Orosháza – ETO-SZESE 36:27 (vége) | PLER-Budapest – Cegléd 36:34 (vége)
Orosházi Férfi KSE
36:27 (18:15)
ETO-SZESE
péntek 09.05.2014, 18:00 • Eötvös téri Sportcsarnok, Orosháza • Férfi kézilabda NB1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:34:41)

A végén fölényes győzelmet aratott az Orosháza a győriek ellen. Sokáig roppant kiegyenlített volt a mérkőzés, hol a hazaiak, hol a vendégek vezettek, de az első félidő végén már háromgólos volt az Orosháza előnye. A második játékrészben egyre jobban elhúzott fokozatosan fáradó, s egyre inkább a fiataljait bevető ellenfelétől a Békés megyei gárda, s összességében magabiztos győzelmet aratott. A sok gól mutatja, hogy igazán nagy tétje már egyik csapat szempontjából sem volt ennek a mérkőzésnek...

60
    Mérkőzés vége. (36:27)

60
    A legvégén még TÓTH EMIL talál be beállóból. (36:27) (36:27)

60
    STRANIGG jobbról betörve lő a hosszú sarokba. (36:26) (36:26)

60
    Sokoray büntetőjét védi Ivanisevic! (35:27) (35:26)

60
    Bertát ki is küldték két percre, neki ez már a harmadik kiállítása. (36:27) (36:27)

60
    Tóth Emil harcol ki hetest középen betörve. (35:26) (35:26)

59
    Elrontott győri támadás után STRANIGG talál be balátlövőből. (35:26) (35:26)

58
    MARIC lő szép gólt a jobb szélről a hosszú sarokba. (34:26) (34:26)

58
    Újabb eladott hazai labda utáni lerohanás, most GEBHARDT talál be a jobb szélről. (33:26) (33:26)

57
    Halász lövését védte Ivanisevic, de eladják a hazaik, így SOKORAY ziccergólt lőhet a bal szélről. (33:25) (33:25)

57
    Szépen kijátszott akció végén a középen betörő MILOVIC eredményes. (33:24) (33:24)

57
    Belemenés Babiczkynál, a hazaiaké a labda. (32:24) (32:24)

56
    Vendég időkérés. (32:24) (32:24)

56
    Újabb hazai technikai hiba a bal szélen, indulhatnak a vendégek. (32:24) (32:24)

56
    Németh Gábor azonban jobb kettőből a kapu fölé vágja a labdát. (32:24) (32:24)

55
    Buday rossz passza balra, indulhatnak a győriek. (32:24) (32:24)

55
    Újabb hazai hiba után győri lerohanás, s BABICZKY talál be középről, ziccerből. (32:24) (32:24)

54
    Milovic gyenge lövését védi Somogyi, míg a túloldalon Németh Gábor a jobb kapufát találja el. (32:23) (32:23)

53
    Hazai technikai hiba után Halász lövését védi Ivanisevic. (32:23) (32:23)

53
    HALÁSZ válaszol szinte azonnal középről, átlövésből. (32:23) (32:23)

52
    Végül BUDAY kerül középen ziccerbe, s megvan a közte tíz! (32:22) (32:22)

52
    Buday rossz passza után rontanak a győriek is. (31:22) (31:22)

51
    Sokoray ellépte, a hazaiak támadhatnak a közte tízért. (31:22) (31:22)

51
    Ivanisevic védése után lerohanás, melynek végén újra STRANIGG eredményes bal kettőből. (31:22) (31:22)

50
    Buday passzát STRANIGG lövi balátlövőből a kapu közepébe. (30:22) (30:22)

50
    Elrontott hazai akció után a lerohanás végén SOKORAY eredményes ziccerből. (29:22) (29:22)

49
    Garbhardt ziccerét a jobb szélről védi Ivanisevic. (29:21) (29:21)

49
    Vendég időkérés. (29:21) (29:21)

49
    Halász lövését védte Ivanisevic, a lerohanás végén MAZIC talál be középről. (29:21) (29:21)

48
    Hetes a hazaiaknak, MORVA lövi a léc alá. (28:21) (28:21)

48
    Garza Hernández lövését a bal szélről védi Ivanisevic. (27:21) (27:21)

47
    Milovic passzát BUDAY lövi középről, elhajlásból a bal sarokba. (27:21) (27:21)

46
    A Balival szemben szabálytalan Gubó mehet ki két percre. (26:21) (26:21)

46
    Németh Gábor átadásából pedig GEBHARDT talál be a jobb szélről. (26:21) (26:21)

45
    Buday passzát VARSANDÁN lövi a bal szélről a hálóba. (26:20) (26:20)

45
    Szabálytalan zárást fújnak a hazaiaknál, de a túloldalon Halász átlövését védi Ivanisevic. (25:20) (25:20)

44
    Németh Gábor labdát veszít, támadhat az Orosháza. (25:20) (25:20)

43
    Morva vonalra lép beállóban, indulhatnak a győriek. (25:20) (25:20)

43
    SZABÓ ANDRÁS lő jobbátlövőből a kapu közepébe. (25:20) (25:20)

42
    BALI középről lő nagy gólt a kapu közepén a léc alá. (25:19) (25:19)

42
    Gebhardt jobb kettőből küldött lövését is fogja Ivanisevic. (24:19) (24:19)

41
    Bali bejátszását MAZIC pörgeti beállóból a kapu közepébe. (24:19) (24:19)

41
    Mota közbelövését védi bravúrral a vonal előtt Ivanisevic. (23:19) (23:19)

40
    MAZIC beállóból, estében lő a bal sarokba. (23:19) (23:19)

39
    Rossz bejátszás Mazic felé, a lerohanás végén GARZA HERNÁNDEZ lő ziccergólt balról. (22:19) (22:19)

38
    Bali megpattanó átlövését Lorger védi, ahogy a túloldalon Herjeczki Szabó András átlövését. (22:18) (22:18)

37
    Balda a bal kapufára lövi a büntetőt, de a hazaiaké marad a labda. (22:18) (22:18)

37
    Balda jobb szélről betörve harcol ki hétméterest. (22:18) (22:18)

37
    Balda szerez labdát a bal szélen, indulhatnak a hazaiak. (22:18) (22:18)

36
    Szép hazai akció végén MAZIC talál be beállóból. (22:18) (22:18)

36
    GARZA HERNÁNDEZ ejt balról a hosszú sarokba. (21:18) (21:18)

35
    BALDA a kapu közepén lövi a léc alá a büntetőt. (21:17) (21:17)

35
    Bali bejátszása után Raffai kap hetest középen. (20:17) (20:17)

34
    Balda lövését sáncolták, a leindítás végén GEBHARDT eredményes jobbról. (20:17) (20:17)

33
    A szintén balról betörő HALÁSZ is a kapu közepébe lő. (20:16) (20:16)

33
    BALI tör be remekül bal kettőben, s a kapu közepébe lő. (20:15) (20:15)

33
    Halász bejátszása rossz középre, indulhatnak a hazaiak. (19:15) (19:15)

32
    Mazicot küldik ki a bírók két percre. (19:15) (19:15)

32
    Hazai leindítás végén a balról betörő VARSANDÁN eredményes. (19:15) (19:15)

31
    Gebhardt lövését a jobb szélről védi Herjeczki. (18:15) (18:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (18:15)

A győriek indítják majd útjára a labdát a folytatásban.

A szünetben egykori helyi kispályás férfi kézilabdázókat köszöntenek, akik az ötvenes-hatvanas évek fordulóján képviselték az orosházai színeket.

Jó iramú, gyors, változatos mérkőzésen sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, azonban a játékrész hajrájára háromgólos előnyt tudott kiépíteni a hazai csapat. A sereghajtó győriek remekül játszanak, nagy hatásfokkal fejezik be gyors támadásaikat. Az Orosháza kissé nehezen pörgött fel, de a félidő végén már egyre inkább magukra találtak, s ha ezt tudják folytatni a szünet után is, akkor magabiztos győzelmet arathatnak.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (18:15)

30
    Szabó András jobbról küldött lövését védi a legvégén Herjeczki. (18:15) (18:15)

30
    Morva passzát BALDA varrja fel a jobb szélről a hosszú felső sarokba. (18:15) (18:15)

29
    HALÁSZ középről lő szép cselek után a kapu közepébe. (17:15) (17:15)

29
    Mota bejátszása után Pesicet kell orrvérzés miatt letámogatni a pályáról. (17:14) (17:14)

28
    BALI balátlövőből talál a hosszú sarokba. (17:14) (17:14)

27
    Hazai időkérés. (16:14) (16:14)

27
    Stranigg átlövését védi Lorger, a túloldalon pedig Kalmár ziccerét Herjeczki. (16:14) (16:14)

26
    Kalmár ziccerét a bal szélről védi Herjeczki. (16:14) (16:14)

26
    STRANIGG középről lő nagy gólt a jobb sarokba. (16:14) (16:14)

25
    SZABÓ ANDRÁS jobbátlövőből lő szép gólt a bal felső sarokba. (15:14) (15:14)

25
    A büntetőt BALDA lőtte a kapu közepén a léc alá. (15:13) (15:13)

24
    Mazic kap hetest beállóban. (14:13) (14:13)

23
    Bertát állították ki két percre a hazaiaktól. (14:13) (14:13)

23
    SZABÓ ANDRÁS a jobb szélről eredményes egy elrontott hazai akció utáni lerohanás végén. (14:13) (14:13)

23
    Ivanisevic lábbal védi Babiczky büntetőjét! (14:12) (14:12)

23
    A középen betörő Sokoray harcol ki hetest. (14:12) (14:12)

22
    BALDA jobbról, ziccerből eredményes gyors hazai támadás végén. (14:12) (14:12)

22
    Németh Gábor lövését védi bravúrral Herjeczki. (13:12) (13:12)

21
    A torokra ütő Mazicot is kiküldik két percre. (13:12) (13:12)

21
    Halászt pedig ki is állították mellé. (13:12) (13:12)

21
    Passzív győri támadás utáni leindítás végén MORVA talál be ziccerből. (13:12) (13:12)

20
    A Halásszal szemben szabálytalan Berta is mehet ki két percre. (12:12) (12:12)

19
    Garza Hernándezt ki is küldték két percre. (12:12) (12:12)

19
    MORVA lő közbe középről, védhetetlen. (12:12) (12:12)

19
    HALÁSZ tört be középen, s a jobb sarokba lő. (11:12) (11:12)

19
    Gyors, kiegyenlített mérkőzést vív egymással a két csapat, a győriek kifejezetten jó benyomást keltenek. (11:11) (11:11)

19
    Vendég időkérés. (11:11) (11:11)

19
    STRANIGG tör be remekül bal kettőben, s a hosszú sarokba talál. (11:11) (11:11)

18
    Halász lövését még védi a kapus, de a kipattanót PESIC középről bevágja. (10:11) (10:11)

18
    Mazic harcol ki hétméterest, Buday lövését azonban fogja Lorger! (10:10) (10:10)

18
    Németh Gábor kap sárga lapot. (10:10) (10:10)

17
    Halász lövését védi Herjeczki, a hazaiak indulhatnak. (10:10) (10:10)

17
    Morvát küldik ki két percre, Halásszal szemben szabálytalankodott. (10:10) (10:10)

16
    Buday bejátszását ezúttal MAZIC lövi be beállóból. (10:10) (10:10)

15
    Morva lövését sáncolják, de a túloldalon Németh Gábor kísérlete a bal sarok mellé száll. (9:10) (9:10)

14
    MOTA a jobb sarokba lövi a büntetőt. (9:10) (9:10)

14
    Terenyi harcol ki hetest a jobb szélen. (9:9) (9:9)

14
    Buday átadását BENMILOUD lövi be beállóból. (9:9) (9:9)

13
    Mota bejátszása nem jó beállóba. (8:9) (8:9)

13
    Varsandán ziccerét a bal szélről fogja Lorger. (8:9) (8:9)

13
    NÉMETH GÁBOR jobbátlövőből talál a rövid felső sarokba. (8:9) (8:9)

12
    Milovic átlövését védi bravúrral Lorger, támadhat a Győr. (8:8) (8:8)

12
    HALÁSZ jobbátlövőből lő hatalmas gólt a hosszú sarokba. (8:8) (8:8)

11
    Buday bejátszását BENMILOUD lövi beállóból a kapu közepén a léc alá. (8:7) (8:7)

11
    Pesicé a meccs első kétperces kiállítása. (7:7) (7:7)

11
    Pesic lő ziccert beállóból, de Herjeczki nagy bravúrral véd. (7:7) (7:7)

10
    Buday lövése felső kapufa, a vendégeké a labda. (7:7) (7:7)

9
    Berta kapott az előbbi akció végén sárga lapot. (7:7) (7:7)

9
    BABICZKY lövi a büntetőt a bal sarokba. (7:7) (7:7)

9
    Mota bejátszása után Pesic kap hetest. (7:6) (7:6)

8
    Ellépett hazai támadás után Herjeczki védi Halász lövését. (7:6) (7:6)

8
    PESIC középen kap jó labdát, s a kapu közepébe lő ziccerből. (7:6) (7:6)

7
    BUDAY a kapu közepébe lövi a büntetőt. (7:5) (7:5)

7
    A szabálytalan Mota sárgát is kapott. (6:5) (6:5)

7
    Bali bejátszása után Benmiloud kap hetest. (6:5) (6:5)

7
    SOKORAY a jobb alsó sarokba lövi a büntetőt. (6:5) (6:5)

7
    Buday belülvédekezik Halásszal szemben, hetes. (6:4) (6:4)

6
    Mota elpasszolta magát, az indítás után BENMILOUD talál be ziccerből. (6:4) (6:4)

5
    BALI középről, estében lő a bal sarokba. (5:4) (5:4)

5
    MOTA középről, betörésből egyenlít. (4:4) (4:4)

4
    Halász lövését védi a hazai kapus, a lerohanás végén BALI talál a hálóba. (4:3) (4:3)

4
    Milovic bejátszását BENMILOUD ejti beállóból a kapu közepébe. (3:3) (3:3)

3
    PESIC tör be bal kettőben, s a hosszú sarokba lő. (2:3) (2:3)

3
    Mota lövését védte Herjeczki, a lerohanás végén BENMILOUD lő ziccergólt. (2:2) (2:2)

3
    BUDAY hétméteresből szépít. (1:2) (1:2)

2
    Milovic elpasszolta magát, a lerohanás végén GARZA HERNÁNDEZ lő a jobb felső sarokba. (0:2) (0:2)

2
    HALÁSZ lő középről a bal sarokba. (0:1) (0:1)

1
    Benmiloud ziccerét beállóból védi Lorger. (0:0) (0:0)

1

Az Orosháza kezdi majd a mérkőzést.

Orosházi Férfi KSE: 1 Herjeczki, 12 Ivanisevic – 2 Buday, 3 Raffai, 4 Stranigg, 6 Berta, 8 Cifra, 9 Morva, 14 Milovic, 15 Varsandán, 19 Maric, 20 Balda, 22 Mazic, 23 Benmiloud, 25 Bali, 44 Németh László. Edző: Vladan Jordovic

ETO-SZESE: 1 Lorger, 16 Somogyi, 44 Vogt – 2 Szabó András, 5 Németh Gábor, 8 Gubó, 9 Terenyi, 10 Mota, 11 Sokoray, 14 Kalmár, 18 Garza Hernández, 19 Halász, 22 Babiczky, 25 Gebhardt, 35 Pesic, 99 Tóth Emil. Edző: Rosta Miklós

Játékvezetők: Hargitai I. Gábor, Markó Gábor.

Megkezdődik a csapatok bemutatása és a ráhangolás a bajnoki mérkőzés előtt Orosházán.

Zajlik már a labdás bemelegítés az orosházai csarnokban, nagyjából negyedóra múlva kezdődik a mérkőzés.

A hazaiak sötétzöld mezben és fekete nadrágban játszanak majd, míg a győriek tiszta feketében.

A meccs esélyese kétségtelenül a hazai csapat, amely az alapszakaszban azonban Orosházán váratlan, figyelmeztető 21:20-as vereséget szenvedett a győriektől, egy utolsó másodpercben kapott góllal. Ellenben Győrben kétszer is nyert már idén az Orosháza: az alapszakaszban 24:22-re, a rájátszásban pedig 26:23-ra.

Péntek késő délután a férfi kézilabda-bajnokság alsóházi rájátszásában fogadja az Orosháza csapata a győrieket. A Békés megyeiek jól teljesítenek eddig ebben a rájátszásos körben, hiszen 16 meccsen szerzett 22 pontjukkal a legjobb, 7. helyet foglalják el, míg ellenfelük 15 mérkőzésen elért 8 ponttal jelenleg utolsó, 12. helyezett e tabellán.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.