Svájc – Oroszország 0:5 (vége) | Franciaország – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Fehéroroszország – USA 1:6 (vége)
Szlovákia – Csehország 2:3 (hosszabbítás vége)

Kiállítások percekben: 14/6 (22:09:45)

Sima meccs volt ez annak ellenére, hogy a fehéroroszok jól kezdték az első két harmadot, de betalálni nem tudtak a fölényük ellenére sem. Viszont az amerikaiak jól éltek a lehetőségeikkel, a második harmad végén meg is szórták a hazaiakat, akik egy szép góllal még tudtak válaszolni.

A záró harmadra nem maradtak kérdések, az USA nem erőltette a támadásokat, de így is betaláltak még kétszer, papírforma eredmény született így.

60:00

59:39
    Kiegészül a hazai csapat.

59:30
    Hátrányban vezethetik a korongot az amerikai kapura a hazaiak, Kolcov keresztbe tett korongja pontatlan, majd Jevenko lőhet távolról, ezt védi Thomas.

57:39
    Andrej Koszticin áll ki magas botért, még éppen visszajöhet a végére.

57:30
    Szegény embert az ág is húzza, már öt gólos a hazai zakó.

56:57
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    JAKE GARDINER lő balról, a kör széléről, Mezinről kipattan a korong, de a kapu előtt álló Graborenkóról a hálóba csorog! A hokiban nincs öngól, a találat Gardineré! Assziszt: Johnny Gaudreau és Kevin Hayes.

56:40
    Gaudreau közeli lövését védi Mezin, fogja is a korongot.

56:15
    Denoisov ismét leül két percre, akadályozásért.

56:00
    Gyorsan kihasználták az emberelőnyt az amerikaiak, most már végleg eldőlt a mérkőzés.

54:58
    JACOB TROUBA fordul kapura a kék vonal közelében, nagy lövést ereszt meg, a korong felperdül Mezinen, így kerül a hálóba! Assziszt: Johhny Gaudreau, Tyler Johnson.

54:22
    Buta szabálytalanság A. Koszticintől, Dekeysert löki el bottal, két perc a büntetés.

53:03
    Páros kiállítás jön durvaságért, Denisov és Nelson voltak a főkolomposok a birkózásban.

53:00
    Johnson tesz vissza a kapu mögül keresztbe egy korongot Craig Smithnek, aki nem tudja ráhúzni, viszont összeakad Denisovval, kisebb dulakodás kezdődik.

52:42
    Andrej Stas viszi át a kék vonalon a korongot, el is lövi, Thomas másodjára fogja.

52:50
    Egy távoli lövést blokkol a kapu előtt Jimmy Hayes.

51:00
    Továbbra is változatos a játék, sokat korcsolyáznak a csapatok, de úgy látszik, a második harmad végére jellemző gólzápor nem akar beindulni.

49:50
    Az amerikai kapu mögül visszacsorgó korongért indul harc, kisebb csetepaté alakul ki, de megnyugszanak a kedélyek.

48:45
    Wingels lövését védi Mezin.

47:55
    Dekeyser kerül helyzetbe jó centerezés után, de nem talál kaput közelről sem.

47:51
    Kiegészül Fehéroroszország csapata, megúszták az emberhátrányt.

47:30
    Mintha az amerikaiakat márt nem foglalkoztatná a góllövés gondolata...

46:50
    Felállnak az amerikaiak, de lövéshez nem jutnak.

45:51
    Denisov áll ki két percre, bottal lökött az amerikai harmadban.

45:00
    Kisebb helyzetek, lehetőségek akadnak a csapatok előtt, jó az iram, de gólra még várnunk kell ebben a harmadban.

43:50
    Stepanov csapna le egy megpattanó korongra, Thomas gyűjti be előle.

42:35
    Kaluzsnij tör kapura, egy lövőcselt is bemutat, de utána nem találja el jól a korongot.

41:30
    Az a harmad is nyílt sisakos játékkal kezdődik, jó az iram.

40:35
    Grabovszkij korcsolyázik kapura, a lövésébe Kitarov ér még bele, de így is elakad a védőkben.

40:01

A második harmad statisztikája:

Lövések: 11/9
    Ebből hárított: 6/10
    Kiállítások percekben: 2/2

Élvezetes harmadot láttunk, amit ismét a hazaiak kezdtek jól, 7-8 percen keresztül domináltak, de hamarosan jött az amerikai henger, három perc alatt lőttek három gólt, ezzel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. A harmad végén láttunk egy nagyszerű támadást, amit góllal fejeztek be a hazaiak, de ez legfeljebb szépségtapasz lehet a számukra.

40:00

39:56
    Fehéroroszország gólt szerzett!
    Mintaszerű támadás a hazaiaktól! Kaluzsnij teszi a korongot a kapu mögül visszaérkező Grabovszkij elé, ő egyből középre ad, ANDREJ STEPANOV középről, közelről lő a tehetetlen Thomas hálójába! Assziszt: Alekszej Kaluzsnij, Mihail Grabovszkij.

39:22
    Craig Smith áll ki magas botért.

38:40
    A Koszticin lő, Thomasról kijön, de rátenyerel a korongra.

37:42
    Ismét kapu mögül visszatett korongból adódik helyzet, Jimmy Hayes tereli középre a korongot, a hosszú saroknál állomásozó COLIN MCDONALD közelről húzza a kapuba! Assziszt: J. Hayes.

37:00
    Nelson lő takarásból, elakad a védőkben.

35:55
    JOHNNY GAUDREAU viszi be a fehérorosz harmadba a korongot, és a védője mellett rálövi, Mezin nem tudja hárítani a bal felsőt lepókhálózó bombát! Assziszt Jeff Petry.

34:59
    Kapu mögül visszatett korongot lő rá Dekeyser, a jól érkező JACOB TROUBA a kapu előtt teszi bele az ütőjét, nem tud hárítani Mezin! Assziszt: Dan Dekeyser

34:00
    Az amerikai fölény továbbra is tart.

32:50
    Trocheck közeli lövése pattan le egy védőről.

32:10
    Ahogy az első harmadban, úgy ebben is a hazaiak kezdtek jobban, de most már nagy fölényben az USA csapata.

31:40
    Hayes közeli lövését védi Mezin.

31:25
    Amerikai les.

30:45
    Jobbról jön egy korong középre a hazai kapu elé, megpattan, és elcsúszik az érkező Kevin Hayes előtt, nem tud beleérni sem, ez gólhelyzet lehetett volna.

30:40
    Kiegészülnek a hazaiak.

29:30
    Felállnak az amerikaiak, de képtelenek lövőhelyzetet kialakítani.

28:40
    Elcserélik magukat a fehéroroszok, két perces technikai büntetés jön.

28:28
    Platt hagyja faképnél a védőket, és közelről, de éles szögből célozza meg Thomas kapuját, ezt is védi az amerikai hálóőr!

27:55
    Stapletont kell elküldeni a bulitól...

27:55
    Kolcov közeli lövését fogja biztosan Thomas.

27:45
    A Koszticin lő jobbról a palánk mellől, Thomas véd a lepkéssel.

27:10
    Kaluzsnij nézi el a támadók mozgását, fehérorosz les.

26:35
    Jefimenko próbál kapura terelni közelről egy kapu mögül visszatett korongot, nagy tömörülés alakul ki Thomas hálója előtt, de a kapu rátenyerel a pakkra.

25:45
    Ezt a harmadot is a hazaiak kezdik jobban, szinte folyamatosan a z amerikai harmadban jár a korong.

24:55
    Most Grabovszkij jut lövéshez, megpattan a korong, a kapu előtt Stepanov nem tud vele mit kezdeni, ismét Thomas a végállomás.

23:10
    Kolcov lövése jön ki a kapusról, A. Koszticin terem ott, de nem tudja kapura húzni a korongot, Thomas véd.

22:55
    Geoff Platt lő a kék vonal közeléből, a kapu előtt beleérnek a fehéroroszok, de nem veszélyes a kísérlet.

21:38

20:55
    Trocheck viszi át a kék vonalon a korongot, de elüt fölötte, elég ritkán látni ilyet.

20:25
    Az első komolyabb roham ismét a hazaiaké.

20:01

Statisztika az első harmadra:

Lövések: 5/9
    Ebből hárított: 8/5

Nagyon jól kezdtek a fehéroroszok, helyzetük is akadt, sőt emberelőnybe kerültek, de nem tudtak élni vele a jól záró amerikaiak ellen, fel sem tudtak állni szinte a támadó harmadban. Majd szép lassan feljöttek a tengerentúliak, és ők az emberelőnyüket rögtön kihasználták, majd jól tartották az előnyüket a harmad végéig. Csodák nincsenek, az USA csapata egyértelműen nagyobb játékerőt képvisel, erővel is jobban bírják a soraik, de remélhetőleg még nem lefutott a mérkőzés.

20:00

19:45
    A végére ismét változatos a játék a harmadban, de lövéshez már nem jutnak a csapatok.

18:50
    Grabovszkij lőhet középről jó helyzetből, kijön a kapusról a korong.

17:48
    Elég komoly tűzijáték alakul ki a hazai kapu előtt, Johnson, majd Smith lő, újra Johnson előtt a korong, a végén Mezin fekszik rá.

17:00
    Sztasenko lövését védi Thomas, elhozzák a védők a korongot.

15:30
    Nagy az iram, most egyik csapat sem képes letáborozni a másik kapuja előtt, helyzetek nem adódnak ezekben a percekben.

14:15
    Stapleton lő takarásból, Mezin korcsolyájáról jön ki a korong.

13:00
    A kezdeti hazai rohamok után már az USA csapata dominált az elmúlt percekben, ők ki is használták az emberelőnyt.

12:22
    Jobbról a palánk mellől ad középre Johnson, Smith tereli a kapu felé a korongot, a kapu előtt BROCK NELSON ér még bele, nem védhet Mezin! Assziszt: Craig Smith és Tyler Johnson. 1:0

11:52
    Kaluzsnij áll ki gáncsolásért két percre.

10:10
    Usenko közeli lövése jön ki a kapusról.

09:30
    Az amerikaiak dominálnak, de kevés az ígéretes lövés egyelőre.

08:15
    Kitarov kerül helyzetbe A. Koszticin korongja után, de lövéshez nem jut.

07:50
    Egyértelműen feljöttek az amerikaiak, többet támadnak ezekben a percekben.

06:55
    Közeli lövés jön ki Mezovról, nincs helyzet a kipattanóból.

06:10
    Kiegészül az USA csapata, kihúzták az emberhátrányt.

05:00
    Eddig változatos a játék, a fehéroroszok játszanak veszélyesebben.

04:35
    Az első nagy helyzet! A kapu mögül kap jó korongot Stepanov, még egy lövőcselt is csinál a kimozduló kapussal szemben, de nem tud a kapuba találni!

04:10
    Trocheck áll ki két percre, ütésért.

03:25
    Grabovszkij lő középről, jó helyzetből, Thomas fogja ezt is.

2:55
    Donovan első kísérlete a kör széléről, ezt Mezin fogja

2:15
    Most jöttek ki az amerikaiak a fehérorosz kapuig, lövéshez nem jutnak.

1:55
    Az amerikai harmadban zajlik a játék folyamatosan.

01:22
    Kitarov lövését hatástalanítja Thomas, fogja is a korongot a közeli kísérlet után.

01:00
    Az első percben a hazaiak nyomnak.

00:01

A 78. jégkorong-vb nyitónapján, a hazai pályán játszó Fehéroroszország az idei vb egyik esélyesével az Egyesült Államok csapatával csap össze a B csoport keretein belül.

Az USA az olimpián az elődöntőben Kanadától kapott ki 1:0-ra, majd a csalódottak meccsén, a harmadik helyért súlyos vereséget (5:0) szenvedett Finnország legjobbjaitól.

A fehéroroszok nem szerepeltek az ötkarikás játékokon, ők nyolc barátságos mérkőzéssel készültek a vb-re, de ezeken csak Dániát sikerült megverniük két alkalommal, no meg Svájcot hosszabbítás után.

Az előző vébén nem ki szerencsével maradtak benn, a második meccsüket kivéve mindegyiket elveszítették, ám azon a bizonyos második mérkőzésen éppen Szlovéniát győzték le, így déli szomszédaink búcsúztak az A csoporttól, a fehéroroszok egy ponttal többet gyűjtve a hetedik helyet szerezték meg.

Szakértők szerint most hazai pályán sem feltétlenül számíthatnak jobb eredményre, a nagyon erős mezőnyben.

A két csapat hat alkalommal találkozott egymással eddig, és kivétel nélkül, mindig az USA nyert, egyetlen viszonylag szoros mérkőzést játszottak, a 2000-es vb-n csak egy góllal diadalmaskodott a tengerentúli gárda.

Hazai pálya ide, vagy oda, a fehéroroszoknak mai is kevés az esélyük, de egy nyitómeccsen mindig születhetnek meglepetések, lássuk így lesz-e ma is!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 40. Stepanov (Kaluzsnij, Grabovszkij) – 13. Nelson (Smith, Johnson), 35. Trouba (Dekeyser), 36. Gaudreau (Petry), 38. McDonald (J. Hayes), 55. Trouba, 57. Gardiner (Gaudreau, K. Hayes)

Fehéroroszország: Mezin (Koval) – Sztasenko, Korobov, Denisov, Jevenko, Karev, Graborenko, Usenko, Ugarov – Kaljuzsnij, Stepanov, Grabovszkij – A. Koszticin, S. Koszticin, Kitarov – Platt, Stas, Kolcov – Jefimenko, Volkov, Kovirsin

Szöv. kapitány: Glen HANLON.

USA: Thomas – Trouba, Dekeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Donovan, J. Hayes – Johnson, Nelson, Smith – Trocheck, Gaudreau, Abdelkader – Stapleton, Wingels, Mueller – K. Hayes, McDonald, Shore.

Szöv. kapitány: Peter LAVIOLETTE

Játékvezetők: Martin Frano, Vladimir Sindler (CZE) – Jon Kilian (NOR), Sakari Suominen (FIN).