin (C), Plotnikov, Sipacjov – Kuljomin (A), Anisimov, Sirokov – Tichonov, Zaripov (A), Loktionov – Dadonov, Burmistrov, Kuznecov.

Játékvezetők: Lars Brüggemann (GER), Antonín Jeřábek (CZE) – Chris Carlson (CAN), Pierre Dehaen (FRA).

A 78.jégkorong-vb nyitónapján, a tavalyi ezüstérmes Svájc csapata, az idei vb egyik favoritjával Oroszországgal mérkőzik meg a torna első pontjaiért. A mérkőzést a 15 ezres minszki arénában játszák, ahol a B-csoport küzdelmeit és a rájátszást rendezik majd. A szakma az orosz csapatot favorizálja ezen a meccsen, de mint azt már a tavalyi világbajnokságon is megtapasztalhattuk, Svájc csapata jól felállított taktikával, fegyelmezett játékkal, és eredményes támadó hokival ismét meglepheti a világot. Egészen a döntőig meneteltek 2013-ban, ahol már a svédek ellen nem tudták feltenni az íre a pontot, így 1986 után, 27 év elteltével újra sikerült a házigazdának megnyerni a világbajnoki címet.

A 26 tagú orosz csapatba, nyolc NHL és 18 KHL játékost hívott meg a lett származású Oleg Znaroks mester. Az olimpia keretből csak heten lépnek majd jégre Minszkben, de nem fog hiányozni Alexander Ovechkin a csapat legnagyobb sztárja, aki minden alkalommal amikor kiesik a Washington, gondolkodás nélkül készen áll harcolni az orosz válogatottban.

Sean Simpson a svájciak vezetőedzője négy NHL játékos szolgálataival számíthat a sportág ünnepén. Reto Berra (Colorado) a kapuban, Roman Josi (Nashvill), Yannick Weber (Vancouver) a hátvédsorban, és Damien Brunner (Washington) a csatársorban erősítik a svájci gárdát a tengerentúlról. Az olimpiai keretből 12 játékos kap lehetőséget a vb-n is.

Svájc csapata nyolc előkészületi mérkőzésből a vb előtt hármat megnyert, és ötször vereséget szenvedet.

Svájc – Kanada 0:4

Oleg Znaroks gárdája 9 előkészületi meccset játszott a vb előtt, négy győzelem és öt vereség a mérleg.

Svédország – Oroszország 2:0

Oroszország utoljára Svájccal a tavalyi világbajnokság előtt csapott össze két előkészületi mérkőzésen, akkor kétszer kikaptak, az első meccsen 2:1-re, és egy nappal később 4:3-ra.
    Érdekes jó mérkőzés várható Minszkben a hoki-vb nyitó napján a két gárda között, meglátjuk mire lesz képes az orosz csapat, aki nyolc NHL játékossal, de Alexander Ovechkin kivételével a legnagyobb sztárok nélkül lép jégre az idei hoki világbajnokságon.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:45 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 1. Plotnikov (Denisov, Shipachyov), 7. Ovechkin (Zaripov, Belov), 18. Shipachyov (Chudinov), 30. Belov (Kulyomin, Shirokov), 59. Zaripov (Ovechkin)

Nézőszám: 13300